Pittsburgh – Dallas 4:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 5:2 (kon.) | Florida – Colorado 4:5 (po pr.)
Chicago – Columbus 3:2 (po pr.) | Edmonton – Detroit 2:1 (kon.) | Anaheim – Carolina 4:2 (kon.)
New Jersey – Vancouver 1:0 (kon.) | St. Louis – Montreal 2:5 (kon.)
Edmonton Oilers
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Detroit Red Wings
Sobota 19.10.2019, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Jurčo (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:38
    Filip Hronek (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:24 (05:30:02)

1. Ethan Bear (EDM) 1+0
    2. Jonathan Bernier (DET) 35 zák., 2 góly, 94,6%
    3. James Neal (EDM) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 37-26; Zablokované střely: 12-18; Vhazování: 52%-48%; Hity: 24-15; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
    Edmonton potvrdil skvělou formu a doma je stále neporažen

Edmonton dnes dokázal udolat Detroit a v domácím prostředí zůstává stále stoprocentní. Oilers doma vyhráli čtvrté utkání v řadě a obrovskou zásluhu na tom mají Mikko Koskinen a Ethan Bear. Konečný výsledek. Edmonton Oilers 2 Detroit Red Wings 1.

59:51
    Mikko Koskinen zmrazil puk poté, co Connor McDavid orazítkoval levou tyč prázdné brány!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:16
    Brána Red Wings zeje prázdnotou a hosté z Detroitu zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

58:16
    Detroit orazítkoval střelou od modré čáry horní tyč a následné nahození z levého kruhu Mikko Koskinen snadno podržel! Komerční přestávka.

57:49
    Red Wings vystřelili v blízkosti pravé tyče a Mikko Koskinen kotouč vyrazil mimo bránu vyrážečkou.

56:44
    Mike Green na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus zamířil vedle vzdálenější levé tyče brány.

55:11
    Dylan Larkin se dostal v mezikruží k odraženému puku, jeho střela zápěstím ale minula pravý horní roh brány.

54:08
    Trevor Daley se ocitl po přihrávce z pravého křídla ve slibné šanci, Mikko Koskinen ho ale dokázal vychytat.

53:17
    Darnell Nurse poté vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Jonathan Bernier kotouč podržel v náručí.

52:34
    Darnell Nurse na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím byl před bránou zablokován.

52:22
    Jonathan Bernier nahozený puk z dálky nakonec raději podržel, protože za ním rychle spěchal Zack Kassian.

52:14
    Mikko Koskinen si pohlídal volný puk a u své levé tyče brány ho zmrazil pod lapačkou. Komerční přestávka.

51:42
    Filip Hronek na pravém křídle vypálil od modré čáry, rána českého obránce ale skončila na ochranném skle.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 28. Neal (Chiasson, Nurse), 33. Bear (Draisaitl, Nurse) – 37. Green (Bertuzzi, Bowey)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Klefbom, K. Russell, Nurse (A), Bear, Manning, Benning – Draisaitl (A), McDavid (C), Kassian – Chiasson, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheahan, P. Russell – Jurčo, Haas, J. Archibald. Hlavní trenér: Dave Tippett.
    Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – DeKeyser, Hronek, Nemeth, Green, Daley, Bowey – Helm, D. Larkin (A), Mantha – Athanasiou, Nielsen (A), Bertuzzi – Hirose, Filppula, Abdelkader (A) – Erne, J. de La Rose, Glendening. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Marc Joannette. Čároví: Scott Driscoll, Brad Kovachik

Diváci: 17420