Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 3:2 (kon.)
konec
St. Louis Blues
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Minnesota Wild
Čtvrtek 31.10.2019, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:49:25)
   
  Československá stopa v utkání:
  Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský zástupce.
   
  Tři hvězdy utkání:
  1. Jordan Binnington (STL) 35 zák., 1 gól, 97,2%
  2. Alex Pietrangelo (STL) 1+1
  3. David Perron (STL) 0+1.
   
  Statistiky utkání:
  Střely na branku: 26 – 36 (7:12, 13:12, 6:12)
  Zablokované střely soupeře: 11 – 14
  Trestné minuty: 6 – 6
  Využité přesilové hry: 0/3 – 0/3
  Vyhraná vhazování: 58% – 42%
  Bodyčky: 13 – 18.
   
  Je dobojováno! Souboj dvou týmů ze západní Konference dlouho postrádal větší náboj. Ten vznikl až v sedmadvacáté minutě, nicméně na Blaisovu vychytralou střelu o pár desítek vteřin později zareagoval do dneška střelecky mlčící Zuccarello. Rozhodnout se muselo až po druhé přestávce, kdy St. Louis jasně ovládalo hru a v čase 41:39 se zaslouženě ujalo vedení díky Pietrangelovi. Minnesota našla poslední zbytky sil až v úplném závěru, vyrovnat ale nedokázala a s pouhými třemi výhrami tak zůstává u chvostu tabulky.
   
  Konec zápasu.
   
  59:56
  Mikko Koivu vyhrál buly, jenže Suter s Dumbou puk pod kontrolu nedostali a Steen jej vyhodil do bezpečí. Wild už vyrovnat nedokáží!
   
  59:47
  Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Carl Gunnarsson – 2 min., hákování).
   
  59:47
  Zach Parise ukradl puk faulujícímu Gunnarssonovi v prostoru vedle branky. Zkušenému útočníkovi puk utekl, ale nechtěnou střelu za něj obstaral Steen, jehož hokejka nebezpečně poslala kotouč na lapačkou zasahujícího Binnigtona.
   
  59:09
  Dumbovo zakončení zápěstím bylo zablokované. Staal pak zpoza branky přihrával do ohně, ale Parise neměl prostor na pořádnou střelu.
   
  59:01
  Zuccarellovu střelu z pravého mantinelu Binnington jenom vyrazil a pak měl plné ruce práce s bekhendovou dorážkou finského útočníka Koiva. Zach Parise ještě šavloval hokejkou v brankovišti, ale puk z domácího brankáře nevypadl.
   
  59:00
  Poslední minuta třetí třetiny.
   
  58:32
  Sanford mohl rozhodnout střelou do prázdné branky. Dubnyka však bravurně nahradil Zuccarello, který ještě udržel Wild ve hře.
   
  58:19
  Devan Dubnyk opouští své pracoviště a míří na střídačku, aby pustil do hry šestého hráče v bílém dresu!
   
  57:54
  Konečně aspoň menší tlak od hostů. Hartman si vyměnil přihrávky se Suterem a pak nabil Greenwayovi na střelu z první, kterou Binnington vyrazil.
   
  57:20
  Schwartz vybojoval puk na obranné modré čáře. Potřeboval ale střídat a rezignoval tak na nějaký útočný výpad vstříc Dubnykovi.
   
  56:46
  Binnington se chytře rozhodl zastavit nahození Fialy a sám dostal puk pryč z obranného pásma St. Louis, které dělí už jen tři minuty od vítězství.
   
  56:18
  Parayko se vrátil pro puk k vlastní brance. Poté sám projel do útočného pásma a přihrávkou doleva vyzval ke střele Jadena Schwartze, kterého Dubnyk vychytal lapačkou.
   
  55:39
  Perronovi utekl puk od hokejky k Zuccarellovi, který chtěl vyrazit na zteč, ale důrazným zákrokem byl zastaven ještě u červené čáry.

  Michal Břuchanský

  Branky a nahrávky: 27. Blais (R. O'Reilly, Pietrangelo), 42. Pietrangelo (Perron, Gunnarsson) – 29. Zuccarello (E. Staal, Zucker)


  St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Parayko, Faulk, Bouwmeester, Dunn, Gunnarsson – Blais, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Thomas, Bozak, Steen (A) – Sundqvist, Barbašev, MacEachern.
  Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Kunin, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Hartman, M. Koivu (C), M. Foligno – Fiala, V. Rask, Greenway.

  Rozhodčí: Joannette, MacDougall – Berg, Tobias

  Diváci: 18 096