St. Louis Blues
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0) Stav série: 4:3
Dallas Stars
Středa 08.05.2019, 02:05 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sváteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:16:46)
    Patrick Maroon, rodák ze St. Louis rozhodl o tom, že se St. Louis Blues podívají podruhé ze čtyř posledních vystoupení v play off do semifinále

Trestné minuty: 0:4

Drama je u konce a my známe prvního finalistu Západní konference. Ani hvězdný výkon gólmana Bishopa Dallasu nestačil k výhře a v 86. minutě zápasu přišlo rozuzení z hole domácího Patricka Maroona. Pro Dallas tak sezóna končí, St. Louis teď bude čekat, zda si o postup do finále Stanley Cupu zahraje proti San Jose, či Coloradu.

85:50 Patrick MAROON - 2:1

85:50
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. Po buly v útočném pásmu se ke střele dostal Thomas, Bishop jeho pokus neudržel, puk dopadl do brankoviště, kde se k němu jako první dostal PATRICK MAROON a zblízka jej dopíchl do sítě – 2:1 a St. Louis postupuje do finále Západní konference. Asistence: Robert Thomas, Tyler Bozak.

85:39
    Bishop toho teď mnoho neviděl a byl rád, že Sundqvistův pokus od modré čáry pouze prolétl nad jeho brankou.

85:08
    St. Louis v rychlém protiútoku. Zprava dostal přihrávku Dunn, jeho následný švih byl ale sražen.

84:24
    Rozhodnutí měl na holi hostující Benn, bleskově objel branku St. Louis a snažil se o zasunutí. Puk prolétl okolo brankové čáry, Binningtonův beton jej ale zastavil.

83:50
    Vyhození domácích nebylo ohodnoceno jako zakázané uvolnění, hráči Dallasu tak musí pospíchat za pukem.

82:37
    Bouwmeesterova střela od modré čáry byla zblokována, Bishop zasahovat nemusel a hosté už vyráží do protiútoku.

81:52
    Dallas zahájil toto prodloužení velmi aktivně, po průniku levou stranou pálil z úhlu Heiskanen a Binnington měl plné ruce práce.

81:06
    Další pokus hostů, Dickinson však svou prudkou ranou pouze zlomil Pietrangelovu hokejku.

80:32
    Jako první se ke střele ve druhém prodloužení dostali hosté, Benn mířil mimo.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Dunn (Pietrangelo, Thomas), 86. Maroon (Thomas, Bozak) – 16. Zuccarello

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Sundqvist, Barbašev.
    Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Zuccarello, Seguin (A), Dickinson – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, B. Ritchie.

Rozhodčí: Joannette, Rooney – Murray, Devorski

Diváci: 18 531