Pittsburgh – Dallas 4:2 (kon.) | Washington – NY Rangers 5:2 (kon.) | Florida – Colorado 4:5 (po pr.)
Chicago – Columbus 3:2 (po pr.) | Edmonton – Detroit 2:1 (kon.) | Anaheim – Carolina 4:2 (kon.)
New Jersey – Vancouver 1:0 (kon.) | St. Louis – Montreal 2:5 (kon.)
Edmonton Oilers
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Detroit Red Wings
Sobota 19.10.2019, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

59:51
    Mikko Koskinen zmrazil puk poté, co Connor McDavid orazítkoval levou tyč prázdné brány!

58:16
    Brána Red Wings zeje prázdnotou a hosté z Detroitu zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

58:16
    Detroit orazítkoval střelou od modré čáry horní tyč a následné nahození z levého kruhu Mikko Koskinen snadno podržel! Komerční přestávka.
    44:45 Connor McDavid v souboji s obráncem Filipem Hronkem!

44:45
    Connor McDavid si krásně pokryl puk a kolem Filipa Hronka se natlačil z pravého křídla před bránu, na vzdálenější levé tyči ale ztroskotal na pravém betonu ležícího Jonathana Berniera!
    36:37 Mike GREEN - 2:1

36:37
    Detroit právě vstřelil branku!
    MIKE GREEN si najel na krásnou přihrávku Tylera Bertuzziho zpoza brány a střelou zápěstím poté z vrcholu mezikruží vymetl nad lapačkou Mikka Koskinena pravý horní roh! Red Wings snížili na 2:1. Asistence: Tyler Bertuzzi a Madison Bowey.

33:55
    Trevor Daley byl vyloučen na dvě minuty za držení a Oilers si zahrají druhou přesilovou hru v zápase.
    32:22 Ethan BEAR - 2:0

32:22
    Edmonton právě vstřelil branku!
    ETHAN BEAR na pravém křídle naznačil ránu s příklepem a od modré čáry vzápětí napřáhl k nádherné střele zápěstím, kterou vymetl přední pravý horní roh brány! Oilers skórovali dvakrát v řadě. Asistence: Leon Draisaitl a Darnell Nurse.

28:37
    Leon Draisaitl nabral na levém křídle obrovskou rychlost a u levé tyče z blízkosti orazítkoval tyč!
    27:39 James NEAL - 1:0

27:39
    Jonathan Bernier sice fantasticky zasáhl pravým betonem proti tečované ráně Darnella Nurse od modré čáry, z dorážky ho ale poté mezi betony překonal JAMES NEAL! Oilers udeřili první a je to 1:0. Asistence: Alex Chiasson a Darnell Nurse.

18:29
    Andreas Athanasiou byl v závěru samostatného úniku faulován a Kris Russell dostal dvě minuty za sekání.
    18:29 Rozjetý Andreas Athanasiou a jeho samostatný únik!

18:29
    Andreas Athanasiou dojel v prostoru mezi kruhy pro vhazování nahozený puk a řítil se sám na bránu, u levé tyče ale kotouč přes pravý beton Mikka Koskinena zasunout do sítě nedokázal!
    13:08 Patrick Russell nádhernou střelou orazítkoval horní tyč!

13:08
    Patrick Russell vystřelil na vrcholu levého kruhu pro buly zápěstím a jeho střela mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, puk se ale od horní tyče brány odrazil zpět do hry!

03:06
    Jacob de La Rose dostal dvě minuty za hákování a Edmonton si zahraje první přesilovou hru zápasu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 28. Neal (Chiasson, Nurse), 33. Bear (Draisaitl, Nurse) – 37. Green (Bertuzzi, Bowey)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Klefbom, K. Russell, Nurse (A), Bear, Manning, Benning – Draisaitl (A), McDavid (C), Kassian – Chiasson, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheahan, P. Russell – Jurčo, Haas, J. Archibald. Hlavní trenér: Dave Tippett.
    Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – DeKeyser, Hronek, Nemeth, Green, Daley, Bowey – Helm, D. Larkin (A), Mantha – Athanasiou, Nielsen (A), Bertuzzi – Hirose, Filppula, Abdelkader (A) – Erne, J. de La Rose, Glendening. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Marc Joannette. Čároví: Scott Driscoll, Brad Kovachik

Diváci: 17420