Moravskoslezský kraj – Ústecký kraj 34:49 (kon.) | Jihomoravský kraj – Praha 58:37 (kon.)
Jihomoravský kraj
58:37 (12:9, 24:23, 38:31)
Praha
Čtvrtek 27.06.2019, 13:05Olympiáda dětí a mládeže – chlapci • Finále

Asi lepší vyvrcholení basketbalového turnaje si Jihomoravský kraj nemohl přát. Jeho chlapci ve finále rozmetali rivala z Prahy, a tak se krajská výprava může radovat z prestižního doublu. (14:13:30)

Konec zápasu. (58:37)

27:37
    Pražané zmírňují výsledek, kak jen to jde. Vítěz je ale jasný. (58:37)

26:45
    Minutu a čtvrt před koncem je takřka jasné, kdo si pověsí na krk zlaté medaile. Následující trestné hody Pražanů na tom nic nezmění. (58:33)

25:39
    Pytel s jihomoravskými trojkami se teď roztrhl naplno. (58:33)

23:46
    Obrana Pražanů vypadá, jako kdyby měla brzx lehnout popelem. Jihomoravané si na útočné půlce dělají, co se jim zachce. (50:33)

22:47
    Náskok Jihomoravanů narostl na 11 bodů. (45:33)

21:56
    Jihomoravané si počínají poměrně nekompromisně na začátku čtvrtého dějství. (42:33)

21:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (38:31)

Před závěrečnou čtvrtinou si Jihomoravský kraj vydobyl skvělou pozici k útoku na zlato. Uvidíme, jestli bude sedmibodový náskok stačit.

21:00
    Třetí čtvrtina skončila. (38:31)

19:47
    Baštova individuální akce zajistila hostům snížení. (32:29)

18:54
    Koš s faulem je rozhodně vítanou vzpruhou pro Jihomoravany. (32:27)

17:51
    Po delší době se zásluhou trestného hodu prosazují Pražané. (30:26)

16:24
    Hraje se nahoru-dolů, oba výběry předvádí pohledné kombinace, ale chybí body. (28:25)

14:38
    Lepší vstup do druhé půle předvedli domácí Jihomoravané. (26:23)

14:01
    Začala třetí čtvrtina. (24:23)

První poločas finále chlapeckého turnaje na ODM přináší zatím podobně strhující bitvu jako finále dívek před malou chvílí. Pražanům nevyšel vstup do druhé čtvrtiny, ale drobnější manko dokázali smazat a s Jihomoravským krajem hrají po 14 minutách vyrovnanou partii.