Montreal – Los Angeles 3:2 (kon.) | Ottawa – Carolina 4:1 (kon.) | Washington – Vegas 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Chicago 3:2 (2:1 po s.n.) | Toronto – Philadelphia 2:3 (1:2 po s.n.) | Arizona – Minnesota 3:4 (kon.)
Colorado – Columbus 4:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Florida 5:6 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Dallas 3:2 (po pr.) | Vancouver – New Jersey 1:2 (kon.)
Detroit – Vegas 3:2 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Vegas Golden Knights
Neděle 10.11.2019, 23:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Jonathan Marchessault poslal Vegas do vedení, za domácí srovnal Andreas Athanasiou. Hosté znovu vedli, trefil se Max Pacioretty, na jeho branku odpověděl Madison Bowey a Red Wings ke dvěma bodům dostal Anthony Mantha. (01:39:01)

1. Anthony Mantha (DET) 1+0
    2. Max Pacioretty (VGK) 1+0
    3. Madison Bowey (DET) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Filip Hronek (DET) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:41

Domácí celek dvakrát prohrával, dvakrát vyrovnal a v poslední minutě zápasu dokázal zápas otočit a bere dva body za výhru 3:2. Utkání rozhodl po individuální chybě Vegas Anthony Mantha. Las Vegas v této sezóně nedokáže dobře rozehrané zápasy dohrát do úspěšného konce, dnes to rozhodně není poprvé, co přišel tým z Nevady o slibně rozehraný duel. Hokejisté Vegas zdaleka nejsou v takové pohodě jako v sezónách minulých.

59:29
    Oddechový čas pro hosty.
    59:29 Anthony MANTHA - 3:2

59:29
    Detroit právě vstřelil branku!
    Pravděpodobně je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, Vegas špatně střídalo, toho využil ANTHONY MANTHA. Ten si vybruslil do útočného pásma a jeho tvrdá rána zapadla do branky. Asistence: Robby Fabbri a Dylan Larkin.

59:00
    Poslední minuta hry zbývá.

58:28
    Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Vegas.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, domácí celek má převahu. Andreas Athanasiou zakončoval, ale brankáře neprostřelil.

57:22
    Jonathan Marchessault se pokoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to.

57:00
    Tři minuty do konce třetí třetiny.

56:42
    Domácí celek hraje nyní výrazně lépe, hosté mají velké problémy dostat se do středního pásma.

55:42
    Malcolm Subban (Vegas) dobře zastavil střelu soupeře.

55:02
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek dokázal dvakrát srovnat. Vyrovnaný stav platí i nyní.

54:26
    Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Red Wings. Buly před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.

53:43
    Malcolm Subban (Vegas) přerušuje hru, střelu soupeře dobře viděl, a tak raději přerušil hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.

53:00
    Nick Holden zakončoval od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Následně domácí vyhodili jen na icing.

52:31
    Domácí rána od modré čáry byla sice tečovaná, ale kotouč končí vedle branky.

52:00
    Brendan Perlini a jeho spoluhráči pokračují v aktivní hře, Vegas se nyní musí bránit velmi dobré hře Red Wings.

51:35
    Dylan Larkin hledal spoluhráče na druhé straně útočného pásma, ale přihrávka nebyla přesná.

51:30
    Komerční přestávka.
    50:57 Madison BOWEY - 2:2

50:57
    A je vyrovnáno. Vegas hraje dobře defenzivně dnes, jenže nyní hráči hostujícího celku nedokázali vyhodit kotouč, získal ho MADISON BOWEY. Byl faulovaný a v pádu prostřelil brankáře Vegas.

50:35
    Nick Holden pálil od modré čáry, jeho projektil před brankou byl snadno zblokovaný obránci.

50:07
    Oddechový čas pro domácí.

49:55
    Darren Helm pálil při vlastním oslabení, ale brankáře neprostřelil.

49:31
    Filip Hronek (Detroit) viděl volný kotouč před brankou, dobruslil k němu a rychle jej vyhodil za branku soupeře.

48:51
    Dylan Larkin vyhazuje přes všechny čáry, hosté tak musí znovu od své branky.

48:12
    Paul Stastny měl velkou šanci, ale minul branku. Následně nepřesně pálil i jeho spoluhráč.

48:07
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Christoffer Ehn – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

48:04
    Shea Theodore hrál ve středním pásmu vysokou hokejkou, hra je tak přerušená. Komerční přestávka.

47:26
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

46:37
    Brayden McNabb nedosáhl na přihrávku, a tak mohou hrát domácí, ale ti rychlý přechod od útočného pásma neprovedli dobře.

46:08
    Vegas v této třetině mají optickou převahu, ale na výraznější šanci podobně jako domácí celek, čekají.

45:35
    Cody Glass (Vegas) se pokoušel v útočném pásmu probojovat ke kotouči, což se mu přes maximální snahu nepodařilo.

44:04
    Dvě tvrdé rány hokejistů Vegas končí vedle branky. Následně špatně rozehráli hosté, a tak je z toho icing.

43:28
    Brendan Perlini byl volný před brankou, ale přihrávka se k němu nedostala, následně Anthony Mantha (Detroit) trefil jen brankáře Vegas.

43:00
    Nate Schmidt (Vegas) přišel o kotouč v útočném pásmu, ale jeho spoluhráči se dokázali dobře vrátit.

42:20
    Hostující celek protečoval kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

42:00
    Jonathan Bernier (Detroit) vyrazil ránu od modré čáry, kterou vyslal Cody Eakin nad branku.

41:40
    Oba týmy střídají, Filip Hronek (Detroit) má kotouč za svou brankou.

40:56
    Max Pacioretty to zkoušel individuálně, ale jeho rána ani následné dorážky nebyly přesné.

40:40
    Patrik Nemeth (Detroit) musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská.

40:24
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

40:08

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Sledovali jme velmi střelecky povedenou pasáž hry. Ve druhé třetině měl Detroit dvě střely na branku, Vegas o jednu více.

Ve druhé třetině se dokázal v hodně opatrném zápase prosadit jen hostující celek, Max Pacioretty (Vegas) poslal hosty do vedení. V poslední minutě při vlastním oslabení se dostal k blafáku Cody Eakin (Vegas), ale minul branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:20
    Cody Eakin (Vegas) to udělal výborně, nejprve vybojoval kotouč v útočném pásmu, a pak se pokoušel o blafák. Ale sám proti brankáři neuspěl.

39:00
    Vegas znovu vyhazuje, to už probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:30
    Domácí rozehrávají od své branky, Andreas Athanasiou (Detroit) si najížděl do dobré pozice, ale přihrávku nedostal.

38:17
    Vegas vyhazuje přes všechny čáry.

38:05
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., sekání).

37:27
    Dylan Larkin se dostal do obrovské šance poté, co dva hráči Vegas propadli v útočném pásmu. Měl čas na zakončení, ale minul.

37:00
    Jimmy Howard (Detroit) má kotouč za svou brankou, Ryan Reaves (Vegas) dobře napadal domácí rozehrávku.

36:30
    Golden Knights vyhazují přes všechny čáry.

36:00
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, Vegas se musí bránit tlaku soupeře.

35:18
    8:9, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

34:47
    Domácí hokejisté se pokouší o vyrovnání, ale obrana Vegas je zatím pozorná.

34:22
    Souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu, zbytečně se nepřerušuje.

33:30
    Sledujeme pasáž hry, která mnoho šancí nenabízí. Icing na druhé straně, takže buly v útočném pásmu Golden Knights.

33:07
    Další zakázané uvolnění proti Vegas.

32:44
    William Carrier (Vegas) dobruslil kotouč v útočném pásmu, následně v akci pokračoval Nick Holden (Vegas). Hosté ale zakončit nedokázali.

32:13
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas, Brandon Pirri (Vegas) měl před malou chvilkou velkou šanci, ale jeho rána končí mimo.

31:16
    Darren Helm (Detroit) postupoval do útočného pásma, ale nepodařilo se mu zakončit.

31:10
    Reilly Smith (Vegas) měl na hokejce další branku, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře. Komerční přestávka.

30:18
    Dylan Larkin (Detroit) rozehrával od své branky, ale do zakončení se domácí šikovný hráč nedostal.
    29:04 Max PACIORETTY - 1:2

29:04
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Vegas se dostává znovu do vedení, tentokrát Nicolas Roy (Vegas) našel výbornou přihrávkou MAXE PACIORETTYHO, jehož zakončení bylo přesné. První rána Vegas na branku ve druhé třetině. Asistence: Nicolas Roy a Ryan Reaves.

28:16
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější šance.

27:48
    Cody Eakin (Vegas) rychle otáčí směr hry, následně pálil Darren Helm (Detroit), jehož rána postrádala přesnost.

27:18
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Stále platí vyrovnaný stav 1:1.

27:02

26:17
    Oba týmy střídají, puk je za brankou hostujícího celku.

26:00
    Hosté sice dostali kotouč do útočného pásma, ale domácí hráči rychle otáčejí směr hry.

25:38
    Zakázané uvolnění proti Vegas, vhazovat se bude před brankou, v níž je Malcolm Subban (Vegas).

25:26
    Valtteri Filppula udržel tak tak kotouč v útočném pásmu.

24:45
    Tyler Bertuzzi a Filip Hronek zůstali na útočné modré, ale spoluhráči jim nedokázali rychle předat puk.

24:23
    Ryan Reaves to zkoušel individuálně, ale přišel o kotouč, a tak bleskovou protiakci vedl Dylan Larkin.

23:52
    Detroit se nyní dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

23:44
    Deryk Engelland (Vegas) pálil od modré čáry, jeho ránu Darren Helm (Detroit) zblokoval mimo hrací plochu.

23:24
    V úvodu druhé třetiny sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

22:54
    Jeden z hráčů Vegas byl volný před brankou, ale přihrávka na něj postrádala přesnost.

22:30
    Blesková akce Red Wings je zastavená pro přihrávku rukou. Buly ve středním pásmu.

22:06
    William Karlsson (Vegas) se pokoušel dostat do brejku, ale na poslední chvíli přihrávku zastavila obrana domácích.

21:31
    Deryk Engelland dobře posílal puk před branku, ale jeho spoluhráči nedokázali tečovat přesněji nabídku před brankou.

20:56
    Domácí Darren Helm (Detroit) rozehrává od své branky, následně ale je z toho jen icing. Buly před brankou Red Wings.

20:35
    Hostující celek začal aktivně ve druhé třetině, ale zatím na výraznější šanci čeká.

20:01

Vegas se prosadilo jako první, přesně v situaci dva na jednoho zakončoval Jonathan Marchessault. Ale v přesilovce v poslední minutě dokázali domácí vyrovnat, prosadil se Andreas Athanasiou.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:15
    Je vyrovnáno, přesilovku využil domácí celek. Ránou z první po rychlé kombinaci uspěl a pod betony brankáře poslal kotouč přesně do brány ANDREAS ATHANASIOU. Asistence: Mike Green a Filip Hronek.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:41
    Dylan Larkin měl obrovskou šanci, ale neproměnil ji, nejlepší střelec klubu v posledních dvou sezónách.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty v první třetině, domácí jsou nastěhovaní před brankou. Patrik Nemeth našel Larkina, jemuž rána z první nesedla podle představ.

17:43
    Nyní hrají přesilovku domácí, Brayden McNabb dobře vyhodnotil situaci, získal kotouč, a pak jej vyhodil.

17:23
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., hákování).
    16:27 Jonathan MARCHESSAULT - 0:1

16:27
    Hostující celek se prosazuje v tomto zápase jako první, a tak se dostává do vedení. Reilly Smith našel spoluhráče, kterým byl JONATHAN MARCHESSAULT. Přečíslení vyřešili hosté dobře. Asistence: Reilly Smith a Shea Theodore.

15:38
    Dylan McIlrath tečoval kotouč před brankou, Malcolm Subban (Vegas) nebyl v optimální pozici, jen se za kotoučem otočil. Ten končí těsně vedle branky.

15:03
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

14:40
    Nicolas Roy obětavě zblokoval ránu soupeře, při střele přišel o nůž na brusli, a tak automaticky upadl. Následně je hra přerušená. Komerční přestávka.

14:08
    Ryan Reaves si hledal lepší pozici před brankou, ale obrana jej připravila o kotouč.

13:38

13:32
    Jonathan Marchessault (Vegas) zkoušel poslat kotouč do horní části branky, ale trefil jen rameno brankáře.

12:42
    Vegas přišlo o útočné pásmo, hosté musí znovu od své branky.

12:23
    Max Pacioretty (Vegas) pálil z bezprostřední blízkosti nepřesně.

11:50
    Shea Theodore (Vegas) rozehrává od své branky, sledujeme snahu hostů o zisk útočného pásma.

11:39
    První přesilovku v tomto zápase si zahrají hosté.

11:38
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Adam Erne – 2 min., vysoká hůl).

11:27
    Mnoho šancí tento zápas nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry.

10:51
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál, William Karlsson (Vegas) zakončoval z otočky před brankou, ale gólman nepřekvapil.

10:33
    Justin Abdelkader pálil od modré čáry, jeho ránu viděl a snadno ukryl do rukavice brankář Vegas. Buly před jeho brankou. Komerční přestávka.

10:01
    Dennis Cholowski rozehrává od své branky, následně Christoffer Ehn (Detroit) pokračoval v akci, Malcolm Subban byl u své tyčky připravený.

09:11
    Valtteri Filppula pálil z bezprostřední blízkosti, ale brankář Vegas, Malcolm Subban, předvedl pohotový zákrok.

08:36
    Mark Stone (Vegas) se pokoušel získat prostor před brankou, kde by mohl tečovat kotouč po střele soupeře, ale nedokázal se přes obranu prosadit.

08:00
    Tyler Bertuzzi se nadvakrát dostal do střelecké pozice, ale jeho první pokus byl zblokovaný, následně si poradil brankář Malcolm Subban (Vegas).

07:33
    Jonathan Marchessault přišel v útočném pásmu o kotouč, což až tak nevadilo, neboť jeho spoluhráči puk získali rychle zpět.

07:00
    Sedm minut hry z tohoto zápasu je pryč, aktivnější jsou hostující hokejisté, ale na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

06:47
    Ryan Reaves zakončoval z dobré pozice, ale jeden z beků Detroitu po souboji narazil do branky, a tak ji posunul. Buly před Jonathanem Bernierem (Detroit)

06:33
    Bleskově po vyhraném vhazování pálil jeden z domácích hráčů, ale rána byla nepřesná.

06:23
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, následně hosté špatně rozehráli, a tak je z toho icing Vegas.

05:41
    Malcolm Subban (Vegas) našel kotouč v rukavici po střele od modré čáry, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

05:19
    Špatná rozehrávka Red Wings znamená, že Vegas bude vhazovat v útočném pásmu.

04:36
    Hostující celek hraje opticky aktivněji v úvodu zápasu.

04:16
    Max Pacioretty hledal spoluhráče před brankou, ale akce Vegas byla zastavená pozornou obranou Detroitu.

03:57
    Robby Fabbri (Detroit) pálil z dobré pozice, jeho akci zastavil povedeným zákrokem brankář Vegas.

03:14
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Reilly Smith (Vegas) si sjel před branku, ale přihrávka na něj nebyla přesná.

01:33
    Icing vrací hru před domácí branku.

00:50
    Deryk Engelland pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou tečovaná, i tak ale kotouč končí vedle branky.

00:10
    Domácí celek začal aktivně, a tak se musí hostující klub bránit. Red Wings se ale do šance propracovat nedokázali.

00:01

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Nemeth, Hronek, Bowey, Green, McIlrath, Cholowski – Bertuzzi, D. Larkin, Mantha – Fabbri, Filppula, Athanasiou – Perlini, Nielsen, Erne – Helm, Ehn, Abdelkader.

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Engelland, Theodore, Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Glass – Carrier, N. Roy, Reaves..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí jsou v tabulce Východní konference na posledním šestnáctém místě, hosté v Západní konferenci jsou na páté pozici.

Detroit Red Wings z posledních pěti zápasů prohrál čtyři. Nestačil na Carolinu Hurricanes 3:7, Floridu Panthers 0:4, Nashville Predators 1:6, New York Rangers 1:5. Tým vyhrál nad Bostonem Bruins 4.2.

Vegas Golden Knights z posledních pěti zápasů vyhrálo dva zápasy. Nestačilo na Montreal Canadiens 4:5 v prodloužení, Winnipeg Jets 3:4 v prodloužení a Toronto Maple Leafs 1:2 v prodloužení. Tým porazil Anaheim Ducks 5:2 a 2:1 Columbus.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Detroit Red Wings a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. Athanasiou (Green, Hronek), 51. Bowey, 60. Mantha (Fabbri, D. Larkin) – 17. Marchessault (R. Smith, Theodore), 30. Pacioretty (N. Roy, Reaves)

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Engelland, Theodore, Holden, Hague – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Pirri, Eakin, Glass – Carrier, N. Roy, Reaves.

Rozhodčí: Walsh, StLaurent – Cherrey, Tobias

Diváci: 19.057