Ajax – Tottenham | 2:3 (kon.) |
Pardubice – Sokolov | 0:0 (kon.) | | | Znojmo – Táborsko | 2:3 (kon.) | | | Žižkov – Vítkovice | 2:0 (kon.) |
Prostějov – Jihlava | 1:1 (kon.) | | | Vlašim – Třinec | 0:3 (kon.) | | | Č. Budějovice – Chrudim | 3:1 (kon.) |
Ústí n. L. – Varnsdorf | 0:2 (kon.) |
Vyšehrad – Zápy | 2:0 (kon.) | | | Převýšov – Velvary | 3:1 (kon.) | | | Litoměřicko – Ústí n. O. | 3:1 (kon.) |
Dobrovice – Karlovy Vary | 0:2 (kon.) | | | Štěchovice – Domažlice | 0:1 (kon.) | | | Živanice – Olympia Radotín | 2:2 (5:6 po pen.) |
Jirny – Benešov | 0:0 (zruš.) | | | Brozany – Králův Dvůr | 2:1 (kon.) |
Hradec Králové – Pardubice | 4:0 (kon.) | | | Plzeň – Dukla Praha | 3:0 (kon.) | | | Slovácko – Zlín | 2:3 (kon.) |
Slavia – Sparta | 7:0 (kon.) | | | Č. Budějovice – Olomouc | 1:2 (kon.) | | | Mladá Boleslav – Příbram | 2:0 (kon.) |
Hradec Králové – Pardubice | 2:0 (kon.) | | | Plzeň – Dukla Praha | 3:1 (kon.) | | | Slovácko – Zlín | 2:2 (2:3 po pen.) |
Č. Budějovice – Olomouc | 3:1 (kon.) | | | Mladá Boleslav – Příbram | 1:0 (kon.) |
konec
Ajax Amsterdam
2:3
(2:0)
Tomáš Kubečka
Branky:
5. de Ligt (Schöne), 35. Zijach (Tadić) – 55. Lucas Moura (Alli), 59. Lucas Moura, 90+6. Lucas Moura (Alli)
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:10. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:12.
Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (vš. GER)
Diváci:
Karty: 50. Dolberg (AJA), 77. Zijach (AJA), 90+5. Onana (AJA) – 16. Moussa Sissoko (TOT), 76. Rose (TOT)
Neproměněná penalta:
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:10. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:12.
Ajax Amsterdam:
Onana – Mazraoui, de Ligt, Blind, Tagliafico – Schöne (60. Veltman), F. de Jong – Zijach, van de Beek (90. Magallán), Dolberg (67. Sinkgraven) – Tadić.
Náhradníci: B. Varela – Veltman, Sinkgraven, Huntelaar, Magallán, de Wit, Traoré.
Trenér:
Tottenham Hotspur: Lloris – Trippier (81. Lamela), Alderweireld, Vertonghen, Rose (83. Davies) – Moussa Sissoko, Wanyama (46. F. Llorente), Eriksen – Alli – Son Hung-min, Lucas Moura.
Náhradníci: Gazzaniga – Lamela, Dier, Skipp, Foyth, Davies, F. Llorente.
Trenér:
Náhradníci: B. Varela – Veltman, Sinkgraven, Huntelaar, Magallán, de Wit, Traoré.
Trenér:
Tottenham Hotspur: Lloris – Trippier (81. Lamela), Alderweireld, Vertonghen, Rose (83. Davies) – Moussa Sissoko, Wanyama (46. F. Llorente), Eriksen – Alli – Son Hung-min, Lucas Moura.
Náhradníci: Gazzaniga – Lamela, Dier, Skipp, Foyth, Davies, F. Llorente.
Trenér:
Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (vš. GER)
Diváci:
30.04.2019
Tottenham - Ajax 0:1
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 13:14.
Tottenham - Ajax 0:1
Branky: 15. van de Beek (Zijach)
Karty: 30. Tagliafico (AJA), 63. Veltman (AJA)
Držení míče: 49 % : 51 %.Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 13:14.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:10. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:12.
Po změně stran nastoupil na trávník úplně vyměněný Tottenham! Hráči londýnského celku najednou hýřili aktivitou a v 55. minutě snížil Lucas Moura! Stejný hráč se o čtyři minuty později nejlépe zorientoval ve velkém vápně a vyrovnal! Ajax se poté vrátil do hry a měl velké množství šancí. Smutným hrdinou bude Hakím Zijach, který měl snad tři vyložené možnosti, ale ani jednu neproměnil. V 87. minutě mohl poslal Tottenham do vedení Vertonghen, ale hlavičkou do břevna dal Ajaxi naději. Na konci pětiminutového nastavení z hranice pokutového území opřel do míče Lucas Moura, který dovršil hattrick a poslal Tottenham do finále!
Neskutečné! Tohle se může stát jen v Lize mistrů! Ajax byl o přestávce jednou nohou ve finále Ligy mistrů, ale nyní se jeho sen rozplývá! Naopak LUCAS MOURA bude mít před stánkem Tottenhamu sochu! Brazilský fotbalista se na hranici pokutového území dostal k odraženému míči, natlačil se mezi dva obránce a levačkou vystřelil Tottenhamu historické finále!
Neskutečné! Tottenham je zpátky ve hře o postup do finále Ligy mistrů! Kieran Trippier odcentroval z pravé strany na malé vápno, jenže Llorente z malého vápna neprostřelil Onanu! K odraženému míči se dostal LUCAS MOURA, který ustál souboj, udělal si prostor a dopravil míč do sítě!
Je tady drama! Tottenham se nakonec dočkal snížení! LUCAS MOURA se prohnal do pokutového území, skvěle si pokryl míč a přízemní střelou uklidil míč mimo Onanův dosah!
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.
Neskutečné! Ajax po fantastické akci přidává druhou branku a navyšuje své vedení na 2:0! Akce měla počátek u brankáře Onany, který nakopl míč na polovinu hřiště, kde vybojoval míč Tadić. Donny van de Beek poté vrátil míč Tadićovi, který zpětnou přihrávku našel HAKÍMA ZIJACHA a ten dal celé akci korunku v podobě nádherné střely!
Ajax se hned v úvodu utkání dostává do vedení a přibližuje se k postupu do finále Ligy mistrů! Domácí celek zahrával rohový kop. Na fantastický centr si na malém vápně naskočil MATTHIJS DE LIGT, který přetlačil svého strážce a parádní hlavičkou otevřel skóre!
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.
AFC Ajax: Onana – Mazraoui, de Ligt, Blind, Tagliafico – Schöne, F. de Jong – Zijach, van de Beek, Dolberg – Tadić.
Náhradníci: B. Varela – Veltman, Sinkgraven, Huntelaar, Magallán, de Wit.
Tottenham Hotspur: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Wanyama, Eriksen – Alli – Son Hung-min, Lucas Moura.
Náhradníci: Gazzaniga – Lamela, Dier, Skipp, Foyth, Davies, F. Llorente.
Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (vš. GER).
Úvodní utkání se odehrálo před týdnem na novém stadionu Tottenhamu v Londýně. V bojovném utkání dokázal Ajax vyhrát 1:0. Před šedesátitisícovou návštěvou rozhodl o výhře nizozemského celku van de Beek.
Ještě větším překvapením je semifinálová účast nizozemského celku. Ajax, který byl v minulém ročníku bez evropských pohárů, dokázal postoupit ze skupiny s Bayernem Mnichov, Benficou Lisabon a AEK Athény. Opravdová paráda přišla až ve vyřazovacích bojích. V osmifinále doslova rozbil Real Madrid na jeho stadionu a vyřadil úřadujícího šampióna. Ve čtvrtfinále čekal na Ajax Juventus Turín s hvězdným Cristianem Ronaldem. Po domácí remíze 1:1 dokázal Ajax vyhrát na hřišti Staré dámy 2:1 a zajistil si překvapivý postup do semifinále. V Eredivisie mu navíc patří první pozice a o víkendu slavil zisk nizozemského poháru.
Tottenham je v letošním ročníku velkým překvapením. Parta kolem Sona a Kanea dokázala postoupit ze skupiny s Barcelonou, Interem Milán a PSV Eindhoven až díky remíze na Camp Nou v posledním duelu. V osmifinále se poté celek ze severu Londýny postavil proti Borussii Dortmund, kterou dokázal vyřadit hlavně díky domácí výhře 3:0. Ve čtvrtfinále pak čekal Manchester City. Tottenham si užil premiéru na novém stadionu a dokázal vyhrát 1:0. V odvetě pak sice po velké přestřelce prohrál 4:3, ale přesto si vybojoval postup. V domácí soutěži se Spurs v poslední době tolik nedaří. Naposledy Tottenham prohrál 1:0 na hřišti Bournemouthu.