Ararat-Armenia – Saburtalo 1:2 (kon.) | Riga FC – Helsinki 1:1 (kon.) | Sutjeska – Linfield 1:2 (kon.)
Sutjeska Nikšić
1:2 (1:1)
Linfield FC
Úterý 06.08.2019, 20:15Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské Ligy. V tomto zápase předkola proti sobě nastoupí FK Sutjeska a Linfield FC.

Linfield FC z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Porazil Dundelu 2:1 a HB Torshavn 1:0. Nestačil na Rosenborg 0:4 a na Finn Harps 1:2. Tým remizoval s HB Torshavnem 2:2..

FK Sutjeska z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Slovan Bratislavu porazil 2:1 na penalty a Titograd 1:0. Nestačil na Apoel 0:1 a 0:3. Remizoval se Slovanem Bratislava 1:1.

FK Sutjeska: Giljen – Ciger, Šofranac, Nedic, Bulatović – Erakovic, B. Janković – Kojašević, Ćetković, Marko Vučić – Božović
    Náhradníci: Ličina – Grivič, Petrovikj, Nikolić, Bubanja, Marušić, Vlaisavljević

Linfield FC: Ferguson – Casement, McGivern, Stafford, M. Clarke – Fallon, Mulgrew (C) – Millar, Hery, Quinn – Lavery
    Náhradníci: Moore – Larkin, J. Stewart, Forde, Kearns, Mitchell, Hume

Rozhodčí: Sant – Spiteri, Portelli, Farrugia.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Božović z domácího celku se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla nepřesná. Vykopávat bude hostující brankář.

3
    Linfield rozehrává od své branky, na polovině hrací plochy ovšem přišel o míč, a tak se směr hry otáčí.

4
    Aktivně hrající Božović se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho akci zastavil pomezní sudí pro postavení mimo hru.

5
    Během úvodní fáze zápasu hraje domácí tým aktivněji, má optickou převahu, pokouší se propracovat do šancí, ale zatím na výraznější příležitost čekáme.

6
    Útočného faulu se nyní dopustil Božović v souboji s obráncem. Rozehrávat tak bude hostující defenziva.

9
    Žlutou kartu dostává Casement (Linfield FC).

11
    Sutjeska právě vstřelila branku! Po faulu hostujícího celku rozehrávali domácí volný kop z hranice pokutového území DAMIR KOJAŠEVIČ. Jeho rána do horní části branky zapadla přesně do brány, gólman si na míč sáhl, ale nedokázal jej zastavit.
    11. Damir KOJAŠEVIČ - 1:0

13
    Fotbalisté v modrém pokračují v aktivní hře, kontrolují míč na polovině hrací plochy.

16
    Sutjeska diktuje tempo hry, ale Linfield se zatím musí bránit tlaku soupeře. Hosté mají velké problémy s úspěšností soubojů o míč.

17
    Hery to zkoušel individuálně, ale prosadit se proti přesile nedokázal.

18
    Kovačevič to zkoušel individuálně, ale v souboji ho nedovoleně zastavil Clarke, který uvidí žlutou kartu za tento faul.

18
    Žlutou kartu dostává M. Clarke (Linfield FC).

20
    Dvacet minut hry je pryč, zatím vede domácí celek zcela zaslouženě.

22
    Leavery přišel o míč na útočné polovině, a tak se rychle směr hry otočil. Nakonec pálil Kojašević. Jeho hodně nepovedená rána končí mimo branku.

24
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, právě zde probíhají souboje o míč. Navíc sledujeme pasáž zápasu, kterou doprovází velké množství faulů.

27
    Šofranac a Nedic rozehrávají od své branky, rychle dostali balon na půlku, kde se snaží dlouhými centry překonat obranu soupeře.

28
    Sutjeska má dál míč pod kontrolou a pokouší se vypracovat si výraznější šanci.

30
    Ke střele se nyní dostal hostující celek. Lavery zakončoval akci svého týmu. Jeho projektil končí mimo branku. Gólman proti přízemní střele zastavovat nemusel.

30
    Máme tu přestávku na občerstvení obou týmů. V Černé Hoře dnes panuje velmi teplé počasí.

32
    Po velmi krátké přestávce hra pokračuje dál.

33
    McGivern způsobil rozehrávku proti svému týmu faulem na Erakovice.

35
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

37
    Fallon centroval před branku, ale míč vyboxoval brankář.

38
    Linfield právě vstřelil branku!
    Nyní je srovnáno na 1:1. První střelu Laveryho výtečně vyrazil brankář. Jenže obránci nechali zcela neobsazeného KIRKA MILLARA, jehož zakončení snadno skončilo v brance.
    38. Kirk MILLAR - 1:1

40
    Krátce po inkasované brance se domácí fotbalisté vrací k aktivní hře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. FK hraje lépe.

42
    Quinn na sebe sice navázal dva soupeře, čímž uvolnil spoluhráče, jenže přihrávka byla zblokovaná. Směr hry se tak otáčí.

44
    Rohový kop pro hostující celek. Millar centroval před branku, ale obrana Sutjesky si dokázala poměrně snadno poradit.

45
    Nyní se do šance dostali hosté. Hery zakončoval, a tak musel vytáhnout dobrý zákrok domácí brankář. Ten vytáhl míč na rohový kop.

45+1
    Tři minuty se budou nastavovat k prvnímu poločasu. Svou roli v tom hraje také pauza na občerstvení.

45+1
    Žlutou kartu dostává Janković (FK Sutjeska).

45+3
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, domácí fotbalisté kontrolují míč.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

46

46
    Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Božović, přichází Nikolić.

47
    Bulatović se jako první hráč dostal ve druhém poločase do střelecké pozice, brankář Ferguson vyrazil míč na rohový kop.

47
    Kojašević sice centroval před branku, ale obrana byla připravená a dokázala si poradit.

50
    Ćetković rozehrával volný kop poté, co Casement fauloval jeho spoluhráče.

52
    Linfield bude rozehrávat rohový kop, jmenovitě se o to postará Quinn. Do výraznější šanci své spoluhráče neposunul.

54
    Sledujeme výrazně klidnou pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, hraje se spíše na polovině hrací plochy.

55
    Deset minut hry z druhého poločasu je pryč, zatím na výraznější příležitost čekáme.

58
    Kojašević to zkusil individuálně. Dostal se až do střelecké pozice, navedl si míč na střed a vypálil. Jeho rána k tyči končí jen malý kousek vedle branky.
    58. Kojašević (SUT)

60
    Velmi dobře nyní zakončoval domácí Quinn. Jeho ránu vyrazil brankář Fergusonna rohový kop.

61
    Millar rozehrával rohový kop, ale do výraznější šance se dostat nedokázal on, ani jeho spoluhráči nabíhající si na centr.

62
    M. Clarke se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla obránci zblokovaná.

65
    Z ničeho nic se dostává hostující celek do vedení. Hery našel KIRKA MILLARA, jehož zakončení mělo dobrou razanci, a tak míč dolétl za bezmocného brankáře, který situaci špatně vyhodnotil.
    65. Kirk MILLAR - 1:2

68
    Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Erakovic, přichází Bubanja.

70
    Domácí se nyní dlouhou kombinační hrou pokoušeli propracovat do střelecké pozice, ale finální přihrávka postrádala přesnost.

72
    Domácí Nedic si v souboji s Mulgrewen počínal nedovoleně, míč tedy budou mít hráči Linfieldu.

73
    Bubanja se prezentoval zajímavým střeleckým pokusem, jenže míč k brance nedolétl, byl zblokovaný,

77
    Hostující celek stále vede o jednu branku a drží velmi dobrý výsledek vzhledem k odvetnému domácímu duelu.

78
    Ćetković z domácího celku si v souboji se soupeřem pomohl nedovoleně, směr hry se tedy otáčí.

80
    Po obléhání hostující branky to individuálně zkoušel Kojašević (Sutjeska). Jeho rána však končí mimo.

81
    Žlutou kartu dostává Bubanja (FK Sutjeska).

82
    Nikolić (Sutjeska) se dostal do zakončení, jeho nepříliš důraznou ránu kryje poměrně snadno brankář Ferguson.

82
    Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Marko Vučić, přichází Vlaisavljević.

83
    Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Fallon, přichází Mitchell.

84
    Vlaisavljević z domácího celku to se svou aktivitou nyní příliš přehnal, je mu pískán faul.

86
    Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Millar, přichází Stewart.

88
    Dostáváme se do finální fáze zápasu, hostující celek je pořád o jednu branku ve vedení.

88
    Žlutou kartu dostává Nikolić (FK Sutjeska).

90
    Dostáváme se do poslední minuty, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Čtyři minuty uvidíme navíc.

90+2
    Mnoho šancí k vidění není, v poklidném tepu se zápas dohrává, domácí sráží velké množství nepřesností ve hře.

90+3
    Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Hery, přichází Kearns.

90+4

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:20.

Kojašević poslal domácí v 11. minutě do vedení, pak ale vyrovnal ve 38. minutě Millar. Stejný hráč se prosadil znovu v 65. minutě, čímž rozhodl o výhře svého celku. Linfield hraje odvetný duel na domácí půdě a odváží si do něj z Černé Hory dobrý výsledek. (22:09:45)