Vegas – Colorado 1:6 (kon.) | Toronto – San Jose 4:1 (kon.) | New Jersey – Arizona 3:5 (kon.)
Detroit – Buffalo 0:2 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 2:4 (kon.) | Vancouver – Washington 5:6 (1:2 po s.n.)

Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:40
    Lukáš Radil (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:52 (03:36:56)

1. Morgan Rielly (TOR) 1+0
    2. Ilja Michejev (TOR) 1+1
    3. Jake Muzzin (TOR) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:16 (8:7, 9:3, 11:6)
    Zblokované střely – 11:16
    Vyhraná vhazování – 18:18
    Trestné minuty – 2:10
    Hity – 12:19

Toronto nakonec vítězí nad Žraloky ze San Jose 4:1! Výsledek zápasu však byl dlouho na vážkách. Hosté totiž vedli od 11. minuty, kdy se prosadil Kevin Labanc. Leafs se podařilo srovnat až dvě sekundy před koncem druhé části zásluhou Jakea Muzzina a nerozhodný stav 1:1 pak platil ještě v 55. minutě. Zápas na stranu domácích zlomil svou trefou až Morgan Rielly a definitivní rozuzlení přišlo v poslední minutě. Nejprve zamířil do opuštěné klece Sharks Ilja Michejev a v čase 59:30 ještě zpečetil skóre Auston Matthews.

59:30 Auston MATTHEWS - 4:1

59:30
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Ještě jeden gól pro Leafs! Dočkal se i AUSTON MATTHEWS, který z levého kruhu vyslal na hostujícího gólmana střelu po ledě a puk propadl Martinu Jonesovi pod levým betonem až za brankovou čáru – 4:1. Asistence: Mitchell Marner.
    59:12 Ilja MICHEJEV - 3:1

59:12
    Teď už zřejmě rozhodnuto je! Erik Karlsson zaváhal při vyvážení puku, Mitchell Marner ho odzbrojil a okamžitě hrací předmět předal ILJOVI MICHEJEVOVI, který opuštěnou branku Sharks už nemohl minout. Asistence: Mitchell Marner.

58:42
    Kasperi Kapanen mohl rozhodnout. Z úhlu však netrefil prázdnou branku soupeře!

58:27
    Oddechový čas pro San Jose.

58:27
    Rielly vyhodil. Kasperi Kapanen se snažil puk dojet, ale Erik Karlsson se před ním udržel. Domácím je tedy odpískáno zakázané uvolnění.

57:47
    Jones odjel na střídačku, San Jose to zkouše s šesti hráči v poli!

57:10
    Nahození Burnse bylo nabídkou na teč. Puk ale jen prolétl kolem Andersenovy branky.

56:17
    Kanadský celek mohl pojistit svůj náskok. Mitchell Marner našel žabičkou Ilju Michejeva, který už byl sám před Jonesem. Při pokusu o forhendovou kličku mu však puk utekl!

55:49
    Rozhodčí viděli vysokou hůl jednoho z hráčů domácích. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
    54:31 Morgan RIELLY - 2:1

54:31
    Asi jsem to přivolal! Domácí totiž zaslouženě strhávají vedení na svou stranu! William Nylander zavezl puk zpět do útočného pásma a přihrávkou z otočky našel MORGANA RIELLYHO, který z pravého kruhu zamířil do bližšího horního růžku Jonesovy branky – 2:1. Asistence: William Nylander.

54:09
    Střela Riellyho od modré se mezi tyče nevešla. Leafs jsou útočnějším týmem, ale stále to nemohou vyjádřit střelecky.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 40. Muzzin (Spezza, I. Michejev), 55. Rielly (W. Nylander), 60. I. Michejev (Marner), 60. Matthews (Marner) – 11. Labanc (Burns, Hertl)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Ceci, Rielly (A), Barrie, Muzzin, Holl, Gravel – W. Nylander, Matthews (A), A. Johnsson – Marner (A), Kerfoot, I. Michejev – Kapanen, Spezza, Moore – F. Gauthier, N. Shore, Timashov.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns (A), Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Heed, Ferraro – Marleau, Couture (C), Meier – Labanc, Hertl (A), E. Kane – M. Karlsson, J. Thornton, Goodrow – Radil, Gambrell, Sörensen.

Rozhodčí: Kozari, Lambert – Nagy, Cherrey

Diváci: 19 101