21 19 22
VK Jihostroj Č. Budějovice
3
25 25 25
Pondělí 07.10.2019, 19:20 • Sportovní hala, Odolena Voda • Uniqa extraliga mužů • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.

Hezký podvečer při sledování přenosu závěrečného utkání prvního kola volejbalové Uniqa extraligy mužů, AERO Odolena Voda přivítá obhájce titulu VK Jihostroj České Budějovice.

Loňský vzájemný zápas na palubovce AERA nabídl velmi dramatickou podívanou, v niž sice hosté vyhráli 3:1, pořádně se ale nadřeli. Ještě za stavu 1:1 vedla Odolena Voda ve třetím setu 21:14, hosté ale dokázali sadu senzačně otočit a ve čtvrtém setu už si výhru pohlídali.

AERO loni obsadilo osmé místo, čímž si zajistilo účast v předkole play-off. V něm i přes úvodní domácí prohru s Prahou dokázalo AERO otočit sérii na konečných 2:1, ve čtvrtfinále pak po velké bitvě nestačilo na Duklu Liberec, která se štěstím vyhrála čtvrtý zápas 3:2 a celou sérii 3:1.

Odolena Voda dokázala přes léto udržet většinu cizinců, na nahrávce tak bude pokračovat Robert Viiber nebo americký blokař Kevin Gear, navíc do klubu přišel kanadský blokař Warren Taylor a americký univerzál Ryan Moss. Z domácích hráčů Odolena Voda získala blokaře juniorského národního týmu Pavla Horáka ze Lvů Praha, smečaře Jiřího Kraffera a libera Matyáše Jandu z Českých Budějovic a smečaře Jachnickiho z Kladna.

VK Jihostroj České Budějovice

Jihostroj po zisku titulu udržel hlavní osu týmu, na nahrávce tedy pokračuje Miguel Angel De Amo, na univerzálu Filip Křesťan s Markem Šotolou a na smeči Petr Michálek. Zůstává i trojice blokařů Mach, Todua a Ondrovič.

Trenér Dvořák získal do kádru tři posily, roli druhého nahrávače bude plnit kapitán kadetských mistrů Evropy Ondřej Piskáček, z franocuzského Cannes přišel bulharský smečař Martin Mechkarov a z Karlových Varů Marek Zmrhal.

Závěrečnou část přípravy České Budějovice odehrály na kvalitně obsazeném turnaji v Liberci, kde v zápasech na tři hrané sety porazili silný rakouský Aich/Dob 3:0 a Karlovarsko 2:1, výsledkem 1:2 pak podlehli Příbrami i domácí Dukle Liberec.

AERO Odolena Voda: Shaker, Hladík, Kotrch, Taylor, Vachoušek, Gear, Jachnicki, Holčík, Horák, Kraffer – Janda, Hadrava

VK Jihostroj Č. Budějovice: Mechkarov, Mach, Křesťan, Michálek, Ondrovič, Piskáček, De Amo, Todua, Fila, Šotola, Zmrhal – Kryštof

Rozhodčí: Kořenek, Dušek.

Hosté vstoupí do boje s Markem Šotolou v základní sestavě, v domácím týmu bude při absenci Roberta Viibera nahrávat Jakub Holčík.

Podáním zahájí utkání Marek Šotola.

0:0

1:0
    Mladý univerzál na úvod zápasu servíruje do sítě.

2:0
    Skvělý vstup domácích do zápasu, Jiří Kraffer trefuje přímý bod z podání!

2:1
    První bod Martina Mechkarova v české extralize, bulharský smečař se prosadil diagonálním útokem.

2:2
    Horší domácí příjem trestá nad sítí Peter Ondrovič.

3:2
    Nový kapitán Odolky Martin Hladík se prosadil technickým úderem.

3:3
    Jakub Holčík dobře vybral ulívku, pak ale Stanislav Vachoušek smečuje do zámezí.

4:3
    Martin Hladík důrazným útokem vrací domácímu týmu vedení.

4:4
    Podání Hladíka bylo příliš dlouhé.

4:5
    Domácí se pokusili o útok z pipu, Jiří Kraffer útočí jen do sítě.

5:5
    Petru Michálkovi je pískána blokovaná nahrávka.

5:6
    Stanislav Vachoušek servíruje do zámezí.

5:7
    Petr Michálek na hlavním kůlu propasíroval míč domácím trojblokem.

5:8
    Jiří Kraffer diagonálním útokem smečuje do autu, domácí trenér Šiller si bere oddechový čas.

6:8
    Podání Petra Michálka po time-outu doplachtilo za koncovou čáru.

6:9
    Z činnosti zpoza koncové čáry pak chybuje i domácí blokař Kevin Gear.

6:10
    Domácí promarnili hned několik šancí, Kraffer neúspěšně zkoušel dvě ulívky, pak se neprosadil ani Hladík důraznou smečí a další útok domácího kapitána už skončil mimo hřiště.

7:10
    Warren Taylor se poprvé prosazuje středem sítě.

7:11
    Čtvrtá chyba domácích na podání, "provinil" se Jakub Holčík.

8:11
    Úspěšná souhra středem po ose Holčík – Taylor.

9:11
    Martin Hladík vytloukl českobudějovický dvojblok.

10:11
    Podání Jiřího Kraffera dopadlo přímo na koncovou čáru. Rozhodčí zprvu viděli aut, domácím ale pomohla výzva videa.

10:12
    Peter Ondrovič zabodoval středem sítě.

10:13
    Holčík se z těžké pozice u sítě pokusil zahrát středem, Taylor už se ale neměl kudy vyhnout českobudějovickému bloku.

13:14
    Warren Taylor boduje přímo z podání na Martinu Kryštofovi a po třetí tříbodové sérii obou týmů v řadě si hosté berou oddechový čas.

13:15
    Poněkud neurovnanou rozehru nakonec zakončil Miguel De Amo úspěšným úderem na druhou přes.

14:15
    Kevin Gear se prosadil středem sítě, domácí opět snižují na rozdíl jednoho bodu.

14:16
    Marek Šotola nezaváhal při útoku ze zadní zóny.

15:16
    Hosté měli možnost zvýšit, Petr Michálek ale ztroskotal na domácím trojbloku.

15:17
    Důrazný útok Petra Michálka za hlavou španělského nahrávače Českých Budějovic.

15:18
    Petr Michálek se bodově prosazuje přímo z podání.

15:19
    Další korekce videa, podání Petra Michálka tečovalo koncovou čáru, což rozhodčí zprvu neviděli a českobudějovický smečař zapisuje druhé eso v řadě.

15:20
    Martin Mechkarov nad sítí přetlačil Kevina Geara a domácí trenér Šiller využívá druhý oddechový čas.

15:21
    Hosté se výborně ubránili díky Machovi nad sítí, pak zásluhou Kryštofa i v poli a Marek Šotola úspěšně zakončil tuto rozehru.

16:21
    Martin Hladík propasíroval svůj útok českobudějovickým blokem.

17:21
    Martin Mechkarov neuspěl proti domácímu dvojbloku.

17:22
    Na dvaadvacátý bod se hosté nadřeli, Michálek nakonec zabodoval z pipu.

18:22
    Radek Mach servíruje do zámezí.

18:23
    Také Jakub Holčík kazí podání.

19:23
    Ani Marek Šotola nedokázal uvést míč do hry.

19:24
    Čtvrtý zkažený servis v řadě, Kraffer mířil jen do sítě.

20:24
    Až Mechkarovovi se povedlo podat, Martin Hladík pak zakončil útokem po lajně.

21:24
    Na podání přišel z lavičky Pavel Horák a sice to není přímý bod z podání, přesto jeho servis hrál klíčovou roli pro jednadvacátý bod, neboť hosté už nedokázali udržet míč ve hře.

21:24
    Oddechový čas pro hosty.

21:25
    I s dalším podáním Horáka měli hosté problémy, nakonec delší rozehru ukončil Petr Michálek a České Budějovice vítězí 25:21.

0:0
    Začal druhý set.

0:0
    Druhý set otevře svým podáním Jakub Holčík.

1:0
    Martin Hladík úspěšně zakončil za hlavou Holčíka a Odolena Voda vstupuje lépe také do druhého setu.

2:0
    Marek Šotola útočil po lajně do zámezí, hosté se pak marně snažili najít na videu dotyk sítě blokem.

3:0
    Domácí zvyšují už na 3:0, na podání zůstává Holčík.

4:0
    Martin Hladík zablokoval svého bulharského jmenovce Mechkarova!

4:1
    Další podání Holčíka už bylo příliš dlouhé.

5:1
    Šikovná ulívka Martina Hladíka po lajně.

5:2
    Kraffer chybuje z podání.

5:3
    Warren Taylor neměl na středu ideální nahrávku a míč nasměroval do zámezí.

5:4
    Hosté se probírají ze zlého startu do druhého setu, razantním útokem zabodoval Marek Šotola.

6:4
    Ondrovič podává do zámezí.

6:5
    Petr Michálek na hlavním kůlu využil českobudějovického bloku k pátému bodu.

7:5
    Martin Hladík už v úvodu druhého setu zapisuje do statistik svůj desátý bod.

8:5
    Kevin Gear úspěšně zablokoval na hlavním kůlu Marka Šotolu a hosté mění univerzála, do hry se místo Šotoly zapojuje Filip Křesšťan.

8:6
    Martin Hladík chybuje zpoza koncové čáry.

8:7
    Jakub Holčík se dopustil nečisté nahrávky, hosté snižují na rozdíl jednoho bodu.

9:7
    Podání Michálka doletělo jen do sítě.

9:8
    Martin Mechkarov na hlavním kůlu vytloukl odolácký blok.

10:8
    Kevin Gear úspěšně zaútočil středem sítě.

10:9
    Michálek zabodoval z pipu, hosté se drží na dostřel.

11:9
    Filip Křesťan nasměroval svůj servis do zámezí.

11:10
    Domácí i přes veškerou snahu v poli nedokázali ubránit Filipa Křesťana.

12:10
    Martin Mechkarov se na servisu dopustil přešlapu koncové čáry.

12:11
    Další chyby na servisu se dopustil Kraffer, ten po dvou esech nedokázal uvést míč z podání do hry už potřetí v řadě.

12:12
    O českobudějovické vyrovnání se postaral Petr Michálek úspěchem na hlavním kůlu.

12:13
    Hosté postavili proti Vachouškovi kompaktní trojblok a po bodovém bloku si domácí trenér Šiller bere oddechový čas.

12:14
    Domácí chybovali na příjmu, Holčík už u sítě nedokázal situaci zachránit.

12:15
    Stanislav Vachoušek nasměroval svoji ulívku jen do pravačky blokujícího De Ama.

13:15
    Vachoušek dostal ještě jednu šanci a tentokrát už si s De Amem dokázal poradit.

14:15
    Špatný příjem Michálka potrestala nad sítí dvojice Vachoušek – Gear.

14:16
    Pavel Horák, jenž nahradil Warrena Taylora, servíruje do sítě.

14:17
    Martin Hladík smečuje do zámezí, České Budějovice znovu odskakují. Domácí ještě reklamovali teč bloku, video ale potvrdilo čistý průlet míče.

15:17
    Útok Martina Hladíka hosté v poli nedokázali zpracovat.

15:18
    AERO pokračuje v extrémním množství chyb na servisu, Hladík se dopustil už dvanácté v domácím týmu.

15:19
    Petr Michálek trefuje eso i s velkou pomocí pásky, následuje další oddechový čas.

16:19
    Martin Hladík zabodoval útokem ze zadní zóny.

16:20
    Další chyby na podání se dopustil Stanislav Vachoušek, ten servíroval výrazně za koncovou čáru.

16:21
    Další chyba domácích, tentokrát v útoku prostřednictvím Martina Hladíka.

16:22
    Šikovný technický úder Mechkarova do volného prostoru.

17:22
    Jiří Kraffer nadvakrát uspěl na hlavním kůlu.

17:23
    Filip Křesťan vytloukl domácí dvojblok. Po krátké epizodě Shakera na síti se do hry vrací nahrávač Holčík.

18:23
    Křesťan podával nepřesně.

18:24
    Čtrnáctá chyba domácího týmu na servisu, autorem Jakub Holčík, což potvrdilo i video, jednalo se ale o mimořádně těsnou situaci.

19:24
    Do hry se zapojil Marek Zmrhal, ten ale hned vzápětí smečuje do bloku po nahrávce Kryštofa za hlavu.

19:25
    Nekompromisním útokem středem sítě zakončuje druhou sadu Peter Ondrovič.

Druhý set rozehrála Odolena Voda výborně, vedla 4:0, později také ještě 12:10, od té doby už ale měli hosté jasně navrch a vedou 2:0.

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    Na úvod třetího setu si hostující blok nadvakrát smlsl na Martinu Hladíkovi.

1:1
    Tentokrát už se Hladík dokázal nad sítí prosadit.

2:1
    Hostujícímu nahrávači De Amovi je pískán blok zadního hráče, hosté pak marně protestovali.

3:1
    Marek Šotola útočil daleko do zámezí, rozhodčí ale viděli domácí blok v síti. Po úspěšném protestu domácích ale video prokázalo, že k dotyku sítě nedošlo.

4:1
    Jiří Kraffer se prosadil diagonálním úderem a po čtyřbodové sérii AERA si hostující trenér Dvořák bere oddechový čas.

4:2
    Po oddechovém času Stanislav Vachoušek chybuje ze servisu.

5:2
    Jiří Kraffer procedil svůj útok českobudějovickým dvojblokem.

5:3
    Domácí už se zase vrací k chybám na servisu, šestnácté se dopustil Warren Taylor.

6:3
    Naprostá minela Martina Mechkarova, ten se pokusil míč zahrát zadarmo přes, ovšem nasměroval jej jen do sítě.

6:4
    Marek Šotola, jenž se do třetího setu vrátil zpět na palubovku, nezaváhal za hlavou nahrávače De Ama.

6:5
    Domácí měli solidní možnost zvýšit, Jiří Kraffer ale technický úder nasměroval jen do bloku.

6:6
    Marek Šotola skóruje přímo z podání.

7:6
    Jiří Kraffer se na hlavním kůlu prosadil přes nekompaktní českobudějovický dvojblok.

8:6
    Na smečujícího Mechkarova si blokem vyšlápl Kevin Gear.

8:7
    Tomáš Fila nahradil Mechkarova, Marek Šotola pak oteečoval svůj útok o domácí blok.

9:7
    Fila chybuje na podání, domácí si drží drobný náskok.

10:7
    Marek Šotola smečuje do zámezí a AERO odskakuje na rozdíl tří bodů.

10:8
    Petr Michálek nezaváhal na hlavním kůlu.

10:9
    Chyby na útoku se dopouští také domácí univerzál Hladík, ten nasměroval útok po lajně do zámezí.

11:9
    Vachoušek byl ubráněn, domácí ale ještě dostali jednu šanci a Martin Hladík úspěšně zakončil ze zadní zóny.

11:10
    Petr Michálek zabodoval elegantním útokem po lajně.

11:11
    Marek Šotola se za hlavou De Ama postaral o vyrovnání, tříbodový náskok Odoleny Vody je rychle smazán.

11:12
    Další bodový úspěch Marka Šotoly, domácí reagují oddechovým časem.

11:13
    Po úspěšné obraně De Ama Kryštof nahrával za hlavou a Petr Michálek přetlačil domácí dvojblok.

Warrena Taylora opět nahrazuje Pavel Horák, teď už zřejmě na delší časový úsek.

11:14
    Další chyba domácích, Stanislav Vachoušek míří do zámezí, marně si myslel, že míč byl tečován hostujícím blokem.

Vachouška na palubovce nahrazuje Adam Shaker.

12:14
    Pětibodovou sérii Jihočechů ukončil až Martin Hladík.

13:14
    Petr Michálek za hlavou De Ama nasměroval míč do zámezí.

14:14
    Jiří Kraffer si na hlavním kůlu vychutnal hostující blok a hostující trenér Dvořák si bere druhý oddechový čas v této sadě.

14:15
    Po time-outu Shaker servíruje do zámezí.

15:15
    Jiří Kraffer na hlavním kůlu vytloukl českobudějovický dvojblok.

16:15
    Poprvé od úvodního setu domácí bodují přímo z podání! Českobudějovičtí přihrávači si neporadili s nepříjemným plachtícím podáním Horáka.

16:16
    Další podání Horáka dopadlo do milimetrového autu, což potvrdilo video.

17:16
    Martin Hladík zasmečoval přesně na koncovou čáru, rozhodčí zprvu viděli aut, domácí ale tentokrát už úspěšně využili challenge.

17:17
    Marek Šotola nezaváhal diagonálním útokem.

17:18
    Martin Hladík byl zablokován při útoku za zadní zóny, Shaker jej dokázal vykrýt, Hladík se ale dotkl sítě.

17:19
    Martin Hladík znovu nepřekonal hostující dvojblok a Jiří Šiller si vybírá poslední oddechový čas třetího setu.

17:20
    Po úspěšné obraně hostů se Michálek prosadil z pipu, České Budějovice odskakují na tříbodový rozdíl.

18:20
    Jiří Kraffer zabodoval z hlavního kůlu a ještě se snaží udržet domácí naději naživu.

18:21
    Kraffer pak ale servíruje jen do sítě.

19:21
    Také servis Tomáše Fily nepřeletěl síť.

Jakuba Holčíka nahrazuje na blok Matyáš Jachnicki.

19:22
    Španělský nahrávač De Amo úspěšně využil úder na druhou přes.

20:22
    Šikovný technický úder Martina Hladíka po lajně.

21:22
    Petr Michálek zasmečoval jen do anténky, domácí se dostávají do kontaktu.

22:22
    Michálek je zablokován a uvidíme dramatickou koncovku!

22:22
    Hosté ještě přerušili hru, když hledali na video dotyk sítě blokem, ten se ale nekonal.

22:23
    Hostující trenér Dvořák přerušil rozehru výzvou o video a viděl správně, že se Martin Hladík dotkl sítě.

22:24
    De Amo rozehrál skvělým servisem, domácí přesto dostali dvě šance k útoku, Jihočeši se ale ubránili a Petr Michálek pak zabodoval na hlavním kůlu.

22:25
    Jiří Kraffer z pipu zaútočil jen do pásky sítě a České Budějovice vítězí 3:0!

Konec zápasu

Cenu pro hráče zápasu dostává Petr Michálek, autor šestnácti bodů. Michálek třikrát bodoval z podání, desetkrát útokem a tři zářezy přidal z bloku.

Nejproduktivnějším hráčem zápasu se stal domácí univerzál Martin Hladík se 17 body, deset jich přidal Jiří Kraffer. V českobudějovickém týmu zůstal šestnáctibodový Michálek jediným s dvouciferným počtem, hosté těžili zejména z častých chyb domácího týmu. (21:08:47)