Anglie – Kamerun 3:0 (kon.) | Francie – Brazílie 2:1 (po pr.)
Francie
2:1 (0:0)
Brazílie
Neděle 23.06.2019, 21:00 • Stade Océane, Le Havre • Mistrovství světa - ženy • Osmifinále

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 10:22. (23:43:58)

Francie si na domácím mistrovstvím světa zahraje čtvrtfinále! V dnešním duelu fotbalistky Les Bleus přehrály až v prodloužení výběr Brazílie.

Francouzky sice nastoupily do zápasu aktivněji, ale brazilská defenziva s přehledem útoky dlouhou dobu odrážela. Až ve 24. minutě nebezpečně odcentrovala Dianiová, Bárbara míč neudržela v rukavicích a následně se srazila s Gauvinovou, od které se balon odrazil do sítě. Po konzultaci s videem však hlavní rozhodčí spornou situaci posoudila jako faul. Další šance již v prvním poločase k vidění nebyla.

Po změně stran poslala Francii do vedení po nahrávce Dianiové Valerie Gauvinová. Náskok ale Francouzkám příliš dlouho nevydržel. Po hodině hry srovnala stav Thaisa, která uklidila míč do sítě po nepřehledné situaci před brankou Sarah Bouhaddiové. Za nerozhodného stavu po devadesáti minutách muselo na řadu přijít prodloužení. V něm měly více sil hráčky z Francie, po téměř celou půlhodinu byly aktivnější a byly také odměněny gólem Amandine Henryové, která v pádu zakončila do protipohybu Bárbary a poslala jako správná kapitánka svůj tým do čtvrtfinále.

120+3

120+2
    Le Sommerová si narazila na levém kraji s Thineyovou. Následně byla ve hře i Dianiová. Brazilky ale pouze odkoply míč za postranní lajnu a to vyhovuje domácí reprezentaci.

120+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhé části prodloužení dvě minuty.

120
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Amel Majriová, přichází Sakina Karchaouiová.

120
    Střídající Geyse se obtočila kolem Majriové v pokutovém území. Poté v pádu centrovala před Bouhaddiovou, ale právě domácí brankářka byla připravena na přední tyči.

119
    Francie nepouští soupeřky do tlaku. Naopak ke střele se odhodlala Gaëtane Thineyová. Branku však z nadějné pozice netrefila.

118
    Thineyová získala míč na Beatriz. V útoku už se ale Francouzky tolik netlačí ke střele. Navíc se nedovoleným faulem provinila Marta v souboji s Thineyovou.

116
    Náběh Debinhy byl ubráněn Majriovou, následně mířila do brejku na druhou stranu Dianiová, ale ránou ke vzdálenější tyči Bárbaru nepřekonala.

115
    Brazilky se snaží srovnat krok. Střídající Poliana centrovala do vápna, ae v něm byla nejlépe postavena Wende Renardová. Francie už se uchyluje jen k dalekým odkopům.

114
    Bussagliová měla balon pod kontrolou, Thaisa neměla dostatek sil na nahánění soupeřky. Ale Thineyová však odevzdala míč Andressinhe.

113
    Thineyová lobem našel Le Sommerovou, ale tu řešení své spoluhráčky zaskočilo a nedokázala vysoký balon lépe zpracovat do pohybu.

112
    Marta měla proti sobě čerstvou Périssetovou. Legenda světového fotbalu byla vytlačena daleko od pokutového území francouzské reprezentace.