Dortmund – Paderborn 3:3 (kon.)
Borussia Dortmund
3:3 (0:3)
SC Paderborn 07
Pátek 22.11.2019, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Ve 12. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Dortmund a SC Paderborn 07. Naposled se spolu tato mužstva utkala před 2 lety v přátelském utkání, ve kterém Dortmund vyhrál jasně 6:1. Dnes se bude bojovat v Signal Iduna Parku v Dortmundu. Tento krásný stadion nabídne kapacitu pro 81 365 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Christian Dingert a jeho asistenti Tobias Christ a Timo Gerach. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Borussia Dortmund:

Dortmund je momentálně na 6. místě s 19 body a skóre 23:15. Není to ale nic hrozného, protože na druhé Lipsko ztrácí pouhé dva body. V posledním zápase byl k vidění jeden z nejhlavnějších šlágrů Bundesligy, protože Borussia zavítala na půdu Bayernu Mnichov. Domácí šli už v 17. minutě do vedení, když se prosadil Lewandowski. Dvě minuty po začátku druhé půle zvýšil náskok Gnabry. Celý zápas byl v režii domácích a v 76. minutě přidal druhou branku Lewandowski. O tři minuty později si navíc vstřelil vlastní branku Hummels a Bayern zvítězil jasně 4:0.

SC Paderborn 07:

Paderborn má po postupu do nejvyšší německé soutěže za cíl se udržet, ovšem to mu příliš nejde, protože se nachází na poslední 18. pozici se 4 body a skóre 11:26. Na kontě má jednu výhru, když doma porazil Düsseldorf 3:0. V posledním utkání přivítal Paderborn na své půdě Augsburg. Už v 7. minutě mohli jít domácí do vedení, ale Gjasula neproměnil penaltu a ve 41. minutě vstřelili gól hosté, konkrétně Max. Ve druhém poločase se diváci branky nedočkali a Augsburg si tak odvezl hubenou výhru 1:0.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Weigl, Hummels, N. Schulz – Witsel, Dahoud – Sancho, Reus (C), Guerreiro – Alcácer.
    Náhradníci: Hitz – Zagadou, Schmelzer, Hakimí, Akanji, M. Götze, Brandt, T. Hazard.

SC Paderborn 07: Zingerle – Jans, Kilian, Schonlau, Collins – Gjasula (C), Vasiliadis – Pröger, Zolinski, Holtmann – Mamba.
    Náhradníci: J. Huth – Hünemeier, Strohdiek, Cauly, Dräger, Sabiri, Antwi-Adjei, Michel, Shelton.

Rozhodčí: Christian Dingert – Tobias Christ, Timo Gerach.

1

1
    Zingerle musel nejprve letící míč chytit do rukou, o chvíli později trochu zariskoval s rozehrávkou, ale přeci jen se mu povedlo balón odkopnout včas.

2
    Klaus Gjasula špatnou přihrávku adresoval pouze do zámezí a rozehrávat bude Bürki.

4
    Stejný hráč o chvíli později odvrátil do bezpečí balón, který směřoval před jeho bránu. Následovat bude roh.

5
    Paderborn právě vstřelil branku!
    Hosté jdou překvapivě do vedení. Pröger ustál souboj o míč, poté adresoval přihrávku do pokutového území, kam naběhl volný STRELI MAMBA a zamířil do protipohybu brankáře.

7
    Hosté jsou při chuti, nyní to zkoušel Jamilu Collins, avšak steřla mu vůbec nesedla a končí mimo bránu.

9
    Domácí se nemohou dostat do zakončení, Paderborn velmi dobře brání.

11
    Stále stejný scénář, domácí sice drží míč, ale spíš si jen přihrávají mezi sebou daleko od hostující svatyně.

12
    Teď přihrávku pokazili a musí se rychle vracet zpátky.

14
    Hráči Paderbornu odeslali balón k domácímu brankáři, který na nic nečeká a rychle rozehrává.

16
    První velká šance Dortmundu, Jadon Sancho naběhl po pravé straně k pokutovému území a přihrávkou na střed vyzval ke střele Raphaëla Guerreira, ten však mířil kousek nad břevno.

18
    Zblokovaná přihrávka přináší Borussii možnost rohového kopu.

20
    Střela jednoho z domácích hráčů letí pouze do zámezí, zatím nemusel Zingerle vážněji zasahovat.

22
    Další útočnou akci favorita zápasu zastavuje zdvižený praporek pomezního arbitra, ofsajd.

24
    Domácí nadále marně dobývají území před bránou Paderbornu a sledujeme spíše nudnou podívanou.

25
    Konečně po delší době znovu nějaké vzrušení, Raphaël Guerreiro střílel bez přípravy k pravé tyči, ovšem nebyl přesný a Zingerle tak zasahovat nemusel.

27
    Mats Hummels zastavil unikajícího Streliho Mambu a po zásluze inkasuje karetní trest.

28
    Žlutou kartu dostává Mats Hummels (Borussia Dortmund).

29
    Hosté v klidu drží balón u pokutového území Dortmundu, do útoku se zas až tak nehrnou.

30
    Avšak nyní mohou zkusit ohrozit Bürkiho díky rohovému kopu.

31
    Domácí vyrazili do brejku, avšak tvrdá rána jednoho z nich z levé strany byla zblokována.

33
    Podobná akce hostujícího celku jako při první brance, ovšem v tomto případě si už obrana Dortmundu hráče pohlídala a šanci tak zabránila.

34
    Hráči ve žlutém dresu si dávali přednost při střele a vystřelit se ve finále nepovedlo ani jednomu.

35
    Penaltu si Dortmund sice nevymodlil, ale rozehrávat bude svůj třetí roh.

36
    Paco Alcácer si nedokázal balón zpracovat, ten mu utekl do zámezí.

37
    Pro favorita je situace ještě vážnější. Do jeho otevřené obrany naběhl STRELI MAMBA a tváří tvář vyběhnutému brankáři zamířil přesně a prudce střelou na levou stranu, kde byl volný prostor.

38
    Gerrit Holtmann mohl přidat třetí zásah, ovšem Bürki včas padl k zemi a míč vyrazil na roh.

39
    Následně domácí brankář míč sebral ze vzduchu a rychle založil útočnou akci.

40
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Sebastian Vasiliadis, přichází Abdelhamid Sabiri.

43
    Z celkem nenápadné akce přichází třetí zásah Paderbornu. GERRIT HOLTMANN měl k míči dál, než Julian Weigl, přesto dokázal svého soupeře předběhnout, dostal se před brankáře a toho propálil ranou do vzdálenějšího dolního rohu.

45
    Na trávníku sedí Paco Alcácer a na nohy se mu příliš nechce.

45+1
    Nastavují se ještě dvě minuty.

45+2
    Hosté si v klidu přihrávají mezi sebou a do útoku se neženou.

45+2
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Julian Brandt.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Ohlušující pískot se ozývá z tribun a není se čemu divit. Domácí prožili doslova katastrofickou první půli, ve které sice začali aktivněji, ale pak inkasovali úvodní gól, i přes velkou snahu se jim vyrovnat nepodařilo a naopak následovaly další dvě branky v jejich síti. Kouč Borussie má o přestávce svým svěřencům určitě co říct.

46

46
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Thorgan Hazard.

46
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Nico Schulz, přichází Achraf Hakimí.

47
    Domácí tak do druhé půle vstupují s vyčerpanou možností vystřídat, teď se jen musí modlit, aby se žádný z hráčů nezranil.

47
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Domácí dávají rychlý kontaktní gól. Hosté snad poprvé zazmatkovali v rozehrávce, míče se zmocnil Hakimí, který jej posunul na střed, kde si balón zpracoval JADON SANCHO a vystřelil na bližší stranu, kde bylo místo.

48
    Pro domácí mohlo být ještě lépe, Reus přízemní střelou po zemi nechal vyniknout jen Zingerleho, který míč vykopl na roh.

51
    Stejný hráč se do šance dostával i o chvíli později, ale tentokrát soupeř balón odkopl včas do zámezí.

52
    Streli Mamba přihrával v tísni před bránu, kde nikoho ze spoluhráčů nenašel.

54
    Reus se snažil co to šlo, aby se dostal do zakončení, balón mu sice utekl, ale následovat bude roh.

56
    A další rohový kop, tentokrát byl sražen do zámezí pokus Hakimího.

56
    Thorgan Hazard hlavičkoval na vzdálenější tyč, kterou o malý kousek minul. Hosté měli teď štěstí.

59
    Po několika odrazech se k míči na pravé straně dostal Hakimí, který adresoval přihrávku pro Reuse, jenž ovšem ranou bez přípravy mířil pouze do zámezí.

61
    Domácí se penalty nedočkali ani v tomto případě, rozhodčí stál dost blízko a ve hře nechává pokračovat.

62
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Christopher Antwi-Adjei.

64
    Tak teď měli velké štěstí domácí hráči, když znovu zaspali v obraně a sám před brankářem se zjevil Streli Mamba, střelou po zemi však o centimetry minul levou tyč.

66
    Dortmundu nelze upřít snaha, ovšem spoustu míčů odvrací obrana Paderbornu, která zatím druhé zaváhání nepřipouští.

67
    Bürki musel zasáhnout proti střele Kaie Prögera, který mířila k levé tyče jeho svatyně. Nebylo to však nic těžkého.

69
    Další letící balón odvrací hosté do bezpečí.

70
    Nyní si domácí celkem zbytečně dávali přednost, Hazard mohl střílet sám, ale volil přihrávku, kterou spoluhráč nezpracoval.

71
    Leopold Zingerle si vyběhl pro volný míč a rozehrávku pochopitelně zdržuje.

73
    Axel Witsel to zkusil z dálky, střela to nebyla úplně špatná, jen to chtělo lépe zamířit. Míč proletěl vedle bližší tyče.

74
    Žlutou kartu dostává Julian Weigl (Borussia Dortmund).

75
    Hosté sice v útoku o míč přišli, ale ušetřili nějaký čas, který se naopak soupeři neúprosně krátí.

75
    Jadon Sancho se snažil obejít protihráče a přihrát před bránu, ale to se mu nezdařilo a musí se rychle vracet.

76
    Třikrát to domácí nebezpečně zkoušeli. Nejprve zasáhl Ziengerle, následoval zblokovaný pokus a jako poslední mířil Reus do zámezí. Míč byl v tomto případě ještě tečován, neboť to bude roh.

77
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Ben Zolinski, přichází Sven Michel.

79
    Domácí se provinili faulem a míč musí odevzdat.

80
    Dortmund reklamoval ruku v pokutovém území, avšak byla to jen hruď.

82
    Paderborn odehrál míč k Bürkimu, který rychle rozehrál.

84
    Žlutou kartu dostává Jamilu Collins (SC Paderborn 07).
    Žlutou kartu dostává Achraf Hakimí (Borussia Dortmund).

84
    Drama je tu, hostům se povedlo odvrátit centrovaný míč, ovšem k tomu se na levé straně dostal Hummels a poslal před bránu další centr, který si našel AXEL WITSEL a hlavou zamířil přesně k pravé tyči, kam se Zingerle natahoval marně.

87
    Jadon Sancho místo zpracování střílel z voleje, balón netrefil ideálně a mezi tři tyče tak nezamířil.

89
    Hosté se na chvíli vymanili ze sevření, Abdelhamid Sabiri ještě dokázal udržet míč na hrací ploše, ale přihrával pouze soupeři.

90
    Nastavují se ještě čtyři minuty.

90+1
    Domácí teď zabránili nebezpečné akci Paderbornu a mohou sami zaútočit.

90+2
    Jenže letící balón končí v rukavicích připraveného Zingerleho.

90+2
    Je vyrovnáno!! Sancho z hranice pokutového území poslal balón před bránu, kde mezi dvěma protihráči proběhl MARCO REUS a prudkou hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal Zingerlemu žádnou šanci.

90+4
    Domácím remíza nestačí, Zingerle musel rychle vyběhnout z brány a míč odkopnout do bezpečí.

90+4
    Christopher Antwi-Adjei se snažil vyrazit do brejku, ale o míč přišel ještě na své straně.

90+5

Končí zápas, na jehož konci se neraduje ani jeden z týmů. Domácí proto, že propadli v první půli a ač v té druhé manko dotáhli, je to pro ně zbytečná ztráta dvou bodů. Hosté naopak litují právě promarněného tříbrankového náskoku z úvodní půle, vyrovnávací gól inkasovali ve 2. minutě nastavení. Před zápasem by bod nejspíš brali, ale nyní jsou zklamaní.

Malou zajímavostí je, že Dortmund nezamířil mezi tři tyče v první půli ani v jednom případě, v té druhé naopak hned sedmkrát.

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 8:7.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc. (22:35:32)

Petr Frömel

Branky: 47. Sancho (Hakimí), 84. Witsel (Hummels), 90+2. Reus (Sancho) – 5. Mamba (Pröger), 37. Mamba (Zolinski), 43. Holtmann (Collins)

Karty:   28. Hummels (DOR), 74. Weigl (DOR), 84. Hakimí (DOR) – 84. Collins (PDN)

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Weigl, Hummels, N. Schulz (46. Hakimí) – Witsel, Dahoud (46. T. Hazard) – Sancho, Reus (C), Guerreiro – Alcácer (45+2. Brandt).

SC Paderborn 07: Zingerle – Jans, Kilian, Schonlau, Collins – Gjasula (C), Vasiliadis (40. Sabiri) – Pröger, Zolinski (77. Michel), Holtmann (62. Antwi-Adjei) – Mamba.

Rozhodčí: Christian Dingert – Tobias Christ, Timo Gerach

Diváci: 81365