Nová Paka – Bílina 3:0 (kon.) | Mostečtí Lvi – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 2:3 (po pr.)
Trutnov – Řisuty 4:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 7:2 (kon.) | Šumperk – Opava 8:1 (kon.)
Nový Jičín – Kopřivnice 0:3 (kon.) | David Servis – Písek 7:4 (kon.) | Tábor – Klatovy 2:0 (kon.)
Kolín – Kobra 4:6 (kon.) | Mor. Budějovice – SHK Hodonín 3:6 (kon.) | China Golden Dragon – Příbram 2:19 (kon.)
HC Trutnov
4:3 (0:2, 3:1, 1:0)
HC Řisuty
Středa 25.09.2019, 18:002. liga skupina Sever (ČR) • 5. kolo

Přeji vám příjemný zbytek týdne, děkuji za pozornost a u dalších onlajnů na počtenou. (20:11:41)

Je dobojováno! V třetí třetině se zpočátku ani jeden z celků neměl příliš do útoku, přesně čtyři minuty před koncem třetiny si ale vedení zpět vystřelil Trutnov, který do konce zápasu už svůj náskok nepustil. Tři body tak zůstávají v Podkrkonoší.

59:36
    Domácí dostali kotouč za modrou čáru a napadají.

59:13
    Formánek pálil od modré dvakrát mimo.

58:55
    Petr Jiroušek je na střídačce, Řisuty hrají v šesti.

58:55
    Tentokrát už ale zakázané uvolnění pískáno je a hosté si berou oddechový čas.

58:23
    Domácí vyhazují přes všechny čáry. Icing to však není a Buldoci musí útočit ze své třetiny.

57:35
    Hosté už musí do útoku, u kotouče jsou ale znovu Draci a Řisutům nechtějí dovolit závěrečný nápor.

56:00
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Domácí jdou čtyři minuty před koncem třetí třetiny do vedení. Přesnou přihrávku na levý kruh zužitkoval JAKUB JEDLIČKA perfektně střelou do levého růžku branky Řisut. Asistence: Jakub Martinec.

55:30
    Skvělý zákrok si připsal Ašenbrenner, když se dobře přesunul za střelou Krpaty.

54:53
    Kubinčák slibně obkroužil branku hostů, nic z toho ale nakonec nebylo.

54:22
    Střela Holuba z pravého kruhu skončila v náruči trutnovského gólmana.

53:16
    Střela Váchy od modré byla hokejkou jednoho z hostů sražena mimo svou původní trajektorii a až k brance nedoputovala.

52:28
    Kozák se sám vydal do útočného pásma už se rozhlížel, komu by mohl přihrát do výhodné situace. Žádný z jeho spoluhráčů však v útočném pásmu nebyl.

52:04
    Dnešní utkání sleduje 415 diváků.

51:28
    Okegawa přihrával Danovovi až na pomezí brankoviště, přihrávka mu však nesedla a odskočila mu z hokejky.

50:34
    Dlouhé přihrávky přes střední pásmo se domácím příliš nedaří a kotouč tak mají za Jirouškem znovu hosté.

50:10
    Hovsepyan to zkusil z mezikruží, puk však skončil ve výstroji Ašenbrennera.

49:22

48:48
    Fedulov nahrával Semorádovi před branku, do přihrávky však zasáhl jeden z hostujících obránců a puk vyletěl až za modrou čáru.

48:19
    Střelu Višňáka Jiroušek vyrazil mimo svou klec.

47:22
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Hovsepyan.

47:18
    Ani jednomu z týmů se nedaří výrazněji zaútočit, jejich akce jsou většinou zastaveny už v zárodku.

46:02
    Domácí pouze nahazují do útoku, u kotouče jsou zase Buldoci.

44:52
    Více času v útočné třetině teď tráví hosté, střela Dominika Danova však letěla mimo.

44:17
    Bekhend Bernátha skončil pouze na boční síťce Ašenbrennerovy branky.

43:50
    Řisuty ale hru dostaly do středního pásma a samy se snaží o přechod do útoku.

43:22
    Domácí až od svého brankáře nahodili do útoku a tam kombinují.

42:25
    Nahození Chytráčka na branku brankář Řisut dokázal vyrazit mimo.

42:11
    Trutnovští se drali do útoku, je z toho ale jen ofasajd.

41:18
    Nahrávka Fedulova šla Kubinčákovi pouze na brusle a ten tak v těsné blízkosti Jirouška nemohl zakončovat.

40:55

40:19
    Z přesilovky domácí zbývá něco přes třicet sekund, hráči v modrém však musejí začínat ze svého obranného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:42.

Druhá třetina je u konce. Tu začal lépe Trutnov a třemi góly v pětiminutovém oslabení Řisut během dvou minut otočil skóre zápasu. Draci dlouho drželi nejtěsnější možné vedení, v 39. minutě si ale kotouč přece jen našel cestu za Ašenbrennera záda potřetí a Buldoci stav utkání vyrovnali. O vítězi dnešního zápasu tak bude muset rozhodnout minimálně třetí dvacetiminutovka.

40:00

39:47
    Semorád pálil z levého kruhu mimo a puk po mantinelu doklouzal až k Ašenbrennerovi.

39:18
    Domácí byli vyhnáni až za svého brankáře.

38:55
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Vencovský – 2 min., podrážení).

38:11
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Řisuty vyrovnávají! Po nahození na branku se ke kotouči dostal ROMAN FORMÁNEK a prostřelil Ašenbrennera. Asistence: Vincent Keszi, Karel Vencovský.

37:44
    Semorádovo nahození od modré vyráží Jiroušek nad svou branku.

36:50
    Střela Pražáka letěla trochu mimo klec Řisut, Jiroušek si ale vychutnal zákrok svou lapačkou.

36:05
    Okegawa si skvěle počíhal na přihrávku před Ašenbrennerem, ta mu však nakonec nepřišla úplně ideálně a puk odskočil mimo branku Trutnova.

35:09
    Martinec z mezikruží trefil pouze mantinel za svatyní Buldoků

34:28

34:09
    Zimním stadionem v Trutnově zní nastřelená tyčka jedním z domácích.

33:48
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

32:55
    Višňák přihrával Semorádovi na levý kruh, tomu však přihrávka nesedla na hokejku a nemohl tak z dobré pozice vypálit.

32:42
    Domácí kombinují před Jirouškem.

32:28
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Bernáth – 2 min., vysoká hůl).

32:01
    Hosté to zkouší ze všech pozic, i střela Okegawy z mezikruží však končí pouze u trutnovského gólmana.

31:46
    Střelu Ondřeje Krpaty má Ašenbrenner ve své lapačce.

31:25
    Řisuty jsou v obranném pásmu Trutnova hodně dotíravé a Draci tak nakonec vyhazují až na zakázané uvolnění.

30:48
    Hosté se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, kotouče se ale okamžitě zmocnili domácí.

30:16
    Další přerušení. Ofsajdem se provinil Trutnov a vhazuje se tak ve středním pásmu.

30:03
    Řisuty kotouč nahodily až do útočného pásma, tam však byli rychlejší domácí a je pískán icing hostů.

29:47
    Nahození Pražáka končí v lapačce Petra Jirouška.

29:36
    Od modré střílel i Kozák, tentokrát puk skončil v lapačce gólmana Buldoků.

29:12
    Semorád pálil už od modré čáry, jeho střelu vyrazil hostující gólman betonem.

28:48

28:23
    Chytráček to zkoušel z pravého kruhu, i lapačka Jirouška však byla pohotová a včas na svém místě.

27:56
    Ondřej Krpata se v oslabení vydal na Ašenbrennera, trutnovský brankář však jeho střelu v klidu vychytal lapačkou.

27:27
    Daniel Svoboda si najížděl před branku, tu však přestřelil.

27:05
    Hosté se osvobozují.

26:48
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Holub – 2 min., vysoká hůl).

26:20
    Hra se trochu uklidnila, domácí zakládají útočnou akci od své branky, mají navíc výhodu, neboť jeden z hostů fauloval.

25:24
    Řisuty pouze nahazují do útočné třetiny, u kotouče jsou ale znovu domácí.

24:40
    Teď už jsou hosté v plném počtu, vhazuje se ale před Jirouškem.

23:55
    Na světelné tabuli se už pomalu krátí pětiminutový trest Řisut z minulé třetiny, tato početní výhoda se domácím náramně povedla.

22:25
    Trutnov otáčí skóre! BOHDAN VIŠŇÁK střílel od modré a svou střelou zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Semorád.

21:55
    A je vyrovnáno! První střelu ROMANA JANOUŠKA sice brankář Řisut vychytal, druhý pokus trutnovského hráče ale už skončil za brankovou čárou. Asistence: Petr Chytráček, Pavel Fedulov.

21:33
    Domácí už jsou v plném počtu, stále se hraje před Jirouškem.

20:51
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky. JAN STARÝ si klepl o přihrávku a následně nekompromisně propálil bezmocného Jirouška. Asistence: Vojtěch Kubinčák.

20:28
    Domácí už kombinují před Jirouškem, ten si ale prudkou střelu Višňáka dokázal pohlídat.

20:19
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Fortelka – 2 min., podrážení).

20:06
    Úvodní buly vyhráli domácí a nahazují do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Úvodní dějství je za námi. Trutnovu se vstup do utkání vůbec nepovedl a hned z prvního oslabení v 1. minutě inkasoval. V držení kotouče byli sice lepší domácí a Řisutům se nedařil přechod středního pásma, další gól přesto padl do domácí sítě, když Buldoci využili i druhou přesilovou hru. Uvidíme, jak na nepříznivou první třetinu dokáží Draci zareagovat ve zbytku utkání.

20:00

19:11
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Parshakov – trest ve hře, kopnutí). Trest odpyká Okegawa.
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Poul – 2 min., hrubost).

19:11
    Při pokusu o dorážku skončil Parshakov tvrdě na zemi, rozhodčí už rozdávají tresty.

18:27
    Hráči bojují o kotouč v obranném pásmu Trutnova. Úspěšnější jsou zatím hosté.

17:51
    Janoušek to zkusil z mezikruží, jeho střela ale skončila pouze ve výstroji Petra Jirouška.

17:20
    Tatar nahazoval a branku soupeře, tam však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

15:24
    Řistuty využívají druhou přesilovku utkání a vedou už o dva góly! ROMAN FORMÁNEK napřáhl v mezikruží a přesně se trefil nad Ašenbrennerovu lapačku. Asistence: David Vyskočil, Vincent Keszi.

14:59
    Nyní si trutnovský brankář připsal jistější zákrok a puk bezpečně přikryl na své hrudi.

14:19
    Ašenbrenner se teď dostal do nepříjemné situace, když se hráči Řisut snažili prošťouchnou do sítě kotouč zpod jeho výstroje. Nakonec situaci ustál a je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

14:06
    Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Suk – 2 min., podrážení).

13:20
    Kotouč se po střele jednoho z domácích ocitl v těsné blízkosti brankoviště Řisut, dříve se k němu však dostal hostující hráč a odpálil ho do bezpečí.

12:16
    Bernáth si skvěle sjel až před Ašenbrennera a měl před sebou odkrytou branku, puk však letěl pouze nad trutnovskou svatyni.

11:49

11:33
    Višňák prudce pálil od modré, před brankou však nebyl nikdo z hráčů v modrém, aby se dostal k případné dorážce.

10:47
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a Trutnovští tak musejí začínat znovu od svého brankáře.

10:25
    Fedulov se snažil tečovat před brankou, ale puk letěl mimo.

09:49
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Bernáth – 2 min., podrážení).

09:40
    Michal Fortelka se napřahoval na levém kruhu, ale v klíčové situci netrefil kotouč.

09:02
    Ani jednomu z celků nejde přechod středního pásma.

08:38
    Útočnou akci hostí brzdí ofsajd.

07:49
    Ve velké šanci se ocitl Vencovský krátce po opuštění trestné lavice. Z několika dorážek se ale hráči Řisut prosadit nedokázali.

07:33

07:18
    Domácí nahodili do útočného pásma a snaží se kombinovat.

06:30
    Z otočky v mezikruží to zkoušel Daniel Svoboda, puk se však svezl mimo tři tyče hostující svatyně.

05:45
    Višňák pálil od modré, jeho střelu však brankář Řisut vyrazil mimo.

05:33
    Domácí si také vyzkouší početní výhodu. Na trestnou lavici míří Karel Vencovský za hákování.

04:38
    Semorád to zkoušel střelou z mezikruží, Jiroušek byl však pohotový a svým pravým betonem vyrazil kotouč mimo svou klec.

04:16
    Teď už Řisuty přece jen přešly útočnou modrou čáru, kotouč je však znovu na hokejkách domácích.

03:27
    Hostujícímu celku se nedaří přechod středního pásma, Trutnov však v útočné třetině zatím úspěšný není.

03:02
    Kozák nahazoval na branku Řisut, ta byla ale posunuta jedním z Trutnovských a vhazuje se tak po levici Jirouška.

01:50
    V útočném pásmu jsou už aktivní také domácí, žádná z jejich střel ale zatím nemá gólové parametry.

00:39
    Hosté bleskově využívají přesilovku a jdou do vedení! DAVID HOLUB si vybruslil na vrchol kruhů a střelou přes obránce propálil trutnovského brankáře. Asistence: Michal Fortelka, Michail Potechin.

00:08
    Hned v úvodním buly podrážel Semorád a domácí jdou do čtyř.

00:01

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Pivrnec) – Vácha (A), Junek, Suk, Pražák, Kynčl, Kozák, Višňák – Krsek, Fedulov, Janoušek, Martinec, Semorád (C), Jedlička, Chytráček, Kubinčák (A), Svoboda, Poul, Starý, Tatar.

HC Řisuty: Jiroušek (Smetana) – Bernáth, Potechin (C), Vencovský, Zderadička, A. Novák, F. Novák, Zavřel – Fortelka (A), Okegawa, Holub, Krpata (A), Vyskočil, Řepka, Hovsepyan, Danov, Formánek, Keszi, Patyk, Parshakov.

Rozhodčí: Jaroš – Gregar, Hradil.

HC Řisuty

Hostující celek je na tom s postavením v tabulce o dvě příčky lépe než Trutnov. Se čtyřmi body jsou Středočeši pátí, na svém kontě mají ale už čtyři zápasy. V úvodních utkáních si Řisuty připsaly dvě vysoké prohry – v prvním kole podlehly ve Dvoře Králové 2:7, po třetím zápase odjížděly z Mostu s debaklem 0:11. Doma se Řisutům daří lépe. Nejdříve sice prohrály s Novou Pakou 4:5 v samostatných nájezdech, v posledním utkání ale už zvládly naplno bodovat, když porazily Jablonec 4:2.

HC BAK Trutnov

Třetí nejvyšší česká hokejová soutěž je v plném proudu a Trutnovští už za sebou mají první tři ostré zápasy. Vstup do nového ročníku se jim ale příliš nepovedl; hned v prvním kole padli na ledě nováčka z Nové Paky těsně 2:3. V následném utkání před vlastními fanoušky sice excelovali a proti Mostu získali všechny tři body po výhře 5:1, v dalším zápase na ledě soupeře ale nedokázali skórovat ani jednou a Jablonci podlehli 0:3. V tabulce Sever tak zaujímají až sedmou příčku se třemi body.

Příjemný středeční večer přeji z trutnovského zimního stadionu, kde domácí HC BAK Trutnov vyzve HC Řisuty.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Anna Marie Kokrhounová

Branky a nahrávky: 21. Starý (Kubinčák), 22. Janoušek (Chytráček, Fedulov), 23. Višňák (Semorád), 56. Jedlička (Martinec) – 1. Holub (Fortelka, Potechin), 16. Formánek (Vyskočil, Keszi), 39. Formánek (Keszi, Vencovský)

HC Trutnov: Ašenbrenner (Pivrnec) – Vácha (A), Junek, Suk, Pražák, Kynčl, Kozák, Višňák – Krsek, Fedulov, Janoušek, Martinec, Semorád (C), Jedlička, Chytráček, Kubinčák (A), Svoboda, Poul, Starý, Tatar.