Manchester Utd. – Leeds 4:0 (kon.) | Lanžhot – Líšeň 0:1 (kon.)
Manchester United
4:0 (2:0)
Leeds United
Středa 17.07.2019, 13:00 • Optus Stadium (Austrálie) • Přípravný zápas

Máme za sebou přípravné utkání mezi Manchesterem United a Leeds United, který ovládli Rudí ďáblové výsledkem 4:0. O první branku se postaral už v sedmé minutě teprve sedmnáctiletý Mason Greenwood, jenž vytěžil z výborné práce Wan-Bissaky. Na rozdíl dvou gólů zvýšil ve 27. minutě Marcus Rashford, ten si skvěle pohrál s obráncem a sám před Cassilou nezaváhal. Další góly padaly až ve druhé půli, do které trenér Solskjaer poslal úplně odlišnou jedenáctku. Už po pěti minutách zvýšil na rozdíl tří branek po rohovém kopu Phil Jones a konečnou podobu výsledku dal v 69. minutě po faulu na Chonga z penalty Anthony Martial. Po vítězství nad Perthem si tak Manchester připisuje výhru i ve druhém přátelském zápase, Leeds po dvou výhrách poprvé okusil hořkost porážky.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (15:13:27)

90+4

90+3
    V závěrečných vteřinách zápasu ještě obdržel žlutou kartu Ashley Young. Naprosto zbytečný faul zřejmě z frustrace z předchozího souboje.

90+2
    Proti centru výborně vystartoval Cassila, jenž na hranici penalty také skryl balón ve svých rukavicích.

90+1
    Přízemní centr Linagarda se podařilo zblokovat Phillipsovi. Manchester bude mít zřejmě poslední šanci na skórování z rohového kopu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

89
    Anglický bek už je na hřišti připraven v posledních minutách udržet čisté konto Rudých ďáblů.

88
    Právě Ashley Young se ocitl na zemi po souboji s Boguszem mim balón. Po chvilkovém ošetření musí pravý bek odejít za postranní čáru.

87
    Z ojedinělé akce se alespoň o čestný úspěch chtěl postarat Bogusz, avšak narážečka s Roofem mu nevyšla. Young následně nastřelil druhého jmenovaného a vybojoval aut.

86
    Phil Jones se netradičně objevil na hrotu a ve vápně upadl přes Phillipse, jenž ale uklouzl, o faulu tak nemohla být v žádném případě řeč.

85
    Rudí ďáblové kombinují na polovině soupeře a nevypadá to, že by na tom v závěrečných minutách ještě něco mělo měnit.

84
    Až příliš pomalou přihrávku poslal Lingard nabíhajícímu Dalotovi, jemuž skluzem zatarasil cestu směrem dopředu Douglas.

83
    Jesse Lingard vypálil velmi nebezpečně z hranice šestnáctky. Bohužel pro United těsně minul pravou tyčku.

82
    Ashley Young se pořádně zlobí, že mu byl odpískán útočný faul, avšak drobné strčení do Berardiho bylo jasně viditelné.

81
    Chong nabíhal za obránce s nadějí, že třeba míč ve vzduchu mine, to se ovšem nestalo, Hosannah odhlavičkoval do zámezí.

80
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězi již není pochyb, Manchester vede o čtyři branky a naprosto ovládá děj zápasu.

79
    Nepřesná kombinace Manchesteru vede k tomu, že si i Leeds alespoň na chvíli může dopřát chvilky s balónem na kopačkách.

78
    Středopolař Andreas Pereira si vzal nastarosti autové vhazování, s nímž ani nespěchal dopředu, radši na jistotu hodil dozadu volnému Youngovi.

78
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Nemanja Matič, přichází James Garner.

77
    To samé se však dá říct i o Angelu Gomesovi, který se rovněž snaží využít každou minutu, co mu Solskajer na trávníku dopřeje. A je to znát.

77
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Pablo Hernandez, přichází Jordan Stevens.

76
    Tahith Chong projevuje v dosavadním průběhu velký talent. Tento mladý Holanďan by mohl trenérovi pořádně zamotat hlavu při skládání sestavy.

75
    Po dlouhém nákopu si rukama zahraje i gólman Pereira, jenž neváhal ani chvilku a okamžitě rychle rozehrál Smallingovi.

74
    Anthony Martial vyzval k souboji jeden na jednoho Coopera. Stoper Leedsu protivníka dobře vystál a i ho dokázal o míč obrat.

73
    Diogo Dalot se unáhlil, čitelnou přihrávku vystihl pozorný Harrison, ten ale vzápětí rovněž nepřihrál přesně Boguszovi.

72
    Opět předvedl výbornou práci Chong, jenž v předbrankovém prostoru hledal Youngu, ten ovšem ukázal, že zakončení nepatří mezi jeho nejsilnější stránky, úplně minul míč.

71
    Utkání se pmalu začíná proměňovat v debakl. Rudí ďáblové v druhé půli naprosto ovládli hřiště, soupeře nepouštějí prakticky k ničemu.
    69. Anthony MARTIAL - 4:0

69
    Manchester United právě vstřelil branku!
    Exekuci si vzal na starosti ANTHONY MARTIAL, jenž si počkal na pohyb gólmana a poté poslal míč na opačnou stranu. Velmi zkušeně kopnutá desítka.
    68. Penaltový zákrok

68
    Tahith Chong si krásně narazil s Gomesem a následně byl ve vápně nedovoleně poslán k zemi, Manchester United bude kopat pokutový kop!

67
    Po levé straně se pokusil probít do šance Roofe, výbornýým obranný zákrokem ho ovšem odstavil od míče Young.

66
    Tahit Chong si na malém prostoru parádně poradil hned s dvojicí protihráčů a může tak založit další útočnou akci svého týmu.

66
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Stuart Dallas, přichází Bryce Hosannah.

65
    Byli jsme svědky delší pauzy, avšak už se hraje, rohový kop Pereiry odhlavičkoval do bezpečné vzdálenosti od branky Cooper.

64
    Mezitím došlo ke střídání v týmu Leedsu. Velmi nevýrazného Bamforda nahradil Mateusz Bogusz.

63
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Patrick Bamford, přichází Mateusz Bogusz.

63
    Tak možná přeci jen bude zranění Dallase vážnějšího charakteru, podle posledních záběrů to totiž schytalo oko a pro pravého beka tak zápas končí předčasně.

62
    Opakované záběry ukázaly, že faulující hráč při pádu soupeře dostal facku. Rozhodně však nebyla tak silná, aby se obránce musel válet na zemi.

61
    Anthony Martial trošku přidal pádu, faul Dallase je ovšem neoddiskutovatelný.

60
    Je za námi hodina utkání. Manchester United vede v klidu o tři branky a ve druhém poločase zatím potvrzuje výrazně větší kvalitu oproti soupeři.

59
    Angel Gomes se pěkně proháčkoval po pravé straně, vzápětí jen těsně minul střelou na přední tyč.

58
    Portugalský gólman byl poprvé ve větší permanenci, ránu z hranice šestnáctky ale Harrison poslal pouze nad branku.

57
    Po dalekém odkopu Coopera si snad poprvé v zápase sáhl na balón náhradní gólman, jímž je Joel Pereira.

56
    Po chvíli se ale srbský zadák zvedá, zřejmě to nebude nic vážného, žádná krev nebo něco podobného.

55
    Rohový kop tentokráte mířil na Matiče, jenže ten se k míči nenatočil vůbec dobře, místo střely dostal ránu do nosu a zůstal ležet na zemi.

54
    Po zblokovaném centru Dalota bude následovat další rohový kop. Tak že by se opakovala akce z před malé chvíle?

53
    Svěřenci norského trenéra Solskjaera tak udělali velký krok směrem k vítězství. Tříbranková ztráta se Leedsu bude stahovat už jen velmi těžko.
    51. Phil JONES - 3:0

51
    Rudí ďáblové odskakují do tříbrankového vedení! Centr Pereiry se našel PHIL JONES, jenž hlavičkou k bližší tyči prostřelil Casillu!

50
    Dalekonosná rána ANdrease Pereiry byla tečována. Manchester United bude zahrávat rohový kop.

49
    Phil Jones zachoval chladnou hlavu, když si i jako poslední hráč dovolil drzou kličku proti Bamfordovi, která mu vyšla.

48
    Martial si sběhl více do hloubi pole pro balón, aby pak po pravé straně mohl přihrát Youngovi.

47
    Manchester vstoupil do druhého poločasu s výrazně obměněnou sestavou. Bude zajímavé sledovat, jak si povede tato sestava v porovnání s tou předešlou.

46
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Sergio Romero, přichází Joel Pereira.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Ashley Young.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Victor Lindelöf, přichází Phil Jones.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Eric Bailly, přichází Chris Smalling.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcos Rojo, přichází Diogo Dalot.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Scott McTominay.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Nemanja Matič.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Tahith Chong.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Angel Gomes.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Jesse Lingard.
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Anthony Martial.

46

Druhý poločas začne přibližně v 14:13.

Skončil první poločas přípravného utkání mezi Manchesterem United a Leeds United, v němž padly dvě branky a o obě se postarali Rudí ďáblové. Už v 7. minutě se po výborné přihrávce Wan-Bissaky prosadil Mason Greenwood, v 27. minutě pak zvýšil na rozdíl dvou branek Marcus Rahford. Nedá se říct, že by Manchester byl výrazně lepším týmem, soupeři však uděluje pořádnou lekci z efektivity, a to ránu Rashforda a Jamese ještě zastavila tyčka.

45
    44. Ránu Jamese zastavila tyčka

44
    V dalším brejku Manchesteru Rashford výborně počkal na Jamese, jemuž následně poslal přesnou přihrávku do běhu. Nová welšká akvizice Rudých ďáblů mířila na zadní tyč, gólu zabránila v dnešním utkání již podruhé tyčka!

43
    Dopředu se pro změnu chtěl probojovat Kalvin Phillips, avšak proti McTominayovi s Matou neuspěl.

42
    Nákop Hernandeze na Roofa byl příliš dlouhý, druhý jmenovaný neměl šanci míč dostihnout na hrací ploše.

41
    Pár centimetrů chybělo k tomu, aby Bamford mohl zakončovat do odkryté brány. Míč ale byl rychlejší, než by sám hráč potřeboval, zastavil ho až těsně na hranici šestnáctky.

40
    Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou Rudí ďáblové do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?

39
    Rashford šikovně zpomalil hru a poté těsně za šestnáctkou vypálil na zadní tyč, Casilla se natáhl a ránu protivníka vyrazil mimo nebezpečí.

38
    Po centru z rohového kopu se k hlavičce probojoval jeden z hráčů druholigového celku, avšak Romero si prostor u levé tyčky pohlídal.

37
    Forshaw při snaze odcentrovat zasáhl Wan-Bissaku, od něhož se balón odrazil do zámezí, bude se kopat roh.

36
    Až příliš dlouhou přihrávkou vyslal Pogba dopředu Matu, u balónu byl jako první včas vyběhnuvší Kiko Casilla.

35
    Žlutou kartu dostává Kalvin Phillips (Leeds United).

34
    Zrbklá přihrávka McTominaye na Matu, kterou bez větších potíží zachytil Harrison, ten se následně nechal faulovat.

33
    Rudí ďáblové kombinují s naprostým klidem ve středovém kruhu a snaží se postupnými přihrávkami najít další okénka v defenzivě soupeře.

32
    Pogba v hlavičkovém souboji kleště, vybojoval ovšem faul na svoji osobu.

31
    Hráči Leedsu měli šanci sníži po rohovém kopu, na hranici penalty se však nejvýše do vzduchu vyšplhal Baiily.

30
    Rudí ďáblové jsou na koni. Rashfordovi tentokráte nevyšla klička po levé straně, jenže Dllas neměl komu nahrát a tak dlouhým odkopem pouze vrátil míč soupeři.

29
    Druholigový anglický celek musí nevyužitá šance pořádně mrzet. Místo radosti z vyrovnání rázem ztrácejí dvě branky.
    27. Marcus RASHFORD - 2:0

27
    Nedáš – dostaneš! manchester vyrazil do rychlého protiútoku tří proti dvěma. McTominay se rozhodl přihrát MARCUSU RASHFORDOVI a rozhodl se skvěle, neboť mladý anglický forvard si náramně pohrál s obráncem a sám před Casillou zamířil neomylně k pravé tyči.
    26. Romero skvělým zákrokem udržel vedení Manchesteru

26
    Obrovská šance na vyrovnání zůstala nevyužita! Přízemní centr z levé strany nejprve minul Bamford, k míči se ale ještě dostal za ním nabíhající spoluhráč, který ale jen trefil nohu skvěle se přesunujícího Romera!

25
    Roofe zakončoval přes obránce Baillyho, což se na kvalitě zakončení projevilo, ROmero střelu doprostřed branky bez problémů zpacifikoval.

24
    Paul Pogba dnes již podruhé zkusil vypálit z uctivé vzdálenosti. Znovu mířil k levé tyči a ani tentokrát nechybělo mnoho k tomu, aby rána zapadla k levé tyči.

23
    Sami hráči v bilém se teď připravili o možnost útoku, konkrétně Pablo Hernandez, jenž se provinil útočným faulem.

22
    Manchester se najednou vůbec nedokáže propracovat ke své hře, soupeř ho kombinační hrou v posledních minutách dost přehrává.

21
    Útok, tentokráte z levé strany, vedl Harrison, avšak rána na přední tyč skončila jen na boční síti.

20
    Proti centru z pravé strany vystartoval dopředu Sergio Romero, který s problémy dokázal vyboxovat míč do bezpečí.

19
    Výborné přenesení hry Roofa na Forshawa. Hráči v bílém se zdá se oklepali a nyní jsou oni tím aktivnějším týmem.

18
    Výborný obranný skluz předvedl Eric Bally, jenž zastavil přízemní pas směřující na Patricka Bamforda.

17
    A právě po jeho sklepnutí akce druholigového anglického celku pokračovala, jenže Roofe se při snaze o centr ukopl a bude s tak pouze odkopávat od branky.

16
    Po dalekém odkopu Casilly se proti sobě v hlavičkovém souboji utkali Bamford a Bailly. Úspěšnější byl forvard Leedsu.

15
    Z rohového kopu nic nebylo, nejvýše se vyšplhal stoper Leedsu Cooper.

14
    Středopolař Pogba sám zachytil rozehrávku a vydal se dopředu. Celou akci zakončil ranou na přední tyč, s níž si ovšem gólman poradil.

13
    Casilla rozehrál na krátko, míč se k němu rychle vrátil, neboť Cooper vůbec neveděl, komu nahrát směrem dopředu.

12
    Přímý kop si vzal na starosti Paul Pogba. Z nějakých pětadvaceti metrů mířil k levé tyči, kterou minul o malý kousek.

11
    Marcus Rashford krásnou stahovačkou obehrál protihráče, kterému nezbývalo nic jiného, než anglického mladíka faulovat.

10
    Scott McTominay v hlavičkovém souboji dostal stoličku, hlavní rozhodčí okamžitě píská faul, hříšníkem byl Hernadez.

9
    Manchester United se rychle dostal do vedení a rozhodně tím nehodlá končit, už znovu operuje s míčem na polovině soupeře.
    7. Mason GREENWOOD - 1:0

7
    Rudí ďáblové tlak v úvodních minutách přetavili v branku! Pogba výbornou přihrávkou vyslal po pravé straně Wan-Bissaku, jehož bezchybný pas do předbrankového prostoru umístil za záda marně se přesunujícího Casilly teprve sedmnáctiletý MASON GREENWOOD.

6
    Paul Pogba na středu až příiš váhal, o míč ho nakonec obral Harrison, jenž může rozjet rychlý brejk na druhou stranu.

5
    Opět se do akce zapojil španělský záložník Mata, jeho přihrávka na Jamese ale neprošla.

4
    Kapitán Manchesteru pro dnešní zápas, Juan Mata, si dobře zběhl pro přihrávku a z jedničky posunumil míč doprava na čestvou posilu Wana-Bissaku.

3
    Lindelöf využil na středu volného prostoru až k průniku téměř do šestnáctky, poté předal na pravou stranu míč Rashfordovi, jehož křižná rána zazvonila na tyč!

2
    Rudí ďáblové pro dnešní zápas oblékli tradčiní červené dresy, i Leeds nastoupilo ve svých obvyklých dresech, tedy bílých.

1

Manchester United: Romero – Wan-Bissaka, Lindelöf, Bailly, Rojo – McTominay, Pogba – Greenwood, Mata, James – Rashford
    Náhradníci: J. Pereira – Dalot, Jones, Smalling, Tuanzebe, Young, A. Pereira, Garner, Gomez, Matič, Chong, Lingard, Martial

Leeds United: Casilla – Dallas, Cooper, Berardi, Douglas, Phillips, Forshaw, Harrison, Hernandez, Roofe, Bamford
    Náhradníci: Miazek – Hosannah, Oduor, Bogusz, Stevens

Ani v Leeds nemůžou být za žádnou cenu s uplynolou sezónou spokojeni. Dlouho to vypadalo na kýžený návrat mezi elitu, avšak zpackaný závěr sezóny odsunul kdysi velmi silný tým na třetí místo a tímpádem do play-off. V tom svěřenci trenéra Bielsy narazili hned v semifinále, kdy nestačili na Lampardovo Derby. V přípravě Leeds sehrálo už dva zápasy, oba proti celkům z nižší soutěže. Nejprve přišla jasná výhra 5:0 nad Yorkem, následně těsné vítězství 2:1 nad Guiseley.

Manchester United bude chtít na loňskou nevydařenou sezónu co nejdříve zapomenout. V Premier League obsadil až šestou příčku, což znamená, že letos bude hrát "pouze" v Evropské lize. Přípravu začali svěřenci trenéra Solskjaera výhrou 2:0 nad australským Perthem, v podobném duchu Rudí ďáblové budou určitě chtít navázat i v následujícím přípravném zápase.

Krásné středeční odpoledne všem fanouškům fotbalu! Vítám vás při sledování přípravného zápasu mezi Manchesterem United a Leeds United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.