Union Berlín – Stuttgart 0:0 (kon.)
1. FC Union Berlín
0:0 (0:0)
VfB Stuttgart
Pondělí 27.05.2019, 20:30 • Stadion An der Alten Försterei, Berlín • 2. německá Bundesliga • Play-off

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:35:49)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:7.

Je konec! Union Berlín postupuje do nejvyšší německé soutěže, kde se tak můžeme těšit na berlínské derby mezi Unionem a Herthou.
    V prvním zápase Union remizoval na půdě Stuttgartu 2:2 a dnes 0:0 a díky většímu počtu branek na hřišti soupeře slaví neskutečný postup, ovšem zasloužený.
    Radost domácích fanoušků po závěrečném hvizdu.

90+5

90+5
    Akaki Gogia opět nedokázal nic vymyslet a zbrzdil celý protiútok Berlína.

90+4
    Nákop domácích na levou stranu skončil jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Stuttgart.

90+3
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Robert Žulj, přichází Michael Parensen.

90+2
    Akaki Gogia se dostal ke střele, ale hostující brankář si poradil.

90+1
    Friedrich uviděl žlutou kartu za svůj faul a na hrací ploše se přiostřilo.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Posléze se sice dostal ke střele zpoza vápna Gonzalo Castro, ale jeho rána letěla hodně nad.

90
    Třetí roh v krátké době pro hosty.
    89. Pavardova rána gólem neskončila.

89
    Benjamin Pavard vypálil skvělou ránu k pravé tyči, ale Rafał Gikiewicz předvedl skvělý zákrok a následuje roh!

88
    Sebastian Andersson se dopustil pouze faulu na Kabaka a u míče tak bude Stuttgart.

87
    Christian Gentner se dostal do zakončení hlavou po centru z levé strany, ale to skončilo jen vedle brány Berlína.

86
    Následný centr Žulje ovšem nebyl dobrý a skončil jen v zámezí vedle brány hostů.

85
    Tentokrát už je to faul ze strany hostů, o který se postaral Kabak.

84
    Domácí si chtěli vymodlit faul, ale hra pokračuje.

83
    Julian Ryerson to zkusil z dálky, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu soupeře.

82
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Suleiman Abdullahi, přichází Akaki Gogia.

81
    Domácí hráč se nyní ocitl pouze v ofsajdovém postavení.

80
    Je před námi posledních deset minut a Stuttgart musí vstřelit branku, pokud se chce udržet, ovšem samozřejmě nesmí inkasovat.

79
    Posléze Union sice byl na chvíli u míče, ale nakonec je to odkop od brány Stuttgartu.

78
    Následná rána Roberta Žulje ovšem skončila pouze ve zdi z hostujících hráčů.

77
    hostující hráč se provinil faulem a Berlín tak získal přímý kop ze solidní pozice.

76
    Obrana hostů si tentokráte poradila s přihrávkou domácích a následuje autové vhazování.

75
    Holger Badstuber dostal loket od Anderssona, ale žlutá karta z toho není.

73
    Nyní skončil míč od domácího hráče jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Stuttgart.

72
    Christian Gentner je prvním hráčem na straně hostů, který uviděl žlutou kartu za svůj faul.

72
    Opět se rozohnily světlice v sektoru hostujících fanoušků a na trávníku je dým, ale zatím se pokračuje.

71
    Nákop domácích skončil pouze na hlavě hostujícího hráče a následně skončil míč v moci brankáře Zielera.

70
    Ozan Kabak se dostal ke střele z dálky, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu Berlína.

69
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Gonzalo Castro.

68
    Následně se sudí ještě bavil s videorozhodčím, ale penalta z toho není a následuje rohový kop Unionu.
    67. Abdullahiho zakončení skončilo opět na brankové konstrukci.

67
    Tak to je neskutečné! Suleiman Abdullahi se ocitl v obrovské šanci, ovšem na hranici vápna šel k zemi, ale ještě stihl zakončit, ovšem jeho pokus orazítkoval opět jen tyč!

66
    Po rohu sice přišlo zakončení domácího hráče, ale to šlo jen nad svatyni Stuttgartu.

65
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcel Hartel, přichází Joshua Mees.
    65. Abdullahi poslal svou ránu do tyče.

65
    Suleiman Abdullahi mohl poslat domácí do vedení a velice je tak přiblížit postupu, ovšem jeho pokus skončil jen na pravé tyči!

64
    A opět musel zasahovat Rafał Gikiewicz, který si poradil s centrem hostujícího celku.

63
    Chadrac Akolo si udělal místo, ale jeho následná rána skončila v moci brankáře Gikiewicze.

62
    Nyní si obrana Stuttgartu s brankářem Zielerem vůbec nerozuměli a byla z toho tak dobrá šance Unionu, která ale gólem neskončila.

61
    Hra je nyní přerušena, jelikož se hostující hráč provinil faulem, který schytal Julian Ryerson.

60
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Anastasios Donis, přichází Daniel Didavi.

59
    Domácí to zkoušeli po levé straně, ale ani oni se nedostali do nějaké šance.

57
    Hosté si chtěli vymodlit penaltu, jelikož po centru do vápna trefil míč domácího hráče do ruky, ale nakonec z toho sudí rozpažil.

56
    Hosté směrem dopředu nedokázali vymyslet nic vážnějšího a u míče tak bude opět Berlín.

54
    Suleiman Abdullahi si udělal místo, ale jeho centr z pravé strany byl zblokován a následuje autové vhazování pro Berlín.

53
    Union se sice dostal dopředu, ale Grischa Prömel nedokázal odcentrovat a nakonec z toho tak byla nepřesná přihrávka.

52
    Následný volný kop ovšem nic vážnějšího nepřinesl a míč tak po nepovedeném zakončení skončil v moci brankáře Gikiewicze.

51
    Manuel Schmiedebach za žádnou cenu přes sebe nepustil soupeře a uviděl žlutou kartu. Stuttgart navíc má volný kop z pravé strany.

50
    Posléze se Sebastian Andersson dopustil nedovoleného zákroku, ale žlutou kartu neuviděl.

49
    Domácí obránce si poradili s nákopem do vápna Unionu a odhlavičkoval balón do zámezí.

48
    Nyní se domácí útočník dopustil faulu a u balónu tak je Stuttgart.

47
    Nyní už se hraje a u míče je domácí mužstvo.

46
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Mario Gómez.

46
    Mlha na hrací ploše ze světlic hostujících fanoušků.

Začátek druhé půle je pozdržen, jelikož hostující fanoušci řádí a na hrací ploše je tak plno dýmu.

Druhý poločas začne přibližně v 21:35.

První poločas je u konce a gólu jsme se zatím nedočkali. Výkon mužstev je za očekáváním a moc vážnějších situací jsme se v první půli nedočkali. V 9. minutě sice vstřelit gól Dennis Aogo, ale ta nakonec nebyla uznána, protože se jeho spoluhráč nacházel v ofsajdu. Následně přišla velká nuda a až v nastavení před přestávkou musel Gikiewicz zlikvidovat pokus Zubera.

45+4

45+2
    Ozanu Kabakovi opět velmi krvácí rána ze střetu se spoluhráčem, ale rozhodčí si toho zatím nevšiml a může tak pokračovat.

45+1
    A opět samá pohádka, když přišel nepřesný nákop Stuttgartu.

45
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
    45. Gikiewicz předvedl skvělý zákrok proti ráně Zubera.

45
    Po dlouhé době jsme se dočkali skvělého projektilu z nohy Stevena Zubera, který mířil svůj pokus k pravé tyči, ale Rafał Gikiewicz předvedl skvělý zákrok!

44
    Už ať je konec prvního poločasu, protože tento fotbal nebaví ani znuděné diváky na stadionu.

43
    Ron-Robert Zieler si poradil s centrem domácího mužstva.

41
    Opět jen nákop Stuttgartu, který ani tentokrát nic nepřinesl a následuje autové vhazování Unionu.

40
    Na stadionu An der Alten Försterei je skvělá atmosféra, o kterou se starají fanoušci obou klubů, ovšem to je momentálně vše co se vlastně děje, protože hra je nepohledná a vypadá to, že v prvním poločase se branky nedočkáme.

38
    Momentální dění na trávníku je zklamáním, jelikož opět jsme svědky jen nepřesných nákopů a následuje odkop od domácí brány.

37
    Christian Gentner ránou z dálky pouze prověřil a oprášil rukavice Gikiewicze, který si s touto bombou poradil bez problémů.

36
    Ovšem následný centr z levé strany skončil opět jen v rukou brankáře Rafała Gikiewicze.

35
    Christian Gentner se nedostal k míči, když jej odkopl do zámezí Florian Hübner a následuje autové vhazování pro Stuttgart.

34
    Už to vypadalo, že se domácí dostanou do protiútoku, ovšem ten byl zbržděn a nakonec celá akce Unionu je u konce.

33
    Aktuálně se toho moc neděje. Stuttgart se snaží dostat do zatažené obrany Berlína marně.

32
    Hosté se opět snažili něco vymyslet centrem z levé strany, ale domácí obrana si s ním poradila.

30
    Půl hodina hry je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. Hosté se sice radovali ze vstřeleného gólu z přímého kopu, ale ten nakonec díky ofsajdu nebyl uznán.

29
    Anastasios Donis se se štěstím dostal do dobré šance, ale jeho hlavička skončila pouze v moci brankáře Gikiewicze.

28
    Následný rohový kop hostujícího celku ale nic vážnějšího nepřinesl a u míče je tak Union.

27
    Po centru do vápna se hostující hráč dostal do zakončení hlavou, ale Rafał Gikiewicz míč vyboxoval nad bránu Berlínu.

26
    Florian Hübner se provinil hraní rukou a Stuttgart tak získal volný kop z pravé strany.

25
    Momentálně se toho moc neděje a vidíme pouze fauly ve středu hrací plochy.

23
    Nyní už jsou oba hostující obránci na nohou a po svých odcházejí do zámezí. Vypadá to tak, že budou moct pokračovat alespoň na pár minut a posléze se uvidí.

22
    Holger Badstuber už je na nohách s obvázanou hlavou, ovšem s Kabakem je to mnohem vážnější a stále leží na hrací ploše.

20
    Tohle vypadá na vážnější problém a na trávníku jsou rovněž také zdravotníci s nosítky.

19
    Nyní se srazili Ozan Kabak s Badstuberem a na hrací ploše tak jsou lékaři a jde vidět krev u prvního jmenovaného.

18
    Domácí mužstvo si poradilo s centrem do vápna svého mužstva.

17
    Úvodní minuty sice patřily Stuttgartu, ale nyní je u míče Union, ovšem ten se po autovém vhazování nedostal do nějakého zakončení

16
    Zatím se hraje vcelku dobrém tempu a momentálně autové vhazování získal Berlín.

15
    Posléze u míče ještě zůstalo domácí mužstvo, ovšem s následným centrem si už poradil brankář Ron-Robert Zieler.

14
    Následný centr z podkotle hostujících fanoušků se domácímu hráči nepovedl a balon letěl mimo šestnáctku.

13
    Union se opět dostal dopředu a nyní už získal rohový kop.

12
    Berlín to zkoušel po pravé straně, ale přes obranu soupeře tentokráte neprošel.

11
    Stuttgart si nakonec vypracoval další dobrou šanci, ale zakončení hostujícího hráče skončilo vedle levé tyče.

10
    Na hrací ploše je opět plno dýmu ze sektoru hostujících fanoušků, ale zatím se může pokračovat ve hře.
    9. Neuznaná branka Stuttgartu.

9
    Hosté už se radovali z branky, ovšem ta neplatí díky ofsajdu! Dennis Aogo vypálil kolem zdi ke vzdálenější levé tyči a na jeho střelu nedosáhl Gikiewicz, ale před ním clonil v ofsajdovém postavení hostující hráč a po přezkoumání videozáběru sudí tuto branku odvolal!

7
    Nicolás González byl zfaulován Ryersonem blízko hranice šestnáctky domácího týmu a Stuttgart tak získal velkou možnost skórovat z přímého kopu.

6
    Ken Reichel svou levačkou poslal centr směrující do vápna soupeře, ale ten byl přetažený a skončil v zámezí. Stuttgart tak má autové vhazování.

5
    Už to vypadalo na velkou šanci hostující mužstva, jelikož se útočník Stuttgartu dostal po rohu na hranici malého vápna do zakončení z otočky, ale Rafał Gikiewicz byl připraven.

4
    Domácí gólman Rafał Gikiewicz vyboxoval další centr směrující do jeho šestnáctky a následuje rohový kop pro Stuttgart.

3
    Stuttgart se následně pokusil o centr do vápna, ovšem s tím si obrana Unionu poradil a poslala nákopem na svého útočníka, který ale nezachytil míč.

2
    Už ve druhé minutě si málem domácí hráč vykoledoval žlutou kartu, když tvrdým skluzem zajel do soupeře.

1

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Ryerson, Friedrich, Hübner, Reichel – Schmiedebach – Prömel, Žulj – Abdullahi, Andersson, Hartel.
    Náhradníci: Busk Jensen – Lenz, Gogia, Parensen, Mees, Rapp, Polter.

VfB Stuttgart: Zieler – Pavard, Kabak, Badstuber, Aogo – Ascacibar, Gentner – N. González, Akolo, Zuber – Donis.
    Náhradníci: Grahl – Baumgartl, G. Castro, Didavi, Esswein, Mario Gómez, Emiliano Insúa.

Rozhodčí: Dingert C.

Dnes nás čeká obrovský zápas, jelikož se bojuje o Bundesligu. V odvetě proti sobě tak nastoupí 1. FC Union Berlín a VfB Stuttgart. První utkání se odehrálo Mercedes-Benz Aréně a sledovalo jej 58 619 diváků. Ve 41. minutě poslal domácí do vedení Gentner, ale o dvě minuty později srovnal Abdullahi. Do druhé půle vstoupil Stuttgart dobře a v 51. minutě poslal domácí mužstvo zpět do vedení Gómez, ovšem v 68. minutě srovnal Friedrich a zápas tak skončil remízou 2:2. Union Berlín je tak blízko postupu do nejvyšší německé soutěže, jelikož bude hrát na svém stadionu An der Alten Försterei, který nabídne kapacitu pro 21 717 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Michal Raška

Branky:

Karty:   51. Schmiedebach (UNB), 90+1. Friedrich (UNB) – 72. Gentner (STU)

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Ryerson, Friedrich, Hübner, Reichel – Schmiedebach – Prömel, Žulj (90+3. Parensen) – Abdullahi (82. Gogia), Andersson, Hartel (65. Mees).

VfB Stuttgart: Zieler – Pavard, Kabak, Badstuber, Aogo – Ascacibar, Gentner – N. González (46. Mario Gómez), Akolo, Zuber (69. G. Castro) – Donis (60. Didavi).

23.05.2019
    Stuttgart - Union Berlín 2:2

Branky: 41. Gentner, 51. Mario Gómez – 43. Abdullahi, 68. Friedrich

Karty:   80. Kempf (STU) – 59. Trimmel (UNB), 86. Kroos (UNB)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 11:16. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:14.