Česko
5:3 (4:0, 0:3, 1:0)
Švýcarsko
Neděle 28.04.2019, 12:30 • Městská SH Chomutov • Přípravný zápas (dorostenci)

Je to tak! Česko poráží Švýcarsko i po druhé. Nyní to sice nebylo takovým rozdílem (předchozí duel dopadl 9:4), ale i tohle vítězství se určitě počítá. Češi měli dobrou první třetinu, kdy dali svému soupeři čtyři branky. Švýcarsko zase mělo dobrou druhou třetinu, když snížili jen na rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině se Švýcaři snažili o vyrovnání, ale v závěru se prosadil Kawulok a pečetil pátou brankou vítězství pro svůj celek. (13:59:32)

44:47
    Ještě to zkouší i bez svého brankáře, ale nejspíše si Češi připíší další vítězství.

44:19
    Poslední minuta třetího dějství a Švýcaři se ujali kombinace, ale zatím bez účinné střelby.

43:58
    Na zápas si našlo cestu 189 diváků.

43:58
    Oddechový čas pro hosty.

43:58
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ONDŘEJ KAWULOK, který rozjásal diváky a dává svému celku klid na čepele. Bez asistence.

43:02
    Češi se snaží držet míček a nedovolují soupeři nějaký závěrečný tlak. Nyní se střelou prezentoval Kuchyňa, ale míček do kuchyně nezavezl.

42:05
    Švýcarsku se krátí čas a každou chvíli to určitě budou zkoušet v šesti hráčích v poli.

40:25
    Švýcarsko bylo blízko k vyrovnání, ale svůj útok nedotáhli do úspěšného konce.

39:10
    Kombinace, ale zatím bez žádné střelby a Švýcaři se podruhé úspěšně osvobozují a vyváží míček na polovinu Česka.

38:46
    První vyloučení je tu a uvidíme, jak s ním naloží český celek.

38:25
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Frei – 2 min., Nedovolené vrážení).

38:13
    Punčochář se prosmýkl mezi obránce, ještě stačil přihrát, ale jeho přihrávku jeho spoluhráč nezpracoval.

37:00
    Táhlá střela z levé strany, brankář Švýcarska pozorný. Třetí část nám zatím branku nepřináší. Mírně aktivnější jsou domácí, kteří by si rádi vrátili pohodlnější náskok.

35:33
    Piskáček se provinil ztrátou míčku a nabídl soupeři chvilkové přečíslení dva na jednoho. Nakonec střela, která byla tečováno vysoko do vzduchu a následně si Pelech našel cestu k vysokému míčku a chytá.

35:02
    Další střelecký pokus Pěničky, který šel hodně mimo. Zatím mu není ve třetím zásahu dopřáno.

34:13
    Pěnička po rozehrávce ihned střílel, ale trefuje blok bránících hráčů.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. Pěnička (Kučera), 5. Kučera (Pěnička), 12. Pěnička (Malič), 13. Majer (Kaleta), 44. Kawulok – 22. Chiplunkar (Ott), 26. Reidy (Owusu), 28. Chiplunkar (Arx)

Česko: Pelech (Zavřel) – Malič, Punčochář, Klápa, Stránský, Majer, Kawulok, Vavroušek, Dufek, Pěnička, Burian, Piskáček, Kuchyňa, Bachmaier, Čermák, Korych, Wiener, Kučera, Kaleta.
    Švýcarsko: Schwarz (Fiechter ) – Rohner, Reidy, Althaus, Owusu, Frei, Farron, Steiner, Nussle, Nigg, Ott, Gerber, Chiplunkar, G. Mühlermann, Wiedmer, Von Arx, Zenger, L. Mühlermann, Frankhauser.

Rozhodčí: Lukáš Kešner a Tomáš Šedivý