Švédsko – Černá Hora 67:51 (kon.) | Francie – Česko 74:61 (kon.) | Maďarsko – Slovinsko 88:84 (kon.)
V. Británie – Lotyšsko 74:60 (kon.) | Rusko – Belgie 54:67 (kon.) | Turecko – Itálie 54:57 (kon.)
Ukrajina – Španělsko 77:95 (kon.) | Bělorusko – Srbsko 53:55 (kon.)
Velká Británie
74:60 (24:17, 41:39, 65:49)
Lotyšsko
Čtvrtek 27.06.2019, 17:30Mistrovství Evropy žen • Skupina A

Basketbalistky Velké Británie na úvod evropského šampionátu zaskočily domácí favoritky, když zvítězily 74:60 a připisují si do tabulky velmi cenné dva body. Po vyrovnaném průběhu první poloviny zápasu přišla drtivá třetí čtvrtina, v níž Ostrovanky nasázely čtyři tříbodové hody v krátkém časovém rozmezí, což se nakonec ukázalo jako klíčové, soupeřky na tuto situaci nedokázaly zareagovat. Ve druhém zápase budou Britky ještě větším outsiderem, než byly dnes, postaví se totiž Španělkám. Lotyšky si zkusí spravit chuť proti Ukrajinkám.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:09:05)

Konec zápasu. (74:60)

39:12
    Šestý týmový faul Lotyšek ve čtvrté čtvrtině potrestala Samuelsonová jedním proměněným trestným hodem. (74:60)

38:30
    Paula Strautmaneová ještě snižuje, o vítězi už je ale rozhodnuto. (73:60)

36:51
    Britky už hodně zdržují čas, teď si nyní dokonce nechaly vypršet limit dvaceti čtyř vteřin na útok. (73:58)

35:48
    Další příležitost dvou trestných hodů pro domácí basketbalistky. Dikaioulakuová však proměnila pouze jeden. (73:58)

35:14
    Po nedovoleném zákroku Leedhamové proměnila Paula Strautmaneová oba trestné hody. (73:57)

34:14
    Domácí basketbalistky se ještě snaží. Malá jiskřička naděje tu ještě je, nyní se prosadila Dikaioulakuová. (73:55)

33:56
    Parádní tříbodový hod Handyové posílá Ostrovanky do dvacetibodového vedení! (73:53)

33:49
    Po faulu Jonesové proměnila Brumermaneová pouze jeden trestný hod. (70:53)

33:15
    Tohle už s Britkami vypadá velmi dobře. Po další trefě Fagbenleové vedou už o osmnáct bodů. (70:52)

32:23
    Koš byl navíc s faulem, Fagbenleová trestným hodem nepohrdla. (68:52)

32:23
    Teď už se to ovšem povedlo, za dva body se z pod koše trefila Fagbenleová. (67:52)

31:49
    Britkám se nepodařilo skórovat. Výborný obranný zákrok předvedla Dikaioulakuová. (65:52)

30:37
    Lotyšky vstupují do závěrečné části trojkou Kreslinové, ztráta je ovšem stále výrazná. (65:52)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (65:49)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (65:49)

29:55
    Po krádeži Greenové se ještě prosadila Vanderwalová. Britky půjdou do závěrečné čtvrtiny s velmi komfortním náskokem. (65:49)

28:39
    I na druhé straně se poštěstilo. Tříbodový hod Digny Strautamenové zapadl o obroučku do sítě. (63:49)

27:10
    Po šestém týmovém faulu Lotyšek proměnila oba nařízené trestné hody Cheridene Greenová. (63:47)