Písek – Olomouc 33:24 (kon.) | DHC Plzeň – Zlín 19:24 (kon.)
DHC Plzeň
19:24 (13:15)
Handball PSG Zlín
Středa 08.05.2019, 16:00 • Sportovní hala 31. ZŠ, Plzeň • MOL liga žen • O 5. - 8. místo

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. (17:27:48)

Klíčový souboj o záchranu se odehraje v neděli, do Plzně zavítá Písek, který je v tuto chvíli o bod před Západočeškami. Utkání odstartuje v 16:00 a také vám přineseme on-line přenos.

Plzeň sice nejprve srovnala stav utkání na 16:16, dlouho se poté hrálo bez branek, ale Zlín se rozstřílel jako první a dokázal zvítězit 24:19. Andrea Vařechová se rozchytala ke skvělému výkonu, pokryla ve druhém poločase tři sedmičky a dovolila Západočeškám skórovat pouze šestkrát. HC Zlín tak slaví udržení v MOL lize!

DHC Plzeň – HC Zlín 19:24 (13:15)
    Nejvíce branek: L. Galušková 5/3, Šmrhová 4, Oravcová 4 – Hradilová 6/3, Hubová 5, Kříčková 4. Rozhodčí: Hájek, Zych. Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3. Vyloučení: 4:3.

Konec zápasu. (19:24)

60
    Oravcová na Vařechovou nevyzrála a utkání končí. (19:24)

60
    Mizerová z levého křídla branku netrefila. (19:24)

59
    Vařechová ve druhém poločase chytá všechny tři sedmičky! Opět si poradila se střelou Dominiky Galuškové o zem. (19:24)

59
    Linda Galušková vybojovala pro domácí sedmičku. (19:24)
    58
    Na ránu Kolářové si Mácalová sáhla, ale míč přesto zapadl do sítě. Už je definitivně rozhodnuto! (19:24)

58
    Mizerová z levého křídla neuspěla, odražený míč ovšem vybojovaly Moravanky. Tohle Zlínu stačí. (19:23)
    57
    Anna Šmrhová střelou ze spojky překvapila Vařechovou. (19:23)

57
    Vařechová nehodlá za svá záda pustit jediný míč, vyráží i další ránu Oravcové. Ovšem odražený míč získávají Západočešky. (18:23)
    56
    Vendula Hubová zamířila k pravé tyči a už je zřejmě rozhodnuto! (18:23)

56
    Ani Oravcová nepropálila Vařechovou, každou sekundou se Zlín přibližuje k záchraně! (18:22)

55
    Střelu Kepkové vyráží Vařechová do strany, DHC pokračuje v ofenzivě, ale čas se Plzni krátí. (18:22)

54
    Mizerová z levého křídla Mácalovou neprostřelila. (18:22)

54
    Oravcová vypálila jen vysoko nad břevno. (18:22)

53
    Křičková volná na pivotu, ale trefuje jen tyč! Naděje pro Západočešky ještě žije, domácí v útoku znovu v sedmi. (18:22)

52
    Plzeň v útoku v sedmi, ale Šmrhová přelobovala po gólmance i branku. (18:22)

52
    Oddechový čas pro domácí. (18:22)
    52
    Michaela Kolářová ze spojky propálila Mácalovou a náskok Zlína činí už čtyři góly! (18:22)

51
    Linda Galušková si naběhla na levou stranu, ale branku z úhlu minula. (18:21)
    51
    Jolana Mizerová v krátkém sledu střílí svůj třetí gól v zápase. (18:21)
    51
    Pavlína Kepková se šikovně obtočila kolem obránkyně a zakončila pod břevno. (18:20)
    50
    Hubová ze spojky propálila vše a Zlín poprvé vede o tři góly! (17:20)

50
    Vařechová vytahuje další skvělý zákrok! Ze sedmičky na ni nevyzrála ani Linda Galušková. (17:19)

49
    Proskakující Kepková faulována, sedmička pro domácí. (17:19)
    49
    Západočešky přišly o míč a Mizerová proměňuje rychlý brejk! Zlín si bere zpět dvoubrankový náskok. (17:19)

48
    Vařechová vychytala Šmrhovou z křídla, odražený míč získává Plzeň. (17:18)

47
    DHC v plném počtu. (17:18)
    47
    Jolana Mizerová z levého křídla dokázala přehodit marně se natahující Šibrovou. (17:18)

46
    Oddechový čas pro hosty. (17:17)
    46
    Oravcová uvolnila volnou Franzovou, která sama na šestce technicky obstřelila Vařechovou. (17:17)

45
    Nygrýnová prorážela. Za patnáct minut druhého poločasu skutečně moc ofenzivní podívanou nevidíme, padlo teprve pět gólů! (16:17)

45
    Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Dominika Galušková). (16:17)

45
    Plzeň přichází o míč, hosté už v plném počtu. (16:17)
    45
    Přes minutu a půl strávily Moravanky v útoku, nakonec Hubová střelou přes trojblok slavila úspěch! Zlín se prosazuje po dlouhých třinácti minutách! (16:17)

44
    Signalizovaná pasivita Zlína. (16:16)

43
    Svobodovou ovšem z křídla vychytala Vařechová! Tohle Západočešky může mrzet. (16:16)

43
    Přihrávku před branku si domácí hráčky pohlídaly a Bušauerovou následně sestřelila Jagodičová, dostává dvě minuty a patnáct sekund hraje Plzeň dokonce v šesti proti čtyřem! (16:16)

42
    Šmrhová z levého křídla trefila pouze břevno. (16:16)

41
    Vyloučení v týmu HC Zlín (Monika Kříčková), za sražení pronikající Oravcové. (16:16)

41
    Michaela Kolářová zkoušela podstřel, Šibrová zasahuje nohou. (16:16)

40
    Zlín útočí, domácí už v plném počtu. (16:16)

40
    Dominika Galušková neuspěla! Vařechová míč vyráží nohou. (16:16)

40
    Oravcová se snažila přejít přes Křičkovou, ta ji faulovala. Sedmička pro Západočešky. (16:16)

39
    Lenka Sekulová měla hodně prostoru na levém křídle, ale branku znovu netrefila. (16:16)

38
    Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Tereza Bušauerová). Oravcová zablokována a v následném souboji o míč se Bušauerová činila až příliš. (16:16)

38
    DHC hraje v plném počtu. (16:16)

37
    Zlín chtěl zaútočit do nezformované plzeňské defenzivy, ale výtečně se vrátila Bušauerová, který vybojovala míč! (16:16)
    37
    Plzni se to vyplatilo, Oravcová se prosadila střelou z kroku. (16:16)

36
    Hradilová nedostala dobrou přihrávku do křídla a Plzeň získává balon, do útoku vyráží v šesti bez brankářky. (15:16)

36
    Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Linda Galušková). (15:16)
    36
    Linda Galušková o zem propálila zlínskou brankářku. (15:16)

35
    Vařechová vyrazila další střelu Oravcové jen do strany, Plzeň pokračuje v ofenzivě. (14:16)

35
    Franzová prorážela a sama na Šibrovou běžela Jagodičová, skvělý zákrok ovšem předvedla plzeňská brankářka! (14:16)

34
    Lenka Sekulová z levého křídla branku netrefila. (14:16)

33
    Oravcová ze spojky ranou přes blok trefila jen levou tyč. (14:16)
    33
    Gabriela Nygrýnová proskočila na pravé straně a vrací hostujícím hráčkám dvoubrankové vedení. (14:16)
    32
    Zlínu nevyšla dohrávka na pivota, DHC založilo poprvé v zápase rychlý brejk, který proměňuje Anna Šmrhová po krásném pasu Šibrové. (14:15)

31
    Špatná přihrávka domácích a Sekulová se snažila vyrazit do brejku, ten Plzeň za cenu devítky zastavila. (13:15)

31
    Západočešky rozehrály a vyrážejí do prvního útoku druhé půle. (13:15)

31
    Začal druhý poločas. (13:15)

Druhý poločas začne přibližně v 16:47.

V druhém dnešním utkání Písek porazil Olomouc doma překvapivě vysoko 33:23 a dostal se průběžně před Plzeň o bod na třetí pozici.

Po první půli je na tom lépe Zlín. Západočešky sice vstoupily do utkání lépe a dlouhou dobu držely vedení či remízový stav, v závěru poločasu se jim však přestalo dařil v ofenzivě a hostující házenkářky toho využily, po třiceti minutách vedou o dva góly.

30
    První poločas skončil. (13:15)

30
    Oravcová při střele faulována, avšak pouze devítka pro Plzeň po zaznění sirény, Linda Galušková přestřelila. (13:15)

30
    Hradilová se dopustila kroků a možnost zřejmě posledního útoku první půle má Plzeň. (13:15)

29
    Šmrhová nezpracovala přihrávku do křídla, po zisku míče si berou oddechový čas Moravanky. (13:15)

29
    Signalizovaná pasivita DHC. (13:15)

28
    Andrea Vařechová vystihla ránu Oravcové, na druhé straně Šibrová vytěsnila míč mimo po střele Křičkové z pravé strany. (13:15)
    27
    Lenka Hradilová propálila i střídající Mácalovou. (13:15)

27
    Sedmička pro hostující házenkářky! (13:14)
    27
    Oravcová odpovídá z proskoku. (13:14)
    27
    Západočešky přišly o míč a další gól ze spojky si připisuje Hubová. (12:14)
    26
    Poprvé v zápase jdou do vedení Moravanky! Kolářová vypálila o zem ze spojky přesně k levé tyči. (12:13)

26
    Při signalizované pasivitě to vzala na sebe Linda Galušková, ale ze spojky netrefila branku. (12:12)

25
    Oddechový čas pro domácí. (12:12)
    25
    Šibrová ránu ze spojky jen vyrážela a domácí hráčky si opět nepohlídaly dorážející Křičkovou. (12:12)

25
    Nepřesná přihrávka, Formanová se naposledy dotkla míče a balon získává Zlín. (12:11)

24
    Jolana Mizerová z levého křídla na Šibrovou nevyzrála. (12:11)
    24
    Linda Galušková zatím stoprocentní! Opět vypálila k levé tyči, na míč nedosáhla ani střídající Lenka Benedíková. (12:11)

23
    Kepková při střele z pravé strany faulována, třetí sedmička v řadě pro Plzeň! (11:11)
    23
    Střela Hubové přes blok o zem se zastavila až o síť. (11:11)
    22
    Linda Galušková znovu úspěšná, zamířila na identické místo k levé tyči. (11:10)

22
    Franzová vybojovala pro Západočešky další sedmičku. (10:10)
    21
    Zlín v plném počtu, Křičková dostala přihrávku na pivota, šikovně se otočila a přelobovala Šibrovou. (10:10)
    21
    Sama Linda Galušková si vzala balon a poslala ho přesně k levé tyčce. (10:9)

21
    Oravcová našla na pivotu zaběhlou Lindu Galuškovou, ta je faulována. Sedmička pro DHC. (9:9)
    20
    Melani Jagodičová srovnává povedenou ranou ze střední spojky. (9:9)

20
    Dominika Galušková v souboji na brankovišti obdržela zřejmě dost ostrý zákrok a skácela se k zemi, po ošetření kulhá na střídačku. (9:8)

19
    Vyloučení v týmu HC Zlín (Lucie Polomíková). (9:8)
    19
    Pavlína Kepková se dostala k míči na brankovišti a i přes faul na svou osobu se dokázala prosadit. (9:8)
    19
    Krásná dohrávka do křídla, odkud dává už svou pátou trefu Hradilová. (8:8)

19
    Michaela Sedláková také vypálila jen nad břevno, ale situaci předcházel faul. Moravanky pokračují v ofenzivě. (8:7)

18
    Oravcové při střele vyklouzl míč z ruky a byla z toho rána jen několik metrů nad branku. (8:7)

17
    Bušauerová prorážela, ovšem Zlín toho využít nedokázal a dalším zákrokem se prezentovala Eliška Šibrová! (8:7)

16
    Tečovanou střelu Kolářové ještě tečovala Šibrová, Plzeň se dostává k míči. (8:7)

16
    Střídající Andrea Vařechová vystihla ránu Oravcové a hostující hráčky mohou srovnat. (8:7)
    15
    Hradilová znovu úspěšná střelou o zem. (8:7)

15
    Sedmička pro Zlín! (8:6)

15
    Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Denisa Franzová). (8:6)

14
    DHC v plném počtu. další akce Franzové však končí střelou mimo branku. (8:6)

14
    Michaela Kolářová pálila ze střední spojky, její tvrdou ránu dokázala Šibrová vyrazit nad břevno! (8:6)
    13
    Denisa Franzová to při signalizované pasivitě vzala na sebe, pronikla kolem obránkyně a z úhlu zakončila do vzdálenějšího horního rohu! (8:6)
    12
    Hradilová z pravého křídla šikovně přelobovala Šibrovou. (7:6)

12
    Vyloučení v týmu DHC Plzeň (Pavlína Kepková). (7:5)
    12
    Franzová našla nabíhající Lindu Galuškovou, ta dokázala zakončit o zem pod břevno. (7:5)
    11
    Lenka Hradilová volná na pravém křídle a zakončila kolem nohy Šibrové. (6:5)

11
    Žlutá karta pro tým HC Zlín (Vendula Hubová). (6:4)
    11
    Hubové vypadl míč, po pasu Kepkové utekla Tereza Bušauerová a únik proměnila, navíc to bylo s faulem právě od Hubové. (6:4)
    10
    Anna Šmrhová tentokrát nestřílela z pravého křídla z ideálního úhlu, ale zakončila o zadní tyč do sítě. (5:4)
    9
    Ránu Nygrýnové Šibrová vyrazila, z dorážky se však prosadila Křičková. (4:4)
    8
    Hostující házenkářky si špatně pohlídaly Oravcovou, která si došla až na sedmičku a odtud zamířila k pravé tyči. (4:3)

8
    Michaela Sekulová při pokusu o proskok narazila do dvojice bránících hráček, píská se prorážení. (3:3)

7
    Franzové vypadl míč a Zlín si může vzít poprvé vedení. (3:3)

7
    Žlutá karta pro tým HC Zlín (Monika Kříčková). (3:3)
    7
    Lenka Hradilová uspěla ranou k tyči. (3:3)

6
    Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Linda Galušková), za faul na Křičkovou, navíc sedmička pro Zlín. (3:2)
    6
    Anna Šmrhová dostala pas na pravé křídlo a dobrá úhel dokázala zužitkovat. (3:2)
    5
    Další ztráta domácích a únik využívá Lucie Polomíková. (2:2)
    5
    Zlín ovšem dobře zapracoval v obraně a Křičková proměňuje rychlý brejk. (2:1)

4
    Monika Kříčková se dostala k odraženému míči na brankovišti, ale z úhlu v pádu Šibrovou v těžké pozici nepřekonala. (2:0)

4
    Žlutá karta pro tým DHC Plzeň (Věra Oravcová). (2:0)
    4
    Věra Oravcová využila svou výšku a ranou o zem přes dvojblok dává druhý plzeňský gól. (2:0)

3
    Žlutá karta pro tým HC Zlín (Melani Jagodičová). (1:0)

3
    Franzová proskočila obranou, ale následně vystřelila vedle levé tyče. Na druhé straně ovšem Polomíková z levého křídla branku také netrefila. (1:0)

Michaela Kolářová vypálila z levé spojky z výskoku, Šibrová si připisuje první zákrok, vytěsnila míč nad břevno. (1:0)
    2
    Dominika Galušková zamířil proti Stojarové k pravé tyčce a otevírá skóre. (1:0)

1
    Linda Galušková zachytila přihrávku na pivota a z protiakce vybojovala sedmičku Franzová. (0:0)

1
    Do prvního útoku vyrážejí Moravanky. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hráčky obou celků již nastoupily na palubovku, Západočešky hrají s černorůžovými dresy a na obličeji mají pro demonstraci soudržnosti namalované pruhy stejnými barvami. Zlín hraje tradičně ve žluté.

DHC Plzeň: Mácalová, Šibrová, Šlehoferová – Kepková, Oravcová, Šmrhová, Bušauerová, M. Sedláková, Formanová, Franzová, L. Galušková, D. Galušková, Fousková, Poslední, Svobodová, Nosková.

HC Zlín: Benedíková, Vařechová, Stojarová – Nygrýnová, Stará, Hubová, Jagodičová, M. Sekulová, Hradilová, Mizerová, Plachá, Kolářová, K. Gajdošíková, L. Sekulová, Polomíková, Kříčková.

Rozhodčí: Hájek, Zych.

Vzájemné zápasy v sezóně:
    V základní části se nejprve radoval za výhru 27:21 na domácí palubovce Zlín, Plzeň však svému soupeři porážku oplatila a doma zvítězila těsně 26:25. Duel ve skupině o záchranu byl také velmi těsný, Západočešky dlouho stahovaly manko, ale padly o gól 21:22.

Situace ve skupině o 5.-8. místo:
    Boj o záchranu vypadá následovně. Olomouc má 24 bodů a již je zachráněna. Zlín má vše ve svých rukách, má na kontě 20 bodů. Plzeň je ve skupině třetí s 18 body, poslední Písek na ni však ztrácí pouhý bod, a tak je vše otevřené. Právě Západočešky a Písek se setkají v dalším duelu v neděli na půdě DHC.

HC Zlín
    Moravanky ještě musejí bojovat o přežití v soutěži. Nejprve vypadalo, že by dokonce mohly pokusit překvapit a prokousat se mezi nejlepší čtyřku, nyní však mají naprosto jiné starosti a mají pouze tři body náskok na sestupovou pozici. Naposledy Zlín vedl v poločase nad Pískem 10:8, ale náskok prohospodařil a pouze remizoval.

Výsledky ve skupině o 5.-8. místo:
    Zlín – Písek 21:21
    Olomouc – Zlín 36:25
    Zlín – Plzeň 22:21

DHC Plzeň
    Nováček soutěže se pokusí v MOL lize udržet, v průběhu celé sezóny předvádí kvalitní, avšak nevyrovnané výkony. Zejména na domácí palubovce je silná. Na spojkách dominují Věra Oravcová, Denisa Franzová nebo Veronika Mudrová, v brance výborně chytá Eliška Šibrová. V posledním utkání předvedly Západočešky povedený výkon a udolaly Olomouc o tři branky.

Plzeň – Olomouc 30:27
    Písek – Plzeň 20:15

Přeji krásné středeční odpoledne, vítejte u čtvrtého kola soubojů o záchranu. V důležitém duelu se střetnou DHC Plzeň a HC Zlín. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.