Jihlava – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Motor ČB – Ústí n/L 9:1 (kon.) | Chomutov – Třebíč 3:0 (kon.)
Vsetín – Sokolov 3:2 (kon.) | Slavia – Litoměřice 3:2 (1:0 po s.n.) | Přerov – Kadaň 7:0 (kon.)
Poruba 2011 – Prostějov 9:3 (kon.) | Frýdek-M. – Havířov 2:1 (1:0 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
9:3 (2:1, 2:1, 5:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 16.09.2019, 18:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný pondělní podvečer z RT TORAX Areny, která bude dnes dějištěm zápasu mezi domácím týmem HC RT TORAX Poruba 2011 a hosty LHK Jestřábi Prostějov.

Ještě předtím, než na stadion zavítají první diváci a hráči obou mužstev nastoupí před úvodním vhazováním na led, pojďme se podívat, co o obou týmech říkají po dvou odehraných kolech statistiky.

Na úvod si ale nejprve dáme malou zajímavost.

Víte, že...
    Oba týmy ve 2. kole narazili na mužstva, která jsou v Chance lize nová? Poruba se střetla se Sokolovem, který hrál minulý rok 2. ligu. Prostějov změřil své síly s Chomutovem, jenž se do 1. ligy propadl z extraligy.

Poruba momentálně s šesti body číhá na příjemné druhé příčce tabulky. Soupeřům nasázela devět branek a pět jich inkasovala.

1. kolo Chance ligy Poruby odehrála doma, kde přivítala nedaleký Havířov. Led opouštěla po vítězství 4:2.

2. kolo soutěže odehrál prvoligový ostravský celek až na druhém konci republiky, kde na něj čekal Sokolov. Nováček ligy sice chvílemi úspěšně vzdoroval, ale body přesto ukořistila Poruba po výhře 5:3.

Jestřábi po dvou odehraných kolech zaujali se třemi vystřílenými body 7. místo v tabulce. Soupeřům nasázeli šest branek a rovnoměrně jich také šest dostali.

1. kolo soutěže odehráli Prostějovští v Přerově, odkud se vrátili s prohrou 2:3.

Během 2. kola přivítal Prostějov na svém ledě Piráty z Chomutova, nad kterými zvítězil 4:3.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Sikora, Zdeněk (C), Svačina (A) – Obdržálek, T. Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – J. Káňa, Ďurač, Špaček (A).

LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák (Neužil) – Husa, Mrázek (A), M. Novotný, Muška, Březák, Brančík, P. Krejčí – Berger, Račuk (C), Žálčík – Hrníčko, Nouza (A), Kafka – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus.

Rozhodčí: Doležal, Wagner – Hejl, Maštalíř

Dobrý večer z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u třetího kola Chance ligy, v kterém domácí HC RT TORAX Poruba 2011 hostí LHK Jestřábi Prostějov.

00:01

00:18
    Berger nahrával zadovkou zpoza porubské brány na Račuka, ale Foltán hokejkou puk vytěsnil mimo brankoviště.

01:37
    Foltán vykryl střelu, vhazovalo se po jeho pravici. Buly vyhrála Poruba a dostává se do útočné třetiny, kde ale Jestřábi hráče vytěsňují na mantinel. Ke střele nedojde. Luňák kotouč vyváží z pásma.

03:08
    Hraje se nahoru dolů bez větších šancí. Ony se totiž svádí osobní souboje po mantinelech.

04:00
    Nahození na bránu z hole Mušky Foltán hokejkou vytěsňuje. V následném průběhu hry vykrývá pokus Krejčíka. Hra přerušena není. To až po střele Kanka od mantinelu poté, co domácí přesunuli hru před Dvořáka.

05:22
    Hraje se v obranném pásmu Prostějova. Tlak domácí nevyužívají ke střelbě, ale vyhrávají jeden osobní souboj za druhým. Trpělivost je na místě.

06:16
    Po krátké hře v pásmu Poruby střílí na Dvořáka Toman.

06:42
    Toman s Hudečkem zakombinovali na modré čáře a byla z toho střela z otočky. Puk se odráží od zadního mantinelu.

06:55
    Prostějov se zastavil ofsajdem.

07:13
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Muška – 2 min., podrážení).

07:47
    Střela Gřeše míří mimo tyče, ale pokračuje se ve hře.

07:49
    Poruba právě vstřelila branku!
    Po odrazu od zadního mantinelu puk zpracoval Svačina, poslal jen před branku a tam se jako poslední puku dotkl TOMÁŠ GŘEŠ. Poruba první početní výhodu využívá vcelku rychle. Asistence: Marek Sikora a Vladimír Svačina.
    07:49 Tomáš GŘEŠ - 1:0

09:20
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Gřeš – 2 min., podrážení).

10:24
    Puk je mimo hrací plochu. Pokus o dlouhou přihrávku na útočnou modrou Jestřábům nevyšel.

10:36
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., podrážení).
    Poruba se bude 44 vteřin bránit ve třech.

11:08
    Novotného projektil končí ve Foltánově náručí.

11:08
    Sudí hru vytahují do středního pásma. Beci se totiž dostali za kruhy.

11:20
    Poruba ve čtyřech.

11:48
    Foltán vychytává několik střel a obránci odpalují puky z brankoviště. Prostějovští obránci ale modrou čáru drží a pokračují v tlaku.

11:57
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    I Porstějov využívá početní výhodu, která mohla trvat ještě tři čtvrtě minuty. Autorem branky je LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Asistence: Marek Račuk.
    11:57 Lukáš ŽÁLČÍK - 1:1

13:29
    RT TORAX měl na holi druhé vedení. Dvořák puk vypálený Sikorou vyráží.

14:20
    Zdeněk vybídl ke střelbě Svačinu, ten pálí do gólmana. Následnou střelu Sikory Dvořák už chytá a bude se vhazovat po jeho pravici.

15:09
    Kanko protečoval do pásma a šel na střed hřiště. Obdržálek vložil hůl do nahrávky Jáchyma, ale puk se proletěl mimo bránu.

15:40
    Icing Jestřábů.

15:48
    Vyhraná bule na obránce a okamžitá střelba na bránu, kde TOMÁŠ GŘEŠ vstřílí druhou branku jak svou, tak Poruby. Asistence: Tomáš Pastor a Jan Hudeček.
    15:48 Tomáš GŘEŠ - 2:1

17:05
    Foltán vykrývá střely Bergera i Nouzy.

17:50
    Po nezdařené útočné akci Poruby jde na steč Berger a bekhendem zakončuje. Foltán si levou tyč hájí a kotouč nahrává za brankou Husákovi.

18:59
    Urbanec střílí jen do hráče před sebou. Ve středním pásmu kotouč zachytává a posílá spoluhráče opět do pásma. Jestřábi ale vyhrávají jeden z osobních soubojů a Foltán sklapuje betony před Meidlem.

19:58
    Domácí drží kotouč v moci a v první třetině se již nic nestane.

20:00

V prvních minutách se hrálo rozpačitě, pak vzali Porubští hru do svých rukou a díky přesilovce otevřel v osmé minutě skóre Tomáš Gřeš. Diváci se dalšího gólu dočkali za čtyři minuty, kdy i hosté proměnili početní výhodu Tomášem Žalčíkem. Svěřenci trenéra Holaně si vzali vedení zpět druhým gólovým počinem Tomáše Gřeše po vyhraném buly v útočné třetině.

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:15
    Porubané jsou v laufu. Hned na úvod třetiny ohrozili dvakrát Dvořákovu bránu.

21:18
    Zakázané uvolnění Prostějova.

21:31
    Nahrávka Urbance na Obdržálka před brankou byla slibnou šancí k zakončení. Dvořák pohotovou střelu vytěsnil na poslední chvíli vyrážečkou.

22:49
    Jestřábi se dostali na dostřel Foltánovy brány, ale mířidla mají špatně seřízena. Puky létaly jen kolem brankoviště.

23:33
    Tlak do brankoviště zúročil IVAN ĎURAČ, když si svou střelu ještě dorazil přes ležícího Dvořáka. Asistence: Patrik Husák a Marek Špaček.
    23:33 Ivan ĎURAČ - 3:1

24:07
    Poruba je momentálně lepším týmem. Dvořák v koncentraci nemůže polevit a ni na vteřinu. A bude hůř. Jestřábi jdou do oslabení.

24:28
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Muška – 2 min., krosček).

25:00
    Poruba rozehrává od vlastní brány. jestřábi jim nedovolují přechod přes střední pásmo.

25:53
    Domácí se už dostali do útočné třetiny, ale zde zaváhali v držení puku a Prostějov s e lehce osvobozuje.

26:28

27:05
    Nouza schoval střelu za obránce. Foltán s klidem a přehledem puk drží v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.

27:24
    Jestřábi vyhrávají buly před Foltánem a Žalčík okamžitě pálí na bránu. Puk se odráží od zadního mantinelu a dostává se na hokejky RT TORAX.

27:34
    Rychlý přesun k bráně Dvořáka a střela po nahrávce do jízdy v podání VLADIMÍRA SVAČINY dostává Porubu do výrazného vedení. Asistence: Marek Sikora a Jiří Zdeněk.
    27:34 Vladimír SVAČINA - 4:1

28:33
    Rozdíl tří gólů dlouho domácím nevydržel. Vyhraná středová bule dostala Jestřáby do útočné akce s gólovou trefou TOMÁŠE NOUZY. Asistence: Dominik Hrníčko.
    28:33 Tomáš NOUZA - 4:2

29:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., podrážení).

30:07
    Berger clonil, Račuk střílel od modré a přesto Foltán puk chytá. Kontaktní gól domácí gólman nepřipouští.

30:45
    Hostům se nedaří udržet pásmo.

31:00
    Hudeček zachytil puk na ose hřiště v útočné třetině a hodlal zakončit k pravé gólmanově tyči. Znemožnil mu to ale Brančík na hranici faulu. Vylučovat se ale nebude.

31:40
    Foltán vykrývá pokusy Luňáka i Meidla.

31:47

32:27
    Dvořák má puk v lapačce. Střela Zdeňka neprošla.

33:11
    Hosté jsou zatlačeni do defenzívy. Nouza vykryl kotouč před brankářem a v další akci se porubští borci netrefují mezi tyče.

34:31
    Gřeš byl blízko hattricku. Puk se odrazil od brusle obránce a prošel těsně kolem pravé tyče. V dalším sledu událostí byl blízko gólu Káňa. I jeho snažení šlo jen těsně mimo bránu.

35:23
    puk je mimo hrací plochu. Bude se vhazovat před Foltánem.

35:32
    Jestřábi buly nevyhráli a musí se rychle vracet do obrany. Před svou brankou kotouč získávají a zkouší vstřelit kontaktní gól. Střelby je ale málo. Porubští je tlačí na mantinel.

36:46
    Icing Poruby. Dlouhou nahrávku Obdržálek nezachytil.

37:12
    Kanko pádí za kotoučem, ale hráči využívají čas ke střídání. Foltán vykrývá po otočení hry střelu Kafky

38:11
    Novotný pálí vysoko nad bránu. Poruba se v protiútoku vystavila ofsajdu.

38:22
    Foltán zakrývá kotouč proti najíždějícímu Nouzovi. Bude se vhazovat po levici gólmana.

38:45
    Domácí se dlouhou nahrávkou dostávají do útočné třetiny, kde ale dlouho nezůstávají. Jestřábi kontrují stejnou mincí.

39:35
    Hra se přerušuje. Dvořák dává sudím puk ze své lapačky, když jej schoval před Obdržálkem.

39:41

39:43
    Buly se bude opakovat. Výstrahu dostává domácí centr.

40:00

Stejným poměrem branek končí i druhé dějství. Za porubské se trefili Ivan Ďurač a Vladimír Svačina na jehož branku odpověděl do minuty Tomáš Nouza. Poruba v dalším průběhu třetiny měla další velké šance, ale prostějovská obrana udržela dvoubrankové manko. Nějaké možnosti skórování měli i Jestřábi, ale nebyly tak nebezpečné jako ty soupeřovy.

Přestávka nabízí oddech a taktické diskuze, takže uvidíme, jak se dále bude toto utkání třetího kola Chance ligy vyvíjet.

Další třetina začne přibližně v 19:42.

40:01

40:17
    Odrazy kotouče dostávají hru do chaosu. Až Prostějovští dostávají touš pod kontrolu a rozehrávají zpoza své brány.

41:16
    Pohotovou střelu Nouzy Foltán chytá.

41:46
    Krejčík s Nouzou se dostali do přečíslení. Slavík si lehl na led, ale Krejčík dokázal nahrát přes ležící hokejku Nouzovi, který z první pálil. Foltán betony včas sklapl a udržel kotouč mezi nimi.

43:03
    Kotouč je mimo hrací plochu. Berger při vhazování láme hůl, takže hosté ve svém pásmu hrají ve čtyřech. Chvíli. Ze střídačky dostává útočník nové náčiní a zapojuje se do útoku.

43:42
    Poruba se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

44:00
    Kostrbaté a bojovné přecházení středního pásma vyhrává Poruba.

44:10
    Hudeček dostává nahrávku před branku, kde na něj zírá prázdná polovina svatyně. Obránce se ale velice rychle otočil a s nataženou hokejkou trefuje puk, který už už letí za brankovou čáru. Dorážka Tomana končí na bruslích a hosté touš odpalují do střední třetiny.

46:01
    Novotný posílá do pásma Mušku, který po přejetí modré okamžitě pálí. Foltán puk drží v lapačce a přerušuje hru.

46:55
    RT TORAX drží kotouč v útočné třetině. Dvořák vychytal Tomana. Sice to na tribunách zahučelo, že byl gól, ale sudí ruce rozpažil.

47:13
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Kafka – 2 min., podrážení).

48:02
    Dlouhý lob má Dvořák v lapačce.

48:04
    Buly se opakuje, výstrahu dostává Kanko.

48:07
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Martin Novotný – 2 min., nedovolené bránění).
    Prostějov bude hrát 1:06 ve třech.

48:28
    Husák trefuje levou Dvořákovu tyč.

48:34
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Vladimír Svačina – 2 min., podrážení).

Poruba se připravuje o dvojnásobnou přesilovku.

48:57
    TOMÁŠ GŘEŠ kompletuje hattrick.
    Po vhazování před Foltánem se domácí přesunuli do útočné třetiny, kde ukončili přesilovku 4/3. Asistence: Patrik Husák a Jiří Zdeněk.
    48:57 Tomáš GŘEŠ - 5:2

49:50
    Týmy hrají ve čtyřech a více prostoru vybízí ke kombinacím na dlouhé přihrávky.

49:53
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Nouza – 2 min., podrážení).

50:07
    Prostějov ve čtyřech.

50:57

51:21
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Muška – 2 min., vysoká hůl).

Prostějovští jsou opět ve třech!

51:53
    Hosté hrají ve čtyřech. Porubská přesilovka pokračuje.

52:04
    Prudká a tvrdá střela od modré z hole JANA KÁNI posílá RT TORAX do čtyř brankového vedení a využívá třetí početní výhodu. Asistence: Jan Hudeček a Radim Toman.
    52:04 Jan KÁŇA - 6:2

53:35
    Račuk napadá a udržuje kotouč v pásmu. Střelecky se ovšem hosté nemůžou prosadit, protože jim nedají prostor obránci Poruby. Foltán nemusí zasahovat.

54:43
    Nouzova střela končí mimo bránu.

55:10
    Chlán zkouší projet k bráně, což se mu i daří, ale ze střelecké pozice je vytlačen Urbancem. Po objetí brány nahrává Ouřadovi, kterému puk chytá Foltán.

55:38
    Novotný zachytává puk po vyhraném vhazování a pálí na porubskou bránu. Foltán hokejkou posílá kotouč do rohu.

56:25
    RT TORAX nepochodil v útočné třetině. Obdržálek v souboji padá a kotouč může vyvést Krejčí. Žalčíkovi zblokoval střelu Husák.

57:43
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., sekání).

57:50
    Prostějov pálí, Foltán odráží. Závar před brankou a kolem ni ukončuje až sudí, když signalizací uznává Jestřábům gól.

57:54
    Autorem branky je PETR CHLÁN. Asistence: Lukáš Krejčík.
    57:54 Jan BERGER - 6:3

59:13
    Autorem branky je TOMÁŠ JÁCHYM.
    58:43 Tomáš JÁCHYM - 7:3

59:28
    Autorem branky je PATRIK HUSÁK. Asistence: Jan Káňa.
    59:28 Patrik HUSÁK - 8:3

59:38
    TOMÁŠ GŘEŠ v samostatném úniku posílá puk Dvořákovi mezi nohy. Asistence: Jan Dluhoš a Jan Hudeček.
    59:38 Tomáš GŘEŠ - 9:3

Utkání nabídlo na konci třetí třetiny gólové žně v podání domácích borců. Prostějovu se závěr utkání hrubě nepovedl. Začalo to častým vyloučení, dvakrát šli do tří, a přestože ve finále Jestřábi soupeře střelecky předčili, neubránili se od debaklu 9:3.
    Tomáš Gřeš zkompletoval hattrick, gólově se prosadil Jan Káňa a v poslední minutě skórovali Jáchym, Husák od modré a čtvrtý gól si vstřelil porubský odchovanec Gřeš. Poruba je díky t=to vysoké výhře nadále stoprocentní.

Pro dnešní večer je to ode mne vše, děkuji za pozornost a příště u hokeje opět na počtenou. (20:54:20)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 8. Gřeš (Sikora, Svačina), 16. Gřeš (Pastor, Hudeček), 24. Ďurač (Husák, Špaček), 28. Svačina (Sikora, Zdeněk), 49. Gřeš (Husák, Zdeněk), 53. J. Káňa (Hudeček, Toman), 60. T. Jáchym (Pastor, Dundáček), 60. Husák (J. Káňa, Ďurač), 60. Gřeš (Dluhoš, Hudeček) – 12. Žálčík (Račuk), 29. Nouza (Hrníčko), 58. Chlán (L. Krejčík)