Spišská N. Ves – Martin 7:4 (kon.) | Topoľčany – Pov. Bystrica 3:1 (kon.) | Žilina – Skalica 2:4 (kon.)
Levice – Trnava 4:3 (kon.) | Bratislava Capitals – Dubnica 7:2 (kon.)
MsHK Žilina
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
HK Skalica
sk Pátek 18.10.2019, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • 1. liga (SR) • 13. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 13. kola Slovenskej hokejovej ligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na domácom ľade hráčov HK Skalica. Zápas začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke SHL ôsme miesto so ziskom 15 bodov. V poslednom doterajšom zápase Vlci prehrali na ľade Bratislava Capital 2:3 (góly MsHK Chlepčok, Markovič). Trénerom tímu je Stanislav Škorvánek starší, najproduktívnejším hráčom MsHK je Ondrej Prášil, ktorý získal 8 kanadských bodov.

Hokejistom Skalice patrí v tabuľke druhej najvyššej súťaže šieste miesto so ziskom 18 bodov. V poslednom doterajšom zápase Záhoráci prehrali na domácom ľade s Levicami 2:5 (góly Skalice Vešutkin, Janík). Najproduktívnejším Skaličanom je Daniel Štumpf, ktorý má na svojom konte 21 kanadských bodov.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Mikoláš (Lackovič) – Surán, Dubeň, Leško, Turian, Pišoja, Patlevič, Coma, Housa – Markovič (A), Minárik, Rehák S. – Chlepčok, Húževka (C), Ondruš – Macek (A), Prášil, Zahradník – Magdolen, Valášek, Halama

HK Skalica: Trutt (Ovečka) – Horváth, Škápik, Mikéska, Janík, Hohl, Fereta, Moritz, Hílek – Okoličány, Šmída, Vešutkin – Trenčan, Dvonč, Andrisík – Trnka, Pulščák, Kotzman – Koziot, Ivičič, Derkin

Rozhodca: Moller – Ševčík, Číž.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech Skalice.

00:15
    Domáci však získali puk a okamžite sa hrnú dopredu.

00:32
    Prvá strela v zápase patrí hosťom, z medzikružia preveril Mikolášovu pozornosť David Okoličány.

01:23
    Hráči Skalice sú v úvode zápasu strelecky pri chuti, Mikolášova lapačka zastavila strelu Kotzmana z ľavého kruhu.

02:22
    Denis Valášek si šikovne urobil priestor na ľavej strane, jeho strelu švihom Trutt skryl vo svojej výstroji.

02:41
    Po delovke Žilinčanov od modrej čiary opäť zasahuje skalický Landon Trutt.

02:49
    Prvý útok Vlkov si vynútil tlak v útočnom pásme, Trutt sa ale napokon vrhol po puku a dokázal ho skryť vo svojej lapačke.

03:08
    Tvrdá strela obrancu Mikésku končí na prilbe Maroša Mikoláša, hra je prerušená.

03:44
    Domáci stiahli puk za vlastnú bránku a striedajú počas hry.

04:22
    Rýchly útok Vlkov, strela švihom spoza skalického obrancu končí v moci pozorného Trutta.

04:45
    Samuel Záhradník zľava hľadal prihrávkou spoluhráča pred bránkou Skalice. Žilinčania boli v danom priestore dvaja, no žiaden nedokázal trafiť puk.

05:01
    Prvých 5 minút zápasu máme za sebou, pod Dubňom sme gól zatiaľ nevideli.

05:34
    Rýchly útok Žiliny, strela Minárika ale míňa priestor bránky hostí.

06:03
    Znovu útočné manévre prvého útoku MsHK, ktorý si dokáže vynútiť tlak, Trutt na čele skalickej defenzívy ale stále odoláva.

06:55
    Snaha o útok hostí je zastavená pre postavenie mimo hru.

07:16
    Hohl nahodil puk na bránku Žiliny, pre Mikoláša to nebol žiadny vážnejší problém.

07:52
    Tretí útok Žiliny vedený Ondrejom Prášilom získal v strede klziska puk, následne akcia však Vlkom nevyšla podľa predstáv.

08:19
    Martin Magdolen, ktorý je v Žiline na hosťovaní zo Zvolena, sa oprel do strely, no puk bol tečovaný nad skalickú bránku.

09:00
    Zápas má pomerne slušné tempo, žiadnu vážnejšiu akciu na jednej či druhej strane sme však zatiaľ nevideli.

09:45
    Tvrdý súboj v strede poľa, následný útok hostí končí pre postavenie mimo hru.

10:01
    V polovici prvej časti hry máme v Žiline stále stav 0:0.

10:34
    Ján Chlepčok sa šikovnou kľučkou zbavil obrancu, našiel prihrávkou Filipa Ondruša, ktorý však preváhal vhodný moment na prihrávku lepšie postavenému spoluhráčovi.

10:40
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Fereta – 2 min., faul lakťom).

11:05
    Matej Macek tvrdou ranou míňa bránku Landona Trutta!

11:16
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kotzman – 2 min., napadnutie).

11:30
    Vlci okamžite v útočnom pásme.

11:50
    Žilinský kapitán Peter Húževka delovkou od modrej čiary opečiatkoval pravú tyč bránky hostí! Puk sa následne odrazil pred bránku, kde ho Trutt včas priľahol.

12:09
    Tlak Žiliny pokračuje.

12:33
    Po strele domácich od modrej čiary sa puk odráža von z útočného pásma.

12:39
    Lukáš Dubeň pálil priklepom, trafil však len Landona Trutta.

12:40
    Hostia so štyrmi hráčmi.

13:15
    Šikovný teč Chlepčokovej strely z hokejky Petra Húževku končí znovu v moci gólmana Skalice.

13:16
    Hostia v plnom počte.

13:26
    Skalica dala gól!
    Hostia ustáli presilovku o dvoch hráčov a okamžite po jej skončení sa ujímajú vedenia! Úspešným strelcom je TOMÁŠ TRNKA! Asistencie: Robert Mikéska, Alexander Kotzman.

14:02
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Markovič – 2 min., podrazenie).

14:31
    Hostia okamžite v obrovskom nápore, všetko však vyriešil Mikoláš, ktorý tvrdú strelu hostí skryl vo svojej výstroji.

14:55
    Samuel Záhradník odviedol kus poctivej defenzívnej roboty a nazbieral cenné sekundy pre svoj tím v oslabení.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina prehráva so Skalicou 0:1.

15:29
    Puk znovu končí v lapačke žilinského brankára Maroša Mikoláša.

16:02
    Domáci v plnom počte.

16:24
    Dominik Hohl pálil od modrej čiary, minul však bránku Vlkov.

16:33
    Výborná strela Lukáša Dubeňa, puk znovu končí v moci Landona Trutta.

17:22
    Jeden z hráčov hostí tvrdo zbúral pri mantineli domáceho Chlepčoka. Tribúny sa síce búria, ale vylučovať sa nebude.

17:44
    Rýchly útok Žiliny, šikovná strela švihom mierila medzi betóny brankára hostí. Ten stihol puk zastaviť, ale istý si veru nebol.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:45
    Domáci výborným pressingom získali puk v útočnom pásme, aktívny Samuel Rehák ale z medzikružia strelou opečiatkoval pravú tyč skalickej bránky!

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:14
    Vhadzovanie po pravej ruke Landona Trutta.

19:14
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Trnka – 2 min., sekanie).

19:40
    Puk majú v moci Žilinčania, ale za bránkou Maroša Mikoláša.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine prehráva MsHK Žilina na domácom ľade s HK Skalica 0:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:55.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Žiliny.

20:55
    Domáci Vlci síce hrajú presilovú hru, táto im však vôbec nevychádza podľa predstáv.

21:14

21:27
    Navlas rovnaká situácia ako pri prvom góle. Hostia ubránili oslabenie, získali puk a krátko po oslabení dávajú gól! Tentoraz je úspešný strelcom FRANTIŠEK PULŠČÁK. Asistencia: Martin Andrisík.

22:32
    Domáci hokejisti sú zjavne zaskočení vývojom zápasu a nemôžu sa dostať do zápasového rytmu.

23:01
    Vhadzovanie po pravej ruke Maroša Mikoláša.

23:44
    Domáci Vlci si vynútili tlak v útočnom pásme, všetko však znovu rieši pozorný Landon Trutt.

23:55
    Vhadzovanie po ľavej ruke gólmana Skalice.

24:12
    Ďalší výborný zákrok Trutta po strele domácich z ľavého kruhu.

24:46
    Ďalší útok Žiliny, tečovaný puk však znovu končí v lapačke brankára tímu zo Záhoria.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina prehráva so Skalicou 0:2.

25:47
    Skalica dala gól, ten však neplatí!
    Strela Róberta Mikésku končí v sieti, ale gól neplatí!

25:47
    Maroša Mikoláša nahradil na krátky moment v bránke Vlkov Jakub Lackovič, po neuznaní gólu sa však do bránky Vlkov vracia Maroš Mikoláš.

25:47
    Oddychový čas domácich.

25:47
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

25:47
    V Žiline sa stále nehrá, pretože sa riešia technické veci. Isté je, že gól Skalice neplatí pri príliš veľa hráčov hostí na ľadovej ploche, Záhoráci budú hrať navyše v oslabení!

26:05
    Domáci v tlaku pred Landonom Truttom.

26:34
    Žiline sa však nedarí, puk majú Vlci za vlastnou bránkou a hostia oň úpenlivo bojujú.

27:22
    Jaroslav Markovič sa oprel do strely, trafil však len obrancu Skalice.

27:49
    Žilina je síce v útočnom pásme, Vlkom však opticky chýba lepší pohyb a viac energie.

28:20
    Puk je znovu za bránkou Maroša Mikoláša, oba tímy striedajú počas hry.

28:39
    Obrovská šanca Žiliny, Marek Minárik však sám pred bránkou hostí nepretlačil puk za Landona Trutta!

28:44
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Minárik – 2 min., podrazenie).

29:04
    Žilina dala gól!
    Nuž, konečne pozitívny impulz pre Vlkov i pre domáce tribúny! Od modrej čiary sa do puku oprel JAKUB PIŠOJA a ten končí v Truttovej sieti! Asistencia: Patrik Halama.

29:27
    Žilinčania sa znovu dostali do útoku, Trutt však podržal svoj tím.

29:47

30:01
    Polovica zápasu je za nami, Žilina na domácom ľade prehráva so Skalicou 1:2.

30:11
    Hostia v tlaku počas presilovej hry.

30:33
    Skaličania kombinujú v útočnom pásme.

30:44

31:02
    Domáci sa krátko po skončení oslabenia dostali do útoku, po strele z pravej strany však Landon Trutt skryl puk do svojej výstroje.

31:29
    Hrá sa v pomerne rýchlom tempe, domáci sa snažia vyrovnať, ale Skalica hrá do týchto chvíľ výborný zápas.

32:19
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, ani jeden z brankárov však v týchto momentoch nemusel riešiť vážnejšiu situáciu.

33:03
    Nasleduje reklamná prestávka, ktorá je ideálnym priestorom pre oboch trénerov na rozdanie taktických pokynov do záveru tejto časti hry.

33:55
    Oba tímy tvrdo bojujú o každý jeden puk, príliš hokejovej krásy v týchto momentoch nevidíme.

34:01
    Tvrdá strela hostí končí na brankárovi Žiliny Marošovi Mikolášovi.

34:13
    Hostia však pokračovali v útoku a puk napokon pretlačili za chrbát nešťastného žilinského brankára. Autorom gólu je MAXIM VEŠUTKIN.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, Žilina prehráva doma so Skalicou 1:3.

35:52
    Skaličania zavreli domácich vo vlastnom obrannom pásme, po strele od modrej čiary však končí puk v lapačke Maroša Mikoláša.

36:33
    Žilinčanom sa v týchto momentoch nedarí a na ich hokejky sa badateľne vkráda nervozita.

37:00
    Hostia kombinovali pred Marošom Mikolášom, po chybe však prichádzajú o útočné pásmo.

37:32
    Hostia sú v týchto momentoch nesmierne aktívni a Mikoláš má stále plné ruky a nohy práce.

37:41
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Chlepčok – 2 min., sekanie).

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny, Skalica v obrovskom tlaku počas presilovej hry.

38:44
    Domáci sa vo vlastnom oslabení dostali do útočnej akcie, po strele z ľavej strany zasahoval pozorný Landon Trutt.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:39
    Delovka Róberta Mikésku vyprášila výstroj Maroša Mikoláša, puk následne tesne minul bránku Vlkov!

39:41

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine prehráva Žilina so Skalicou 1:3. Tretia tretina sa začne približne o 19:50.

Oba tímy máme na ľadovej ploche, o chvíľu sa začne tretia tretina.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hostí zo Skalice.

40:44
    Hosťujúci Mikéska najskôr delovkou preveril pozornosť Maroša Mikoláša, následne tvrdým zákrokom lakťom poslal k ľadu jedného z domácich hráčov a poputuje na trestnú lavicu.

40:51
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Mikéska – 5 min., vrazenie na mantinel + osobný trest do konca zápasu, vrazenie na mantinel).

41:28
    Obrovská šanca Žiliny, Filip Ondruš však z pravej strany bekhendom nenadvihol puk ponad lapačku ležiaceho Landona Trutta!

42:00
    Domáci Vlci sa snažia, ale presilové hry im dnes vôbec, ale vôbec nejdú.

42:09

42:25
    Hra je prerušená, pretože jeden z domácich hráčov pri páde narazil tvárou na konštrukciu bránky a je poriadne otrasený.

42:25
    Ide o Martina Magdolena, ktorý za pomoci tímového lekára Jaroslava Hanuláka odchádza na striedačku svojho tímu.

42:25
    Je potrebné upratať krv Martina Magdolena, ale domácich rolbárov akosi niet.

42:25
    Tak predsa sa našiel! Jeden odvážny domáci rolbista napokon ľad očistil a môžeme pokračovať v zápase.

43:10
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, hostia sa už príliš dopredu netlačia.

43:54
    Domáci sa nadýchli k útoku, ich snahu však zastavil pozorný Landon Trutt.

44:09

44:35
    Domáci v nápore počas presilovej hry, strela Lukáša Dubeňa však bola zblokovaná.

44:55
    Žilinčanom pri presilovke ušiel skalický obranca Peter Horváth, recept na Maroša Mikoláša však nenašiel!

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina prehráva so Skalicou 1:3.

45:40
    Lenže to už neplatí, pretože z pravej strany vystrelil SAMUEL ZAHRADNÍK a prekonal Landona Trutta! Asistencia: Filip Ondruš

45:51

46:10
    Žilina pokračuje v nápore, Vlci zacítili šancu na vyrovnanie!

46:55
    Žilinčania sa veľmi snažia, to im rozhodne nemožno uprieť, Skalica sa však zatiaľ skvele bráni.

47:22
    Hostia držia puk za svojou bránkou, oba tímy striedajú počas hry.

47:34
    Máme tu reklamnú prestávku a počas nej vidíme bojovú poradu piatich Vlkov na ľadovej ploche.

47:54
    Útočná akcia Žiliny zastavená pre postavenie mimo hru.

48:10
    Domáci v nápore, delovka Mateja Maceka však končí na mantineli za Truttovou bránkou.

49:05
    Preberajú sa aj domáce tribúny a ženú Vlkov za vyrovnaním v dnešnom zápase.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina stále prehráva so Skalicou 2:3.

50:58
    Hrá sa pred domácou bránkou, Žilinčania sa v týchto momentoch nedokážu dostať do tempa.

51:52
    Vhadzovanie po ľavej ruke Maroša Mikoláša.

52:29
    Dnešné stretnutie sleduje 362 divákov.

53:12
    Nahodený puk Vlkov do útočného pásma, Skalica sa však umne bráni.

54:22
    Skalica sa po dlhšom čase vydala do útoku, Dvonč však pred Mikolášom neuspel.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:43
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, strela od modrej čiary však končí vedľa skalickej bránky.

56:02
    Máme tu poslednú reklamnú prestávku v zápase, ideálny čas pre oboch trénerov na taktické pokyny do záveru zápasu.

56:53
    Domáci to znovu skúšajú nahodením puku na zadný mantinel.

57:12
    Filip Ondruš sa snažil presadiť v útočnom pásme, cez dvojicu obrancov Skalice sa mu to však nepodarilo.

57:34

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:33
    Hostia držia umne puk čo najďalej od svojej bránky, domácim sa nedarí dostať do aspoň akého takého tlaku.

58:53
    MARTIN ANDRISÍK z ľavej strany parádne trafil do vinkla Mikolášovej bránky a rozhoduje o osude dnešného zápasu! Asistencie: Ronald Dvonč, Ondrej Janík.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade podľahla Skalici pomerom 2:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok piatkového večera. Dočítania priatelia. (20:30:47)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 30. Pišoja (Halama), 46. Záhradník (Ondruš) – 14. Trnka (Mikéska, Kotzman), 22. Pulščák (Andrisík), 35. Vešutkin, 59. Andrisík (Dvonč, Janík)

Rozhodčí: Moller – Ševčík, Číž