Santa Clara – Famalicão 0:2 (kon.) | Gil Vicente – Porto 2:1 (kon.) | Benfica – FC Ferreira 5:0 (kon.)
Gil Vicente FC
2:1 (0:0)
FC Porto
Sobota 10.08.2019, 20:00 • stádio Cidade de Barcelos, Barcelos • Portugalská Primeira Liga • 1. kolo
    Porto prohrálo zahajovací zápas sezóny poprvé po sedmnácti letech.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 1:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:0. (22:06:12)

Senzace je dokonána! Nováček Gil Vicente, který loni nastupoval až ve třetí nejvyšší soutěži, doma udolal vicemistra z Porta 2:1 a slaví vítězný návrat do Primeira Ligy. V prvním poločase oba týmy své příležitosti nedokázaly proměnit a vše podstatné se tak událo až ve druhém dějství. Po hodině hry zakončil rychlý protiútok chladnokrevně Lourency a domácí vedli. Portu se podařilo vyrovnat, když po ruce Prada sudí nařídil po konzultaci s VARem penaltu, kterou proměnil Alex Telles. V 77. minutě však přišel vítězný gól Gil Vicente. Sražená střela Lourencyho propadla k Božidarovi Krajevovi a mladý Bulhar pohotově rozhodl.

90+6

90+6
    Poslední minuta avizovaného nastavení a domácí mají míč na kopačkách!

90+5
    Dlouhý nákop propadl až k mladíčkovi Fábiovi Silvovi. Hostující fotbalista však ideálně nezvládl první dotek a nesrovnal si míč tak, aby mohl ze druhé pálit.

90+3
    Na hrací ploše ležel Edwin Banguera, ale sudí ho rychle zvedl. Nehodlá trpět delší prostoje a natahování času.

90+3
    Střílený centr Sérgia Oliveiry obrany domácích zpacifikovala. Porto bude vhazovat.

90+3
    Telles ho nezahrál špatně, balón ale vyboxoval Denis.

90+2
    Střelu Luise Díaze z levé strany šestnáctky srazila domácí obrana na roh...

90+1
    Sudí nastaví šest minut! Bruno Costa na půlce fauloval a zapisuje si do statistik žlutou kartu.

90
    Po rohovém kopu Tellese se dostal k hlavičce Zé Luís. Zamířil ale přímo do středu brány a to byla tedy pochoutka pro Denise.

90
    Začala už poslední minuta řádného času. Uvidíme, kolik minutek sudí nastaví.

89
    Zé Luis fauloval Williama Soarese. Domácí budou rozehrávat od půlící čáry. To jim nyní naprosto vyhovuje.

87
    A Erick posílal do brejku Lourencyho! Vrátit se ještě stačil Pepe, který míč zasáhl před nabíhajícím protihráčem a odehrál ho ke svému brankáři.

86
    Alex Telles na levé straně se štěstím prošel až k rohovému praporku a mohl centrovat. Domácí obrana si poradila a následně nenechala střílet Maregu.

85
    Na hosty už sedá viditelná křeč. Manafá dostal příliš dlouhou přihrávku a balón na hřišti nestihl.

84
    Žlutou kartu dostává Lourency (Gil Vicente FC).

83
    Domácí měli výhodu přímého kopu kousek od pravého rohu pokutového území. Lourency však trefil jen modrobílou zeď.