21 19 22
VK Jihostroj Č. Budějovice
3
25 25 25
Pondělí 07.10.2019, 19:20 • Sportovní hala, Odolena Voda • Uniqa extraliga mužů • 1. kolo

Nejproduktivnějším hráčem zápasu se stal domácí univerzál Martin Hladík se 17 body, deset jich přidal Jiří Kraffer. V českobudějovickém týmu zůstal šestnáctibodový Michálek jediným s dvouciferným počtem, hosté těžili zejména z častých chyb domácího týmu. (21:08:47)

Cenu pro hráče zápasu dostává Petr Michálek, autor šestnácti bodů. Michálek třikrát bodoval z podání, desetkrát útokem a tři zářezy přidal z bloku.

Konec zápasu

22:25
    Jiří Kraffer z pipu zaútočil jen do pásky sítě a České Budějovice vítězí 3:0!

22:24
    De Amo rozehrál skvělým servisem, domácí přesto dostali dvě šance k útoku, Jihočeši se ale ubránili a Petr Michálek pak zabodoval na hlavním kůlu.

22:23
    Hostující trenér Dvořák přerušil rozehru výzvou o video a viděl správně, že se Martin Hladík dotkl sítě.

22:22
    Hosté ještě přerušili hru, když hledali na video dotyk sítě blokem, ten se ale nekonal.

22:22
    Michálek je zablokován a uvidíme dramatickou koncovku!

21:22
    Petr Michálek zasmečoval jen do anténky, domácí se dostávají do kontaktu.

20:22
    Šikovný technický úder Martina Hladíka po lajně.

19:22
    Španělský nahrávač De Amo úspěšně využil úder na druhou přes.

19:21
    Také servis Tomáše Fily nepřeletěl síť.

Jakuba Holčíka nahrazuje na blok Matyáš Jachnicki.

18:21
    Kraffer pak ale servíruje jen do sítě.

18:20
    Jiří Kraffer zabodoval z hlavního kůlu a ještě se snaží udržet domácí naději naživu.

17:20
    Po úspěšné obraně hostů se Michálek prosadil z pipu, České Budějovice odskakují na tříbodový rozdíl.

17:19
    Martin Hladík znovu nepřekonal hostující dvojblok a Jiří Šiller si vybírá poslední oddechový čas třetího setu.

17:18
    Martin Hladík byl zablokován při útoku za zadní zóny, Shaker jej dokázal vykrýt, Hladík se ale dotkl sítě.

17:17
    Marek Šotola nezaváhal diagonálním útokem.

17:16
    Martin Hladík zasmečoval přesně na koncovou čáru, rozhodčí zprvu viděli aut, domácí ale tentokrát už úspěšně využili challenge.

16:16
    Další podání Horáka dopadlo do milimetrového autu, což potvrdilo video.

16:15
    Poprvé od úvodního setu domácí bodují přímo z podání! Českobudějovičtí přihrávači si neporadili s nepříjemným plachtícím podáním Horáka.

15:15
    Jiří Kraffer na hlavním kůlu vytloukl českobudějovický dvojblok.

14:15
    Po time-outu Shaker servíruje do zámezí.

14:14
    Jiří Kraffer si na hlavním kůlu vychutnal hostující blok a hostující trenér Dvořák si bere druhý oddechový čas v této sadě.

13:14
    Petr Michálek za hlavou De Ama nasměroval míč do zámezí.

12:14
    Pětibodovou sérii Jihočechů ukončil až Martin Hladík.

11:14
    Další chyba domácích, Stanislav Vachoušek míří do zámezí, marně si myslel, že míč byl tečován hostujícím blokem.

Vachouška na palubovce nahrazuje Adam Shaker.

11:13
    Po úspěšné obraně De Ama Kryštof nahrával za hlavou a Petr Michálek přetlačil domácí dvojblok.

Warrena Taylora opět nahrazuje Pavel Horák, teď už zřejmě na delší časový úsek.

11:12
    Další bodový úspěch Marka Šotoly, domácí reagují oddechovým časem.

11:11
    Marek Šotola se za hlavou De Ama postaral o vyrovnání, tříbodový náskok Odoleny Vody je rychle smazán.

11:10
    Petr Michálek zabodoval elegantním útokem po lajně.

11:9
    Vachoušek byl ubráněn, domácí ale ještě dostali jednu šanci a Martin Hladík úspěšně zakončil ze zadní zóny.

10:9
    Chyby na útoku se dopouští také domácí univerzál Hladík, ten nasměroval útok po lajně do zámezí.

10:8
    Petr Michálek nezaváhal na hlavním kůlu.

10:7
    Marek Šotola smečuje do zámezí a AERO odskakuje na rozdíl tří bodů.

9:7
    Fila chybuje na podání, domácí si drží drobný náskok.

8:7
    Tomáš Fila nahradil Mechkarova, Marek Šotola pak oteečoval svůj útok o domácí blok.

8:6
    Na smečujícího Mechkarova si blokem vyšlápl Kevin Gear.

7:6
    Jiří Kraffer se na hlavním kůlu prosadil přes nekompaktní českobudějovický dvojblok.

6:6
    Marek Šotola skóruje přímo z podání.

6:5
    Domácí měli solidní možnost zvýšit, Jiří Kraffer ale technický úder nasměroval jen do bloku.

6:4
    Marek Šotola, jenž se do třetího setu vrátil zpět na palubovku, nezaváhal za hlavou nahrávače De Ama.

6:3
    Naprostá minela Martina Mechkarova, ten se pokusil míč zahrát zadarmo přes, ovšem nasměroval jej jen do sítě.

5:3
    Domácí už se zase vrací k chybám na servisu, šestnácté se dopustil Warren Taylor.

5:2
    Jiří Kraffer procedil svůj útok českobudějovickým dvojblokem.

4:2
    Po oddechovém času Stanislav Vachoušek chybuje ze servisu.

4:1
    Jiří Kraffer se prosadil diagonálním úderem a po čtyřbodové sérii AERA si hostující trenér Dvořák bere oddechový čas.

3:1
    Marek Šotola útočil daleko do zámezí, rozhodčí ale viděli domácí blok v síti. Po úspěšném protestu domácích ale video prokázalo, že k dotyku sítě nedošlo.

2:1
    Hostujícímu nahrávači De Amovi je pískán blok zadního hráče, hosté pak marně protestovali.

1:1
    Tentokrát už se Hladík dokázal nad sítí prosadit.

0:1
    Na úvod třetího setu si hostující blok nadvakrát smlsl na Martinu Hladíkovi.

0:0
    Začal třetí set.

Druhý set rozehrála Odolena Voda výborně, vedla 4:0, později také ještě 12:10, od té doby už ale měli hosté jasně navrch a vedou 2:0.

19:25
    Nekompromisním útokem středem sítě zakončuje druhou sadu Peter Ondrovič.

19:24
    Do hry se zapojil Marek Zmrhal, ten ale hned vzápětí smečuje do bloku po nahrávce Kryštofa za hlavu.

18:24
    Čtrnáctá chyba domácího týmu na servisu, autorem Jakub Holčík, což potvrdilo i video, jednalo se ale o mimořádně těsnou situaci.

18:23
    Křesťan podával nepřesně.

17:23
    Filip Křesťan vytloukl domácí dvojblok. Po krátké epizodě Shakera na síti se do hry vrací nahrávač Holčík.

17:22
    Jiří Kraffer nadvakrát uspěl na hlavním kůlu.

16:22
    Šikovný technický úder Mechkarova do volného prostoru.

16:21
    Další chyba domácích, tentokrát v útoku prostřednictvím Martina Hladíka.

16:20
    Další chyby na podání se dopustil Stanislav Vachoušek, ten servíroval výrazně za koncovou čáru.

16:19
    Martin Hladík zabodoval útokem ze zadní zóny.

15:19
    Petr Michálek trefuje eso i s velkou pomocí pásky, následuje další oddechový čas.

15:18
    AERO pokračuje v extrémním množství chyb na servisu, Hladík se dopustil už dvanácté v domácím týmu.

15:17
    Útok Martina Hladíka hosté v poli nedokázali zpracovat.

14:17
    Martin Hladík smečuje do zámezí, České Budějovice znovu odskakují. Domácí ještě reklamovali teč bloku, video ale potvrdilo čistý průlet míče.

14:16
    Pavel Horák, jenž nahradil Warrena Taylora, servíruje do sítě.

14:15
    Špatný příjem Michálka potrestala nad sítí dvojice Vachoušek – Gear.

13:15
    Vachoušek dostal ještě jednu šanci a tentokrát už si s De Amem dokázal poradit.

12:15
    Stanislav Vachoušek nasměroval svoji ulívku jen do pravačky blokujícího De Ama.

12:14
    Domácí chybovali na příjmu, Holčík už u sítě nedokázal situaci zachránit.

12:13
    Hosté postavili proti Vachouškovi kompaktní trojblok a po bodovém bloku si domácí trenér Šiller bere oddechový čas.

12:12
    O českobudějovické vyrovnání se postaral Petr Michálek úspěchem na hlavním kůlu.

12:11
    Další chyby na servisu se dopustil Kraffer, ten po dvou esech nedokázal uvést míč z podání do hry už potřetí v řadě.

12:10
    Martin Mechkarov se na servisu dopustil přešlapu koncové čáry.

11:10
    Domácí i přes veškerou snahu v poli nedokázali ubránit Filipa Křesťana.

11:9
    Filip Křesťan nasměroval svůj servis do zámezí.

10:9
    Michálek zabodoval z pipu, hosté se drží na dostřel.

10:8
    Kevin Gear úspěšně zaútočil středem sítě.

9:8
    Martin Mechkarov na hlavním kůlu vytloukl odolácký blok.

9:7
    Podání Michálka doletělo jen do sítě.

8:7
    Jakub Holčík se dopustil nečisté nahrávky, hosté snižují na rozdíl jednoho bodu.

8:6
    Martin Hladík chybuje zpoza koncové čáry.

8:5
    Kevin Gear úspěšně zablokoval na hlavním kůlu Marka Šotolu a hosté mění univerzála, do hry se místo Šotoly zapojuje Filip Křesšťan.

7:5
    Martin Hladík už v úvodu druhého setu zapisuje do statistik svůj desátý bod.

6:5
    Petr Michálek na hlavním kůlu využil českobudějovického bloku k pátému bodu.

6:4
    Ondrovič podává do zámezí.

5:4
    Hosté se probírají ze zlého startu do druhého setu, razantním útokem zabodoval Marek Šotola.

5:3
    Warren Taylor neměl na středu ideální nahrávku a míč nasměroval do zámezí.

5:2
    Kraffer chybuje z podání.

5:1
    Šikovná ulívka Martina Hladíka po lajně.

4:1
    Další podání Holčíka už bylo příliš dlouhé.

4:0
    Martin Hladík zablokoval svého bulharského jmenovce Mechkarova!

3:0
    Domácí zvyšují už na 3:0, na podání zůstává Holčík.

2:0
    Marek Šotola útočil po lajně do zámezí, hosté se pak marně snažili najít na videu dotyk sítě blokem.

1:0
    Martin Hladík úspěšně zakončil za hlavou Holčíka a Odolena Voda vstupuje lépe také do druhého setu.

0:0
    Druhý set otevře svým podáním Jakub Holčík.

0:0
    Začal druhý set.

21:25
    I s dalším podáním Horáka měli hosté problémy, nakonec delší rozehru ukončil Petr Michálek a České Budějovice vítězí 25:21.

21:24
    Oddechový čas pro hosty.

21:24
    Na podání přišel z lavičky Pavel Horák a sice to není přímý bod z podání, přesto jeho servis hrál klíčovou roli pro jednadvacátý bod, neboť hosté už nedokázali udržet míč ve hře.

20:24
    Až Mechkarovovi se povedlo podat, Martin Hladík pak zakončil útokem po lajně.

19:24
    Čtvrtý zkažený servis v řadě, Kraffer mířil jen do sítě.

19:23
    Ani Marek Šotola nedokázal uvést míč do hry.

18:23
    Také Jakub Holčík kazí podání.

18:22
    Radek Mach servíruje do zámezí.

17:22
    Na dvaadvacátý bod se hosté nadřeli, Michálek nakonec zabodoval z pipu.

17:21
    Martin Mechkarov neuspěl proti domácímu dvojbloku.

16:21
    Martin Hladík propasíroval svůj útok českobudějovickým blokem.

15:21
    Hosté se výborně ubránili díky Machovi nad sítí, pak zásluhou Kryštofa i v poli a Marek Šotola úspěšně zakončil tuto rozehru.

15:20
    Martin Mechkarov nad sítí přetlačil Kevina Geara a domácí trenér Šiller využívá druhý oddechový čas.

15:19
    Další korekce videa, podání Petra Michálka tečovalo koncovou čáru, což rozhodčí zprvu neviděli a českobudějovický smečař zapisuje druhé eso v řadě.

15:18
    Petr Michálek se bodově prosazuje přímo z podání.

15:17
    Důrazný útok Petra Michálka za hlavou španělského nahrávače Českých Budějovic.

15:16
    Hosté měli možnost zvýšit, Petr Michálek ale ztroskotal na domácím trojbloku.

14:16
    Marek Šotola nezaváhal při útoku ze zadní zóny.

14:15
    Kevin Gear se prosadil středem sítě, domácí opět snižují na rozdíl jednoho bodu.

13:15
    Poněkud neurovnanou rozehru nakonec zakončil Miguel De Amo úspěšným úderem na druhou přes.

13:14
    Warren Taylor boduje přímo z podání na Martinu Kryštofovi a po třetí tříbodové sérii obou týmů v řadě si hosté berou oddechový čas.

10:13
    Holčík se z těžké pozice u sítě pokusil zahrát středem, Taylor už se ale neměl kudy vyhnout českobudějovickému bloku.

10:12
    Peter Ondrovič zabodoval středem sítě.

10:11
    Podání Jiřího Kraffera dopadlo přímo na koncovou čáru. Rozhodčí zprvu viděli aut, domácím ale pomohla výzva videa.

9:11
    Martin Hladík vytloukl českobudějovický dvojblok.

8:11
    Úspěšná souhra středem po ose Holčík – Taylor.

7:11
    Čtvrtá chyba domácích na podání, "provinil" se Jakub Holčík.

7:10
    Warren Taylor se poprvé prosazuje středem sítě.

6:10
    Domácí promarnili hned několik šancí, Kraffer neúspěšně zkoušel dvě ulívky, pak se neprosadil ani Hladík důraznou smečí a další útok domácího kapitána už skončil mimo hřiště.

6:9
    Z činnosti zpoza koncové čáry pak chybuje i domácí blokař Kevin Gear.

6:8
    Podání Petra Michálka po time-outu doplachtilo za koncovou čáru.

5:8
    Jiří Kraffer diagonálním útokem smečuje do autu, domácí trenér Šiller si bere oddechový čas.

5:7
    Petr Michálek na hlavním kůlu propasíroval míč domácím trojblokem.

5:6
    Stanislav Vachoušek servíruje do zámezí.

5:5
    Petru Michálkovi je pískána blokovaná nahrávka.

4:5
    Domácí se pokusili o útok z pipu, Jiří Kraffer útočí jen do sítě.

4:4
    Podání Hladíka bylo příliš dlouhé.

4:3
    Martin Hladík důrazným útokem vrací domácímu týmu vedení.

3:3
    Jakub Holčík dobře vybral ulívku, pak ale Stanislav Vachoušek smečuje do zámezí.

3:2
    Nový kapitán Odolky Martin Hladík se prosadil technickým úderem.

2:2
    Horší domácí příjem trestá nad sítí Peter Ondrovič.

2:1
    První bod Martina Mechkarova v české extralize, bulharský smečař se prosadil diagonálním útokem.

2:0
    Skvělý vstup domácích do zápasu, Jiří Kraffer trefuje přímý bod z podání!

1:0
    Mladý univerzál na úvod zápasu servíruje do sítě.

0:0

Podáním zahájí utkání Marek Šotola.

Hosté vstoupí do boje s Markem Šotolou v základní sestavě, v domácím týmu bude při absenci Roberta Viibera nahrávat Jakub Holčík.

AERO Odolena Voda: Shaker, Hladík, Kotrch, Taylor, Vachoušek, Gear, Jachnicki, Holčík, Horák, Kraffer – Janda, Hadrava

VK Jihostroj Č. Budějovice: Mechkarov, Mach, Křesťan, Michálek, Ondrovič, Piskáček, De Amo, Todua, Fila, Šotola, Zmrhal – Kryštof

Rozhodčí: Kořenek, Dušek.

VK Jihostroj České Budějovice

Jihostroj po zisku titulu udržel hlavní osu týmu, na nahrávce tedy pokračuje Miguel Angel De Amo, na univerzálu Filip Křesťan s Markem Šotolou a na smeči Petr Michálek. Zůstává i trojice blokařů Mach, Todua a Ondrovič.

Trenér Dvořák získal do kádru tři posily, roli druhého nahrávače bude plnit kapitán kadetských mistrů Evropy Ondřej Piskáček, z franocuzského Cannes přišel bulharský smečař Martin Mechkarov a z Karlových Varů Marek Zmrhal.

Závěrečnou část přípravy České Budějovice odehrály na kvalitně obsazeném turnaji v Liberci, kde v zápasech na tři hrané sety porazili silný rakouský Aich/Dob 3:0 a Karlovarsko 2:1, výsledkem 1:2 pak podlehli Příbrami i domácí Dukle Liberec.

AERO loni obsadilo osmé místo, čímž si zajistilo účast v předkole play-off. V něm i přes úvodní domácí prohru s Prahou dokázalo AERO otočit sérii na konečných 2:1, ve čtvrtfinále pak po velké bitvě nestačilo na Duklu Liberec, která se štěstím vyhrála čtvrtý zápas 3:2 a celou sérii 3:1.

Odolena Voda dokázala přes léto udržet většinu cizinců, na nahrávce tak bude pokračovat Robert Viiber nebo americký blokař Kevin Gear, navíc do klubu přišel kanadský blokař Warren Taylor a americký univerzál Ryan Moss. Z domácích hráčů Odolena Voda získala blokaře juniorského národního týmu Pavla Horáka ze Lvů Praha, smečaře Jiřího Kraffera a libera Matyáše Jandu z Českých Budějovic a smečaře Jachnickiho z Kladna.

Hezký podvečer při sledování přenosu závěrečného utkání prvního kola volejbalové Uniqa extraligy mužů, AERO Odolena Voda přivítá obhájce titulu VK Jihostroj České Budějovice.

Loňský vzájemný zápas na palubovce AERA nabídl velmi dramatickou podívanou, v niž sice hosté vyhráli 3:1, pořádně se ale nadřeli. Ještě za stavu 1:1 vedla Odolena Voda ve třetím setu 21:14, hosté ale dokázali sadu senzačně otočit a ve čtvrtém setu už si výhru pohlídali.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.