MAC Budapešť – Nové Zámky 7:1 (kon.) | Košice – Nitra 4:1 (kon.) | Zvolen – Trenčín 1:2 (kon.)
Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 1:0 (1:0 po s.n.) | Detva – Poprad 2:4 (kon.) | HC Slovan – Michalovce 5:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Neděle 03.11.2019, 18:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

HC Slovan bude v nedeľu podvečer hostiť nováčika súťaže z Michaloviec. Na konci septembra sa belasí predstavili na ľade súpera a hoci dvakrát viedli, napokon odchádzali z ľadu so sklonenými hlavami. Domáci v tretej tretine odskočili belasým na dva góly, Zigo v drese hostí premenil samostatný nájazd a svojim gólom napokon tak dal výsledku už len kozmetickú podobu. Slovan sa vezie na víťaznej vlne a v tabuľke formy má štrnásť bodov, hostia bodov päť a o favoritovi zápasu niet pochýb. Aj postavenie v tabuľke pasuje do role favorita domácich, rozdiel v bodovom zisku je vyjadrený číslom štrnásť, hostia ale majú jeden zápas k dobru. Potvrdí Slovan úlohu favorita, alebo sa Michalovciam podarí bodovať na belasom ľade? Na všetky otázky budeme poznať odpovede v nedeľu večer.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipsport ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HK Dukla Ingema Michalovce a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

HK Dukla Ingema Michalovce:

Rozhodca:

Adamec, Novák – Valo, Gegáň.

Príjemný podvečer z Bratislavy vám želám. Na ľadovej ploche prebieha rozkorčuľovanie v plnom prúde, domáci v bielo-modrých farbách, hostia v čierno-oranžovej kombinácii farieb. V bránke domácich sa predstaví Kanaďan Barry Brust, v bránke hostí od úvodu Adam Trenčan.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:36
    Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, keď Dalhuisen trafil tvár Ziga, dve minúty a presilovka pre Slovan.

01:16
    Hostia najskôr poslali puk do stredného pásma, Slovan ich však následne zamkol v pásme, puk opustil hraciu plochu, vhadzujeme po ľavej ruke Trenčana.

02:03
    Slovan Bratislava dal gól!
    Situáciu hlavný bude konzultovať s videorozhodcom zápasu. Videorozhodca domácim gól berie, Matoušek a jeho spoluhráči sa tak radovali zbytočne.

02:24
    Hostia poslali puk von cez všetky čiary a získali cenný čas zo svojho oslabenia.

02:36
    Hostia v plnom počte, Slovan síce dosiahol gól, nebol uznaný pre nedovolený kontakt s brankárom.

03:18
    Od modrej z jej stredu vystrelil Juusela, Brust puk poslal do rohu klziska a zakrátko ho belasí vybojovali na svoje hokejky.

05:17
    Oblúkom letiaci puk na bránku hostí Trenčan radšej schoval do svojej rukavice, vhadzujeme v zóne hostí.

05:58
    Slovan chyboval na modrej ofsajdom a tak čiarový bol nútený akciu domácim zastaviť.

07:30
    Urbánek spoza ľavého kruhu švihom preveril pozornosť Trenčana, puk skončil v jeho lapačke.

08:22
    Sloboda z pravej strany z ostrého uhla trafil konštrukciu hosťujúcej bránky, hostia pôjdu do akcie.

08:34
    Brust vyrazil puk pred seba, pred bránkoviskom chcel dorážať Toma, Brust však pohotovo puk schoval pod svoje rukavice.

09:17
    Spoza bránky dostal puk na hokejku pred bránkovisko Žitný, ktorý pohotovo zakončil, Trenčan ho však vychytal a zmenu skóre sme nezaznamenali.

11:44
    Abdul vystrelil od modrej z ľavej strany, puk sa však k Trenčanovi nedostal, zablokovali ho hráči pred bránkoviskom.

11:56
    Na druhej strane sme videli v akcii Brusta, ktorý pohotovo zlikvidoval puk hostí a nepripustil žiadnu skrumáž pred svojou bránkou.

12:19
    Nerozumeli si chlapci v bielych dresoch pri brejkovej akcii a po chybe sa previnili proti pravidlám zakázaným uvoľnením.

13:49
    Slovan vyrobil krásnu hokejovú akciu na konci ktorej mal puk na zakončenie na hokejke Zigo, ktorý to skúšal na kľučku na Trenčana, bez úspechu.

15:21
    Hvila po prechode modrou vystrelil, puk poslal na ochrannú sieť, krátko predtým na druhej strane to skúšal Puliš, ktorý z medzikružia puk poslal len na ochranné sklo.

16:04
    Trenčanova lapačka zjedla puk z hokejky Panceho, ktorý vystrelil spoza pravého kruhu, diváci si na gól do tej ktorej bránky budú musieť počkať.

17:12
    Hostia striedať nemôžu, po zakázanom uvoľnení sa hra vráti späť pred Trenčana.

17:31
    Hostia chybovali na útočnej modrej a čiarový im hru prerušil pre ofsajd.

17:56
    Nedovolené bránenie v podaní Hančáka a presilovka pre domácich.

18:32
    Ďalší puk mimo obrannej zóny hostí, od Brusta začína presilovková akcia belasých.

18:57
    Trenčan v pokľaku kryje puk z hokejky domáceho hráča, ani teraz sme zmenu skóre nezaevidovali.

19:22
    Puk pri Brustovi a oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.

19:56
    Belasí pomotali obrane hostí hlavy a po prihrávkach na jeden dotyk sa puk od korčule hráča hostí dostal na hokejku ŽIGU PANCEHO, ktorý z medzikružia prekonal Trenčana v bránke hostí. Asistencie: Jakub Urbánek a Radovan Puliš.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli dva góly. Ten prvý z nich videorozhodca správne domácim neuznal pre nedovolený kontakt s brankárom a tak si diváci na gól museli počkať až do samého záveru prvej tretiny, keď Pance v početnej výhode vsietil. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 9:7.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:57.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:20
    Linet po prechode modrou vystrelil spoza kruhov, Brust puk poslal späť do hry a belasí zakrátko puk poslali von na zakázané uvoľnenie.

21:59
    Pance od mantinelu od kruhu na ľavej strane posunul puk na hokejku Kukumberga, ktorý vystrelil z vnútornej strany kruhu, Trenčan puk vyrazil pred seba a následne zlikvidoval pod svojimi rukavicami.

23:16
    Bondra poslal z pravej strany puk do bránkoviska, z otočky hľadal ešte Jendek svojho spoluhráča, nenašiel ho a z akcie domácich tak napokon nič nebolo.

24:11
    Mesikämmen vystrelil príklepom od ľavého kruhu, Brust puk zlikvidoval a hostia si na gól budú musieť ešte počkať.

25:26
    Z vrcholu ľavého kruhu to vyskúšal Ventelä, domáci hráč do dráhy puku vložil hokejku a puk poslal na ochrannú sieť.

25:37
    Vhadzovanie pred Brustom si zopakujeme, Slovan akciu nezvládol a vyprodukoval zakázané uvoľnenie.

25:39
    Dukla Michalovce dala gól!
    Hostia vyhrali buly, puk z vrcholu kruhu strelou zápästím poslal do bránky domácich AKI JUUSELA. Asistencia: Christophe Lalancette.

26:06
    Domáci našli rýchlu odpoveď na gól hostí, puk si pred bránkoviskom prevzal na hokejku ROMAN ŽITNÝ, ktorý vyrobil na Trenčana kľučku a efektne zavesil. Asistencie: Žiga Pance a Martin Štajnoch.

27:04
    Bondra vystrelil švihom zo spodného oblúka ľavého kruhu z ťažkého uhla, Trenčan v pokľaku pri pravej žrdi puk kryje vo svojom náručí.

27:42
    Spoza Meszároša z ľavej strany vystrelil Mašlonka, Brust puk zlikvidoval vo svojej rukavici a menšiu šarvátku medzi Meszárošom a Mašlonkom rozhodcovia ihneď prerušili.

29:18
    Sloboda poslal od modrej z jej stredu puk na bránku hostí, Trenčan cez pravý betón puk poslal na pravú stranu k mantinelu a hostia majú puk pod svojou kontrolou.

30:59
    Slovan v brejku zvyšuje náskok, Zigo vystrelil z ľavého kruhu, puk minul bránku hostí, no odrazil sa od zadného mantinelu na druhú stranu, kde pohotovo do odkrytej časti bránky zakončil MARTIN ŠTAJNOCH. Asistencie: Tomáš Zigo a Jindřich Abdul.

32:02
    Spoza bránky od Abdula dostal puk pred bránkovisko na hokejku DOMINIK JENDEK, ktorý z prvej pohotovo poslal puk do siete hostí. Asistencie: Jindřich Abdul a Radovan Puliš.

32:02
    Oddychový čas hostí, ktorí volia taktiku na ďalší priebeh zápasu.

33:16
    Brust za nedovolené bránenie inkasuje menší trest, ktorý odsedí Pance.

33:28
    Z ľavej strany od kruhu neuspel Ventelä a následne z medzikružia ani Lalancette. Vhadzujeme po pravici Brusta.

33:57
    Z medzikružia pekne vystrelil Dalhuisen, trafil masku Brusta, puk sa odrazil dole na ľad a Brust si ho hokejkou pritiahol k sebe a schoval pod rukavicu.

34:42
    Hostia držali domácich v pásme, akciu zakončil z vrcholu pravého kruhu Juusela, puk po teči domácich končí na ochrannej sieti.

35:02
    Štajnoch poslal puk von cez všetky čiary a Slovan získal sekundy zo svojho oslabenia.

35:16
    Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie prežil bez ujmy.

35:42
    Trenčan po akcii domácich kryje nahodený puk na jeho bránku, Slovan získal pásmo, vhadzujeme po ľavej ruke gólmana hostí.

36:12
    Abdul z ľavej strany hľadal za kruhmi Puliša, puk mu však vypichol Zekucia a z akcie domácich zišlo.

37:05
    Akciu domácim zastavil čiarový pre ofsajd, blíži sa záver druhej tretiny.

37:53
    Pekne to vymyslel CHRISTOPHE LALANCETTE, ktorý si zasekol puk na pravom kruhu, urobil otočku a vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu, nuž a urobil z Brusta teraz štatistu. Asistencia: Marek Mašlonka.

39:32
    Hamráček poslal z ľavej strany puk medzi kruhy, odkiaľ zakončil Chalupa. Brust ho vychytal a z tutovky hráča hostí gól do šatne veru nebude.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sa s gólmi roztrhlo vrece. Hosťom sa podarilo vyrovnať po vyhranom buly, no vzápätí Slovan pridal do siete hostí jeden krajší gól ako druhý, keď sa do listiny strelcov postupne zapísali Žitný, Štajnoch a Jendek. S blížiacim sa klaksónom sme si mohli vychutnať ešte lahôdku v podobe gólu hostí, ktorý vsietil Lalancette a potešil tak nielen svojich fans, ale aj oko pravého hokejového fanúšika. Pomer striel medzi žrde v druhej časti hry 9:15.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:57.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:31
    Abdul neuspel svojim pukom z pravej strany od kruhu a potom to vyskúšal od modrej z ľavej strany Bačik, ukazovateľ na svetelnej kocke nad ľadom sa meniť nebude.

41:01
    Trenčan likviduje ďalší puk pod svojim telom a vhadzovanie pred brankárom hostí si zopakujeme.

41:06
    Slovan vyhral buly a puk smeroval na bránku hostí, Trenčan mal odkrytý výhľad a puk schoval vo svojej lapačke.

42:01
    Pokazená akcia hostí vygenerovala zakázané uvoľnenie a opäť tak budeme vhadzovať pred Trenčanom.

42:37
    Hra sa nám kúskuje, Slovan sa previnil na útočnej modrej ofsajdom, čiarový mu akciu zastavil.

43:24
    Giľák vystrelil z ľavého kruhu, Brust puk usmernil do rohu klziska, zakrátko ho domáci dostali na svoje hokejky.

45:00
    Mašlonka dostal pekný puk medzi kruhy, vystrelil pohotovo z prvej po ľade, minul však bránku Brusta a kontaktný gól sme nevideli.

45:15
    Zlé striedanie domácich, šesť hráčov na ľade a trest pre hráčsku lavičku, presilovka pre hostí.

46:13
    Giľák vystrelil z ľavého kruhu, puk letiaci tesne nad ľadom Brust schoval vo svojej rukavici.

46:31
    Juusela dve minúty za podrazenie, Kukumberg dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovka hostí päť na štyri pokračuje.

46:58
    Galamboš príklepom z pravého kruhu poslal puk na bránku domácich, Brust puk poslal do rohu klziska, aby sa zakrátko rovnakou strelou z rovnakého miesta prezentoval opäť Galamboš, Brust poslal puk späť do hry.

47:15
    Domáci v plnom počte, Michalovce ponuku na kontaktný gól neprijali.

48:43
    Hákovanie v podaní Urbánka a hostia si opäť zahrajú presilovú hru.

49:36
    Ventelä a jeho pekná strela od modrej z jej stredu, Brust puk poslal do rohu klziska, Slovan vyrazil do akcie a sekundy z jeho oslabenia plynú.

50:43
    Domáci v plnom počte, Michalovce ani túto svoju početnú výhodu v gól nepretavili.

52:10
    Slovan hral chvíľu s pukom na hokejkách v zóne hostí, efektný palebný priestor si však nevypracoval a hostia sa ubránili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

53:04
    Kukumberg vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu, Trenčan ho vychytal a po malej šarvátke budeme vylučovať.

53:04
    Sloboda na strane domácich a Zekucia na strane hostí, obaja po dve minúty za hrubosť, hráme štyria proti štyrom.

53:19
    Dalhuisen poslal na ľad Ziga a dostal dvojku za hrubosť, presilovka pre Slovan, hráme štyria proti trom.

54:30
    Zigo najskôr netrafil priestor bránky hostí, aby sa potom Slovan chybnou prihrávkou pripravil o akciu, hostia zaviezli puk až k bránkovej čiare domácich.

55:04
    Domáci v plnom počte a hostia so štyrmi korčuliarmi na ľadovej ploche, bude nasledovať krátka presilovka domácich päť na štyri.

55:11
    Safaralejev dostal dve minúty za seknutie, krátka presilovka belasých päť na tri.

55:19
    Hostia so štyrmi hráčmi na ľade, pokračuje presilovka belasých o jedného muža v poli.

56:19
    Puliš dve minúty za hákovanie, hrať budeme teraz štyria proti štyrom, blíži sa záver tretej tretiny.

57:11
    Hostia v plnom počte a teraz si presilovú hru zahrajú Michalovce.

58:19
    Domáci v plnom počte, hostia držia belasých v pásme, Slovan im však priestor k streľbe neposkytol.

59:33
    Až teraz je puk v strednom pásme, Trenčan zostal vo svojej klietke a hostia sa k power play nedostali.

59:52
    Brejk domácich zakončil strelou pod brvno ŽIGA PANCE.

Je dobojované, v tretej tretine sme videli len jeden gól a rovnako ako v prvej až v jej závere. Brejk domácich premenil v gól Pance a stanovil tak konečnú podobu dnešnému výsledku. Tretia tretina nám však priniesla množstvo vylúčených hráčov na oboch stranách a diváci sa v hľadisku nenudili. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 10:8, celkom 28:30, dobrú noc všetkým želá z Bratislavy Vladimír Korduliak. (20:36:14)

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 20. Pance (Urbánek, Puliš), 27. Žitný (Pance, Štajnoch), 31. Štajnoch (Zigo, Abdul), 33. Jendek (Abdul, Puliš), 60. Pance – 26. Juusela (Lalancette), 38. Lalancette (Mašlonka)

HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Bačik, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Hudec, Demo – Bondra, Zigo, Abdul – Jendek, Puliš, Matoušek – Pance, Kukumberg (A), Sloboda – Žitný, Urbánek
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Surák) – Ventelä, Dalhuisen, Mesikämmen, Hančák (A), Kolba (C), Vorobjov, Zekucia – Mašlonka (A), Lalancette, Juusela – Hvila, Galamboš, Borov – Giľák, Linet, Safaralejev – Hamráček, Toma, Chalupa – Mesároš

Rozhodčí: Adamec, Novák – Valo, Gegáň

Diváci: 4.068