Úterý 30.07.2019, 18:24 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný úterní večer z olomoucké plecharény! Olomouc dnes poprvé po čtyřech měsících ožívá hokejem, protože právě teď je na programu střetnutí juniorů HC Olomouc a HC Dukla Jihlava!

HC Olomouc
    Olomoučtí junioři loni nedosáhli na postup do elitní dvanáctky a museli se tak smířit s boji o 13. – 24. místo. Do play-off se nakonec neprobojovali ani skrze nadstavbu, ve které se umístili 20. a jen tak tak se vyhnuli bojům o udržení. V závěrečné části soutěže, kde bojovali o konečné umístění na 17. – 20. místě se kohouti ještě vzmohli a začali stahovat velký náskok Kladna i Mladé Boleslavy, na postup tabulkou to však už nestačilo a Olomouc zakončila ročník na 20. místě.

Nejproduktivnější hráč: Josef Podlaha (24+29)

Jihlava
    Jihlava zažívala podobnou sezónu jako Olomouc. V základní části, kde oba týmy bojovaly v téže skupině, Jihlavští skončili za Olomoucí jen o jediný bod a i po skončení bojů o 13. – 24. místo oba týmy v tabulce sousedily a dělily je jen dva body. Bohužel pro Duklu to byla právě ona, kdo na tom byl hůře, a namísto klidných bojů o konečné umístění ještě musela bojovat o záchranu. Jihlava však měla pohodlný náskok a nedopustila ani nejmenší drama. V konečném pořadí jí tak patřilo 21. místo.

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Chlubna (22+22)

Vzájemná utkání předchozí sezóny:

Skupina C
    HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1 – N 0:1)
    HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 6:3 (2:1, 2:1, 2:1 – N 0:0 – 0:1)
    HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0 – N 1:0)
    HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 3:0 (1:0, 1:0, 1:0 – N 1:0)

O 13. – 24. místo
    HC Dukla Jihlava – HC Olomouc 3:2sn (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0 – 1:0)
    HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 4:1 (1:0, 1:0, 2:1 – N 0:0 – 0:1)

Který z týmů zahájí přípravu lépe? Potvrdí Jihlava loňskou lehkou převahu nad Olomoucí? Nebo kohouti uhájí svůj led? To se ukáže v 18:00!

Utkání dnes začne o malou chvíli později, hráči Jihlavy teprve dorazili na zimní stadion.

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhrála Jihlava.

00:18
    Nerozehranost hostů se ale ihned projevila a útočit mohou Kohouti.

00:33
    Přece jen se Jihlava dostala k útoku, zastavuje ji však ofsajd.

00:49
    Dlouhé vyhození Jihlavy nezachytil nikdo z hráčů, Mader však podle soudu rozhodčích mohl hrát a zakázané uvolnění se tak nepíská.

01:39
    Doležal se prohnal po pravém křídle ale místo střely přihrál na hůře umístěného spoluhráče. Jeho střelu si Mokrý pohlídal.

01:53
    Mader vybojoval puk v obranném pásmu, ale na zádech má Havla. Jihlava zatím dobře napadá.

02:20
    Doležal zkusil štěstí z úhlu, Mokrý byl pozorný.

02:49
    Kohouti se na krátko dostali do útočného pásma, Krajíček jim ale sebral puk.

03:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    Olomouc teď těžce propadla v obraně, když PATRIK ČERMÁK dostal před brankou tolik prostoru kolik si jen mohl přát. Jihlavský útočník chvíli počkal a poté poslal puk mezi betony Mokrého. Asistence: Josef Vyvial.

04:25
    Jeden z olomouckých hráčů se snažil protáhnout kolem tyče, ale Chaloupek byl pozorný.

05:13
    Ondřej Tichý nedosáhl na přihrávku z obrany a Machovský tak mohl ihned vrátit hru k brance Mokrého.

06:05
    Štědrý se Štefkou si pohráli s obranou Jihlavy, nakonec se ale dostali jen ke střele z úhlu, která nemohla hostujícího brankáře nijak ohrozit.

06:33
    Vyvial se prokličkoval za obranu Olomouce, ale dostal se příliš z úhlu a nemohl zakončit.

07:10
    Krupa hledal zpoza branky Tarnoczyho, ten se ale nedostal ke střele přes jihlavskou obranu.

07:59
    Jihlava zachytila rozehrávku domácích a v přečíslení tří proti dvěma se dostal Krajíček k zakončení z bezprostřední blízkosti. Na Mokrého však nevyzrál.

08:03
    Teď už je ale všechno jinak! Z nepřehledné situace se puk odrazil na bod pro vhazování k ADAMU DVOŘÁKOVI, který ho pohotově poslal do sítě. Bez asistence.

09:00
    Kalač se snažil tečovat před Chaloupkem, ale puk srazil jen pod sebe.

09:46
    Kučera hledal před brankou Ministra, který se ale k zakončení nedostal.

10:23
    Pětník jen protečoval puk do útočného pásma. První u něj budou Olomoučtí.

10:45
    Je tady první vyloučení dnešního zápasu! Tomáš Krupa (OLO) se provinil podrážením a na dvě minuty putuje na trestnou lavici.

10:59
    Lukáš Pírek odvedl u mantinelu skvělou práci a umožnil svým spoluhráčům vyhodit puk přes všechny čáry.

11:19
    Jihlava se opět musí vracet pro puk do svého pásma.

11:37
    Krajíček prověřil Mokrého lehkým nahozením od modré čáry. Ten jeho pokus vykopl betonem. Jihlava se přesto dočkala usazení v útočném pásmu.

12:18
    Kardošova rána zprava končí ve výstroji Mokrého.

12:35
    Doležal dostal fantastickou přihrávku přímo před branku, ale přesunující se Mokrý ho dokázal zastavit!

12:48
    Olomouc hrála v šesti a tak bude jen krátce po Krupově návratu opět hrát ve čtyřech. Trest odpyká Jiří Nekvapil (OLO).

13:10
    Olomouci se opět na úvod daří vyhnat soupeře až do jeho obranného pásma.

13:44
    Přidal se snažil dlouhým vyhozením vyslat spoluhráče do brejku, puk však skončil až u Chaloupka, který rozehrál na jednoho z Jihlavských.

14:35
    Křišťa nabízel puk před branku Ludvíkovi, Mokrý byl ale pozorný a ukryl kotouč pod lapačku.

15:00
    Kardošovu střelu z mezikruží vyrazil Mokrý ramenem.

15:20
    Kalač se protáhl kolem levého mantinelu do útočného pásma, s pukem ale skončil až za brankou a tam o něj přišel.

16:06
    Kratochvíl naznačil střelu, šikovně si stáhl puk a snažil se ho servírovat bekhendem před branku, na domácí obranu ale nevyzrál.

16:36
    Přesilovku si vyzkouší také Hanáci. Zbyněk Vlk (JIH) si odpyká dvě minuty za hákování.

16:58
    Začátek přesilovky vypadá ze strany Kohoutů podobně jako ze strany jejich soupeře. Horko těžko se dostávají do útočného pásma.

17:20
    Teď se ale Hanákům podařila fantastická souhra, na jejímž konci Kučera zasunul puk pod betonem Chaloupka! Ke štěstí hostů však puk vyklouzal kolem pravé tyče mimo branku.

18:17
    Hosté opět vyhazují a toto oslabení už zřejmě přečkají bez újmy.

18:50
    Jihlava už je v pěti a tak její další vyhození znamená zakázané uvolnění a vhazování před Chaloupkem.

19:02
    Jihlava vyhrála buly, ale Rosecký vybojoval kotouč ještě v útočném pásmu.

19:38
    Kratochvíl se zmocnil puku za brankou domácích, neměl však poblíž žádného spoluhráče, kterému by mohl přihrát.

20:00

První třetina je minulostí a ačkoliv mají za sebou Jihlavští náročnou cestu a neměli mnoho času připravit se na utkání, vedou na jejím konci 2:0! Nejprve Olomouc trestuhodně zapomněla před svou brankou Patrika Čermáka, poté využil zmatků v Mokrého brankovišti Adam Dvořák.

Druhá třetina začne přibližně v 19:06.

Hráči nastupují na ledovou plochu a utkání tak může pokračovat!

20:01

20:13
    Klesla zastavil rozehrávku hostů ve středním pásmu, puk však pouze vrátil na hole soupeře.

20:38
    Štefka se dostal za obranu soupeře, neměl však mnoho prostoru a zvolil tak střelu! Tu srazil jihlavský brankář na zadní mantinel.

21:13
    Jihlavská jízda pokračuje! Jen krátce po začátku druhé třetiny přidává třetí branku JINDŘICH KARDOŠ. Asistence: Jiří Doležal.

21:51
    Přecechtěl nahodil puk od modré čáry a Krupa se ještě snažil tečovat. Chaloupek ovšem zůstává bezchybný.

22:16
    Olomouc se tlačí dopředu a snaží se co nejrychleji snížit, zatím však marně.

22:35
    Naopak! Málem z toho vzniklo přečíslení dvou proti jednomu na straně Jihlavy! Jen obětavý zákrok vracejícího se obránce zastavil akci hostů.

23:23
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí se dočkali snížení, poté co Jan Kučera nahodil puk na branku hostů a DANIEL MINISTR tečoval za záda Chaloupka. Asistence: Jan Kučera.

24:12
    Vyvial se prokličkoval až před branku domácích, Mokrý však jeho akci postavil do cesty svůj beton.

24:47
    Kratochvíl se dostával k nebezpečné střele, minul však olomouckou branku.

25:12
    Další rozehrávka Jihlavy už končí na holích Olomouckých.

25:38
    Pětník z úhlu vyprášil betony Mokrého.

26:06
    Olomouc vybojovala puk v útočném pásmu a vznikla z toho situace tří proti dvěma! Kalač předložil puk Štefkovi, ale do jeho rány stihl vložit hůl jeden z bránících hráčů.

26:57
    Vojnovič neprošel přes obranu Olomouce. Kohouti ihned otáčejí hru.

27:06
    Puk končí v lapačce Chloupka a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Jihlavy.

27:21
    Vyvial z dálky mířil jen nad branku Olomouce.

27:43
    Přecechtělovo nahození od modré čáry se odrazilo o brusli jednoho z clonících hráčů zpět mezi kruhy.

28:39
    Olomouci se otevřel prostor pro přečíslení dvou proti jednomu, Roseckému ale odešel spoluhráč střídat a tak mu nakonec nezbylo než zavést puk za branku.

29:26
    Vlk hledal spoluhráče před brankou Mokrého, olomoucká obrana ale jeho nabídce zavřela cestu.

29:56
    Tůma orazítkoval jen zadní mantinel.

30:23
    Štědrý se dostal ke střele z mezikruží, našel ale jen rameno Chaloupka.

31:02
    Na druhé straně musel Mokrý krotit tvrdou střelu jednoho z hostů. Puk se mu podařilo vyrazit betonem nad horní tyč.

31:36
    Jednomu z olomouckých hráčů se puk odrazil o brusli přímo na soupeře a Jihlavě se otevřel prostor pro rychlé přečíslení! Vyvialovu střelu z první, ale Mokrý dokázal zlikvidovat!

32:16
    Kratochvíl se protáhl za záda Přecechtěla a pokoušel se tečovat před brankou, olomoucký obránce mu ale stihl zablokovat hůl.

32:57
    Přidal nedosáhl na dlouhou přihrávku z obrany a puk pouze protečoval do útočného pásma.

33:55
    Rosecký našel křižmou přihrávkou Kalače, který pálil z první, ale i Chaloupek se zaskvěl bleskurychlým přesunem od tyče k tyči!

34:37
    O chvíli později už Kalač jen nahazoval na branku. Jihlavský brankář ukryl kotouč v náručí.

34:55
    Vosátkovo nahození na branku neprošlo.

35:13
    Útok Dukly zastavuje ofsajd.

35:38
    Krupovi střela nesedla, ale puk se svezl přímo před Hladiše, na něhož zívala prázdná branka! Hosté však stihli pohotově zakročit a srazili jeho střelu stranou.

36:34
    Olomouc si zahraje další přesilovku! Jakub Grauer (JIH) si odpyká dvě minuty za podrážení.

37:17
    Štefka se před branku Chaloupka neprokličkoval, Pírek se nakonec dostal ke střele, ale mířil mimo.

37:30
    Olomouc čeká minutová přesilovka pět na tři! Richard Pětník (JIH) vyhodil puk mimo hrací plochu.

38:11
    Klesla vystřelil jen do bránícího hráče a jen tak tak udržel puk v útočném pásmu.

38:34
    Teď už se ale Jihlavě daří vyhodit, navíc se vyloučený Grauer vrací na hrací plochu.

39:14
    Nahození olomouckého obránce končí někde pod Chaloupkem a hra je přerušena.

39:54
    Ukázkově sehrané přečíslení tří proti dvěma v podání Jihlavy zakončil střelou zprava Vyvial, ale Mokrý se stihl přesunout!

40:00

I po druhé třetině tedy v Olomouci platí dvoubrankový náskok hostů. Ti hned v úvodu třetiny navýšili své vedení zásluhou Jindřicha Kardoše, ale potom už se probudil i první olomoucký střelec, a to Daniel Ministr, který tečoval nahození Jana Kučery. Kohouti pak navíc dostali příležitost i v přesilovce 5 na 3, která trvala 64 vteřin, na další branku však prozatím čekají.

Uvidíme, co přinese třetí třetina, která by měla začít přibližně v 19:49.

40:01

40:23
    Začátek třetí části zatím v duchu nepřesností, ani jedna strana se nedokáže dostat k zakončení.

40:51
    Až teď poslal Klesla na branku nahození ukryté za nohami obránce. Chaloupek byl připraven.

41:15
    Opět to byl Klesla, kdo se dostával k zakončení, tentokrát však těsně před ním tečoval přihrávku jeden z hostů.

41:58
    Ruda nezasáhl pomalý puk, překvapil však jihlavského obránce, kterému puk utekl až do obranného pásma.

43:13
    Čermák se pokoušel prokličkovat mezi kruhy, v poslední chvíli mu však domácí vypíchli puk.

43:32
    Hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek, poté co se prosadil ZBYNĚK VLK. Asistence: Jakub Grauer.

44:38
    Štefka napřáhl na vrcholu kruhů, ale Chaloupek před ním včas sklapl betony.

45:19
    Tomajkovu střelu vyrazil Chaloupek před sebe, olomoucký útočník však nedokázal dorazit skákavý puk do sítě.

46:08
    Vosátkovo nahození končí v náručí Chaloupka.

46:22
    Krupa se pokoušel prokličkovat před branku, ale puk se mu dostal pod brusle a odrazil přímo před Chaloupka. Ten jej okamžitě ukryl do lapačky.

46:33
    Pírkova střela mířila jen vedle branky.

47:00
    Krupa se hnal do brejku, ale vracející se obránce Jihlavy ho stihl odstavit od puku!

47:35
    Štefka předkládal puk před branku Kalačovi, ale Chaloupek mu nastavil beton!

47:52
    PAVLE VOJNOVIČ se prokličkoval až před branku Mokrého a zavěsil střelou pod horní tyč! Asistence: Josef Vyvial.

48:58
    Doležal se dostal ke střele z blízka, na Mokrého ale nevyzrál.

49:18
    Čermák nastřelil tyč!

49:42
    Dvořák nastřelil Rudu a ten si chtěl srazit puk do brejku. Provinivší se obránce Jihlavy ale dokázal zakročit a udržel útočné pásmo.

50:22
    Vosátko mířil jen do lapačky Chaloupka.

50:36
    Olomouc se snaží tlačit před branku, Jihlavští však dobře brání předbrankový prostor.

51:01
    Další střela z dálky končí ve výstroji jihlavského brankáře a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

51:25
    Olomouc dostane šanci v přesilovce! Dvě minuty za podrážení si odpyká Marián Havel (JIH).

52:03
    Jihlavští o mantinel posílají puk až za branku Mokrého.

52:26
    Kučerův pokus srazili bránící hráči vysoko nad branku.

53:00
    Další Kučerův pokus nemířil vůbec špatně, Chaloupek ale zasáhl pravým ramenem.

53:26
    Přesně s návratem Havla na led se DAVID ŠTEFKA trefuje do jihlavské sítě a snižuje na 2:5. Asistence: Vojtěch Mokrý.

54:08
    Tečovaný pokus olomouckých hráčů zamířil těsně vedle branky.

54:33
    Štefka mířil nad pravý beton Chaloupka, zasáhl ale jeho okraj a puk tak končí vedle branky.

55:21
    Hra se drží v obranném pásmu Jihlavy, obě strany si však vyměňují puk jako horkou bramboru.

55:42
    Olomouc čeká další přesilovka. Dvě minuty za pozdní dohrání si odpyká Marián Havel (JIH).

56:18
    Smolko zahrozil i v oslabení, jeho střela ale mířila jen vedle branky.

56:46
    Olomouc se na dlouho v útočném pásmu neusadila. Smolko vrací puk za branku Mokrého.

57:32
    Klesla nahodil puk od modré čáry. Chaloupek byl opět připraven.

57:48
    Havel naskočil z trestné lavice a hned se vrhl do útoku. Jeho střelu však Mokrý srazil na zadní mantinel.

58:26
    Ve zmatku před brankou hostů se dostával k dorážce Krupa, ale obránci Jihlavy mu nedovolili zamířit.

59:11
    Krajíček vypíchl puk olomoucké obraně, ale ztratil rychlost a domácí ho k zakončení nepustili.

59:28
    Protiútok Kohoutů zastavuje postavení mimo hru.

59:36
    Domácí se vracejí na rozdíl dvou branek, ačkoliv na drama už zřejmě pomýšlet nemohou. JAN ŠTĚDRÝ se nijak nerozmýšlel a z levé strany poslal puk do šibenice. Asistence: Lukáš Pírek.

Kohoutům se nedá upřít snaha o další branku, ale skóre už se neměnilo a Jihlava tak dnes vítězí 5:3! V poslední třetině odskočila svému soupeři na bezpečný náskok po brankách Zbyňka Vlka a Pavle Vojnoviče. Šest minut před koncem se sice podařilo ještě snížit Davidu Štefkovi, další úder ale přišel až v poslední minutě, kdy se trefil Jan Štědrý a bylo už pozdě na to pomýšlet na nějaký obrat. Je to tedy Dukla, kdo letošní přípravu zahájil vítězně!

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomouckého zimního stadionu, na viděnou! (20:21:58)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 24. Ministr (Kučera), 54. Štefka (Mokrý), 60. Štědrý (Pírek) – 4. Čermák (Vyvial), 9. Dvořák, 22. Kardoš (Doležal), 44. Vlk (Grauer), 48. Vojnovič (Vyvial)

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Vosátko, Pírek, Klesla, Mader, Přecechtěl, Hladiš, Nekvapil, Štefka, Štědrý, Kalač, Ministr, Kučera, Tomajko, Tarnoczy, Krupa, Ruda, J. Tichý, O. Tichý, Rosecký, Přidal.
    HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Tůma, Smolko, Ludvík, Křišťa, Dvořák, Kratochvíl, Grauer, Pětník, Čermák, Vlk, Machovský, Krajíček, Vojnovič, Doležal, Kardoš, Havel, Vyvial.

Rozhodčí: Kika – Bubela, CIk