Honduras – Uruguay 0:2 (kon.) | Katar – Ukrajina 0:1 (kon.) | Norsko – Nový Zéland 0:2 (kon.)
USA – Nigérie 2:0 (kon.)
USA
2:0 (1:0)
Nigérie
Pondělí 27.05.2019, 20:30 • Stadion Miejski, Bílsko-Bělá • Mistrovství světa U20 • Skupina D

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:22:04)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:16.

Je dobojováno! Americká reprezentace napravila porážku s Ukrajinou a vrátila se zpět do boje o první dvě místa základní skupiny D, které zaručují přímý postup do osmifinále. O výhře nad Nigerijci rozhodly dva góly Sebastiana Sota, který v první půli udeřil z rohového kopu a necelou půlminutu po změně stran zužitkoval nahrávku Glostera. Africký výběr byl v úvodní půlhodině hodně pasivní, posléze měl herně navrch, ale většinou produkoval jen neškodné střely ze střední a delší vzdálenosti.

90+10

90+10
    Žlutí se až v desáté minutě nastaveného času. A byl u toho právě Aliu Salawudeenovi, kterému neprošla ruka v soupeřově obličeji.

90+9
    Gloster rychle vhodil míč na levé křídlo, kde Salawudeen doslova odtlačil Rennickse k reklamním panelům. O faul se však nejednalo.

90+8
    Makanjuola přenesl balón přes celou šířku hřiště a částečně se zapříčinil o zisk rohového kopu. Okonův centr nebezpečně propadl napříč malým vápnem a Nigerijci mohou jen litovat, že na zadní tyči neměli nikoho, kdo by jednoduše zakončoval.

90+7
    Ze standardní situace vzešla jen velmi nepřesná hlavička Salawudeena. Nějaké dvě minutky před koncem už je asi definitivně rozhodnuto.

90+6
    Možné teď. Chris Gloster zabránil nebezpečné narážečce do odkrytého křídelního prostoru nedovoleným zákrokem za žlutou kartu.

90+5
    Africký tým se v nastaveném čase nemůže vůbec dostat do závěrečného tlaku. Makanjuola uprostřed hřiště fauloval de la Fuenteho.

90+3
    Nigerijci si mohou oddechnout. Okon vyvázl bez červené karty a nebude tak chybět v důležitém střetnutí s Ukrajinou.

90+2
    Rozhodčí Bastien byl kvůli nenápadnému zákroku povolán k obrazovce. Případná červená karta pro Okona by byla velmi přísná.

90+1
    Aniekeme Okon to přehnal s důrazem na půlící čáře a za zákrok na Pomykala si vysloužil žluté napomenutí.

90
    O osudu zápasu ještě úplně rozhodnuto není. Kvůli velkému počtu ošetřování je nad rámec druhé půle přidáno hned osm minut.

89
    Doktoři obou týmů si dnes na nedostatek práce rozhodně stěžovat nebudou. Soto je na chvíli mimo hru a Američané v deseti.

88
    Pomykal rozdal míč doprava na centrujícího Glostera. Soto v pádu balón takřka vůbec netrefil a místo toho se hodně bolestivě srazil s Oremadem.

87
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Justin Rennicks.

84
    Tak tohle Spojeným státům příliš nevyšlo. S balónem sice vyrazili zpět do útoku, ale Glosterův centr ho nasměroval mimo výseč.

83
    Laciná chybička Nigerijců darovala roh také zámořskému výběru, který se po rozehrávce dobrovolně vrátil až na vlastní polovinu.