Linz – Wolfsberger 3:0 (kon.) | St. Pölten – Sturm Graz 0:1 (kon.) | Austria – Salzburg 1:2 (kon.)
FK Austria Vídeň
1:2 (0:0)
FC Red Bull Salzburg
Neděle 05.05.2019, 17:00 • Generali Arena, Vídeň • Rakouská Bundesliga • O titul

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:56:25)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 14:16.

Je konec! Salzburg předvedl fantastický obrat a zvítězil na půdě Austrie 2:1, čímž si s velkou pravděpodobností zajistil titul. V prvním poločase jsme se branky nedočkali, ovšem v 71. minutě poslal domácí do vedení fantastickou ránou Prokop. Ale v 81. minutě se štěstím srovnal Schlager a o pět minut později opět s velkým štěstím se trefil Wolf.

90+4

90+4
    Madl ještě uviděl žlutou kartu.

90+3
    Nyní se Christoph Monschein ocitl v ofsajdovém postavení.

90+2
    Salzburg se dostal do velké šance v protiútoku, ale zakončení šlo těsně vedle pravé tyče!

90+1
    Minamino se provinil faulem a Austria tak získala volný kop.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Vesel Demaku, přichází Sterling Yateke.

88
    Salzburg drží míč ve středu hrací plochy a bude u něj i nadále, jelikož se Grünwald dopustil faulu.
    86. Hannes WOLF - 1:2

86
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté během pár minut otáčejí utkání a jdou do vedení! HANNES WOLF měl velké štěstí, jelikož jeho rána byla ztečovaná a míč tak přeloboval bezmocného brankáře.

84
    Opět přišel centr hostů do vápna domácích, ale ten nebyl nijak nebezpečný.
    82. Xaver SCHLAGER - 1:1

82
    Je srovnáno na 1:1! Nedáš dostaneš! Potom co domácí neproměnili šanci se dopředu dostali hosté a XAVER SCHLAGER se šťastnou tečí překonal domácího gólmana.

81
    Alexander Grünwald se opřel do míče z velké dálky a jeho střela letěla do šibenice, ovšem Cican Stankovic předvedl skvělý zákrok!

80
    Další faul hostů ve středu hrací plochy a Vídeň tak bude opět u balónu.

78
    Domácí nyní hrají o hodně a pokud dnes vyhrají tak mají reálnou šanci se kvalifikovat do Evropské ligy bez playoff.

77
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Fredrik Gulbrandsen.

75
    Salzburg se sice dostal k balónu na své polovině, ale následně přišla nepřesná přihrávka a u míče je tak opět Austria.

73
    Hosté se nyní sice dostali ke střele, ale ta skončila pouze vedle pravé tyče.
    71. Dominik PROKOP - 1:0

71
    Austria právě vstřelila branku!
    Tak to je fantastická rána a domácí mužstvo jde do vedení! Centr z rohu vyboxoval brankář, ovšem posléze se do míče opřel DOMINIK PROKOP a je z toho neuvěřitelný gól!

68
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Maximilian Sax, přichází Uroš Matić.

68
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Smail Prevljak, přichází Hannes Wolf.

67
    Už to vypadalo, že se domácí dostanou do šance, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

65
    Minamino poslal soupeře k zemi, ale kartu neuviděl.

63
    Tentokrát se dopředu dostalo domácí mužstvo, ale útočník Vídně se ocitl jen v ofsajdu.

62
    Následná střela Dominika Szoboszlaie skončila pouze nad bránou Austrie.

61
    Grünwald poslal soupeře k zemi a uviděl tak žlutou kartu. Salzburg navíc má přímý kop z velmi dobré pozice.

60
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Moanes Dabour.

58
    Salzburg se dostal ke dvěma střelám, ale Lucić byl opět připraven.

56
    Hosté jsou ve druhé půli lepším týmem a opět se něco zkoušejí vymyslet.
    54. Hosté vstřelili gól z ofsajdu.

54
    Hosté sice dávají gól, ale ten neplatí díky ofsajdu! Nejprve Ivan Lucić předvedl skvělý zákrok a posléze už hosté dali gól, ale ten tak neplatí a stav zůstává bezbrankový!

51
    Salzburg kombinuje na polovině soupeře, ale nemůže se dostat ke střele.

49
    Nyní je hra přerušena, jelikož brankář Lucić potřeboval ošetření a uvidíme jestli bude moct pokračovat.

47
    Hosté opět drží míč na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

První poločas je u svého konce a zatím jsme se branky nedočkali. K vidění je velice vyrovnané utkání, ve kterém nemá ani jedno mužstvo větší převahu. Doufejme, že druhá polovina už nám přinese góly.

45

44
    Austria získala rohový kop z pravé strany a může tak ještě udeřit do poločasu.

42
    Dominik Szoboszlai se ocitl v dobré šanci, ale místo střely ještě přihrával, což nezvolil dobře.

40
    Už to vypadalo, že se hosté dostanou ke střele uvnitř vápna soupeře, ale domácí míč vypíchli.

39
    Ale ani tentokrát z této standardky nebylo nic vážnějšího a vypadá to, že se v prvním poločase branky nedočkáme.

38
    Igor uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu a Salzburg získal volný kop z pravé strany.

36
    Z rychlého protiútoku hostujícího celku nebylo nic vážnějšího, jelikož se domácí hráči včas vrátili.

34
    Ovšem centr do vápna nic vážnějšího nepřinesl a do brejku může jít Salzburg.

33
    Nyní přišel tvrdý zákrok skluzem od Schlagera ve středu hrací plochy a Austria tak získala volný kop.
    32. Monschein zmařil velkou šanci.

32
    Christoph Monschein se skvěle dostal přes obránce, ale jeho pokus k levé tyči parádně vyrazil Stankovic!

30
    Půl hodina hry je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. Utkání není moc pohledné a zatím se hraje velice vyrovnaný zápas.

29
    Hosté se postupnou kombinací snaží něco vymyslet, ale opět skončila přihrávka jen u brankáře Lupiće.

27
    Maximilian Sax se ocitl v první vážnější šanci, když se dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus skončil pouze na zákroku Cicana Stankovice!

25
    Hostující útočník se ocitl jen v ofsajdovém postavení a útok Salzburgu je tak u konce.

23
    Domácí mužstvo zatím je o něco aktivnější směrem dopředu a pomoct mu k tomu může autové vhazování na polovině soupeře.

21
    Ovšem rohový kop ani tentokrát nepřinesl nějaké zakončení a navíc se domácí hráč Christian Schoissengeyr zranil, když se srazil s brankářem Stankovicem.

19
    Nyní Austria může něco vymyslet, jelikož získala rohový kop z pravé strany.

17
    Zatím nám tohoto utkání moc nenabídlo, jelikož dnes ve Vídni vytrvale prší.

15
    Hosté se dopustili útočného faulu na polovině soupeře a Austria bude opět u balónu.

13
    Antoine Bernede se tentokrát provinil faulem ve středu hrací plochy, ale Austria z následné standardky nedokázala nic vymyslet.

11
    Ovšem centr z rohu skončil v moci brankáře a následně se provinil faulem Demaku, když přes sebe nenechal projít soupeře, který se řítil do brejku.

9
    Nyní už musel zasahovat Cican Stankovic proti střele domácího hráče a následuje tak rohový kop pro Austrii.

8
    Austria se sice podívala blíž k bráně soupeře, ale nebylo z toho nic nebezpečného.

7
    Od začátku utkání velí hře Salzburg, který je i v dnešním zápase jasným favoritem. Pokud dnes zvítězí tak může oslavovat titul v rakouské lize.

5
    Centr hostujícího celku z pravé strany skončil jen v moci brankáře Luciće.

4
    Nákop Austrie skončil opět jen u obrany Salzburgu, který se posléze snažil něco vymyslet po levé straně, ale balón skončil jen mimo hrací plochu.

2
    Domácí se snažili dostat po levé straně, ale nakonec z toho nic nebylo.

1

FK Austria Vídeň: Lucić – Madl, Schoissengeyr, Igor – A. Grünwald, Demaku, Klein, Martschinko – Sax, Monschein, Prokop.
    Náhradníci: Pentz – Borkovic, Cuevas, Ebner, Jeggo, U. Matić, Yateke.

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Lainer, Ramalho, Vallci, Todorović – Schlager, Bernede, Szoboszlai – Minamino – Daka, Prevljak.
    Náhradníci: Walke – Dabour, Farkas, Gulbrandsen, Mwepu, Samassékou, H. Wolf.

Rozhodčí: Alexander Harkam – Robert Steinacher, Martin Höfler.

Austria Vídeň se momentálně nachází na 5. místě s dvaceti jedna body a skóre 37:40. Na třetí příčku ztrácí pouhé čtyři body a dnes je to tak velmi důležitý zápas. Naposled se Austria představila na půdě St. Polten, odkud si přivezla výhru 2:1.
    Pokud dnes Salzburg zvítězí má titul v kapse, jelikož je aktuálně na 1. příčce se čtyřiceti body a skóre 66:24. Naposled sice prohrál na půdě Wolfsbergeru 1:2, ale na druhé místo má skvělý náskok devíti bodů.

Ve 29. kole skupiny o titul se proti sobě utkají týmy FK Austria Vídeň a FC Red Bull Salzburg. Naposled se spolu tato mužstva střetla v březnu na půdě Salzburgu, který vyhrál naprosto jasně 5:1. Dnes se ovšem bude bojovat v Generali Aréně ve Vídni. Tento stadion nabídne kapacitu pro 17 656 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Alexander Harkam a jeho asistenti Robert Steinacher a Martin Höfler. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.