Benátky n/J – Novokuzněck 2:4 (kon.)
konec
HC Benátky nad Jizerou
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Pondělí 05.08.2019, 17:30 • Home Credit Arena • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je z mé strany vše, přeji příjemný zbytek večera a brzy naviděnou! (19:46:10)
   
  Poslední perioda přinesla gól od obou celků. Benátky jich však potřebovaly více, jelikož si Rusové vytvořili v předchozích třetinách dvoubrankový náskok. Výraznými forvardy z řad Benátek byli Bittner s Dlouhým, ale na ruského gólmana ani jeden z nich nevyzrál. Novokuzněck si tak odnáší do kabin výhru 4:2 a může se tak připravit na Bílé Tygry, které vyzve ve stejné aréně následující den.
   
  Konec zápasu.
   
  58:22
  Sprintující Bittner najel na levou stranu ruské svatyně a pokoušel se puk dostal do volného místa mezi tyčí a betonem, ale ozvala se pouze tyč! Ani druhý pokus stejného střelce nestačil.
   
  57:53
  Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Buchtela – 2 min., krosček).
   
  57:30
  Českému celku se povedlo vybojovat ještě závěrečnou přesilovku. Po kombinování nakonec vystřelil z pravého kruhu Bittner. Zasáhnout musely Sinkevičovy betony.
   
  57:28
  Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Sevčenko – 2 min., krosček).
   
  56:45
  Benátečtí mají pouze tři minuty na to, aby něco vymysleli. Zatím se jim však nedaří vyvézt touš ani ze svého pásma.
  55:55 DJURJAGIN - 2:4
   
  55:55
  Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
  Při přečíslení tři na dva Rusové neskórovali. Po pár sekundách, kdy se myslelo, že je po šanci, se vzpamatoval DENIS DJURJAGIN a vsítil kotouč po zemi za záda domácího brankáře. Metallurg tak vede o dvě branky a šance Benátek na obrat se snižuje. Asistence: Sergej Judin.
   
  55:03
  Po nešťastném odrazu bruslí jednoho z benáteckých hráčů si kotouč vzal Ševčenko, jenž nepříjemně potrápil Žajdlíka. Ten si puk po odrazu od výstroje pokryl.
   
  54:15
  Bittner měl ještě trošku prostoru pro střelu v ose kluziště, tak neváhal a vystřelil, trefil však horní síť. Následně je pískán ofsajd.
   
  54:10
  Hosté v plném počtu.
   
  52:55
  Šír dostal nahrávku na pravou stranu a šikovně vystřelil do pravé části branky a Sinkevič na poslední chvíli chytil kotouč do své lapačky! Za pár chvil střílel od modré Buchtela a ruský brankář svou lapačku opět potřeboval.
   
  52:10
  Benátečtí mají velkou příležitost pro srovnání. První akce v čele s Nikem byla však zmařena o jednu z ruských bruslí.
   
  51:52
  Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Murašov – 2 min., vysoká hůl).
   
  50:20
  Nyní se středočeský celek snaží utvořit tlak a pořád najíždí do útočného pásma. Žádná nebezpečná střela na Sinkeviče nepřiletěla.
   
  49:58
  Právě se odehrálo přečíslení ze strany Novokuzněcku! Rozjetý Parkhomenko nahrál na připraveného Maletina, který vypálil a trefil hruď benáteckého gólmana. Žajdlík se překvapivě rozhodl puk ještě rozehrát a ne přidržet, což mu nadělalo více škody než užitku.
   
  48:03
  Jerdakov byl opět viditelný v útoku! Nebezpečnou nahrávku na druhou stranu k bráně ale překazila Kovářova brusle.

  Kateřina Hamplová

  Branky a nahrávky: 2. Jiruš (Buchtela), 42. Dlouhý (Bittner) – 20. Jerdakov (Sevčenko, Kirillov), 24. Poljakov (Jerdakov, Kytsin), 32. Yudin (Maletin), 56. Djurjagin (Judin)


  HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hosnedl) – Kovář, Niko, Aubrecht, Kunst (A), Had, Buchtela – Průžek (A), Šír, Wiencek, Špaček (C), Chrtek, Klapka, Dlouhý, Bittner, Jiruš, Hotěk, Šafařovský, Vomáčka.
  Metallurg Novokuzněck: Sinkevič (Pechursky) – Sevčenko, Murašov, Čegošev, Zdanov, Akišin, Ščukin, Kirillov, Rjabokonov – Maletin, Judin, Kitsyn (A), Djurjagin (A), Mokritsyn, Parchomenko, Butuzov, Vernigor, Mozorov, Poljakov, Ševčenko, Ruban, Jerdakov (C).

  Rozhodčí: Bernat, Zavřel – Bosák, Kajínek.