Ural – Groznyj 3:0 (kon.) | Lok. Moskva – Tambov 2:1 (kon.) | Dynamo – Kazaň 0:1 (kon.)
Soči – Zenit 0:2 (kon.)
Dynamo Moskva
0:1 (0:0)
FC Rubin Kazaň
Neděle 21.07.2019, 18:00 • Arena Chimki, Chimki • Ruská Premier Liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola nejvyšší ruské soutěže. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Dynamem Moskva a Kazaní!

Klub z Tatarstánu prošel během letní přestávky poměrně velkou proměnou. Rubin opustilo osm hráčů a naopak se obohatil hned o jedenáct nových posil. Do prvního ligového zápasu proti Lokomotivu Moskva, který skončil remízou 1:1, nastoupily v základní sestavě čtyři nové tváře, a to brankář Djupin z Machačkaly, obránci Dančenko ze Šachtaru Doněck s Vitalijem Denisovem z Lokomotivu Moskva a na hrotu Jevgenij Markov, který do Kazaně přišel na hostování právě z týmu jejího dnešního soupeře.

FK Dynamo Moskva

Jedenáctinásobný sovětský mistr stále čeká na svůj první titul v rámci samostatné Ruské federace. Změnit by to neměla ani tato sezóna, která je pro Dynamo třetí po jednoroční anabázi v druhé nejvyšší soutěži. Po minulém ročníku, v němž Moskvané obsadili konečné dvanácté místo, nebyla prodloužena smlouva hned s pěti hráči. Ty by mělo nahradit hned několik zajímavých posil. Mezi ně patří například Sebastian Szymański z Legie Varšava, Sergej Paršivljuk z Rostova, Ramil Šejdajev ze Samary nebo Charles Kaboré z Krasnodaru. Během minulého víkendu Dynamo načalo sezónu zápasem v Tule, kde díky trefě Cardosa dlouho vedlo, ale nakonec bralo jen bod za remízu 1:1.

1
    Domácí celek hraje v bílém, hosté v černém.

2
    Jurij Djupin pomohl s rozehrávkou svého týmu, vykopl míč od své branky. Pomáhá spoluhráčům.

3
    Rubin Kazaň se nyní propracoval na útočnou polovinu, kde vhazoval, ale do výraznější šance se hostující celek nedostal.

3
    Žlutou kartu dostává Jevgenij Baškirov (FC Rubin Kazaň).

5
    Jeden z domácích hráčů se nyní dostal do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Kazaně.

7
    Rubin vhazuje, po autovém vhazování pokračují hostující fotbalisté v akci.

7
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu tohoto zápasu.

8
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže momentálně propracovat do výraznější střelecké pozice.

8
    Sebastian Szymański to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.

10
    Zuriko Davitašvili to zkoušel individuálně, ale obrana byla připravená a přechod do pozice pro zakončení mu nedovolila.

11
    Artur Jusupov se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu kryje velmi snadno brankář Jurij Djupin.

12
    Rubin vybojoval vhazování na své obranné polovině, následně ale přišel o míč, ale hráč Dynama odrazil balon jen mimo hrací plochu. Další aut pro hosty.

13
    Vjačeslav Podběrjozkin se dostal do střelecké pozice, jeho rána z první končí mimo branku. Z osy hrací plochy minul

15
    Úvodních patnáct minut hry je pryč, na výraznější příležitost momentálně čekáme. Aktivněji hraje domácí mužstvo, ale brankář Rubinu obě střely kryl.

17
    Pavel Mogilevec to zkoušel z osy hrací plochy před velkým vápnem, ale jeho rána byla zblokovaná.

19
    Nepřehledná situace ve velkém vápně domácího celku, ale obrana si dokázala poradit a Zaurbek Plijev rychle rozehrál.

20
    Hostující celek kombinoval na polovině hrací plochy, následně se díky průnikové přihrávce dostal před branku Vjačeslav Podběrjozkin, ale jeho akci chybělo povedenější zakončení nebo přihrávka.

22
    V tomto zápase zatím na gólovou příležitost čekáme, oba celky se pokouší hrát aktivně.

23
    Hosté rozehrávají po faulu Dynama volný kop, nedovoleně si počínal Sebastian Szymański.

24
    Následná rána z volného kopu šla mimo branku. Sudí ovšem viděli teč, a tak hosté rozehrávali rohový kop. Po centru přišlo nepřesné zakončení.

27
    Fotbalisté ve tmavých dresech hrají nyní aktivněji, ale Miguel Cardoso se dostal do rychlé protiakce, a tak si obrna Dynama poradila jen za cenu rohového kopu.

28
    Jde o utkání druhého kola, na obou mužstvech je patrné, že se jedná o úvod soutěže, nepřesností je velmi mnoho.

30
    Třicet minut hry je pryč, aktivněji hraje domácí celek, který vyslal na branku již dva střelecké pokusy.

33
    Zuriko Davitašvili se dostal do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný. Následně hostující akce pokračovala dál a Vitalij Denisov z druhé vlny dobíhající minul.

37
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jevgenij Baškirov (FC Rubin Kazaň). Za hodně zbytečný zákrok dostává hostující hráč druhou žlutou a červenou kartu.
    37. Červená karta po 2. žluté

38
    Domácí fotbalisté tedy hrají jen proti deseti soupeřům. Mají tak velkou možnost vstřelit úvodní branku utkání.

40
    Domácí celek měl velkou šanci, ale jeden z hostujících beků vykopl míč v malém vápně, následně Artur Jusupov netrefil přesně.

41
    Rohový kop pro aktivněji hrající fotbalisty Dynama.

41
    Další domácí projektil tentokrát už kryje brankář.

42
    Domácí hráči rozehrávali volný kop, Sebastian Szymański se dostal k zakončení, které bylo zblokované obránci.

44
    Domácí celek měl nyní obrovskou šanci, Sebastian Szymański se dostal po dobré přihrávce před branku, ale trefil jen gólmana!
    44. Sebastian Szymański (DMO)

45+1

Domácí celek byl v prvním poločase aktivnější, vyslal na branku čtyři pokusy, ale hostující gólman byl připravený. Rubin navíc hraje bez vyloučeného hráče.

46

46
    Střídání v týmu FK Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Vjačeslav Gruljov, přichází Ramil Šejdajev.
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Vitalij Denisov, přichází Danil Stěpanov.
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Vidar Kjartansson, přichází Beka Mikeltadze.

48
    Oba celky během poločasové přestávky provedly změny v sestavě, domácí jednu. Hosté dvě.

48
    Nyní z velké dálky zakončoval jeden z domácích hráčů. Jeho rána končí mimo branku, gólman Kazaně bude vykopávat.

50
    Mnoho fotbalové krásy v úvodu druhého poločasu k vidění není. Domácí mají početní převahu, ale na střelu ve druhé části zápasu čekají.

52
    Jurij Djupin vykopával od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu.

53
    Joãozinho se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu tak tak vytáhl brankář Jurij Djupin na rohový kop. Následně se ale domácí propracovat nedokázali.

55
    Igor Konovalov rozehrává rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

57
    Další nepřesná domácí rána, míč končí vysoko nad brankou.

58
    Střídání v týmu FK Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Artur Jusupov, přichází Kirill Pančenko.

59
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznějších střeleckých pozic. Hosté na svou šanci zatím čekají.

60
    Pavel Mogilevec se dostal do střelecké pozice, před brankou zůstal neobsazený, ale jeho ránu výborně vyrazil brankář.

62
    Oleg Dančenko to zkoušel individuálně, jeho střílenou přihrávku před branku zblokovala obrana na rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si poradila.

63
    Žlutou kartu dostává Zuriko Davitašvili (FC Rubin Kazaň).

64
    Oleg Dančenko vhazuje poblíž poloviny hrací plochy, ale následná akce spoluhráčů končí zakončením vysoko nad brankou.

66
    Sledujeme hodně soubojů o míč zejména na polovině hrací plochy, aktivněji hraje domácí družina.

67
    Žlutou kartu dostává Kirill Pančenko (FK Dynamo Moskva).

67
    Kazaň se nyní dostala do střelecké pozice, ránu kryje brankář.

68
    Střídání v týmu FK Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Sergej Paršivljuk, přichází Grigorij Morozov.

70
    Žlutou kartu dostává Danil Stěpanov (FC Rubin Kazaň).

72
    Žlutou kartu dostává Charles Kaboré (FK Dynamo Moskva).

73
    Moskva to nyní sehrála dobře, propracovala se do střelecké pozice, ránu vyrazil brankář Jurij Djupin na rohový kop.

75
    Patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do střelecké pozice.

76
    Zuriko Davitašvili se pokoušel dostat do pozice, ze které mohl vypálit, ale centr byl zblokovaný.

77
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Zuriko Davitašvili, přichází Chviča Kvaracchelia.

79
    Třetí zákrok na svém kontě má domácí brankář. Anton Šunin si poradil se střelou, kterou vyslal jeden ze soupeřů.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky, na branku v tomto zápase druhého kola stále čekáme.

82
    Žlutou kartu dostává Sebastian Szymański (FK Dynamo Moskva).

83
    Fotbalisté Dynama se nyní prokombinovali na útočnou polovinu, ale prosadit se nedokázali. Miguel Cardoso vyslal nepřesnou přihrávku na spoluhráče.

85
    Kirill Pančenko pálil z velké dálky, jeho projektil končí mimo branku.

86
    Další domácí nepřesná rána, která končí mimo branku. Joãozinho to vzal na sebe, míč končí výrazně nad.

88
    Domácí hráči se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, Jurij Djupin vyrazil míč mimo. Rohový kop domácí proměnit nedokázali.

90
    Další rána Moskvy byla zblokovaná obranou Rubinu, a pak už bránící se beci dokázali odehrát balon do bezpečí.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry v tomto zápase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90
    Toni Šunjić měl na hlavě rozhodující branku zápasu, ale minul z bezprostřední blízkosti.

90+1
    Žlutou kartu dostává Chviča Kvaracchelia (FC Rubin Kazaň).

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90+2
    Dynamo se znovu dostalo ke střele. Znovu výborně zasáhl brankář Kazaně. Ten na brankové čáře zastavil míč.

90+3
    Žlutou kartu dostává Vjačeslav Podběrjozkin (FC Rubin Kazaň).

90+3
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
    V poslední vteřině zápasu se prosazuje hostující celek, který z tohoto zápasu bere všechny body. BEKA MIKELTADZE poslal míč v dobré výšce přesně k tyčce, kam brankář nedosáhl. Asistence: Pavel Mogilevec.
    90+3. Beka MIKELTADZE - 0:1

90+4

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:8.

Domácí fotbalisté byli aktivnějším týmem, měli převahu, vyslali na branku soupeře více střel, ale body berou hosté. V poslední vteřině hry se prosadil povedenou ránou ránou Beka Mikeltadze, který rozhodl o výhře Rubinu.

Kazaň v deseti hrající od 37. minuty vyhrává tento mač. (20:05:21)