Česko
Čtvrtek 25.07.2019, 17:30 • Vierumäki Sport Institute • Reprezentace do 20 let

58:56
    Česko právě vstřelilo branku!
    Čepice na led, máme tu hattrick! Čeští junioři se brzy dostali k puku a OTAKAR ŠIK trefil přes celé hřiště opuštěnou klec, čímž potvrdil naše vítězství – 4:7! Bez asistence.

58:42
    A bude to power-play šest na čtyři. Jaromír Pytlík (CZE) totiž odchází na trestnou lavici za podrážení.

58:16
    Švýcaři odvolávají brankáře a zkusí to v šesti.

54:16
    Zdá se, že jsme našli specialistu na hru čtyř proti čtyřem! OTAKAR ŠIK se v této situaci prosadil už ve druhé třetině a teď byl před brankou znovu nejpohotovější, takže Češi zase vedou o dva góly – 4:6! Asistence: Karel Plášek.

53:53
    Síly na ledě se vyrovnají, Vojtěch Střondala (CZE) totiž inkasuje menší a osobní trest za úder do hlavy nebo krku.

53:08
    Následuje pro změnu česká přesilovka, Nico Gross (SUI) se provinil držením.

52:36
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    No, tak jsem to zakřikl. Švýcaři dnes podruhé využívají početní výhodu a ztenčují český náskok na nejtěsnější. Postaral se o to přesnou střelou pod břevno MATTHEW VERBOON – 4:5. Asistence: David Aebischer.

51:35
    Teď ale přijdou těžší chvilky poté, co Karel Plášek (CZE) trefil soupeře do obličeje vysokou hokejkou.

37:59
    Ve hře pěti proti pěti se už ale reprezentace helvétského kříže prosazuje a znovu se vrací na dostřel. Lukáše Paříka prostřelil z pravé strany RONNY DÄHLER – 3:5. Asistence: Gillian Kohler.

35:17
    Michal Kvasnica (CZE), jehož návrat domů včera oznámili třinečtí Oceláři, si odsedí menší trest za hákování.

33:41
    Víc prostoru na hrací ploše se šiklo OTAKARU ŠIKOVI, který rovněž uspěl před modrým půlkruhem a vrací českému týmu tříbrankové vedení – 2:5! Bez asistence.

32:11
    Valentin Nussbaumer (SUI) odchází na lavici hanby podruhé v této třetině, tentokrát za krosček. Doprovází ho ale Martin Lang (CZE) s dvojkou za nesportovní chování, a tak uvidíme hru čtyři na čtyři.

26:29
    Podruhé v utkání jdou do čtyř čeští junioři, Přemysl Svoboda (CZE) si odpočine za hrubost.

23:39
    Hra se zase vrátí na druhou stranu kluziště, na trestnou lavici totiž odchází Valentin Nussbaumer (SUI) za hákování.

23:01
    Švýcaři ale po minutě a půl odpovídají a vracejí se zpátky do hry. Před brankovištěm měl na pravé straně prostor ELVIS SCHLÄPFER, který se prosadil střelou k tyčce – 2:4. Asistence: Gillian Kohler.

21:31
    Ačkoli náš tým nevyužil zbytek přesilovky, dál pokračuje tam, kde první třetinu skončil! Čtvrtý gól obstaral MARTIN LANG, který se opět prosadil dorážkou z těsné blízkosti – 1:4! Asistence: Michal Kvasnica.

19:42
    Chvíli před vypršením prvního trestu se česká reprezentace přece jen prosazuje a do kabin půjde s ještě lepší náladou! Velký tlak zakončil přesnou střelou z levé strany ZDENĚK SEDLÁK – 1:3. Asistence: Vojtěch Střondala.

18:40
    Guillaume Anex (SUI) je vyloučen za vyhození puku a Češi mají k dispozici 69 sekund přesilovky pět na tři.

17:49
    V závěru první části ještě přichází možnost na zvýšení náskoku, Ronny Dähler (SUI) si odpyká dvě minuty za podrážení.

15:10
    Česká reprezentace potvrzuje své zlepšení během první třetiny a necelých pět minut před přestávkou otáčí skóre! Puk za Charlinova záda dostal bojovník ADAM RAŠKA – 1:2. Asistence: Radek Kučeřík, Martin Lang.

06:25
    No a máme vyrovnáno! Naši junioři také naložili s první početní výhodou podle představ a pojede se zase od nuly. Před brankovištěm se ještě neprosadil Otakar Šik, ale JAROMÍR PYTLÍK už ano – 1:1. Asistence: Otakar Šik, Zdeněk Sedlák.

04:45
    Švýcaři špatně střídali a nabízejí Čechům šanci na odpověď. Trest za hru v šesti odpyká Kyen Sopa (SUI).

03:34
    Ani ne po půlminutě náš soupeř přesilovku využívá a ujímá se vedení! Od modré čáry vyslal tvrdou a přesnou střelu do růžku obránce NICO GROSS – 1:0. Asistence: Gian-Marco Wetter, Guillaume Anex.

03:07
    Švýcaři vstoupili do utkání aktivněji a jsou za to odměněni první početní výhodou. Karel Plášek (CZE) je vyloučen za držení.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 4. Gross (Wetter, Anex), 24. Schläpfer (Kohler), 38. Dähler (Kohler), 53. Verboon (Aebischer) – 7. Pytlík (Šik, Sedlák), 16. Raška (Kučeřík, Lang), 20. Sedlák (Střondala), 22. Lang (Kvasnica), 34. Šik, 55. Šik (Plášek), 59. Šik

Švýcarsko: Charlin (Hollenstein) – Aebischer, Berni (C), Baragano, Henauer, Anex, Gross (A), Heinen, Prysi – Verboon, Nussbaumer, Sopa (A) – Christen, Salzgeber, Gerber – Vouillamoz, Patry, Wetter – Dähler, Schläpfer, Kohler. Trenér: Thierry Paterlini.
    Česko: Pařík (Dvořák) – Klejna, Malík, Haš, Dajčar (C), Kubíček, Aubrecht, Kučeřík – Sedlák, Střondala, Plášek – Lang, Barinka, Raška – Kvasnica, Šik (A), Mazura – Pytlík, Svoboda, Koffer. Trenér: Václav Varaďa.

Rozhodčí: Brännare, Kaukokari – Nevalainen, Sormunen (všichni FIN).