Carolina – Tampa 4:3 (po pr.) | Detroit – Dallas 4:3 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 4:1 (kon.)
New York Islanders
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Winnipeg Jets
Pondělí 07.10.2019, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

To je ode mě vše, přeji dobrou noc. (03:37:59)

Utkání je u konce, Islanders si zaslouženě došli pro tři body. Brossoit uchránil svůj tým před debaklem, ovšem ani Greiss nezůstal pozadu. Jets byli v šancích hodně nepřesní, a i proto odjíždějí z New Yorku bez bodu. Rozhodla druhá třetina, ve které si domácí vypracovali tříbrankový náskok. Jakýkoli náznak tlaku hostů zmařil hned zkraje třetí třetiny Anthony Beauvillier čtvrtou brankou.

Tři hvězdy zápasu

1. Anthony Beauvillier (NYI) – 1+1
    2. Josh Bailey (NYI) – 1+1
    3. Thomas Greiss (NYI) – 97,2 %

Do utkání nezasáhl žádný Čech ani Slovák.

Střely na bránu: NY Islanders 33; Winnipeg – 36.

58:52
    Lowry míří mimo.

58:00
    Roslovic tečoval střelu Bitetta mimo dosah Greisse a puk skončil jen centimetry vedle pravé tyče.

56:27
    Pionk nahazoval na bránu, ale Boychuk puk včas odpálil.

55:04
    Connor nahrával před prázdnou bránu Coppovi, ovšem puk k němu nedoletěl.

54:36
    Přechod Jets do útočného pásma je absolutně bez nápadu, a i proto se dá jen těžko očekávat nějaké drama.

53:25
    Scheifele se tlačil přes obránce, ale nakonec neuspěl.

52:06
    Zakázané uvolnění hostů.

51:20
    Ehlers držel puk přílíš dlouho, nenahrál a přišel o něj.

51:04
    Greiss se střelou Connora neměl problém.

50:44
    Hosté se hrozně trápí v rozehrávce.

49:38
    Barzal si pohrál s Kulikovem, obkroužil ho, ale Brossoit byl tváří v tvář nakonec úspěšnější.

49:02
    Další šance Jets. Lowry našel Connora, ale Greiss byl opět včas na správném místě!

48:20
    Ehlers obkroužil útočné pásmo a vypálil – mimo.

Jakub Hromada

Branky a nahrávky: 22. Jo. Bailey (Beauvillier, D. Toews), 25. B. Nelson (Jo. Bailey, Pulock), 36. Lee (Mayfield, Eberle), 42. Beauvillier (Brassard, Komarov) – 38. Laine (Wheeler, Bitetto)

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Dal Colle – Komarov, Brassard, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Heinola, Pionk, D. Kulikov, Dahlström, Bitetto (A), Poolman – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler (C) – Connor, Copp, Laine – G. Bourque, Lowry, Letestu – Perreault, Roslovic, Appleton.

Rozhodčí: McIsaac, Pollock – Cherrey, Marquis