Čerepovec – Kazaň 0:2 (kon.) | Jaroslavl – Vladivostok 2:5 (kon.) | Nižněkamsk – CSKA Moskva 4:1 (kon.)

Československá stopa

Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 28:52 (17:57:14)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 45:49 (14:12, 8:14, 19:21 – 4:2)
    Zblokované střely – 16:12
    Vyhraná vhazování – 42:33
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 14:9

V rozstřelu byl úspěšnější hostující celek. Hned tři hráči Torpeda totiž dokázali nájezdy proměnit. Na druhé straně uspěl pouze jeden střelec. Za autora vítězného nájezdu je označen Jordan Schroeder.

Zápas dlouho nebyl moc zajímavý a na první gól se čekalo až do závěru druhé třetiny, ale pak to hráči divákům bohatě vynahradili. Ve třetí části padlo hned pět branek a za stavu 3:3 se šlo do prodloužení a následně také do nájezdů.

Jordan SCHROEDER - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
    Autorem vítězné branky je JORDAN SCHROEDER.

4. série
    1:3
    Jordan Schroeder proměňuje a Torpedo si tak odveze z ledu Viťazu dva body!

4. série
    1:2
    Aaltonen střílel jen do Tichomirova.

3. série
    1:2
    Anton Šenfeld se prosadil střelou na vyrážečku.

3. série
    1:1
    Pavel Černov udělal forhendovou kličku. Zdálo se, že Tichomirov uspěje, ale puk mu nakonec nějak projel pod betonem.

2. série
    0:1
    Stanislav Bočarov se trefil mezi betony Ježova!

2. série
    0:0
    Makejev nepřelstil Tichomirova, který si před ním lehl a to mu stačilo.

1. série
    0:0
    Rattie mířil na lapačku. Branku netrefil.

1. série
    0:0
    Začal domácí Ševčenko. Myslel to dobře. Naznačil kličku do forhendu a házel puk do protipohybu brankáře, ale netrefil branku.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nerozhodlo. Vítěze zápasu určí až nájezdová loterie.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Domácí Grebenščikov měl závěrečnou šanci v prodloužení. Uvolnil se na střed hřiště, ale do střely mu vložil hokejku obránce.

63:33
    Miro Aaltonen se dostal k puku po chybě hostí v rozehrávce a uháněl sám na brankáře. Místo zakončení však chtěl zadovkou ještě přihrávat a tím celou akci zazdil!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 40. Grebenščikov (Jormakka, M. Aaltonen), 41. M. Aaltonen (A. Sjomin), 47. A. Sjomin (Stasenko) – 42. Bočarov, 45. Šenfeld, 51. Rattie (Schroeder, Žafjarov), rozh. náj. Schroeder