Velká cena Velké Británie - Moto3 Vítěz: M. Ramírez (ESP) (kon.) | Velká cena Velké Británie - MotoGP Vítěz: A. Rins (ESP) (kon.) | Velká cena Velké Británie - Moto2 Vítěz: A. Fernández (ESP) (kon.)

---
    26. Filip Salač (CZE/KTM) – 6 bodů (16:17:22)

Řekli v cíli:

Lorenzo Dalla Porta (3. místo): Byl to dobrý den. V závodě jsem měl dobré tempo. V posledních 10 kolech mi ale odešly zadní pneumatiky. V závěru jsem tak nemohl bojovat o vítězství, ale i tak je to fantastické. Jsem šťastný za tento výsledek.

Tony Arbolino (2. místo): Celý víkend jsem byl první. Remírez byl v závěru hodně agresivní, neměl co ztratit. Potřebujeme jít závod od závodu a uvidíme, co se stane.

Marcos Ramírez (vítěz): Fantazie! Druhé vítězství v sezóně a poté, co jsem podepsal smlouvu v Moto2. I v dalších závodech chci bojovat o nejvyšší příčky. Děkuji týmu a mé rodině!
    Marcos Ramírez oslavil druhé vítězství v kariéře.

Závod, v němž jeli jezdci na špici dlouho takticky a moc se nepředjížděli, nakonec vyhrál Marcos Ramírez. Ten se poměrně dlouho držel mimo elitní šestici, ale poté začal útočit a závěrečné kolo zvládl nejlépe. Většinu závodu na čele odtáhli Tony Arbolino s Lorenzem Dalla Portou, kteří se museli spokojit se druhým a třetím místem. Právě Dalla Porta povede pořadí šampionátu i po britské Grand Prix. Nepovedený víkend za sebou mají čeští jezdci. Jakub Kornfeil se sice dostal do boje o body, ale nakonec dojel těsně za nimi. Filip Salač skončil na 21. pozici.

Konec závodu.

Cíl
    Jakubovi Kornfeilovi se nepodařil závěr a dojel šestnáctý, tedy mimo body. Filip Salač závod dokončil na 21. místě.
    Závěrečné metry Moto3 na okruhu ve Velké Británii

Cíl
    Marcos Ramírez mírný náskok udržel a vítězí! Druhý Tony Arbolino, třetí Lorenzo Dalla Porta a čtvrtý Niccolò Antonelli.

17
    Tony Arbolino se přetahuje s Dalla Portou o druhé místo, z tohoto souboje ale těží vedoucí Marcos Ramírez!

17
    Na rovince se sjeli vedle sebe tři vedoucí jezdci! Nakonec se srovnali do pořadí Ramírez, Dalla Porta, Arbolino...
    Nájezd do posledního kola, nic není rozhodnuté

17
    Poslední kolo! Lorenzo Dalla Porta do něj najíždí s mírným náskokem. Jakub Kornfeil čtrnáctý!

16
    Marcos Ramírez zaútočil na Arbolina a tohle Dalla Portovi nahrává!

16
    Dalla Porta jde do vedení a dokonce se snaží zbytku pole ujet!

16
    Lorenzo Dalla Porta zaútočil na Ramíreze a je druhý. Také Dalla Porta bojuje o titul a každý posun je pro něj velmi důležitý.

16
    Dvě kola do konce! Tony Arbolino vede, druhý Marcos Ramírez a třetí je Lorenzo Dalla Porta.

15
    Na hraně se jede i v čelní skupině. Navíc se dostáváme do závěrečné fáze závodu, kdy se už nebude taktizovat.

15
    Arón Canet je na 23. místě. Jede na hraně a v zatáčkách to s ním občas pořádně mává. Na body to ale pro aspiranta na titul dnes nevypadá.

14
    John McPhee se z boje o stupně vítězů propadl na sedmé místo. Bohužel klesl i Jakub Kornfeil, ten je osmnáctý. Filip Salač jede dvacátý.