Chelsea – Frankfurt 1:1 (4:3 po pen.) | Valencia – Arsenal 2:4 (kon.)
Valencia CF
2:4 (1:1)
Arsenal FC
Čtvrtek 09.05.2019, 21:00 • Estadio de Mestalla (Valencia) • Evropská liga • Semifinále

Z mé strany je už to pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (23:00:58)
    Čtyři předchozí evropská finále Arsenal prohrál. Dočká se na pátý pokus?

Fauly: 10:7
    Hlavním hrdinou utkání se stal Aubameyang, autor hattricku.

Finále Evropské ligy se bude hrát v Ázerbájdžánském Baku, druhý finalista ovšem ještě není jistý, protože Chelsea a Frankfurt budou hrát v souběžně hraném utkání prodloužení.

Zápas i celý dvojzápas je u konce. Valencia s Arsenalem doma prohrála 2:4, a protože v úvodním zápase prohrála na hřišti Arsenalu 1:3, postupuje do finále Evropské ligy anglické mužstvo. Valencia přitom zápas začala skvěle, do vedení ji dostal už v jedenácté minutě Kévin Gameiro. Hodně důležitá byla následná reakce Arsenalu, po šesti minutách srovnal Pierre-Emerick Aubameyang. ještě klíčovějším gólem pro Arsenal byl však ten v 50. minutě, který vstřelil Alexandre Lacazette, protože v tu chvíli Valencia na postup potřebovala čtyři branky a nepomohlo ji ani rychlé srovnání z kopačky Kévina Gameira. Arsenal se do vedení znovu dostal v 69. minutě, kdy se prosadil po centru Maitlanda-Nilese Pierre-Emerick Aubameyang, který pak ještě v samotném závěru utkání vyšperkoval svým hattrickem.

Vše už je uklidněno a můžou propuknout oslavy londýnského klubu do finále Evropské ligy.

Závěr zápasu ještě kazí poměrně výrazná strkanice u rohového praporku už po závěrečném hvizdu.

90+3

90+2
    Z té už ovšem žádné nebezpečí pro branku Valencie nepřichází.

90+2
    Arsenal stále nemá dost a ještě má standardní situaci na útočné polovině.

90+1
    Nastavují se dvě minuty, víc ani není třeba, je dávno rozhodnuto.

90
    Na hráčích Valencie už je vidět velký smutek ze ztraceného zápasu a už se jim ani s míčem nechce dopředu.
    88. Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 2:4

88
    Arsenal právě vstřelil branku!
    PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG se nakonec přeci jen dočkal hattricku a střílí už svůj osmý gól v letošním ročníku Evropské ligy. Mchitarjan krásně z první posunul míč na gabonského útočníka, a ten se pak zprava trefil prudkou ranou přímo pod břevno. Neto byl bez šance. Asistence: Henrich Mchitarjan.

88
    Napadání Valencie už nemá takovou šťávu, jako na začátku utkání. Arsenal se snadno přesunul na polovinu domácích.

87
    V těchto chvílích si už hráči Arsenalu užívají konec zápasu poklidnou kombinací a můžou se těšit na oslavy postupu do finále druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže.

87
    Pierre-Emerick Aubameyang mohl útočit na hattrick, ale ještě chtěl brejk Arsenalu vyšperkovat přihrávkou. To mu však nevyšlo, nikoho ze spoluhráčů nenašel.

Petr Sumbal

Branky: 11. Gameiro (Rodrigo), 58. Gameiro (Rodrigo) – 17. Aubameyang (A. Lacazette), 50. A. Lacazette (Torreira), 69. Aubameyang (Maitland-Niles), 88. Aubameyang (Mchitarjan)

Karty:   38. Garay (VAL), 43. Gayá (VAL) – 63. Özil (ARS)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 9:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:7.
    Valencia CF: Neto – Piccini (56. Soler), Garay, Gabriel, Gayá – Wass, Parejo (C), Coquelin, Guedes (71. Torres) – Rodrigo (71. S. Mina), Gameiro.
    Náhradníci: Doménech – Diakhaby, Latorre, S. Mina, Roncaglia, Soler, Torres.

Arsenal FC: Čech – Papastathopoulos, Koscielny (C), Monreal, Maitland-Niles, Torreira (80. Guendouzi) – Özil (62. Mchitarjan), Xhaka, Kolašinac (71. Mustafi) – Aubameyang, A. Lacazette.
    Náhradníci: Leno – Alnaní, Guendouzi, Iwobi, Mchitarjan, Mustafi, Nketiah.

Rozhodčí: Makkelie – diks, Steegstra
    02.05.2019
    Arsenal - Valencia 3:1

Branky: 18. A. Lacazette (Aubameyang), 26. A. Lacazette, 90+1. Aubameyang (Kolašinac) – 11. Diakhaby (Rodrigo)

Karty:   30. Diakhaby (VAL), 71. Parejo (VAL)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:10.