Buffalo – Montreal 5:4 (po pr.) | Philadelphia – New Jersey 4:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 8:2 (kon.)
po prodl.
Buffalo Sabres
5:4 (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 10.10.2019, 01:10 • KeyBank Center, Buffalo • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:04:29)
   
  Československá stopa v utkání

  Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:25
  Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:51
   
  Tři hvězdy zápasu:

  1. Jake Eichel (BUF) 2+2
  2. Joel Armia (MTL) 2+1
  3. Marcus Johansson (BUF) 1+1
   
  V prodloužení byli šťastnější domácí hokejisté, kteří využili výhody početní převahy, v níž sice nedokázali vstřelit branku, ovšem pět vteřin po jejím vypršení dokázal skórovat Marcus Johansson, který vystřelil pro Buffalo bonusový bod navíc. Jak Sabres, tak Canadiens si zatím z každého utkání letošní sezóny odnesli minimálně bod. Buffalo po prohře v prodloužení na ledě Colmbusu zapisuje třetí výhru v sezóně, Montreal si ve třetím zápase připisuje druhou porážku v nastaveném čase.
   
  Konec zápasu.
  61:30 Marcus JOHANSSON - 5:4
   
  61:30
  Sabres právě vstřelili branku!
  Buffalo vítězí! Chvilí po vypršení Danaultova trestu Miller připravil skvělou palebnou pozici pro MARCUSE JOHANSSONA, jenž bez problémů trefil polodkrytou bránu. Asistence: Colin Miller a Jack Eichel.
   
  60:48
  Jack Eichel nabil na vrcholek levého kruhu Samu Reinhartovi, jehož dělovka trefila jen Sheu Webera.
   
  60:05
  Početní převaha je netradiční óproti základní části. Hraje se čtyři na tři, neboť v prodloužení se klasicky hraje ve třech na obou stranách.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Šedesát minut nerozhodlo, půjdeme do prodloužení! V úvodu závěrečné dvacetiminutovky nejprve Jeff Skinner poslal Buffalo do dvoubrankového vedení, jenže zásahy Jesperiho Kotkaniemiho a Bena Chiarota znamenali smazání dvougólové ztráty. A jelikož další branky nepadly, musí o vítězi střetnutí rozhodnout nastavený čas. Do něj půjde Buffalo v početní převaze, jež by měla trvat ještě více jak minutu.
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

  Tipovat můžete do začátku prodloužení.

   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:51
  Jenžeto se nestane. Skinnerovo nahození zblokoval Jeff Petry do ochranné sítě. Sabres už nemají čas na založení útočné akce.
   
  59:25
  Phillip Danault se rozčiluje, avšak není mu to nic platné. Za sekání usedá na trestnou lavici, Buffalo má šanci strhnout vedení na svou stranu ještě v základní hrací době.
   
  59:01
  Rozběhla se závěrečná minuta třetí třetiny. Zápas směřuje do prodloužení, ještě ale je čas na založení gólové akce, jež by mohla rozhodnout celé utkání.
   
  58:16
  Ben Chiarot se pokusil o druhý zásah. Tentokráte Hutton na tvrdý projektil dobře viděl a uschoval ho v lapačce.
   
  58:01
  Thompsonovu ránu pozměnil drobnou tečí Paul Byron. Hutton měl velké štěstí, že černá guma proletěla vedle brány.

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 6. Olofsson (Eichel, Dahlin), 25. Eichel (Dahlin, S. Reinhart), 35. Eichel, 41. Skinner (Ma. Johansson), 62. Ma. Johansson (C. Miller, Eichel) – 15. Armia (N. Thompson), 20. Armia (Suzuki), 42. Kotkaniemi (Armia, Drouin), 53. Chiarot (Lehkonen, Reilly)


  Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe (A), C. Miller, Dahlin, Jokiharju, Scandella – S. Reinhart, Eichel (C), Olofsson – Sobotka, Ma. Johansson (A), Skinner – Rodrigues, Mittelstadt, Vesey – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.
  Montreal Canadiens: Kinkaid (Price) – S. Weber (C), Mete, Petry, Chiarot, Folin, Reilly – Gallagher (A), Danault, Tatar – Suzuki, Domi, Lehkonen – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Weal, N. Thompson, Byron (A).

  Rozhodčí: Brank, Rank – Gawryletz, Sericolo

  Diváci: 15 383