Rusko – Maďarsko 6:1 (kon.) | Česko – Japonsko 2:1 (kon.) | Finsko – Norsko 4:1 (kon.)
Švýcarsko – Německo 1:3 (kon.)
Česko
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Japonsko
Středa 24.04.2019, 12:30 • Zimní stadion Příbram • Evropský pohár žen do 16 let • Skupina B

Češky porážejí Japonky 2:1 a mají jistý postup do semifinále!

Máme za sebou velmi vyrovnaný zápas, který nakonec rozhodly Češky gólem Bartákové v poslední minutě. Japonky byly Česku velmi vyrovnaným soupeřem, ale v poslední třetině už se spíše bránily. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek dne! (14:06:30)

44:59
    Ani powerplay jim ale nepomohly, Češky vítězí!

Česko právě vstřelilo branku!
    Češky necelou minutu před koncem dávají veledůležitý gól! Haasová vyslala z levé strany krásnou přihrávku vzduchem, kterou před brankou tečovala BARBORA BARTÁKOVÁ za záda Nakanové! Asistence: Hana Haasová.

43:20
    Habartové na modré čáře utekl kotouč do středního pásma.

42:45
    Japonky vyhazují, Češky musí začínat zpoza vlastní branky-

42:17
    Obrovská šance pro Češky, necelé tři minuty před koncem třetí třetiny si zahrají přesilovku! Brankářka Nakanová (JAP) se provinila podrážením, trest odpyká Shinodová.

41:28
    Ke konci základní hrací doby se hráčky vrací ke hře z prvních dvou třetin, k vidění je velmi rychlý a pohledný hokej.

40:32
    Gruntová vjela do pásma v plné rychlosti, za modrou čáru jí ale utekl kotouč a došoural se až k Nakanové.

39:15
    Tempo hry se teď ale zrychlilo, kotouč lítá ze strany na stranu, ani jednomu z týmů se nedaří vytvořit si větší tlak.

38:02
    Zatím sledujeme pomalejší hokej než v prvních dvou třetinách, nikdo nechce udělat chybu, která by mohla rozhodnout celý zápas.

37:18
    Shimomukaiová se řítila na Pejšovou, jenže ještě chtěla najít lépe postavenou spoluhráčku, čímž celou akci zhatila.

36:14
    Lucie Kučerová si najela do pásma a vypálila, její ránu však obětavě zblokovala jedna z japonských obránkyň.

35:30
    Vyloučení v týmu Česko (Kalová – 2 min., držení hole).
    Vyloučení v týmu Japonsko (Kitamurová – 2 min., držení).

34:50

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 18. Trnková (Mašková), 45. Bartáková (Haasová) – 21. Itová (Nomurová)

Česko: Pejšová (Dvořáková) – Habartová (A), Chladová, Vaněčková (C), Kučerová, Veverková, Hračová, Mašková, Wojnarová – Haasová, Gruntová, Bartáková – Pavlasová, Kalová (A), Malicka – Dýcková, Eignerová, Mazancová – Trnková, Dubová, Hrubanová.
    Japonsko: Nakanová (Sasaková) – Nomurová (A), Kitamurová, Tsutsumiová, Tomiuchiová, Kosugová, Shinodová – Itová, Kamadová (A), Norová Riri – Hatadová, Murakamiová, Takimotová – Hayakawová, Norová Rio, Shimomukaiová (C) – Tanabová, Kitanová, Sugieová.

Rozhodčí: Strohmengerová (GER) – Hájková, Lounová (obě CZE).