Montreal – Los Angeles 3:2 (kon.) | Ottawa – Carolina 4:1 (kon.) | Washington – Vegas 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Chicago 3:2 (2:1 po s.n.) | Toronto – Philadelphia 2:3 (1:2 po s.n.) | Arizona – Minnesota 3:4 (kon.)
Colorado – Columbus 4:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Florida 5:6 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Dallas 3:2 (po pr.) | Vancouver – New Jersey 1:2 (kon.)
Detroit – Vegas 3:2 (kon.)
Arizona Coyotes
3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Minnesota Wild
Neděle 10.11.2019, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Domácí celek i přes povedenou první třetinu, kdy vsítili rychlé dvě branky, nedokázali zápas ukočírovat do vítězného konce, Minnesota se ze slepených gólu ve druhé třetině dostala do zápasu. Třetí třetina patřila skvělému gólmanovi Dubnykovi, který chytil velké šance domácích Kojotů. (04:36:36)

59:47
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Eric Staal – 2 min., držení).

59:19
    Díky střele Kessela bude následovat vhazování u brány Dubnyka.

59:11
    Domácí zakládají, dost možná, poslední útočnou akci v dnešním utkání.

58:52
    Oddechový čas pro domácí.

58:51
    Dubnyk fantastickým zákrokem vychytal nejdříve střelu Kessela a následně i dorážku jednoho z jeho spoluhráčů.

58:26
    Domácí Arizona odvolává gólmana.

57:50
    Dalšího zakázaného uvolnění se provinil domácí celek, hra se přesune před bránu Kojotů.

57:26
    Hartman v rohu kluziště velice důrazný, rozhodčí ovšem zůstává v klidu a faul nepíská.

56:54
    Kuemper skvělým zákrokem vychytal unikajícího Fialu, který se snažil o bekendovou kličku.

56:02
    Hostující celek drží puk na svých hokejkách, rozhodně nikam nepospíchá.

55:08
    Zakázané uvolnění v podání domácího celku, hra se tedy přesune k bráně Kuempera.

54:20
    Další akci, kterou rozjížděl Kessel zastavil Suter, který prokázal skvělé načasování.

53:18
    Fisherovu střelu zblokoval jeden z hostujících obránců, puk v držení domácího družstva, které v posledních minutách diktují tempo a přejímají otěže zápasu.

52:47
    Zucarello vystavil stopku parádním zákrokem domácí akci, kterou rozjížděl Kessel.

52:00
    Hostující celek v plném počtu.

51:45
    Garland parádně zrychlil hru, ale jeho spoluhráči nedokázali využít snahu svého kolegy, následuje vhazování u branky Minnesoty.

51:00
    Chychrun nedokázal využít skvělou přihrávku Kessela, který jej vyslal do nebezpečné pozice vůči hostující bráně.

50:00
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., krosček).

49:38
    Oesterleho střelu vyrazil betonem Dubnyk, puk v držení domácího družstva.

49:00
    Domácí Arizona ve třetí třetině velice špatně bruslí, hosté jsou u každého puku první.

48:31
    Fiala rozjel akci hostujícího celku, ale počíhal si na něj Chychrun, který jej pomocí skvělého zákroku obral o puk.

47:49
    Kessel nedokázal překonat Dubnyka, který se nejspíše rozhodl, že dnes už gól nepustí.

46:07
    Kuemper předvedl brilantní zákrok, když vytasil stopku střílejícímu Staalovi.
    44:54 Ryan HARTMAN - 3:4

44:54
    Minnesota právě vstřelila branku!
    RYAN HARTMAN nepohrdl skvělou přihrávkou Spurgeona a přesnou střelou k levé tyči posílá svůj tým poprvé do vedení v dnešním utkání.

43:38
    Garland se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale Dubnyk jeho střelu s přehledem kryje.

43:00
    Podle rozhodčího unikající Richardson faulován nebyl, hra tedy pokračuje.

42:18
    Další vynikající zákrok Dubnyka, tentokrát vychytal tvrdou ránu Schmaltze, následuje vhazování.

41:11
    Koivu neudržel rovnováhu a padá na kluziště, rozhodčí pozastavuje hru.

40:01

V druhé třetině se hra o něco vyrovnala, Minnesota rychleji bruslí, ale kvalita je nadále na straně domácích Kojotů. Minutu před koncem druhé třetiny srovnal Matt Dumba.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:10 Matt DUMBA - 3:3

39:10
    Greenway si objel bránu domácích a zpoza brány vyslal přihrávku na MATTA DUMBU a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

39:05
    Velká šance Hinostrazy, k jeho smůle neskončila gólem.

38:20
    Fiala prostřčil puk na Koivu, ten byl ovšem ubráněn pozorným obráncem.

37:16
    Hra je velice vyrovnaná, ani jeden z týmu nechce udělat chybu, ani jeden z týmu není schopen držet puk déle než pár vteřin na svých hokejkách.

36:21
    Keller dalekonostou střelou nedokázal prostřelit blok hostující obrany, která ochotně padla do rány.

35:18
    Staal poslal nekompromisně k zemi Oesterla, rozhodčí zastavuje hru ale vylučovat nebude.

34:28
    Dubnyk dalším skvělým zákrokem drží šance svého týmu v tomto utkání.
    33:04 Kevin FIALA - 3:2

33:04
    Velkou chybu domácí gólmana potrestal KEVIN FIALA, který se dostal k dorážce do odkryté brány po tvrdé ráne Brada Hunta.

32:02
    Velice aktivní Greenway snad jako první dokázal přejít přes Chychrunova, jeho nahrávka ovšem poztrácela kvalitu, puk v držení domácích.

31:39
    Fisherovu střelu chytá do lapačky Kuemper, bude se vhazovat.

31:11
    Chychrun již poněkolikáté v dnešním zápase si vyčíhl Zuckera a srazil ho k zemi.

29:38
    Kuemper se aktivně zapojil do rozehrávky, jeho nahrávka byla ovšem nahrávka a bylo štěstí, že Koivu z toho nevytěžil více než vhazování.
    28:20 Vinnie HINOSTROZA - 3:1

28:20
    Arizona právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla hokejová lahůdka, VINNIE HINOSTROZA se blýskl parádní střelou, když trefil pravý růžek Dubnykovy brány.

27:11
    Koivu nedokázal přejít přes, skvěle bránicího, Chychrunova.

26:00
    Situaci dva na jednoho vyřešil Richardson rychlou střelou, Dubnyk si jeho pokus pohlídal a předvedl reflexivní zákrok.

25:25
    Hunt povedenou prostrkovačkou dostal do dobré šance Zuckera, ten byl ovšem okamžitě poslán k zemi Chychrunem.

24:48
    Kesselova střela mířila daleko od brány Dubnyka, který tímpádem zasahovat nemusel.
    23:19 Mikko KOIVU - 2:1

23:19
    MIKKO KOIVU se dostal k odraženému puku a propálil Kuempera.

22:55
    Sute si vyměnil pár přihrávek s Koivu, ale nedostal se do zakončení.

22:30
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jordan Oesterle – 2 min., hákování).

22:22
    Zuccarellova přihrávka na Fialu nebyla přesná, puk v držení domácích hokejistů.

21:38
    Greenway si nabruslil před bránu Kuempera a vyslal jedovatou střelu, gólman si ovšem s tímto pokusem poradil.

21:02
    Zucker se dostal do dalšího úniku v dnešním utkání, Grabner se ale stihl vrátit a vypíchnout mu puk.

20:20
    Přesilová hra domácích skončila, hosté jsou v plném počtu.

20:03
    Domácí vyhrávají i druhé vhazování ze středu hřiště.

20:01

V první třetině jsme viděli aktivní domácí družstvo, které si vytvořilo tři gólové šance a dvě z nich proměnilo. Na každé straně se činili gólmani, když pochytali jasnou gólovou příležitost, nejdříve Kuemper, který si vyčíhal únik Zuckera, následně těsně před první sirénou Dubnyk, který fantastickým zákrokem hokejkou vychytal Kessela.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    Chychrunovu tvrdou střelu chytá do své lapačky, opět vynikající, Dubnyk.

18:55
    Dubnyk fantastickým zákrokem hokejkou zabránil vstřelení další branky.

18:20
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikko Koivu – 2 min., nedovolené bránění).

18:10
    Fisher aktivně napadá rozehrávku hostů, Ti jej ovšem zkušeně odstavili tělem.

17:33
    I Dubnyk se teď zapojil do rozehrávky se svými obránci.

16:54
    Kojoti se zdržují na polovině Minnesoty, ale nemají puk zcela pod svou kontrolou.

16:11
    Kesselovu přihrávku sbírá do lapačky Dubnyk, následuje vhazování před bránou hostujícího celku.

15:39
    Minnesota není schopna dostat se do dlouhodobého tlaku, momentálně tahají za hodně krátký konec v zápase.

14:59
    Zucker se dostal do osamocného úniku, ale Kuemper jej zastavil bravurním zákrokem.

14:10
    Hosté na krátkou chvíli zavřeli domácí Kojoty na jejich polovině, šanci to ale nepřineslo.
    12:40 Jakob CHYCHRUN - 2:0

12:40
    Nechytatelnou raketu vyslal JAKOB CHYCHRUN a posílá svůj tým do dvougólového vedení.

11:42
    Kuemper vychytal těžkou střelu z otočky jednoho z hostujících hráčů, puk v držení domácích.

10:11
    Minnesota po dlouhé době rozehrává od své vlastní brány a přitom není napadána domácími hokejisty.

9:36
    Zblokovaná střela Greenwaye, který si najel nabruslil na střed hřiště.
    8:50 Michael GRABNER - 1:0

8:50
    Nessova přihrávka nalezla brusli MICHAELA GRABNERA od které se puk odrazil do protipohybu bezmocného Dubnyka.

8:42
    Keller se díky individuálním schopnostem dostal k puku, během několika vteřin mu jej ovšem obrana soupeře opět vzala.

7:41
    Po dlouhé době se k puku dostalo také hostující družstvo, ale nepřesná nahrávka jim bere veškeré šance na vstřelení branky.

6:27
    Tohle zakázané uvolnění nebude, Goligoski musí hrát.

5:58
    Po Kellerovém nahození na Dubnyka následuje vhazování.

5:26
    Fiala nekompromisně poslal k zemi Garlanda, který se rychle zvedá z ledu, rozhodčí faul nepíská.

4:46
    Velká šance Grabnera, který se ocitl v bezprostřední blízkosti k brance, ale nedokázal překonat Dubnyka, který si připisuje fantastický zákrok.

3:28
    Přechod domácích do útoku byl zachycen, opět skvělým, obranným zákrokem jednoho z obránců.

2:58
    Rask bojuje o puk v rohu kluziště s Kesselem, druhý jmenovaný vychází z tohoto souboje vítězně a okamžitě se řítí na bránu Dubnyka.

2:11
    Staal si nepohlídal přechod přes modrou, rozhodčí píská ofsajd.

1:16
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, bude se vhazovat před bránou Dubnyka.

00:57
    Nepřesná přihrávka Kellera na Schmalzte byla zachycena pozornou obranou soupeře.

00:03
    Domácí vyhrávají úvodní vhazování.

00:01

Právě probíhá úvodní ceremoniál, za chvíli utkání začne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Arizona Coyotes: Kuemper – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski (A), Chychrun, Oesterle, Ness – Kessel, Schmaltz, Dvorak – Garland (A), Keller, Stepan – Hinostroza, Grabner, Richardson – Fischer, Söderberg, Crouse.

Minnesota Wild: Dubnyk – Suter (A), Spurgeon, Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zucker, E. Staal, Zuccarello (C) – Fiala (A), M. Koivu, Parise – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Donato.

Rozhodčí: St. Pierre J. a Nicholson K..

MINNESOTA WILD
    Na venkovním hřišti dokázali hosté vyhrát pouze dvakrát v této sezóně, nejdříve porazili slabou Ottawu (0:2) a nedávno si vyšlápli na Kačery z Anaheimu (2:4). Minnesota nutně potřebuje zabrat a začít získávat body, pomoct by jí k tomu měl Eric Staal, který v minulém zápase se San Jose Sharks (6:5 pro Žraloky), zaznamenal 1+2.

ARIZONA COYOTES
    Domácí budou chtít napravit nepovedený zápas s Colombusem, kdy svému soupeři podlehli (2:3). Kojoty v každém zápase trápí mnoho vyloučení a neproměňování přesilových her. Naopak se můžou spolehnout na Kuempera, který zažívá povedené období.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vojtěch Adamek

Branky a nahrávky: 9. Grabner (Ness, Hinostroza), 13. Chychrun (Schmaltz, Dvorak), 29. Hinostroza (Oesterle, Ekman-Larsson) – 24. M. Koivu (Spurgeon, Suter), 34. Fiala (Hunt), 40. Dumba (Greenway, Soucy), 45. Hartman (Spurgeon, J. Eriksson Ek)

Rozhodčí: St. Pierre J. a Nicholson K.