Velká Británie – Dánsko 0:9 (kon.) | Itálie – Lotyšsko 0:3 (kon.) | Německo – Francie 4:1 (kon.)
Švýcarsko – Rakousko 4:0 (kon.)
Švýcarsko
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Rakousko
Úterý 14.05.2019, 20:15 • Ondrej Nepela Arena • Mistrovství světa • Skupina B

59:35
    Ještě v závěru zápasu přichází jedno vyloučení na rakouské straně, Raphael Wolf dostává dvě minuty za krosček na protihráče, který se snažil dorážet v předbrankovém prostoru.

59:00
    Vyloučení v týmu Rakousko (Raphael Herburger – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

57:08
    Rakousko se nejspíše definitivně připravuje o šanci na zvrat. Thomas Raffl (AUT) je totiž poslán na lavici vedle boxu časoměřičů za vysokou hůl.

47:02
    Na pravé straně v útočném pásmu zastavil Fabio Hofer (AUT) rozjetého Lina Martschiniho, jehož zahákoval, za což dostává dvě trestné minuty.

45:14
    Hosté se připravují o přesilovku. Thomas Raffl (AUT) je vyloučen za hákování. Za jednu vteřinu se bude hrát čtyři na čtyři.

44:51
    Rakousko bude hrát necelých třicet vteřin pět na tři! Yannick Weber (SUI) narazil svého protihráče na mantinel a dostal trest na 2+10 minut.

43:15
    Vincent Praplan (SUI) se provinil v pravém kruhu podražením, za což si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

34:48
    Před rakouskou brankou se po přerušení strhla menší potyčka, po níž bude hrát Rakousko oslabení. Michael Raffl dostal dvě minuty za hrubost.

29:12
    Patrick Peter (AUT) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

15:15
    Roman Josi se snažil na polovině hřiště u mantinelu v zárodku zastavit rakouskou akci, jenže si při tom počínal nedovoleně a v souboji zasáhl protihráče hokejkou příliš vysoko a oslabí svůj tým na čtyři minuty.

09:27
    Rakušané se opět musí bránit. Michael Raffl (AUT) se provinil podrážením.

05:12
    Uvidíme první přesilovku. Rakušané si nepohlídali střídání a dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

Adam Joska

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 20. Fiala (Hischier, Praplan), 54. Josi (Loeffel, S. Moser), 59. Kurashev (Hischier), 60. Andrighetto (Diaz, Praplan)

Švýcarsko: Berra (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Diaz (C), Moser, Frick, Loeffel, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Andrighetto, Haas – Ambühl, Rod, Bertschy – S. Moser (A).
    Rakousko: Kickert (Starkbaum) – Schlacher, Pallestrang, Schumnig, Heinrich, Peter, Wolf, Strong, Unterweger – Schneider, Ganahl (A), Herburger (A) – T. Raffl (C), M. Raffl, Hofer – Zwerger, Haudum, Baumgartner – Rauchenwald, Obrist, Cijan.

Rozhodčí: Kaukokari, Rantala – Nikulainen (všichni FIN), Jensen (DEN)