Most "B" – Nordics Most 1:2 (po pr.) | Teplice – Berani 2:7 (kon.) | Děčín – Dukla 2:10 (kon.)
Dandy Malé Březno – Ještěři 4:3 (2:0 po s.s.)
HBC Most "B"
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:3
HC Nordics Most
Sobota 04.05.2019, 10:00 • A.N.S. Most • Play-off 2. Ligy - Čechy Sever • Čtvrtfinále

Celé utkání vedli Nordics díky trefě Nováka ze 3. minuty. Hráči Mostu "B" se dlouho hledali, ale nakonec dokázali se soupeřem srovnat krok a ve 44. minutě vyrovnal Singer. Poté přežili Nordics oslabení, které bylo rozdělené mezi konec třetí třetiny a začátek prodloužení. Půl minutky na to se trefil Kunc a rozhodl dnešní utkání a celou sérii. To je ode mě vše, louší se Lukáš. Sýkora. (11:41:19)

46:23
    Nordics Most právě vstřelil branku!
    Přeci jen to dotáhli do vítězného konce. Šulc našel u mantinelu volného TOMÁŠE KUNCE, který našel tu nejmenší skulinku pod Brémovým betonem a posílá svůj tým do semifinále! Asistence: Marek Šulc.

45:57

45:01

Domácím se v závěru po Singerově střele podařilo vyrovnat a rozhodne prodloužení, které začnou v. početní převaze.

45:00

44:58
    Obrovskou šanci na rozhodnutí zahodil Beránek, který měl prázdnou branku, ale trefil pouze tyč!

43:59
    Další faul Nordics. Menší trest dostává Nechala (NOR).

43:16
    Rondo Most "B" právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se to domácím povedlo. Na konci velice nepovedené přesilové hry napřáhl JIŘÍ SINGER a jeho střela zapadla k levé tyči! Asistence: Filip Pánov.

43:08
    Šafařík dostal míček mimo ohrožení branky, vhazování ve středním pásmu.

41:22
    Šimek (NOR) se připojí ke Křivanovi na tresné lavici. To už je opravdu nabídka na vyrovnání.

41:02

40:30
    Oddechový čas pro domácí.

40:30
    Další šance pro Most "B". Menší trest za podražení dostává Křivan (NOR).

40:01

39:25
    Nordics se zatím s přehledem brání a útočí.

38:01
    Špatné střídání Nordics dává domácím šanci na vyrovnání.

36:45
    Míček sražen mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:25

34:36
    Varníček v dobré šanci nepřekonal Bréma.

34:35

33:25
    Počet hráčů na hřišti se srovná. Menší trest za sekání dostává Froněk (NOR).

32:58
    Pánov (MSB) je na hřišti.

32:35
    Vasil (MSB) si pomáhá a nedovoleně a Nordics budou chvíli hrát dvojnásobnou přesilovku.

32:24
    Šulcovu střelu Brém vůbec neviděl, naštěstí pro něj letěla těsně nad branku.

30:01

Druhá třetina byla oproti té první vyrovnanější, šance jsme viděli na obou stranách, ale oba golmani chytají zatím skvělý zápas. K vítězství a postupu mají stále blíže Nordics, kteří vedou díky Nováku gólu ze 3. minuty 1:0 a třetí část navíc začnou v početní převaze. Z trestu Pánova chybí ještě 2:58.

30:00

28:58
    Pánov (MSB) teď zastavil nedovoleně Šafaříka (NOR). A hned dvakrát... Nejprve šlo o nedovolené bránění, ale v signalizované výhodě přišel ještě druhý faul. To je velká šance pro Nordics.

28:27
    Další zakázané uvolnění Nordics.

28:17
    Ve velké šanci byl Drenčko, jeho střelu ale lapil Stütz a vyhodil na zakázané uvolnění.

27:32

27:24
    Domácí se osvobozují.

26:41
    Teď za sebou ale trestuhodně nechali volného Šafaříka, který v brejku ani nadvakrát nepřekonal Bréma!

26:27
    Domácí toto oslabení zatím v klidu brání.

25:32
    Beránek (NOR) se pokoušel obejít Pánova (MSB), který ho zastavuje nedovoleně a dostává menší trest.

24:55
    Pánov neproměnil další šanci a následovalo zakázané uvolnění Nordics.

23:44
    V další šanci Váleček, který minul zařízení.

23:37
    Vasilovu střelu chytá Stütz.

21:56
    Obrovská šance na vyrovnání! Singer v přečíslení našel volného Drenčka, ale Stütz skvělým zákrokem šanci likviduje.

21:13
    Šulcovu dělovku vyráží Brém.

19:53

19:31
    Teď měl nabito Pánov, který těsně minul.

18:51
    Singerova dělovka končí někde ve Stützově výstroji.

17:53
    Na druhé straně se hnal do šance Pánov (MSB), který byl sice faulovaný Froňkem (NOR), ale i tak dokázal vystřelit.

17:39
    Hráči Nordics jsou i nadále aktivnější, ale nedaří se jim přidat druhou branku.

16:28
    Varníček stál v Brémově brankovišti, což rozhodčím neuniklo a přerušují hru.

16:05
    Šafařík vyhodil míček mimo hřiště, ale až ze středního pásma, takže se vylučovat nebude.

15:09

15:01

Úvod utkání provázely technické problémy, které se nakonec podařilo vyřešit. Přesto však bylo zachyceno vše důležité. V dnešním utkání zatím dominují hráči Nordics a zaslouženě vedou, naštěstí pro Most "B" jen o jednu branku. Pokud ale domácí chtějí s touto sérií ještě něco udělat, měli by to zkusit jinak.

15:00

14:48
    Varníček v šanci trefil jen svého spoluhráče.

14:13
    Singer vyhodil míček na vlastní střídačku, vhazovat se bude po Brémově levici.

13:41
    Beránek hledal Šimka za obranou domácích, ale je z toho jen zakázané uvolnění Nordics.

13:09
    Do další šance Nordics se hnal Novák (NOR), kterého zahákoval Vasil (MSB) a uvidíme první přesilovku.

12:40
    Zakázané uvolnění Nordics.

12:31
    Váleček to zkusil z úhlu, ale Stütz byl pozorný.

11:49
    Šulcovu střelu skvěle vyráží Brém.

10:21
    Vasilova střela těsně míjí branku.

09:43
    Mostu "B" se zatím nedaří dostat do zápasu, jejich šance jsou jen ojedinělé. Většinu času se hraje v jejich obranném pásmu.

8:21
    Další útok Nordics zastavil ofsajd.

07:01
    Šulc měl další šanci na navýšení skóre, ale Bréma nepřekonal.

05:33
    Drenčkova střela sražena mimo.

04:02
    Nordics jsou dnes zatím hladovější a chtějí sérii ukončit. Úvodní gól jim nestačí a chtějí přidat další.

2:33
    A máme tady první branku. Nordics ze svého úvodního tlaku vytěžili vedoucí branku. Nechala našel za obranou volného ROSTISLAVA NOVÁKA, který prostřelil Bréma. Asistence: Jan Nechala, Václav Mach.

01:51
    V úvodu utkání jsou aktivnější hráči Nordics a usazují se v útočném pásmu.

00:01

HBC Most "B": Brém – Janeček, Němeček, Pomahač, Váleček, Vasil "C", Drenčko "A", Pánov, Singer "A"

HC Nordics Most: Stütz – Beránek, Froněk "C", Klemeš, Křivan "A", Kunc, Mach "A", Nechala, Novák, Šafařík, Šimek, Šulc, Švácha, Varníček, Zeman

Rozhodčí: Beránek, Tuček.

Na programu třetí zápas čtvrfinálové série mezi HBC Most "B" a HC Nordics Most. V obou zápasech této série se radovali hráči Nordics, když svého soupeře rozstříleli nejprve 11:5 a o den později 7:3. První utkání měli Nordics jasně ve svých rukou a soupeře, který nastoupil jen se šesti hráči, jasně přehráli. Druhé utkání už bylo vyrovnanější a o jeho osudu rozhodla až poslední třetina, kterou Nordics vyhráli 4:0. Nejproduktivnějším hráčem Nordics je Marek Šafařík (6+3), který je současně i nejproduktivnějším hráčem Play-off SEVER. Na záda mu ale dýchá Jan Drenčko (3+5) z Mostu "B". Podaří se Nordics sérii ukončit nebo Most "B" ještě udrží naději na postup?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Lukáš Sýkora

Branky a nahrávky: 44. Singer (Pánov) – 3. Novák (Nechala, Mach), 47. Kunc (Šulc)

Rozhodčí: Beránek, Tuček