Česko – Švédsko 71:64 (kon.) | Černá Hora – Francie 53:88 (kon.) | Slovinsko – Turecko 62:55 (kon.)
Lotyšsko – Ukrajina 82:74 (kon.) | Belgie – Bělorusko 61:69 (kon.) | Itálie – Maďarsko 51:59 (kon.)
Španělsko – V. Británie 67:59 (kon.) | Srbsko – Rusko 77:63 (kon.)
Belgie
61:69 (19:21, 37:35, 52:53)
Bělorusko
Pátek 28.06.2019, 17:45Mistrovství Evropy žen • Skupina D

Máme za sebou druhý zápas mistrovství Evropy žen skupiny D, v němž Bělorusko senzačně porazilo Belgii, a tak výrazně zamotalo průběh ve skupině. Bělorusky a Belgičanky totiž mají po třech bodech, třetí Srbky ale mohou v případě výhry nad Ruskami poskočit do čela tabulky. Nicméně je jisté, že o postupujících do další fáze se bude rozhodovat až v závěrečných zápasech.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:25:42)

Konec zápasu. (61:69)

39:54
    Nejspíše poslední koš zápasu zaznamenává Meessemanová, na vítězství Bělorusek to už ovšem nic nezmění. (61:69)

39:29
    Po faulu Bentleyové proměnila Meessemanová pouze jeden trestný hod. (59:69)

38:22
    Pěkná individuální akce Meessemanové už zřejmě na vítězi zápasu nic nezmění. (58:69)

38:08
    Bentleyová trefuje další trojku, tohle už Bělorusky určitě nepustí! (56:69)

37:13
    Malou jiskřičku ještě vykřesává úspěšnou trefou Emma Meessemanová. (56:66)

34:35
    Snytsinová opět úřaduje! Bělorusky jsou už ve dvanáctibodovém vedení, to vypadá velmi nadějně! (54:66)

34:24
    Po faulu Wautersové proměnila Snytsinová oba trestné hody. Opět tak o malý krůček přiblížila svůj tým vítězství. (54:64)

32:46
    Další koš přidává Verameyenková, náskok už má hodnotu osmi bodů. (54:62)

32:03
    Bělorusky se přibližují senzačnímu vítězství, trojku trefuje Bentleyová! (54:60)

31:09
    Z pod koše se díky dravosti prosadila Anastasiya Verameyenková. (54:57)

30:41
    O malou chvíli později se ovšem trefuje Meessemanová. (54:55)

30:17
    První, ale velmi důležité body zaznamenává v tomto zápase Ziuzkovová. (52:55)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (52:53)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (52:53)

29:28
    Půl minuty před koncem třetí čtvrtiny se prosazuje střelou za tři body Tarasavová, Bělorusky vedou. (52:53)