Velká cena Velké Británie - Moto3 | Vítěz: M. Ramírez (ESP) (kon.) | | | Velká cena Velké Británie - MotoGP | Vítěz: A. Rins (ESP) (kon.) | | | Velká cena Velké Británie - Moto2 | Vítěz: A. Fernández (ESP) (kon.) |
konec
Velká cena Velké Británie - Moto3
Vítěz: M. Ramírez (ESP)
Martin Augustin
Pořadí MS po dvanáctém závodu:
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda) - 171 bodů
2. Arón Canet (ESP/KTM) - 157 bodů
3. Tony Arbolino (ITA/Honda) - 133 bodů
4. Niccolò Antonelli (ITA/Honda) - 118 bodů
5. Marcos Ramírez (ESP/Honda) - 114 bodů
6. John McPhee (GBR/Honda) - 93 bodů
7. Celestino Vietti (ITA/KTM) - 88 bodů
8. Jaume Masià (ESP/KTM) - 83 bodů
9. Romano Fenati (ITA/Honda) - 67 bodů
10. Jakub Kornfeil (CZE/KTM) - 67 bodů
---
26. Filip Salač (CZE/KTM) - 6 bodů
Pořadí v cíli:
1. Marcos Ramírez (ESP/Honda) 37:50,443 min
2. Tony Arbolino (ITA/Honda) +0,240 s
3. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda) +0,374 s
4. Niccolò Antonelli (ITA/Honda) +0,425 s
5. Tacuki Suzuki (JPN/Honda) +0,495 s
6. Ajumu Sasaki (JPN/Honda) +0,816 s
7. John McPhee (GBR/Honda) +1,045 s
8. Dennis Foggia (ITA/KTM) +1,210 s
9. Celestino Vietti (ITA/KTM) +1,235 s
10. Aj Ogura (JPN/Honda) +1,300 s
11. Jaume Masià (ESP/KTM) +1,921 s
12. Darryn Binder (RSA/KTM) +7,341 s
13. Arón Canet (ESP/KTM) +12,318 s
14. Jeremy Alcoba (ESP/Honda) +12,620 s
15. Alonso López (ESP/Honda) +12,681 s
16. Jakub Kornfeil (CZE/KTM) +13,034 s
17. Andrea Migno (ITA/KTM) +13,114 s
18. Raúl Fernández (ESP/KTM) +13,531 s
19. Sergio García (ESP/Honda) +13,752 s
20. Kaito Toba (JPN/Honda) +13,934 s
21. Filip Salač (CZE/KTM) +14,028 s
22. Stefano Nepa (ITA/KTM) +14,086 s
23. Makar Jurčenko (KAZ/KTM) +14,362 s
24. Can Öncü (TUR/KTM) +27,836 s
25. Tom Booth-Amos (GBR/KTM) +30,556 s
26. Kazuki Masaki (JPN/KTM) +30,706 s
27. Riccardo Rossi (ITA/Honda) +30,746 s
28. Maximilian Kofler (AUT/KTM) +53,880 s
29. Brandon Paasch (USA/KTM) +1:03,928 min
Neklasifikováni:
Romano Fenati (ITA/Honda), Albert Arenas (ESP/KTM)
Nejrychlejší kolo:
Tacuki Suzuki (JPN/Honda) - 2:12,140 min
Průběžné pořadí:
Pořadí po 15. kole:
1. Tony Arbolino (ITA/Honda)
2. Marcos Ramírez (ESP/Honda)
3. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
4. John McPhee (GBR/Honda)
5. Niccolò Antonelli (ITA/Honda)
---
16. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
23. Filip Salač (CZE/KTM)
Pořadí po 12. kole:
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
2. Tony Arbolino (ITA/Honda)
3. Marcos Ramírez (ESP/Honda)
4. John McPhee (GBR/Honda)
5. Aj Ogura (JPN/Honda)
---
14. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
20. Filip Salač (CZE/KTM)
Pořadí po 9. kole:
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
2. John McPhee (GBR/Honda)
3. Tony Arbolino (ITA/Honda)
4. Aj Ogura (JPN/Honda)
5. Ajumu Sasaki (JPN/Honda)
---
19. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
20. Filip Salač (CZE/KTM)
Pořadí po 6. kole:
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
2. Tony Arbolino (ITA/Honda)
3. John McPhee (GBR/Honda)
4. Aj Ogura (JPN/Honda)
5. Niccolò Antonelli (ITA/Honda)
---
19. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
21. Filip Salač (CZE/KTM)
Pořadí po 3. kole:
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
2. Tony Arbolino (ITA/Honda)
3. John McPhee (GBR/Honda)
4. Aj Ogura (JPN/Honda)
5. Niccolò Antonelli (ITA/Honda)
---
20. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
23. Filip Salač (CZE/KTM)
Postavení na startu:
1. řada: Tony Arbolino (ITA/Honda), Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda), Raúl Fernández (ESP/KTM)
2. řada: Ajumu Sasaki (JPN/Honda), Niccolò Antonelli (ITA/Honda), John McPhee (GBR/Honda)
3. řada: Celestino Vietti (ITA/KTM), Aj Ogura (JPN/Honda), Marcos Ramírez (ESP/Honda)
4. řada: Sergio García (ESP/Honda), Tacuki Suzuki (JPN/Honda), Arón Canet (ESP/KTM)
5. řada: Jaume Masià (ESP/KTM), Romano Fenati (ITA/Honda), Andrea Migno (ITA/KTM)
6. řada: Albert Arenas (ESP/KTM), Darryn Binder (RSA/KTM), Kaito Toba (JPN/Honda)
7. řada: Makar Jurčenko (KAZ/KTM), Dennis Foggia (ITA/KTM), Alonso López (ESP/Honda)
8. řada: Jeremy Alcoba (ESP/Honda), Stefano Nepa (ITA/KTM), Filip Salač (CZE/KTM)
9. řada: Can Öncü (TUR/KTM), Kazuki Masaki (JPN/KTM), Riccardo Rossi (ITA/Honda)
10. řada: Maximilian Kofler (AUT/KTM), Jakub Kornfeil (CZE/KTM), Brandon Paasch (USA/KTM)
11. řada: Tom Booth-Amos (GBR/KTM)
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda) - 171 bodů
2. Arón Canet (ESP/KTM) - 157 bodů
3. Tony Arbolino (ITA/Honda) - 133 bodů
4. Niccolò Antonelli (ITA/Honda) - 118 bodů
5. Marcos Ramírez (ESP/Honda) - 114 bodů
6. John McPhee (GBR/Honda) - 93 bodů
7. Celestino Vietti (ITA/KTM) - 88 bodů
8. Jaume Masià (ESP/KTM) - 83 bodů
9. Romano Fenati (ITA/Honda) - 67 bodů
10. Jakub Kornfeil (CZE/KTM) - 67 bodů
---
26. Filip Salač (CZE/KTM) - 6 bodů
Pořadí v cíli:
1. Marcos Ramírez (ESP/Honda) 37:50,443 min
2. Tony Arbolino (ITA/Honda) +0,240 s
3. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda) +0,374 s
4. Niccolò Antonelli (ITA/Honda) +0,425 s
5. Tacuki Suzuki (JPN/Honda) +0,495 s
6. Ajumu Sasaki (JPN/Honda) +0,816 s
7. John McPhee (GBR/Honda) +1,045 s
8. Dennis Foggia (ITA/KTM) +1,210 s
9. Celestino Vietti (ITA/KTM) +1,235 s
10. Aj Ogura (JPN/Honda) +1,300 s
11. Jaume Masià (ESP/KTM) +1,921 s
12. Darryn Binder (RSA/KTM) +7,341 s
13. Arón Canet (ESP/KTM) +12,318 s
14. Jeremy Alcoba (ESP/Honda) +12,620 s
15. Alonso López (ESP/Honda) +12,681 s
16. Jakub Kornfeil (CZE/KTM) +13,034 s
17. Andrea Migno (ITA/KTM) +13,114 s
18. Raúl Fernández (ESP/KTM) +13,531 s
19. Sergio García (ESP/Honda) +13,752 s
20. Kaito Toba (JPN/Honda) +13,934 s
21. Filip Salač (CZE/KTM) +14,028 s
22. Stefano Nepa (ITA/KTM) +14,086 s
23. Makar Jurčenko (KAZ/KTM) +14,362 s
24. Can Öncü (TUR/KTM) +27,836 s
25. Tom Booth-Amos (GBR/KTM) +30,556 s
26. Kazuki Masaki (JPN/KTM) +30,706 s
27. Riccardo Rossi (ITA/Honda) +30,746 s
28. Maximilian Kofler (AUT/KTM) +53,880 s
29. Brandon Paasch (USA/KTM) +1:03,928 min
Neklasifikováni:
Romano Fenati (ITA/Honda), Albert Arenas (ESP/KTM)
Nejrychlejší kolo:
Tacuki Suzuki (JPN/Honda) - 2:12,140 min
Průběžné pořadí:
Pořadí po 15. kole:
1. Tony Arbolino (ITA/Honda)
2. Marcos Ramírez (ESP/Honda)
3. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
4. John McPhee (GBR/Honda)
5. Niccolò Antonelli (ITA/Honda)
---
16. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
23. Filip Salač (CZE/KTM)
Pořadí po 12. kole:
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
2. Tony Arbolino (ITA/Honda)
3. Marcos Ramírez (ESP/Honda)
4. John McPhee (GBR/Honda)
5. Aj Ogura (JPN/Honda)
---
14. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
20. Filip Salač (CZE/KTM)
Pořadí po 9. kole:
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
2. John McPhee (GBR/Honda)
3. Tony Arbolino (ITA/Honda)
4. Aj Ogura (JPN/Honda)
5. Ajumu Sasaki (JPN/Honda)
---
19. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
20. Filip Salač (CZE/KTM)
Pořadí po 6. kole:
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
2. Tony Arbolino (ITA/Honda)
3. John McPhee (GBR/Honda)
4. Aj Ogura (JPN/Honda)
5. Niccolò Antonelli (ITA/Honda)
---
19. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
21. Filip Salač (CZE/KTM)
Pořadí po 3. kole:
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda)
2. Tony Arbolino (ITA/Honda)
3. John McPhee (GBR/Honda)
4. Aj Ogura (JPN/Honda)
5. Niccolò Antonelli (ITA/Honda)
---
20. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
23. Filip Salač (CZE/KTM)
Postavení na startu:
1. řada: Tony Arbolino (ITA/Honda), Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda), Raúl Fernández (ESP/KTM)
2. řada: Ajumu Sasaki (JPN/Honda), Niccolò Antonelli (ITA/Honda), John McPhee (GBR/Honda)
3. řada: Celestino Vietti (ITA/KTM), Aj Ogura (JPN/Honda), Marcos Ramírez (ESP/Honda)
4. řada: Sergio García (ESP/Honda), Tacuki Suzuki (JPN/Honda), Arón Canet (ESP/KTM)
5. řada: Jaume Masià (ESP/KTM), Romano Fenati (ITA/Honda), Andrea Migno (ITA/KTM)
6. řada: Albert Arenas (ESP/KTM), Darryn Binder (RSA/KTM), Kaito Toba (JPN/Honda)
7. řada: Makar Jurčenko (KAZ/KTM), Dennis Foggia (ITA/KTM), Alonso López (ESP/Honda)
8. řada: Jeremy Alcoba (ESP/Honda), Stefano Nepa (ITA/KTM), Filip Salač (CZE/KTM)
9. řada: Can Öncü (TUR/KTM), Kazuki Masaki (JPN/KTM), Riccardo Rossi (ITA/Honda)
10. řada: Maximilian Kofler (AUT/KTM), Jakub Kornfeil (CZE/KTM), Brandon Paasch (USA/KTM)
11. řada: Tom Booth-Amos (GBR/KTM)
1. Lorenzo Dalla Porta (ITA/Honda) – 171 bodů
2. Arón Canet (ESP/KTM) – 157 bodů
3. Tony Arbolino (ITA/Honda) – 133 bodů
4. Niccolò Antonelli (ITA/Honda) – 118 bodů
5. Marcos Ramírez (ESP/Honda) – 114 bodů
6. John McPhee (GBR/Honda) – 93 bodů
7. Celestino Vietti (ITA/KTM) – 88 bodů
8. Jaume Masià (ESP/KTM) – 83 bodů
9. Romano Fenati (ITA/Honda) – 67 bodů
10. Jakub Kornfeil (CZE/KTM) – 67 bodů
---
26. Filip Salač (CZE/KTM) – 6 bodů (16:17:22)
Lorenzo Dalla Porta (3. místo): Byl to dobrý den. V závodě jsem měl dobré tempo. V posledních 10 kolech mi ale odešly zadní pneumatiky. V závěru jsem tak nemohl bojovat o vítězství, ale i tak je to fantastické. Jsem šťastný za tento výsledek.
Tony Arbolino (2. místo): Celý víkend jsem byl první. Remírez byl v závěru hodně agresivní, neměl co ztratit. Potřebujeme jít závod od závodu a uvidíme, co se stane.
Marcos Ramírez (vítěz): Fantazie! Druhé vítězství v sezóně a poté, co jsem podepsal smlouvu v Moto2. I v dalších závodech chci bojovat o nejvyšší příčky. Děkuji týmu a mé rodině!