Ještěři – Dandy Malé Březno 2:1 (po pr.) | Berani – Teplice 13:0 (kon.) | Nordics Most – Most "B" 7:3 (kon.)
Dukla – Děčín 12:3 (kon.)
HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0) Stav série: 2:0
HBC Dandy Malé Březno
Neděle 28.04.2019, 09:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • Play-off 2. Ligy - Čechy Sever • Čtvrtfinále

Ode mne je to zatím vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne. (10:56:48)

To bylo velmi dramatické střetnutí! Až do posledního dechu nebylo jasné, kdo bude vítěz, což rozhodlo až prodloužení. V něm byl úspěšnější tým Ještěrů, který tak má před sebou matchball.

46:39
    Ještěři právě vstřelili branku!
    Ústečané využívají prodloužení a ukončují dnešní dramatické střetnutí! ONDRA ČEJKA na dvakrát propasíroval míček k pravé tyči Svobodovy branky a zajistil tak pro svůj tým již dvojnásobné vedení v sérii. Asistence: Radomír Vaněk, Jiří Tomáš.

45:05
    Úvodní buly prodloužení připadlo chomutovským hokejbalistům, kteří se dostali do útočného pásma. Obrana Ještěrů ovšem zabránila jakékoliv vážnější akci proti vlastní brance, navíc vytěsnila chomutovské hráče zcela mimo prostor útočné třetiny.

45:01

Základní hrací doba vítěze nepřinesla. Díky tomu graduje dnešní vyhrocený duel až do prodloužení.

45:00

44:43
    Dlouhý obloučkovitý výhoz míčku zvolil Petr Čejka.

44:38
    Oddechový čas pro hosty.

43:54
    Nepříliš povedená rozehrávka Tomáše Řežábka uvolnila cestu k míčku pro Petra Božka. Ovšem ani ten si ho příliš dlouho neužil, naopak Ústečané se vydali na vlastní útočnou výpravu.

42:44
    Chomutovští pokračují v masivním ostřelování branky Aleše Homolky. Ještěří obrana ale zatím dělá vše možné i nemožné, aby míček před brankovou čarou udržela.

41:53
    Nasměrován míček ke střele měl František Mála. Na poslední chvíli mu ovšem podjel pod hokejkou, díky čemuž se ho na okamžik zmocnili domácí hráči.

40:40
    Ondra Čejka vyběhl s míčkem podél pravého mantinelu směrem k soupeřově brance. Tím navíc nasměroval svůj tým v pokračování útočných příležitostí. Chomutovská obrana ale dělá maximum, aby minimálně udržela současný výsledek.

39:38
    Po buly se ještě ke střele z první dostal Jiří Vitko. Míček však namířil jen do mantinelu a odrazem pak na hokejky chomutovských hráčů. Ti neváhali ani okamžik a vydali se na útočnou výpravu proti brance Homolky.

38:56
    Velká akce Jiřího Tomáše! Ještě před vlastní brankou se zmocnil míčku, načež přeběhl středem pole na opačný konec hrací plochy a z mezikruží vypálil. Gólman Svoboda si ovšem celou situaci pohlídal a vytáhl proti Tomášově střele své rameno.

38:30
    Radek Nerad se pokusil o vystřelení od modré čáry. Balonek však jen těsně minul branku, navíc jej domácí záhy vystřelili na zakázané uvolnění.

38:08
    Nový muž v brance Ještěrů musel již od počátku čelit útočnému tlaku Chomutova. Spolu s obranou si ovšem zatím dokázal poradit s celou situací s jistým přehledem.

Vít Trubička

Branky a nahrávky: 20. Muška (Brož), 47. Čejka (Vaněk, Tomáš) – 37. Mála (Müller)

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem: Landr (38. Homolka) – Vaněk, Tomáš, Pelíšek, Kučera (C), Řežábek, Brož, Muška, Čejka, Haas, Straka, Formánek, Schwarzjirg, Vitko, Brůna, Mudrovna, Čejka, Langr
    HBC Dandy Malé Březno: Svoboda – Božek, Hlinka, Hřebíček, Kníže, Mála, Müller, Nerad, Novák, Opelt, Petržílka, Varga.

Rozhodčí: Melicher, Beránek