Kladno – Hvězda Praha 5:2 (kon.) | Kobra – K. Vary 3:1 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:0 (kon.)
Plzeň – Třemošná 4:2 (kon.) | Vsetín – Poruba 4:3 (po pr.) | HK MD Šumperk – Zlín 2:3 (0:2 po s.n.)
Přerov – Třinec 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 4:2 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:7 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 1:5 (kon.) | Sparta – PZ Kladno 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Havířov 6:2 (kon.)
Slavia – Technika Brno 4:2 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Pardubice – Jihlava 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 21.11.2019, 18:00 • enteria arena • Extraliga dorostu • Skupina Střed

HC Dukla Jihlava poráží domácí Dynamo za stavu 2:1. (20:06:17)

59:44
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:24
    Probíhají poslední vteřiny třetí třetiny a Pardubice se ze všech sil snaží odpovědět na druhý gól Dukly.

58:26
    Hra se teď poněkud zasekla za jihlavskou bránou a Dynamu už tak nezbývá moc času na vyrovnání.

57:28
    Probíhají poslední tři minuty a Dynamu se nedaří vytvořit žádnou akci, který by vyrovnala dosavadní vedení hostů.

55:03
    Obrana Dynama teď trošku pokulhává a jediný Marossy tak drží svůj tým nad vodou.

52:58
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava dokázala proměnit a dostává se tak do jednogólového vedení, když Zdarsa zpracoval přihrávku od Jungwirtha a tvrdě vystřelil z mezikruží. Marossy nestihl sklapnout své betony a stav je tak 1:2.

52:51
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Koudelka – 2 min., sekání).

52:09
    Zbývá necelých osm minut do konce základní hrací doby a Dynamo hraje další přesilovku.

51:40
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Hrbek – 2 min., krosček).

50:00
    Z puku se stal v podstatě přelétavý pták, když si ani jeden z týmů nedokáže kotouč udržet na svých hokejkách.

48:55
    Hrbek najížděl úplně osamocen na pardubického Marossyho, ale nestihl vymyslet žádnou pořádnou akci, která by hostům zajistila vedení.

47:47
    Domácí teď pěkně zavařili jihlavskému gólmanovi, který neměl výhled na střelu, která přišla z Klozovi hokejky. I přesto dokázala zareagovat a stav je tak stále 1:1.

46:17
    Jihlava se po návratu hráče z trestné lavice dostala do velké šance, ale střela byla Marossym opět vyražena.

44:45
    Dynamo opět hraje přesilovou hru a bojuje v útočném pásmu.

44:05
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Polodna – 2 min., podrážení).

42:58
    Hned tři minuty po začátku třetí třetiny si Marossy připisuje další zákrok po střele jihlavského Jungwirtha.

41:36
    Dynamo se po vyloučení jihlavského hráče snadno dostává do útočného pásma a zkouší využít svoji další přesilovou hru.

41:10
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nevšímal – 2 min., podrážení).

40:19
    Nasazení obou týmu se stupňuje a hra nabírá jak na rychlosti, tak na tvrdosti.

40:01

40:00

39:02
    Probíhá poslední minuta druhé části zápasu a oba celky se snaží svému soupeři poodskočit a zajistit si tak lepší pozici pro třetí třetinu.

38:29
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Krátce před koncem druhé třetiny se domácím podařilo srovnat stav. Střelcem první branky je pardubický Novotný, který precizně zpracoval přihrávku od Kubíčka a poslal puk mezi betony jihlavského gólmana.

37:48
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Šabatka – 2 min., sekání).

36:53
    Domácím se nedaří vyhodit puk ze svého pásma a Dukla tak dostává velké množství šancí pro navýšení svého vedení.

35:54
    Jihlava předvádí opravdu kvalitní přesilovou hru a snaží se vstřelit další branku.

35:26
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Burda – 2 min., podrážení).

34:36
    Marossy se nachází ve velmi těžké situaci, když na něj lítá jedna střela za druhou. Jihlava se po prvním gólu rozjela a prověřuje tak obranu Pardubic.

33:18
    Jihlava právě vstřelila první gól utkání, když Nevšímal po přihrávce od Hrbka nečekaně vystřelil z pravého kruhu a pardubický Marossy nestihl zareagovat.

31:27
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Joudal – 2 min., nedovolené bránění).

30:35
    Jeden z hostujících hráčů nepěkně srazil pardubického gólmana na led, ten se ovšem rychle oklepal a tak dál bude střežit bránu svého týmu.

29:20
    Hosté se drží v útočnému pásmu a Marossy má tak plné ruce práce s tvrdými jihlavskými střelami.

27:37
    Jihlava teď najížděla na bránu v přečíslení dva na jednoho. Nevšímal vystřelil z levého kruhu, ale Marossy předvedl úctyhodnou akci a puk svou vyrážečkou poslal pryč z předbrankového prostoru.

26:21
    Pardubice se ze všech sil snaží protlačit puk přes hostujícího Maláče. Zákeřnou střelu teď předvedl pardubický Nekvinda, ale kotouč skončil mezi betony jihlavského gólmana.

25:55
    Krásná přihrávka domácích před jihlavskou bránu, kterou bohužel Matuška nedokázalo zpracovat a puk se tak dostává do moci hostů.

24:48
    Kubíček nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče a jihlavský Maláč si tedy nepřipisuje na své konto další zákrok.

23:22
    Jihlavský Nevšímal teď využil svou rychlost a zavezl si puk před pardubickou branku. Domácí gólman Marossy však i tuto střelu dokázal vyrazit a hraje se dál.

22:34
    Jihlava se teď na akci Pardubic snaží odpovědět, ale přihrávka jednoho z hráčů skončila pouze za domácí brankou a píská se tedy zakázané uvolnění.

20:46
    Krátce po úvodu se i přes oslabení dostalo Dynamo do velké šance, když po fantastické přihrávce od Koudelky zakončoval pardubický Nekvinda. Hostující Maláč ale opět zazářil a puk s přehledem vyrazil.

20:30
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matuška – 2 min., podrážení).

20:01

20:00

19:44
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Adam – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:00
    Zbývá poslední minuta do konce první třetiny a oba týmy se s velkým nasazením snaží prostřelit brankáře svého soupeře.

17:08
    Tvrdý bodyček od jednoho z jihlavských hráčů složil Panchartka na kolena a ten se těžce zvedá z ledu.

16:20
    Zbývá posledních pár minut, oba týmy se snaží dát otevírací gól utkání a zajistit si tak výhodnější pozici pro druhou třetinu.

14:35
    Jihlava teď nedokázala využít další velké šance, když Janda vystřelil od modré. Marossy však ukryl puk do své lapačky.

13:30
    Dynamo zvyšuje tlak a prověřuje Maláče svými střelami. Ten se ovšem nenechává rozhodit a brání svou bránu zuby nehty.

11:50
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Sopotnik – 2 min., podrážení).

11:40
    Pardubický Pavlata teď s přehledem zavezl přes celou hrací plochu a dokázal i vystřelit. Maláč však dokázal ubránit svou branku a tak stále čekáme na první gól dnešního utkání.

10:10
    Domácí se opět ocitli v útočném pásmu, ale puk ztratili již za bránou jihlavského Maláče.

08:46
    Další střela domácího celku, která ovšem nedorazila ani k brankáři, když se zastavila o brusle jednoho z pardubických hráčů.

07:23
    Pardubice si po vhazování v jihlavském pásmu vybojovaly puk, ale chyběl jim prostor ke střele.

06:43
    Další šance, teď ovšem na straně Dynama. Koudelka tvrdě vystřelil od modré, ale jihlavský Maláč si vše pohlídal a puk skončil v jeho lapačce.

05:15
    Krásnou šanci teď dostal hostující hráč Polodna, který přebral puk ve středním pásmu a vystřelil na domácího gólmana. Ten byl ovšem ve střehu a stav je tak stále 0:0.

04:20
    Jihlava se snaží získat výhodnou pozici pro vystřelení na branku, ale marně.

02:51
    Obrana domácích teď předvádí velké věci, když se i přes oslabení dostávají Pardubice do útočného pásma.

02:24

01:03
    V útočném pásmu se teď Jihlava pokouší vymyslet nadějnou akci, ale puk se po chvíli opět ocitá na hokejkách Pardubic.

00:14
    Hned po prvním vhazování se kotouč dostal do rukou domácího Dynama, ale zavézt se jim bohužel nepovedlo.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sára Zámečníková

Branky a nahrávky: 39. Novotný (Kubíček) – 34. Nevšímal (Hrbek, Jungwirth), 53. Zdarsa (Jungwirth)

HC Dynamo Pardubice: Marossy (Kadlc) – Joudal, Hebek, Vašíček, P. Kubíček, Panchartek, Koudelka, Špinka – Pavlata, Matuška, Jirout, J. Kubíček, Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Macas
    HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Sapík, Adam, Macek, Hrbek, Vranka, Šabatka, Janda – Melenovský, Polodna, Zdarsa, Juřička, Nevšímal, Sopotnik, Mlejnek, Valach, Pavelec, Jungwirth

Rozhodčí: Barek – Křivohlavý, Krejčí