Švýcarsko – Finsko 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:5 (2:3 po s.n.) | Česko – Kanada 1:7 (kon.)

4. Slovensko – 2 body (6:9) (23:22:32)

Ivan Feneš (trenér Slovenska) : "Jsem rád, že se tu nebavíme potřetí o nějaký náhodě, ale že jsou tu chlapci, kteří naopak ukazují kvalitu. Dokázali jsme odehrát třetí den po sebe velmi náročný zápas, který nás stál opět velmi sil, ale pro mě je čest tyto chlapce trénovat. Ukazují neuvěřitelnou chuť se zlepšovat každým dnem. Viděli jsme v nich strašně moc pozitivní energie, a to je velkým přínosem pro nás. Stále jsme však jen na začátku naši cesty a chceme se zlepšovat každým dnem aspoň o kousek. Zatím se nám to daří, a to mě velmi těší."

Statistiky po konci utkání vs

Střely na branku – 32:20
    Vhazování – 23:34
    Přesilové hry – 1/5 : 1/3

Druhý bod berou ruští hráči, když se prosadil Trinějěv. Slovensko ale opět odehrálo velmi povedený zápas, bohužel podruhé za sebou padlo v prodloužení. Za domácí se prosadil pouze Oliver Fatul.

Bogdan TRINĚJEV - 1:2

62:55
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Sborná bere bonusový bod! BOGDAN TRINĚJĚV našel skulinku v postoji brankáře a poslal kotouč na bližší tyč. Slovensko tedy podruhé po sobě prohrálo až v prodloužení.

62:40
    A další šance pro Pašina, tentokrát trefil z první jen připraveného brankáře domácích.

62:00
    Alexandr Pašin mohl rozhodnout! Objevil se zcela sám před brankářem, ovšem Šimon Opatovský vyjel proti němu a ránu vyrazil.

61:05
    O první střelu v prodloužení se postaral Daniil Guščin, ale jeho rána končí jen vedle.

60:20
    Rusové se zmocnili kotouče a zakládají první útok.

60:01

Stejně jako včera si Slováci zahrají prodloužení. Povede se jim tentokrát zápas dovést do vítězného konce?

60:00

59:57
    Tak přeci jen jsme ještě viděli jedno zakončení. Daniil Guščin ihned po buly střílel do levého betonu brankáře domácích.

59:55
    Uvidíme ještě jedno vhazování před brankářem Slovenska. Rusové si vyžádali oddechový čas a poté zkusí ještě ohrozit branku.

59:40
    Souboj o puk u mantinelu vyhráli hosté a ještě zkouší jednou dostat se do útočného pásma.

59:00
    Rusko se již dostalo s pukem do středního pásma.

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 44. Fatul (Chromiak, Lašák) – 40. Burujanov (Chusnutdinov, Muchamadullin), 63. Trinějev

Slovensko: Opatovský (Latkóczy) – Fatul, Kňažko, Stacha, Nemec, Groch, Putala, Jombík, Ketner – Chromiak, Myklukha, Lašák – Kašlík, Rehák, Kolenič – Mastič, Faith, Bačo – Nemec, Petráš, Lipianský.
    Rusko: Motorygin (Askarov) – Čajka, Steklov, Kuzmin, Muchamadullin, Grušnikov, Kirsanov, Zotov, Bujvan – Didkovskij, Zlodějev, Trinějev – Guščin, Chusnutdinov, Burujanov – Ťutněv, Ponomarjov, Pašin – Šumilin, Zugan, Averšin.

Rozhodčí: Baluška, D. Konc – Krajčík, J. Konc