Švýcarsko
4:7 (1:3, 2:2, 1:2)
Česko
Čtvrtek 25.07.2019, 17:30 • Vierumäki Sport Institute • Reprezentace do 20 let

Zítra čeká naše hokejisty poslední utkání před odletem domů, od 17:30 SELČ znovu vyzvou Švýcarsko. Dobře se na to vyspěte a budu se s vámi těšit zase na počtenou. Pěkný zbytek večera. (19:42:13)

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Stephane Patry a Martin Lang.

Střely na branku ve 3. třetině: 13:7
    Střely na branku celkem: 32:33

Střelecké pokusy ve 3. třetině: 22:11
    Střelecké pokusy celkem: 57:55

Byla to znovu o něco větší přestřelka, než bychom si přáli, ale co je hlavní – česká reprezentace do dvaceti let zapisuje ve třetím zápase na kempu ve finském Vierumäki vytoužené první vítězství!

Ačkoli jako první prohrávala, vlastně už zlepšený výkon v úvodní třetině rozhodl o jejím pozdějším vítězství. Švýcaři se potom totiž zvedli, dotírali, jenže svěřenci Václava Varadi už vedení nepustili. Jejich poslední tři góly vstřelil Otakar Šik – dvakrát ve hře čtyři na čtyři, jednou dokonce čtyři na šest. Navrch ještě zapsal asistenci a stal se tak hlavním českým hrdinou večera.

58:56
    Česko právě vstřelilo branku!
    Čepice na led, máme tu hattrick! Čeští junioři se brzy dostali k puku a OTAKAR ŠIK trefil přes celé hřiště opuštěnou klec, čímž potvrdil naše vítězství – 4:7! Bez asistence.

58:42
    Česká střídačka si vybírá oddechový čas.

58:42
    A bude to power-play šest na čtyři. Jaromír Pytlík (CZE) totiž odchází na trestnou lavici za podrážení.

58:16
    Švýcaři odvolávají brankáře a zkusí to v šesti.

55:53
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

54:16
    Zdá se, že jsme našli specialistu na hru čtyř proti čtyřem! OTAKAR ŠIK se v této situaci prosadil už ve druhé třetině a teď byl před brankou znovu nejpohotovější, takže Češi zase vedou o dva góly – 4:6! Asistence: Karel Plášek.

53:53
    Síly na ledě se vyrovnají, Vojtěch Střondala (CZE) totiž inkasuje menší a osobní trest za úder do hlavy nebo krku.

53:08
    Následuje pro změnu česká přesilovka, Nico Gross (SUI) se provinil držením.

52:36
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    No, tak jsem to zakřikl. Švýcaři dnes podruhé využívají početní výhodu a ztenčují český náskok na nejtěsnější. Postaral se o to přesnou střelou pod břevno MATTHEW VERBOON – 4:5. Asistence: David Aebischer.

51:35
    Teď ale přijdou těžší chvilky poté, co Karel Plášek (CZE) trefil soupeře do obličeje vysokou hokejkou.

51:06
    Stále čekáme na další branky či vyloučení, což samozřejmě víc vyhovuje českému týmu. Hru už vyrovnal.

46:15
    Česká dvacítka nastoupila do třetí části pasivně, Švýcaři aktuálně vedou na střely na branku už 6:1. Lukáš Pařík zatím drží příznivý stav.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 13:11
    Střely na branku celkem: 19:26

Střelecké pokusy ve 2. třetině: 21:21
    Střelecké pokusy celkem: 35:44

Prostřední část se nesla ve vyrovnaném duchu a také v ní dal každý z týmů po dvou brankách. Švýcaři odpověděli na odskočení po gólech Martina Langa i Otakara Šika, dál se tak drží v naději na bodový zisk. Češi budou muset ještě zabrat, aby snahu soupeře odmítli a utkání dotáhli do úspěšného konce.

Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

40:00

37:59
    Ve hře pěti proti pěti se už ale reprezentace helvétského kříže prosazuje a znovu se vrací na dostřel. Lukáše Paříka prostřelil z pravé strany RONNY DÄHLER – 3:5. Asistence: Gillian Kohler.

37:17
    Další výtečné oslabení je za námi, brankář Lukáš Pařík v něm pokryl jedinou střelu z uctivé vzdálenosti.

35:17
    Michal Kvasnica (CZE), jehož návrat domů včera oznámili třinečtí Oceláři, si odsedí menší trest za hákování.

34:39
    Hlavní kouč Švýcarů Thierry Patterlini si bere oddechový čas.

34:11

33:41
    Víc prostoru na hrací ploše se šiklo OTAKARU ŠIKOVI, který rovněž uspěl před modrým půlkruhem a vrací českému týmu tříbrankové vedení – 2:5! Bez asistence.

32:11
    Valentin Nussbaumer (SUI) odchází na lavici hanby podruhé v této třetině, tentokrát za krosček. Doprovází ho ale Martin Lang (CZE) s dvojkou za nesportovní chování, a tak uvidíme hru čtyři na čtyři.

28:29
    Lukáši Paříkovi nepřibyl v oslabení žádný zákrok a naše mužstvo je kompletní.

26:29
    Podruhé v utkání jdou do čtyř čeští junioři, Přemysl Svoboda (CZE) si odpočine za hrubost.

23:39
    Početní výhoda je minulostí.

23:39
    Hra se zase vrátí na druhou stranu kluziště, na trestnou lavici totiž odchází Valentin Nussbaumer (SUI) za hákování.

23:01
    Švýcaři ale po minutě a půl odpovídají a vracejí se zpátky do hry. Před brankovištěm měl na pravé straně prostor ELVIS SCHLÄPFER, který se prosadil střelou k tyčce – 2:4. Asistence: Gillian Kohler.

21:31
    Ačkoli náš tým nevyužil zbytek přesilovky, dál pokračuje tam, kde první třetinu skončil! Čtvrtý gól obstaral MARTIN LANG, který se opět prosadil dorážkou z těsné blízkosti – 1:4! Asistence: Michal Kvasnica.

20:40
    Švýcarsko hraje v plném počtu.

20:01

Střely na branku v 1. třetině: 6:15
    Střelecké pokusy v 1. třetině: 14:23

Naše dvacítka měla mizerný start a ve čtvrté minutě z oslabení inkasovala, to ale jako by hráče probralo. Lukáš Pařík už od té doby nemusel řešit žádnou nebezpečnou situaci a Češi postupně ovládli led.

Z celé řady velkých šancí se nakonec ujaly tři; po gólech Jaromíra Pytlíka, Adama Rašky a Zdeňka Sedláka se náš tým ujal dvoubrankového náskoku. Navíc bude mít po návratu do hry ještě 40 sekund klasické početní výhody.

Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:42
    Chvíli před vypršením prvního trestu se česká reprezentace přece jen prosazuje a do kabin půjde s ještě lepší náladou! Velký tlak zakončil přesnou střelou z levé strany ZDENĚK SEDLÁK – 1:3. Asistence: Vojtěch Střondala.

18:40
    Guillaume Anex (SUI) je vyloučen za vyhození puku a Češi mají k dispozici 69 sekund přesilovky pět na tři.

17:49
    V závěru první části ještě přichází možnost na zvýšení náskoku, Ronny Dähler (SUI) si odpyká dvě minuty za podrážení.

15:10
    Česká reprezentace potvrzuje své zlepšení během první třetiny a necelých pět minut před přestávkou otáčí skóre! Puk za Charlinova záda dostal bojovník ADAM RAŠKA – 1:2. Asistence: Radek Kučeřík, Martin Lang.

06:25
    No a máme vyrovnáno! Naši junioři také naložili s první početní výhodou podle představ a pojede se zase od nuly. Před brankovištěm se ještě neprosadil Otakar Šik, ale JAROMÍR PYTLÍK už ano – 1:1. Asistence: Otakar Šik, Zdeněk Sedlák.

04:45
    Švýcaři špatně střídali a nabízejí Čechům šanci na odpověď. Trest za hru v šesti odpyká Kyen Sopa (SUI).

03:34
    Ani ne po půlminutě náš soupeř přesilovku využívá a ujímá se vedení! Od modré čáry vyslal tvrdou a přesnou střelu do růžku obránce NICO GROSS – 1:0. Asistence: Gian-Marco Wetter, Guillaume Anex.

03:07
    Švýcaři vstoupili do utkání aktivněji a jsou za to odměněni první početní výhodou. Karel Plášek (CZE) je vyloučen za držení.

00:01

Ve třetím utkání se dostane i na třetího brankáře, trenéři dnes dali důvěru nejmladšímu Lukáši Paříkovi. Volno dostala první formace Teplý – Čajka – Mužík včetně obrany Zábranský – Mlčák, ti všichni zatím působili na akci velmi dobrým dojmem. Na tribunu usedne i Štibingr.

Do hry se naopak vrací Kvasnica, Šik a Mazura, kteří vytvoří třetí útok, a zadáci Dajčar s Aubrechtem. Vůbec poprvé pak nastoupí Šimon Kubíček. Tomáš Dajčar bude mít při absenci Libora Zábranského na hrudi kapitánské céčko.

Švýcarsko: Charlin (Hollenstein) – Aebischer, Berni (C), Baragano, Henauer, Anex, Gross (A), Heinen, Prysi – Verboon, Nussbaumer, Sopa (A) – Christen, Salzgeber, Gerber – Vouillamoz, Patry, Wetter – Dähler, Schläpfer, Kohler. Trenér: Thierry Paterlini.

Česko: Pařík (Dvořák) – Klejna, Malík, Haš, Dajčar (C), Kubíček, Aubrecht, Kučeřík – Sedlák, Střondala, Plášek – Lang, Barinka, Raška – Kvasnica, Šik (A), Mazura – Pytlík, Svoboda, Koffer. Trenér: Václav Varaďa.

Rozhodčí: Brännare, Kaukokari – Nevalainen, Sormunen (všichni FIN).

Po debaklu vzepětí helvétského kříže

Švýcaři na kempu vyzvali oba soky v obráceném gardu, a šlo o dva úplně jiné zápasy. V tom prvním proti áčku nedostali sebemenší nárok, inkasovali osm branek. Jenže den poté došli až do nájezdů, ve kterých přece jen také prohráli. V první třetině přitom dokonce vedli o dva góly!

Finsko "20" – Švýcarsko "20" 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Salonen (Kokkonen), 27. Puistola (Seppälä), 29. Haatanen (Killinen), 35. Puistola (Tanus, Salonen), 40. Salonen (Kokkonen, Kivenmäki), 47. Oden (Tanus, Kokkonen), 47. Oden, 55. Erholtz (Utunen, Salmela) – 39. Nussbaumer (Sopa).

Finsko "19" – Švýcarsko "20" 3:2 po nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. V. Petman (Matinmikko), 18. Hirvonen (V. Petman), rozh. nájezd Mäntykivi – 7. Sopa (Nussbaumer), 15. Nussbaumer.

Dvě porážky o gól, ale i parádní výkon

Naši mladíci se v obou bitvách prali o body až do samotného konce. V té první dotáhli ztrátu 1:3 a 2:4, jenže rozhodující gól inkasovali necelé dvě minuty před koncem. V průběhu utkání se postupně zlepšovali, pak ale jejich naděje odvála úplně zbytečná chyba při střídání.

Finsko "19" – Česko "20" 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. M. Petman (Matinmikko, Niikanen), 10. Hatakka (Tuomisto), 27. Koskenkorva (Maccelli, V. Petman), 32. Mäntykivi (Aaltonen), 59. Laitamäki (Maccelli, Hirvonen) – 4. Čajka (Mlčák, Teplý), 30. Zábranský (Barinka), 36. Koffer (Lang, Barinka), 44. Mužík (Štibingr).

S výkonem proti prvnímu týmu finské dvacítky, tedy obhájcům titulu mistrů světa, už byli trenéři mnohem spokojenější. Češi sehráli vynikající první a třetí třetinu, jenže v té druhé propadli, což je ve finále stálo body. A to i přesto, že opět dokázali vyrovnat stav 2:4. Náš tým táhla první formace Petra Čajky (1+3) s Michalem Teplým (2+2).

Finsko "20" – Česko "20" 6:5 (0:1, 4:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 26. Killinen, 30. Puistola (Tanus), 33. Salonen (Tanus, Puistola), 39. Lundell, 49. Thomson (Haatanen), 53. Killinen (Kivenmäki) – 14. Teplý (Štibingr, Čajka), 29. Mužík (Čajka, Teplý), 43. Čajka (Teplý, Zábranský), 48. Raška (Barinka), 58. Teplý (Sedlák, Čajka).

České hokejisty do 20 let dnes čeká třetí utkání na přípravném kempu ve finském Vierumäki. Svěřenci trenérů Varadi, Krátošky a Eliáše se už střetli s domácí zálohou a pak i hlavním týmem, a oba zápasy prohráli o gól – 4:5 a 5:6. Teď už by si rádi spravili chuť prvním vítězstvím nad Švýcarskem, které vyzvou ještě i zítra!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 4. Gross (Wetter, Anex), 24. Schläpfer (Kohler), 38. Dähler (Kohler), 53. Verboon (Aebischer) – 7. Pytlík (Šik, Sedlák), 16. Raška (Kučeřík, Lang), 20. Sedlák (Střondala), 22. Lang (Kvasnica), 34. Šik, 55. Šik (Plášek), 59. Šik