35:25 (15:14)
Česko
Pátek 25.10.2019, 20:00Přípravný zápas

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u házené zase někdy příště. (21:39:25)

Je konec. Český tým byl vyrovnaným soupeřem přes 40 minut, kdy se se soupeřem tahal o každou branku. Pak však byli lepší domácí Švýcaři, kteří se postupně dostali až do desetibrankového vedení. Čechy táhl hlavně Tomáš Babák, který se trefil dokonce desetkrát ze 13 pokusů. Na druhé straně se rozehrál ve druhé půli Milosevic, který využil všech šest pokusů.

Další zápas oba celky odehrají zítra ve Švýcarsku, takže Češi mají možnost odvety.

Konec zápasu. (35:25)

60
    Babák překvapivě na pivotu a snižuje. (34:25)

60
    Gerbi se trefuje z pravého křídla. Je to o deset branek. (34:24)

59
    Nepřesnosti na obou stranách, nyní u míče domácí. (33:24)
    58
    33:24. Sedmičku proměňuje Schelker. (33:24)
    58. SCHELKER - 33:24

57
    Babák se prosazuje ze své oblíbené pozice za devítimetrovou čarou. (32:24)

56
    Kašpárek se trefuje z pravé spojky, když zahrál Portnerovi na housle. (32:23)

55
    Z levé spojky vystřelil Sidorowicz. galia si sáhl, ale to bylo vše. (32:22)

55
    Užek se při zakončení trochu zranil. Ale vypadá to, že to není nic vážného. (31:22)

55
    Už to není o deset. Na pivotu se totiž prosadil hostující Užek. (31:22)

54
    Po pravém křídle se prohnal domácí Gerbi a jeho střela na zadní tyč neměla chybu. (31:21)

53
    Na střed si naběhl Luka Maros a přesně trefuje šibenici branky. (30:21)

53
    Ze středu se zkusil prosadil Bečvář, jenže trefuje pouze brankáře Portnera. (29:21)

52
    Luka Maros se trefuje přesně z prostoru levé spojky. 29:21. (29:21)

51
    Na pivotu byl zas a znovu úspěšný Milosevic. (28:21)

50
    Na křídlo dostal pas Štěrba a ten po delší době skóruje za český tým. (27:21)

49
    Schmid střílel také ze středu. Galia fantasticky vytáhl nohou. (27:20)

48
    Už i Babák zbytečně chybuje. Tentokrát měl míč na středu hřiště a vystřelil dobré dva metry nad branku. (27:20)

47
    Nepřesné zakončení a z brejku se prosazuje Lier. (27:20)

46
    Milosevic se rozehrál. Češi na jeho zkrocení posílají Galiu. (26:20)

45
    Milosevic znovu dostal nahrávku před brankoviště a opět skóruje. (25:19)

44
    Milosevic dostal opět pas na hranu brankoviště a v pádu skóruje. (24:19)

44
    Další neúspěšná střela. Tentokrát pálí vedle Piroch. (23:19)

43
    Levé křídlo opět bodové pro našeho soupeře. Prosadil se Lier. (23:19)

42
    Z větší dálky zkusil vystřelit Kašpárek, ale z nepřipravené pozice jen trefil brankáře. (22:19)

42
    Oddechový čas pro hosty. (22:19)

41
    Vyloučení v týmu Česko (Piroch). (22:19)

41
    V záklonu střílel Küttel a opět se prosazuje. (22:19)

41
    Domácí Küttel výborně z pravé spojky obstřelil soupeře. 21:19. (21:19)

40
    Babák se najednou objevil v pokusu o střelu a schoval pokus výborně. Trefuje pravý dolní roh. (20:19)

39
    Na středu se opět vysoko dostal Rubin a střelou o zem skóruje. (20:18)

38
    Hodně branek poslední minutu. Naposledy se prosadil Schmid. (19:18)
    37. SCHMID - 18:17
    37
    Schmid několikrát naznačil a pak skóruje střelou o zem. (17:17)

37
    Šlachta dostal pas na hranici brankoviště, ale pokračovat nemohl, protože přešlápl. (17:17)

36
    Češi zkusili několik nájezdů. Nakonec byl úspěšný až Klíma. (17:17)

35
    Ze střední vzdálenosti to zkusil Kašpárek, jenže jeho pokus letěl vysoko nad branku. (17:16)

34
    Hodně vysoko se na levé spojce dostal domácí Rubin a trefuje přesně. (17:16)

34
    Vyloučení v týmu Česko (Poloz). (16:16)

33
    Babákovi se na středu uvolnil prostor, a tak zakončil. Střela do pravého rohu znamená vyrovnání. (16:16)

33
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Meister). (16:15)

32
    Meister už na brankovišti padal na zem, ale ještě dokázal zakončit a přesně. (16:15)

31
    Domácí v útoku ztratili, čehož z brejku využil Hrstka. (15:15)

31
    Začal druhý poločas. (15:14)

Druhý poločas začne přibližně v 20:58.

Český tým drží chod se soupeřem, který je vždy o jednu nebo dvě branky napřed. Po poločase tedy platí skóre 15:14. Nejlepší český střelec je Tomáš Babák, který se trefil šestkrát. Na druhé straně je aktivní Küttel, Lier nebo Meister. Tak uvidíme, s čím přijde český tým do druhého poločasu.

30
    První poločas skončil. (15:14)

30
    Kašpárek se prosazuje ze střední vzdálenosti, zřejmě poslední branka první půle. (15:14)

30
    Oddechový čas pro hosty. (15:13)

29
    Na křídlo dostal nahrávku Gerbi a ten prostřeluje Mrkvu. (15:13)

29
    Babák ve střelecké pozici ještě hledal spoluhráče, ale to byl chyba. (14:13)

28
    Rubin střílel přes soupeře a jeho pokus byl zablokován. (14:12)

28
    Vyloučení v týmu Česko (Piroch). (14:12)

27
    Sidorowicz v útoku chyboval, ale prý byl faulován. (14:12)

26
    Čechům už hrozila pasivita, ale pak to na sebe vzal Babák a ten ze středu trefuje. (14:12)

25
    Z podobné pozice pálil i Šlachta a ten nádherně přeloboval soupeře. (13:12)

25
    Na hranici brankoviště dostal pas Meister a ten se trefuje. (13:11)

24
    Piroch okamžitě snižuje. (12:11)

24
    Z pravé spojky se prosazuje Küttel, který na Mrkvu poslal obrovskou branku. (12:10)
    23
    Babák se opět postavil k sedmimetrovému hodu a tentokrát trefuje levý horní roh. (11:10)

22
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Svajlen). (11:9)

22
    Ze střední vzdálenosti se prosazuje domácí Schmid. (11:9)

22
    Na českém levém křídle byl Štěrba, ale se střelou mezi nohy nepochodil. (10:9)

21
    Lier opět čekal na levém křídle a trefuje se přesně. (10:9)

21
    Vyloučení v týmu Česko (Kašpárek). (9:9)

21
    Na středu se do střely pustil Sidorowicz. Jeho střela letěla nad branku. (9:9)

20
    Odpověď ze střední vzdálenosti nachystal Tomáš Babák. (9:9)

20
    Na levé křídlo dostal pas Lier a ten se trefuje přímo pod břevno. (9:8)

19
    Žlutá karta pro tým Švýcarsko (Rothlisberger). (8:8)

19
    Domácí Sidorowicz napřáhl opět ze středu. Střela letí vysoko nad. (8:8)

18
    Oddechový čas pro domácí. (8:8)

18
    Z brejku vyrovnává náš Štěrba. (8:8)

18
    Na středu se o střelu pokusil domácí Küttel, ale míč mu vypadl z ruky. (8:7)

17
    Gerbi dostal pas na pravou spojku a trefuje přesně. (8:7)

17
    Babák se trefuje za středu. 7:7. (7:7)

16
    Dlouhá kombinace domácích, pak Schmid trefuje nohu Mrkvy. (7:6)

15
    Žlutá karta pro tým Švýcarsko (Meister). (7:6)

14
    Mrvka Lierův pokus vytěsnil na tyčku a vedle. (7:6)

14
    Žlutá karta pro tým Česko (Dokoupil). (7:5)
    13. BABÁK - 7:5
    13
    Tomáš Babák naznačil a pak přesně trefuje pravou šibenici. (7:5)

12
    Rubin se opět na středu dostal nejvýš a o tyčku překonává Mrkvu. (7:5)

11
    Zbránek si našel ideální prostor napravo a prosazuje se. (6:5)
    11. Další branka Švýcarska

11
    6:4. Küttel se trefuje z pravé spojky. Mrkva bez šance. (6:4)

10
    Na hranici brankoviště dostal pas Babák, ale míč si špatně zpracoval a přišel o něho. (5:4)

9
    Hostující Štěrba dostal pas na křídlo a trefuje. (5:4)

8
    Lenny Rubin se dostal ke střele zprostřed a trefuje se. (5:3)

7
    Česká kombinace končí úspěšnou střelou, kterou obstaral Piroch. (4:3)
    7
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švýcarsko (Lier).
    (4:2)

7
    Milosevic se na hranic brankoviště dostal ke střele, ale trefuje jen břevno. (3:2)

6
    Kašpárek se trefuje z pravé spojky, a tak snižuje. (3:2)

5
    Češi opět nezakončili přesně. Z brejku se trefuje domácí Lier. (3:1)

4
    Nepřesná nahrávka na pivota od Rubina. Míč pro Čechy. (2:1)

3
    Kašpárek se na jedné straně neprosadil, tak hned z brejku se trefuje domácí Meister. (2:1)

2
    Na hranici brankoviště dostal pas Milosevic a ten se nemýlil, vyrovnává. (1:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Švýcarsko: Winkler- Schmid, Meister, Rubin, Svajlen, Lier, Sidorowicz, Portner, Rothlisberger, Küttel, Maros, Schelker, Tominec, Gerbi, Bringolf, Milosevic

Česko: Mrkva, Galia – Hrstka, Bečvář, Piroch, Štšrba ,Kašpárek, Babák, Číp, Šlachta, Klíma, Poloz, Dokoupil, Užech, Zbránek, Fulnek.

Česko

Národní tým byl v kvalifikaci ještě lepší a na Euro si zajistil postup z první příčky. Získal celkem 8 bodů se skóre 161:150. Porazil doma Finsko 31:27, v Bosně vyhrál 20:25. Doma nestačil na Bělorusy o jedinou branku, ale dojem napravil V Bělorusku, kde o dvě branky vyhrál. Pak přišla výhra ve Finsku opět o dvě a závěrečná prohra doma s Bosnou o jednu branku. Český celek si tak opět zahraje na šampionátu.

Poslední tři zápasy

Česko VS. Bosna 23:24
    Finsko VS. Česko 24:26
    Bělorusko VS. Česko 24:26

Švýcarsko

Švýcarům se povedlo dostat na Euro, když ve své skupině získali 6 bodů a skončili na 2. místě. Nejprve prohráli v Chorvatsku 31:28, ale poté si doma vyšlápli na Srby. Vyhráli v Belgii 28:25, poté doma porazili stejného soupeře 36:22. Poslední zápasy týmu nevyšly, když nestačili doma na Chorvaty 28:33 a v Srbsku prohráli 32:31. Celkově získali 6 bodů se skóre 180:167 a mají právo se těšit na šampionát.

Srbsko VS. Švýcarsko 32:31
    Švýcarsko VS. Chorvatsko 28:33
    Švýcarsko VS. Belgie 36:22

Zdravím všechny fanoušky české házené. Je mi ctí pro Vás komentovat zápas Česka, který se v rámci přátelského utkání představí ve Švýcarsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ondřej Černý

Švýcarsko: Portner, Winkler- Schmid, Meister, Rubin, Svajlen, Lier, Sidorowicz, Rothlisberger, Küttel, Maros, Schelker, Tominec, Gerbi, Bringolf, Milosevic
    Česko: Mrkva, Galia – Hrstka, Bečvář, Piroch, Štěrba ,Kašpárek, Babák, Číp, Šlachta, Klíma, Poloz, Dokoupil, Užek, Zbránek, Fulnek