Barys – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:5 (kon.) | Jokerit – N.Novgorod 3:1 (kon.)
Petrohrad – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – Vladivostok 3:4 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 4:2 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Ak Bars Kazaň
Sobota 02.11.2019, 15:30 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Ak Bars Kazaň.

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Východní konference se ziskem 27 bodů. Klubu se daří, vždyť dotáhl do vítězného konce už sedm zápasů v řadě, naposledy doma proti Chabarovsku. Toto utkání došlo až do nájezdů, ve kterém byli domácí úspěšnější, dotáhli tak skvělý obrat po dvoubrankové ztrátě a vyhráli 4:3 po nájezdech.

Posledních pět utkání

Riga – Nižněkamsk 1:2
    Petrohrad – Nižněkamsk 2:3 sn
    Čerepovec – Nižněkamsk 1:2 pp
    Nižněkamsk – Vladivostok 4:3
    Nižněkamsk – Chabarovsk 4:3 sn

Hosté jsou ve Východní konferenci na prvním místě, nasbírali už 37 bodů a můžou se pochlubit třízápasovou vítěznou sérií. Naposledy se o síle mužstva přesvědčil Vladivostok, který v Kazani nedal ani gól a Ak Bars vyhrál po gólech Cormiera a Osnovina 2:0.

Jektěrinburg – Kazaň 1:6
    Magnitogorsk – Kazaň 1:0 sn
    Kazaň – Nur-Sultan 3:1
    Kazaň – Chabarovsk 3:1
    Kazaň – Vladivostok 2:0

Zápas v Něftěchim Areně začne v 15:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, po hymnách začne samotný zápas.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy (A), Pajgin, Šaripzjanov, Bryncev, Rjasenskij, An. Sergejev, S. Zacharčuk – Porjadin, Z. Mitchell, White – Chajrullin, P. Kulikov (A), Šiksatdarov – Enlund, Berglund, Padakin (C) – Černikov, Šarifjanov, Denis Kazionov – Chisamutdinov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Wikstrand, Jarullin, Ljamkin, Judin, Chenkel (A), Pedan, Fazylzjanov – K. Petrov (C), Cormier, Azevedo – Zaripov, A. Galimov, Galijev – O. Li, Osnovin, Frattin – Fisenko, M. Gluchov (A), E. Galimov – Kara.

Rozhodčí: Akuzovskij, Bělov – Galimov, Šadrin.

00:01

00:48
    Zprava si do útočného pásma vjel domácí Kulikov, jeho bekhendová střel však pro Reideborna nebezpečí neznamenala.

01:17
    Oba týmy střídají během hry, domácí Šaripzjanov čeká, až se mu nabídnou spoluhráči a on bude moci zahájit útok.

02:09
    Gluchov se snažil prosmýknout mezi dvěma obránci Neftěchimiku, skončil však pouze v rohu a ke střele se nedostal.

02:49
    Neuspěl ani Emil Galimov, ten byl vytlačen z ideálního střeleckého úhlu.

03:34
    Domácí pouze nahodili puk do útočného pásma a odjeli střídat. Wikstrand se snaží o založení protiútoku.

04:29
    Po nahození od modré čáry se před Reidebornem zjevil Berglund, pokus o dorážku však nebyl úspěšný.

05:13
    Už od úvodních okamžiků se hraje svižný a bruslivý hokej, akce střídá akci, teď ještě zapracovat na finální fázi...

05:58
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    No vida a hned je tu gól, když udeřili domácí. Kazionov se uvolnil, zprava nahodil puk na branku, a ten byl šikovně tečován ALEXANDREM ČERNIKOVEM. Reideborn zakročit nedokázal a je to 1:0. Asistence: Denis Kazionov, Zack Mitchell.
    05:58 Alexandr ČERNIKOV - 1:0

06:38
    Vedoucí gól domácí hodně nabudil, opět se cpou před Reideborna a snaží se o druhý úder.

07:19
    Od modré čáry nahazoval Wikstrand, Barulin měl ale velice dobrý výhled a nedělalo mu problém puk vyrazit.

08:07
    Kazionov se snažil o průnik pravým křídlem, puk ovšem skončil za brankou, odkud jej poté vyvezl Nikita Ljamkin.

09:06
    Hosté rozvinuli akci levým křídlem, Gluchov se však na modré čáře trochu zamotal a bylo z toho postavení mimo hru.

09:31
    Trocha nepřesností na obou stranách, domácí se teď dopustili zakázaného uvolnění.

10:14
    Už to skoro vypadalo, že hosté hráli v šesti, jeden z hráčů, na kterého navíc směřoval puk však o hru nejevil zájem a vše tak bylo v rámci pravidel.

11:05
    Osnovin na levém křídle nenašel prostor pro zakončení a tak pouze nahodil na Barulinovu branku.

12:01
    Závar před Reidebornem, bízko úspěchu byl White, zblízka však gólmana hostů nedokázal prostřelit.

12:39
    Zakázané uvolnění, tentokrát v podání hostujících hráčů. Hra se stěhuje před Reideborna.

13:31
    Domácí Berglund ztratil na modré čáře puk a vznikl kontr Kazaně. Jenže A. Galimov byl vytlačen k mantinelu.

14:27
    Na druhé straně dopadl podobně Šarifjanov, ani on se do zakončení neprobil a poznal tvrdost mantinelu.

14:49
    Po přihrávce z rohu se bleskově vysunul hostující Petrov, bekhendové zakončení ale pokryl zatím bezchybný Barulin.

14:58
    Azevedova střela z levého kruhu postrádala přesnost, na branku vůbec nešla.

15:52
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje hostující tým. Za podrážení dostal dvě minuty Pavel Padakin.

16:47
    Střela z vrcholu pravého kruhu skončila nad brankou domácích, v rohu rozjíždí další akci Petrov.

17:17
    Domácím se daří po mantinelu vyhodit až k Reidebornovi, bránící čtveřice střídá.

17:52
    Nižněkamsk se ubránil, Padakin se již vrátil na ledovou plochu.

18:30
    Ljamkin předvedl na modré čáře až příliš mnoho kliček, postavení mimo hru sice nezpůsobil, nicméně obrana Neftěchimiku se mezitím stačila stáhnout.

19:19
    Střela od modré čáry se přes chumel hráčů k Barulinovi nedostala, domácí jdou v před.

19:41
    Opět se bude vylučovat, nyní ale na straně hostů. Dvě minuty za držení dostal Kamil Fazylzjanov.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, která přinesla celkem svižný hokej, nicméně velkých šancí bylo opravdu málo. Přesto se diváci dočkali jednoho gólu, když se na konci šesté minuty dostal k teči Kazionovova nahození Alexandr Černikov a Reideborn na tuto změnu zareagovat nedokázal. Kazaň v této části narážel na dobrou obranu, Barulina se hráčům hostů příliš prověřit nepodařilo a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.

20:27
    Porjadin zadovkou našel Whitea, ten ihned pálil z levého kruhu, Reideborn na jeho dělovku ale zvládl zareagovat.

21:13
    V brejku se ocitl Berglung, jenže to měl na bekhend a navíc zakončoval jednoruč. Tohle nebyl pro Reideborna problém pokrýt.

21:41
    Hosté oslabení přečkali a jsou zase v plném počtu.

22:24
    Barulin zkrotil nahození ze středního pásma a hned rozehrál na své spoluhráče.

23:17
    Výpad Kazaně po pravé straně skončil pouze sražením prodírajícího se Osnovina. Barulinova branka se vychýlila ze svého postavení a okamžitě se tak pískalo.

24:04
    Kazaň začíná trochu přidávat na tempu, před Barulinem je docela živo, nicméně stále platí, že koncovka Ak Barsu není nejlepší.

25:27
    Rozehra Kazaně teď trochu pokulhává již ve vlastním pásmu, domácí tým skvěle forčekuje.

25:58
    Neftěchimik potřeboval vystřídat, šikovné vyhození bez zakázaného uvolnění tak přišlo vhod.

26:40
    Trocha nepřesností na obou stranách, hra nám také trochu ztratila na tempu.

27:18
    Tlak domácích. V přečíslení přihrával Pajgin na střed, White pálil mimo.

28:31
    Chajrullin se probíjel kolem levého mantinelu, ale i když do toho dal všechno, obrana Kazaně jej dál nepustila.

29:14
    Reideborn odolává výpadům domácích nejprve lapil střelu Murphyho od modré čáry, poté si poradil i s dorážejícím Pajginem.

29:31
    Na druhé straně zakončoval přes obránce Zaripov a o dorážku se pokoušel Galijev. I zde ale platilo, že vítězně z toho všeho vyšel brankář.

30:17
    Domácímu Padakinovi scházela podpora spoluhráčů a tak pouze od modré čáry nahodil puk do rohu.

31:12
    Barulin stále drží čisté konto, odolal i proti poměrně svižnému pokusu z levého kruhu.

31:41
    Azevedo musel pospíchat za vyhozeným pukem, rozhodčí signalizoval, že se o zakázané uvolnění jednat nebude.

32:32
    A poradil si i s bombou Zaripova zblízka. Stále tak platí těsný stav 1:0.

33:34
    Kazaň se snaží, bojovnost se hostům upřít nedá, v rozích si ale mnoho šancí nevypracuje. A právě tam se obrana Nižněkamsku snaží soupeře vytláčet.

34:02
    VOlný Pedan si na modré čáře klepal o puk, nebyl ovšem vyslyšen.

34:41
    Nedáš – dostaneš. Hosté spálili šanci při pokusu o forhendový blafák, Neftěchimik se dostal do kontru, zprava si do střelecké pozice najel MARAT CHAJRULLIN a přesnou střelou ke vzdálenější tyčce upravil na 2:0. Asistence: Jevgenij Rjasenskij, Ildar Šiksatdarov.
    34:41 Marat CHAJRULLIN - 2:0

35:32
    No a už je to o tři branky! Po zisku puku ve středním pásmu se do sóla dostal PAVEL PORJADIN a svou šanci využil nekompromisní střelou, na kterou Reideborn nenašel recept – 3:0. Asistence: Timur Šarifjanov.
    35:32 Pavel PORJADIN - 3:0

36:45
    Kazaň je teď jako opařená a akce končí daleko před Barulinem.

37:52
    Trochu hraniční zákrok v pásmu domácího celku, oba hlavní rozhodčí však zůstali v klidu a nechali pokračovat ve hře.

38:26
    Ke kruhům si sjel domácí Pajgin a snažil se trefit volný prostor Reidebornovy branky. Minul.

38:44
    Na ledě teď zůstal hostující Petrov a drží se za koleno. Jeho spoluhráči se ihned vrhli na Porjadina, který hostujícího útočníka zastavil bodyčekem, rozhodčí tak měli plno práce s uklidněním situace.

38:44
    Výsledkem je dvouminutový trest za hrubost pro hostujícího Patrice Cormiera.

39:53
    Těsně před odchodem do kabin se domácí radují z využité přesilovky a čtvrtého gólu. Bombu od modré čáry vyslal ANDREJ SERGEJEV a jeho šleha se zastavila až za Reidebornem! Asistence: Damir Šaripzjanov, Zack Mitchell.
    39:53 Andrej SERGEJEV - 4:0

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi čtyřicet minut hry a vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto. Kazani se nepovedlo i přes několik dobrých pozic dosáhnout vyrovnání, když skvělý Barulin zvládal pochytat všechny výpady i střely zblízka a tak ve druhé části třetiny domácí třikrát udeřili. Ve 35. minutě se z pravého kruhu trefil Marat Chajrullin, o minutu později proměnil sólo Pavel Porjadin a sedm sekund před koncem druhé dvacetiminutovky se v přesilovce trefil od modré čáry Andrej Sergejev. Do kabin se tak odešlo za stavu 4:0 pro domácí Neftěchimik.

40:01
    V brance Kazaně došlo ke změně, Adam Reideborn zůstal na střídačce, do branky se postavil Timur Biljalov.

40:48
    Hosté v prvním útočném výpadu třetí třetiny, puk šel ale mimo branku.

41:00
    Kazaň si teď zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení totiž dostal Marat Chajrullin.

41:50
    Domácím se povedlo vyhodit z vlastního pásma, Kazaň tak musí začít zase od začátku.

42:23
    Příklep od modré čáry skončil u Barulina, ten puk zvládl vyrazit k mantinelu.

42:43
    Další vyhození ze strany domácích, přesilovka Kazaně se chýlí ke svému konci.

43:00
    A už je také po přesilovce, Chajrullin je zpátky na ledě.

43:08
    Z levého kruhu pro vhazování střílel Cormier, Barulin měl ale výborný rozhled a puk skryl ve své lapačce.

44:26
    Biljalov si ještě prakticky nesáhl na puk, Kazaň v úvodu třetí části vytváří na soupeře tlak a hraje se tak na opačné straně kluziště.

45:05
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku, hra se vrací před Barulina.

45:40
    Zblízka se za Barulina snažil dostrkat puk Oleg Li, hostům dnes ale skutečně není přáno.

46:11
    Teď před Barulinem číhal Osnovin a tečoval nahození z dálky. Puk se vykutálel těsně vedle pravé tyčky.

47:31
    Biljalov vyrazil nepříjemné nahození, hra teď plyne v jeho levém rohu hrací plochy.

48:37
    Barulin toho teď moc neviděl, přesto nějakým způsobem zvládl střelu Chenkela pokrýt.

49:07
    Kazaň vstřelila branku!
    Barulinova nula je pryč. Po výpadu z pravé strany přišla střela, kterou neudržel a na brankovišti se nejlépe zorientoval MATT FRATTIN a zblízka doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Oleg Li, Andrej Pedan.
    49:07 Matt FRATTIN - 4:1

49:48
    Barulin se má rázem co otáčet, nyní pravým betonem vykopl sklepnutí Patrice Cormiera.

50:30
    Neftěchimik opět napadá rozehrávku soupeře a drží jej ve vlastním pásmu. To domácím maximálně vyhovuje.

51:11
    Kazaň si zahraje přesilovku, pět minut plus do konce utkání dostal Marat Chajrullin.

52:04
    No a máme tu drama! Po kombinaci v útočném pásmu přišla přihrávka na pravý kruh, kde napřáhl DANIS ZARIPOV a Barulin se nestačil přemístit – 4:2. Asistence: Albert Jarullin, Andrej Pedan.
    52:04 Danis ZARIPOV - 4:2

53:45
    Domácí čtveřice se teď výborně brání a posílá puky ven z pásma.

54:20
    Činí se i Barulin, nyní pravým betonem vykopl nepříjemné nahození od modré.

55:44
    Petrov to neúspěšně zkoušel z levé strany, puk projel do rohu.

56:11
    Dlouhá přesilovka Kazaně je u konce, hraje se v pěti na obou stranách.

57:16
    Tak ještě jedna nepříjemnost pro Nižněkamsk, dvě minuty za podrážení dostal Andrej Sergejev.

57:32
    Barulin drží svůj tým, létá teď na něj jeden puk za druhým.

57:32
    Kazaň si bere oddechový čas.

57:32
    Kazaň je v šesti, Biljalov je na střídačce!

57:43
    Galijev nebyl daleko od snižující branky, jeho tvrdá střela z levého kruhu byla sražena mimo branku i ledovou plochu.

58:35
    Galijev nyní sestřelil bránícího hráče, domácí o chviličku později vyhodili do středního pásma.

58:59
    Petrov nedokázal zvednout puk nad ležícího Barulina, puk je v rohu.

59:16
    Domácí jsou v plném počtu, hraje se tak pět na šest.

Utkání je u konce a Nižněkamsk své vedení zvládl udržet. Kazaň se sice ve třetí třetině pustila do velkého tlaku, hrálo se prakticky neustále před Barulinem, hosté však dali pouze dvě branky. Jako první se trefil v 50. minutě Matt Frattin a v pětiminutové přesilovce se v 53. minutě prosadil Danis Zaripov. Závěrečný tlak se rozbíjel o domácího gólmana a zápas tak skončil výsledkem 4:2.

Československá stopa v utkání:
    Do utkání žádný český, ani slovenský hráč nenastoupil.

Utkání sledovalo 5 230 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:59:21)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Černikov (Denis Kazionov, Z. Mitchell), 35. Chajrullin (Rjasenskij, Šiksatdarov), 36. Porjadin (Šarifjanov), 40. An. Sergejev (Šaripzjanov, Z. Mitchell) – 50. Frattin (O. Li, Pedan), 53. Zaripov (Jarullin, Pedan)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (41. Biljalov) – Wikstrand, Jarullin, Ljamkin, Judin, Chenkel (A), Pedan, Fazylzjanov – K. Petrov (C), Cormier, Azevedo – Zaripov, A. Galimov, Galijev – O. Li, Osnovin, Frattin – Fisenko, M. Gluchov (A), E. Galimov – Kara.

Rozhodčí: Akuzovskij, Bělov – Galimov, Šadrin

Diváci: 5 230