Bílí Tygři Liberec
Sobota 28.09.2019, 12:30 • ROCKNET ARÉNA • turnaj O Pohár DHL • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Piráti vs. Bílí Tygři

Osmé kolo turnaje O Pohár DHL proti sobě svede dva seveorčeské celky, které shodou okolností figurují v tabulce vedle sebe. Chomutovu patří s osmi body třináctá příčka, Liberec zatím nastřádal o bodík víc, což stačí na dvanácté místo. Oba celky už navíc vyfasovaly přes sto trestných minut, Piráti jsou dokonce se 121 minutami na lavici hanby nejčastěji vylučovaným týmem.

V přípravě se proti sobě oba soupeři postavili dvakrát a pokaždé zvítězil domácí tým. V Chomutově se radovali Piráti z výhry 5:2, pod Ještědem uspěli Liberečtí po výsledku 5:3.

Svěřenci trenérů Becka a Brychty zatím doma nejsou proroky, neboť v domovské ROCKNET ARÉNĚ vybojovali jediný bod ze tří klání. Zbylých sedm přivezli z venkovních duelů. Kromě toho jako jediní zatím skórovali třikrát ve vlastním oslabení.

Brankáři: Richard Běhula (6 zápasů/91,87 %) a Martin Altrichter (1/95 %)
    Nejproduktivnější hráč: Josef Koláček (1+7)
    Nejlepší střelec: Miroslav Dani (4 góly)
    Nejlepší nahrávač: Josef Koláček (7 asistencí)
    Nejlepší účast na ledě: Vít Seeman (+3)
    Nejtrestanější hráč: Denis Zeman (33 TM)

Soubor koučovaný Milanem Plodkem a Jiřím Vozákem má šesté nejúspěšnější přesilovky v turnaji, ovšem venku zatím zapsal jen dva body, které vyválčil den před zápasem v nájezdech na půdě Litvínova.

Brankáři: Pavel Čajan (5 zápasů/91,58 %) a Daniel Král (2/89,29 %)
    Nejproduktivnější hráč: Dominik Šeliga (4+1)
    Nejlepší střelec: Dominik Šeliga (4 góly)
    Nejlepší nahrávač: Filip Jansa (5 asistencí)
    Nejlepší účast na ledě: Filip Kovář (+4)
    Nejtrestanější hráč: Jakub Šedivý (14 TM)

Hráči jsou už na ledové ploše a probíhá předzápasové rozbruslení.

Piráti Chomutov: Altrichter (Petržílka) – Šuráň, Seemann, Zeman, Ludvík, Ferbas, Vaněk, Jungvirt – Švec, Dani, Popelka, Benda, Jaroš (c), Veselý, Janeček, Koláček, Lobodowski, Pech.

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Král) – Ira, Šedivý, Hampl, Charvát, Kovář, Had – Křepelka, Vomáčka, Putz, Adamec, Jansa, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura.

Rozhodčí: Bejček – Flegl, Svoboda.

Předzápasové rozbruslení je u konce. Po hrací ploše se momentálně prohání rolba, aby led byl v nejlepším stavu po úvodní třetinu.

Na led přicházejí rozhodčí dnešního utkání a hned za nimi hostující celek. Čeká se na příchod domácích Pirátů Chomutov.

Piráti přicházejí na ledovou plochu.

00:01

00:04
    Bylo vhozeno úvodní buly dnešního utkání, ale puk prakticky ihned po skrumáži ve středím pásmu opouští hriště někde v prostoru mezi střídačkami.

00:38
    První utočnou akci si připisují hostí, ale nepodařilo se jim udržet v útočném pásmu.

01:42
    Piráti zavřeli Liberec v obranném pásmu, avšak nedaří se jim udržet dostatečný klid na puku k vymyšlení akce.

02:40
    Liberec z protiútoku vybojoval vhazavání polevé straně Altrichterovi branky.

03:13
    Hraje se nahoru dolu, ale ani jednomu z týmu se nedaří vybojovat šanci. Začátek utkání je spíš rozkoukávací.

03:54
    Liberec získal puk ve svém obranném pásmu, ale nepodařilo se mu rozehrávka a puk končí na zakázaném uvolnění.

04:43
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti jdou do vedení. Autorem úvodní branky je PECH PATRICK, který se prosadil nenápadnou střelou z úhlu, když nachytal hostujícího brankáře Čajana v ne úplně ideálním postavení.

05:06
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Janeček Michal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

06:42
    Liberec se snaží dostat domácí celek pod zámek, ale jejich záměr se nedaří úplně realizovat. Domácí předvádí dobré bránění modré čáry.

07:06
    Piráti úspěšně zvládli své oslabení, když Liberec prakticky nepustili do útočného pásma.

08:27
    Rozhodčí upozorňoval domácí na ofsajd, ty jej neuposlechli, takže je pískán úmyslný ofsajd. Hra se přesune před branku Pirátů.

09:04
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu. Ani jednomu z týmu se nedaří získat útočné pásmo, natož nějakou převahu.

09:50
    Nyní se to daří Pirátům, kteří drží útočné pásmo, ale nemohou se dostat k zakončení.

10:20
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jaroš – 2 min., nedovolené bránění).

10:46
    Druhá liberecká přesilová hrá se odehrává ve stejné režii jako ta první. Hostujícímu celku se nedaří získat pásmo.

11:04
    Liberec získal pásmo a do zaknčení se dostal Jan Hampl, bohužel po hosty mu puk sjel po čepely a přicházejí o útočné pásmo.

12:20
    Domácí kapitán Jakub Jaroš se vrací ponaučený na ledovou plochu.

13:04
    Domácí útočník Libor Švec bojoval o kotouč v rohu útočného pásma, leč neúspěšně. Při následném pokusu o návrat do pásma přichází ofsajd domácích.

14:13
    Hostující Filip Jansa dostal přihrávku před branku Pirátů, ale byl k ní zády, takže svou střelu nemohl umístit, jak by si představoval a skončila pouze na betonech připraveného Altrichtera.

16:20
    Liberec se usadil v útočném pásmu. Prozatím kombinuje a snaží se dostat domácí pod tlak.

16:45
    Piráti vybojovali kotouč a dostali se do protiútoku, jenž zakončil Patrick Pech, ale tentokrát jeho střela skončila na připraveném obránci hostí, který puk sráží do ochranné sítě. Bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.

17:37
    Závěr úvodní periody patří spíše domácímu celku.

17:59
    Zdá se, že v tomto utkání skončí více puků v hledišti než v brankách.

19:01
    Po neúspěšné rozehrávce Pirátů následuje icing.

19:14
    Hosté údrželi pásmu a do zakončení z prostoru mezikruží se dostal Křepelka, jemuž rána nesedla a pouze loboval branku Altrichtera.

20:00

Úvodní dějství vyzvnělo lépe pro Piráty Chomutov, když je do vedení v 5. minutě dostal Patrick Pech. Jinak první perioda moc šancí nenabídla. Spíš se bojovalo ve středním pásmu.

Oba týmy se vrací na ledovou plochu. Druhé dějství začne za malý okamžik.

20:01

20:18
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí, kterým se na první pokus nepodařilo dostat do útočného pásma, ale na druhý už jim to vyšlo a do zakončení se tak mohl dostat Jakub Veselý, který prověřil pozornost Čajana.

20:41
    Jak první třetina nenabídla příliš šancí ta hned v první minutě druhé třetiny tu máme šance na obou stranách. Liberec vybojoval útočné pásmo. Puk do něj zavezl Jan Křepelka, který zkusil překonat na dvakrát domácího brankáře, leč neúspěšně.

21:00
    Následovalo zakončení Michaela Drábeka, jehož střela skončila na tyči Altrichterovi svatyně.

21:49
    Piráti pospíchali do útočného pásma, kde přišli o kotouč, ale rozehrávka hostí končí na zakázaném uvolnění.

22:05
    Začátek druhé třetiny patří hostujícímu celku, který se snaží o vyrovnání nepříznivého stavu utkání.

22:44
    Liberec ujížděl do přečíslení dva na jednoho, ve kterém se do zakončení dostal opět Jan Křepelka, který ale dostal přihrávku na brusle a následně si nestihl puk ideálně připravit, takže jeho střela příliš přesnosti nepobrala.

23:43
    Rychlé přečíslení Chomutova končí střelou Daniho, které pro smůlu domácích končí jen těsně mimo branku.

23:56
    Nahoru dolu a plno šančí na obou stranách pokračuje. Altrichter zlikvidoval přečíslení hostí, který ale následně nevěděl, kde mu leží puk. K tomu se dostal Putz David, ale jeho zakončení skončilo na shromáždění těl před brankou.

24:34
    Kapitán domácích Jakub Jarošák vybojoval útočné pásmo, kde se pokoušel na dvakrát přihrát svému spoluhráči Patricku Pechovi, ale neúspěšně a puk získali hosté.

25:54
    Liberec právě vstřelil branku!
    Kýžené vyrovnání hostí přichází. Filip Jansa krásnou zadovou přihrávkou před branku nalezl ADAMA LIŠKU, který už měl před sebou pouze prázdnou branku. Asistence: Filip Jansa.

27:31
    Jakub Jaroš ujel hostujícímu hráčům po pravém křídle, ale jeho střela nemířila do prostoru tří tyčí.

27:58
    Piráti Chomutov jsou vykázani z útočného pásma pro přihrávku rukou.

28:50
    Vyrovnávající branka nabudila Liberec a ten v této fázi hry dominuje.

28:55
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Lobodowski – 2 min., hrubost).

29:18
    Liberec sice vyhrál buly v útočnému pásmu, ale to následně ztratil. Při pokusu o rozehrání akce zpoza své branky se po nepřesné přihrávce dostal ke kotouči domácí Miroslav Dani, jehož beckendové zakončení s obtížemi chytá Čajan.

30:18
    Piráti se osvobozují vyhozením kotouče do středního pásma.

30:30
    Jakub Veselý našel přihrávkou ADAMA POPELKU, který s ledovým klidem zakončil mimo dostah Čajana. Piráti se tak dostávají opět do vedení v nejlepší možný okamžik. AAsistence: Jakub Veselý.

31:36
    Piráti vybojovali puk ve středním pásmu a újížděli do velkého přečíslení, v němž se do zakončení dostal Michal Janeček, který orazítkoval tyč následná dorážka domácích se do prostoru tří tyčí nedostatala. Stav tak zůstává 2:1.

32:28
    Patrick Pech vybojoval puk v útočném pásmu v prostoru mezikruží a okamžitě se pokusil o střelu, který ale hostujícího brankáře nepřekvapila.

32:51
    Domácí povzbuzeni druhou brankou přebírají režii hry. Zdá se, že branka v oslabení domácích byla pro Liberec jako ledová sprcha.

33:11
    Po strážce u mantinelu zůstal na ledě ležet Jakub Veselý a rozhodčí přerušují hru. Domácí kapitán se snaží ještě vážnivě domluvit rozhodčím a vyloudit alespoň dvouminutový trest pro Liberec.

35:36
    Koláčkova střela po další z akce Pirátů končí na masce hostujícího brankáře.

35:46
    Současné vyloučení:
    Domácí Dominik Vaněk a hostující Adam Liška se vzhlédli ve slavném UFC a chtěli si to spolu rozdat jako McGregor s Mayweather, ale příliš umu v tomto ohledu nepobrali a vysloužili si pouze dvouminutové tresty za hruborst.
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vaněk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Liška – 2 min., hrubost).

36:46
    Hra ve čtyřech na obou stranách vyhovuje více domácím. Do krásného úniku se dostal Peter Lobodowski, ale do zakončení se už nedostal.

37:46
    Oba týmy hrají v plném počtu.

39:27
    Čajan muse zasahovat proti dvou střelám z bezprostřední blízkosti, ale zapeklitou situaci zvládl a podržel svůj tým.

40:00

Druhé dějství nám nabídlo dvě branky po jedné na každé straně a plno šancí. Nejprve srovnal skóre hostující Liška, ale následně v oslabení vrátiil Piráty do vedení Popelka.

Oba mužstva jsou připravena k zahájení třetího dějství utkání.

40:01

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly a prakticky ihned vyzkoušel připravenost Čajana Jakub Veselý, jehož střela končila na vyrážečce hostujícího brankáře.

40:33
    Následná snaha o získání útočného pásma domácí končí ofsajdovým postavení jednoho z hráčů.

41:13
    Piráti se dostali do přečíslení dva na jednoho. Adam Popelka pokusil své štěstí a překvapit Pavla Čajana střelou místo přihrávky. Střela však postrádala gólové parametry.

42:42
    Jan Křepelka chtěl překvapit Altrichtra střelou zpoza hráče, ale domácí brankář byl připravený a neposednou touš lapil.

43:13
    Zemanova střela byla sražena hostujícím obráncem a zvoní tyč, ale od střešní konstrukce. Vhazovat se bude před Čajanem.

43:36
    Pohotový zákrok vyrážečkou předvedl Altrichter po střele Putze, ten se snažil neúspěšně zvrátit nepříznivý vývoj utkání.

44:52
    Snaha Liberce o založení útočného tažení končí na ofsajdu.

46:07
    Liberecká snaha o nějaký kloubný útok pokračuje, ale vždy prozatím ztroskotala na domácí obraně.

46:53
    Bennet Rossmy zavezl kotouč do útočného pásma, kde se jej snažil přihrávkou posunout na svého spoluhráče na centru, jeho přihrávku však tečoval domácí obránce a ukončit tak rodící se šanci hostí.

48:53
    Hosté se snaží a snaží, ale domácí obrana Tygrům prakticky nic nedovolí. Momentálně se osvobodila za pomocí zakázaného uvolnění.

49:05
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Putz – 2 min., podrážení).

49:50
    Zatím co liberecký Putz pucuje trestnou lavici domácí se snaží o nátlak na branku Čajana.

51:05
    Kapitán Jakub Jaroš dostal přihrávku do osamoceného prostrou před bránu. Bohužel pro domácí musel přihrávku zpracovat zády k bráně, takže se nedostal ke své oblíbené disciplíně – zakončení.

51:57
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Lobodowski – 2 min., nedovolené bránění).

53:02
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Drábek – 2 min., podrážení).

53:20
    Denis Zeman zavezl kotouč do útočného pásma, ale následně o něj svůj tým připravil díky nepřesné přihrávce.

53:57
    Domácí hrají v plné počtu a mají možnosti zkrácené přesilové hry, kterou započnou za svou brankou.

54:25
    Tygři nepouštění Piráty do svého obranného pásma. Hosté hezky brání střední pásmo a zdá se, že přesilovka domácí vyjde vniveč.

55:07
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jungvirt – 2 min., podrážení).

56:00
    Po neúspěšné přesilové hře Pirátů mají možnost vystrčit drápky Tygři. Podaří se jim využít svou přesilovou hru a zdramatizovat utkání?

56:27
    Více než polovina trestu Tomáš Jungvirta je za námi. Liberec sice zavřel Piráty u jejich branky, ale kýžená branka pro hosty nepřichází.

57:10
    Domácí sice přečkali oslabení, ale záhy přichází další. Dvouminutový trest si odpyká Vaněk Dominka za vysokou hůl.

57:43
    Tygři tak dostávají jedinečnou možnost v závěru utkání na vyrovanání a odvezení si minimálně jednoho bodu z Chomutova.

58:50
    Hosté odvolávají brankáře!

59:04
    Hra se přerušuje u branky Altrichtera a rozhodčí signalizuje trest.

59:04
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Měchura – 2 min., nedovolené bránění).

59:04
    Oddechový čas pro hosty.

59:20
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Zeman – 2 min., držení).

59:20
    Zdá se, že závěr utkání bude ještě hodně zajímavý.

59:25
    Po vyhraném vhazování měl možnost face to face Domink Šeliga, ale Altrichter jeho střelu do prostřed branky bez problémů vykryl a podržel svůj tým.

59:49
    Hosté si přeci jenom vynutili prodloužení a minimálně bod si z Chomutova odvezou. Autorem branky je FILIP KOVÁŘ. Asistence: Šeliga.

60:00

Díky brance Kováře v závěru utkání uvidíme prodloužení. Oloupí Tygři Chomutov o bonusový bodík, nebo Piráti už nenechají Liberec vystrčit drápky?

60:01

60:18
    Prodloužení začíná tlakem hostí.

60:44
    Hra tři na tři vyhovuje více Liberci. Po střele Drábka se puk potácel za Altrichtrem, ale naštěstí pro domácí jen těsně minul branku.

61:21

61:57
    Prostřední dějství se díky konci obou trestů hraje čtyři na čtyři, ale ani jeden z týmů není schopný se usadit v útočném pásmu. Síce se bojuje o získání koncového pásma.

62:43
    Piráti nakonec získají z toho utkání dva body zásluhou PETERA LOBODOWSKIHO. Autorem branky je LOBODOWSKI. Asistence: Janeček.

Utkání nakonec ovládli domácí po prodloužení domácí Piráti Chomutov, když v závěru třetího dějství zdramatizoval utkání hostující Kovář, který tak aspoň svému týmu zajistil jeden bod za prohru v prodloužení. (14:51:26)

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 5. Pech, 31. Popelka (Veselý), 63. Lobodowski (Janeček) – 26. Liška (Jansa), 60. Kovář (Šeliga)

Rozhodčí: Bejček – Flegl, Svoboda