Sparta – Česká Lípa 5:2 (kon.) | Slavia – Dynamo Č. Budějovice 17:0 (kon.) | Vysoké Mýto – Interobal Plzeň 0:7 (kon.)
Olympik Mělník – Chrudim 0:13 (kon.)
konec
AC Sparta Praha
5:2 (4:0)
FC Démoni Česká Lípa
Pátek 20.09.2019, 20:00 • Aréna Sparta, Praha • VARTA futsal liga • 3. kolo
Předzápasové kurzy
   
  To je z naší strany pro dnešek vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (21:37:06)
   
  Dnešní utkání je u konce. Sparta nakonec zaslouženě vítězí 5:2, hosté z České Lípy ale můžou být na svůj výkon náležitě hrdí. Zejména ve druhém poločase s mistrovskou Spartou drželi krok a ukázali, že letos můžou patřit k černým koním soutěže.

  Jako první otevřel gólové skóre ve 3. minutě Michal Seidler, když se prosadil po přihrávce od Tomáše Drahovského. Ten se prosadil o tři minuty později, když ho parádně našel Gabriel Rick před poloprázdnou českolipskou brankou. Sparťané pak ve svém výkonu polevili, což donutilo sparťanského trenéra s kosovským původem Beni Simitčiho vzít si týmový time-out. V 17. minutě se už sparťanský válec rozjel zpět na plné obrátky, Kristijan Grbeša po rohu prodloužil míč na Tihomira Novaka, který z hranice házenkářského vápna pálil přesně k tyči. O deset sekund se sparťané mohli radovat znovu, když po samostatném úniku na českolipskou branku skóroval Brazilec Wilde.

  I do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, když se prosadil v 26. minutě Azem Brahimi. Pak už ale byl lepším celkem na hřišti tým z České Lípy, ti nakonec druhý poločas i gólově ovládli. Nejprve se ve 28. minutě prosadil razantní trefou k tyči Ondřej Havrda. V 35. minutě se pak po parádním sólu Tomáše Fichtnera prosadil z bezprostřední blízkosti domácí branky Miroslav Rott.
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  Sparta má míč ve svém držení, víc toho v dnešním zápase už neuvidíme!
   
  39:45
  Tihomir Novak udělal v levém rohu jednoduchou kličku do strany a vystřelil. Jeho razantní přízemní pokus těsně prosvištěl vedle pravé tyči.
   
  39:28
  Sparta kombinuje před brankou České Lípy a trpělivě čeká na konec utkání.
   
  39:00
  Minuta do konce druhého poločasu.
   
  38:25
  Oddechový čas pro hosty.
   
  38:18
  Nejenže dokázal Tihomir Novak parádním obranným zákrokem zlikvidovat českolipské přečíslení 3 na 1. Navíc založil rychlý domácí brejk, do jehož zakončení se sám protlačil. Tváří v tvář Milenu Kirovi ale neuspěl, když svou razantní střelu namířil pouze doprostřed branky, kde už byl brankář Démonů připravený.
   
  37:50
  Sparťané tak dlouho kombinovali před českolipskou brankou, až kvůli nepřesné přihrávce do zámezí přišli o balón.
   
  37:15
  Sparťanům se dnes nedaří v koncovce. Tomáš Drahovský našel na pravé straně volného Michala Seidlera, který z první vypálil vysoko nad českolipskou branku.
   
  36:59
  Centr z rohu si zpracoval na hranici házenkářského vápna hrudníkem Tomáš Fichtner, jeho následnou střelu k pravé tyči dobrým brankářským zákrokem Ondřej Vahala vyrazil na roh.
   
  36:45
  Po zákroku u pravé lajny si sparťané připisují čtvrtý akumulovaná faul.
   
  36:05
  Tak tomuhle se říká spálená příležitosti! Gabriel Rick nasadil rychlé nohy a unikl do nadějného brejku 3 na 2. Navíc parádně poslal míč na druhou stranu hřiště na volného Tomáše Drahovského, který se nesobecky rozhodl pro přihrávku pro sebe na Michala Seidlera, ale i on míč ještě přihrál, tentokrát zpět na Tomáše Drahovského, který z ne už tak dobré střelecké pozice vypálil pouze do českolipského gólmana.
   
  35:24
  Proti centru Michala Mikysky z pravé strany hřiště musel zasahovat Ondřej Vahala, který si tak připisuje další zákrok do své brankářské sbírky. Ta je v dnešním utkání určitě mnohem větší, než si by sparťané představovali.
   
  Spartě v dnešním chybí naturalizovaný Ázerbájdžánec Amadeu, který byl uvolněn kvůli reprezentačním povinnostem. Na hřišti nenajdeme ani Srba Mladena Kociče, který je sice po zranění v úvodu sezóny už fit, na doporučení doktorů s návratem na palubovku ale ještě chvíli počká.
   
  34:32
  První akumulovaný faul v druhém poločase pro Českou Lípu.
   
  34:10
  Démoni právě vstřelili branku!
  Tak to byla futsalová paráda! Tomáš Fichtner si obešel takřka celou sparťanskou čtveřici a přihrávkou pod sebe našel kapitána MIROSLAVA ROTTA, který z nadějné pozice placírkou poslal míč pod nohy Ondřeje Vahaly. Asistence: Tomáš Fichtner.
   
  33:35
  Michal Seidler dostal přihrávku po pravé lajně, z ostrého úhlu ale nedokázal najít škvíru mezi hostujícím gólmanem a bližší pravou tyčí. Nakonec pro svůj tým vybojoval aspoň roh.

  Libor Kokoška


  Hledáme zpravodaje pro tým AC Sparta Praha. Více informací zde.

  Branky: 3. Seidler (Drahovský), 6. Drahovský (Rick), 17. Novak (Grbeša), 17. Wilde, 26. Brahimi (Novak) – 28. Havrda (Fichtner), 35. Rott (Fichtner)


  AC Sparta Praha: Vahala (Gerčák, Plecitý) – Rick, Brahimi, Novak, Wilde, Drahovský (C), Křivánek, Hora, Grbeša, Seidler
  FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Blaha) – Rott (C), Kubelka, Fichtner, Abrham, Havrda, Hanzlík, Mikyska, Zapletal

  Rozhodčí: Jiří Lasch, Libor Kaštánek