Technika Brno – Pardubice 4:5 (po pr.) | Jihlava – Č. Budějovice 1:2 (po s.n.) | Havlíčkův Brod – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 4:6 (kon.) | Hvězda Praha – Plzeň 1:4 (kon.) | Poruba – Vítkovice 3:7 (kon.)
HC Litvínov – Kobra 9:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Havířov – HK MD Šumperk 3:0 (kon.)
Liberec – Slavia 4:3 (2:0 po s.n.) | Třemošná – Sparta 3:10 (kon.) | Zlín – Vsetín 0:5 (kon.)
PZ Kladno – Chomutov 2:1 (po pr.) | K. Vary – Kladno 5:4 (kon.) | Olomouc – Přerov 3:2 (po pr.)
AZ Havířov
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 23.11.2019, 13:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Ve třetí třetině přidali domácí jeden přesilovkový gól a završili tak skóre na konečných 3:0. V dlouho vyrovnaném utkání byli přeci jen o něco lepším týmem a jejich výhra je tak zasloužená.

Ode mne je to pro tuto chvíli z Havířova vše. Už za 90 minut však nastoupí na led Gascontrol Arény A týmy AZetu a Benátek. K přenosu z tohoto utkání Chance ligy vás tedy zvu. (15:33:21)

59:37
    Buly před hostující brankou.

59:21
    Hrajeme 4 na 4. Havířovští jsou na puku

59:02
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Minařík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Siekierka – 2 min., sekání).

58:30
    Bílek to zkusil od modré přes chumel clonících hráčů, ale netrefil branku.

58:06
    Icing hostů.

56:37
    Na ledě se poněkud přiostřilo, mantinely po soubojích jen duní.

55:59
    Hosté se usadili v útočném pásmu, Fibigr z otočky nezamířil přesně.

55:18
    Becher se prosmýkl kolem obránce a připravil zakončení pro své spouhráče, ti ale jeho nabídku nevyužili.

54:12
    Hosté jsou teď pod tlakem, Kubíkova střela jen těsně minula jejich branku.

53:12

51:58
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ využívá přesilovku a zvyšuje na 3:0. DOMINIK KOLAT skoro z brankové čáry nahodil puk na branku a kotouč propadl gólmanovi za čáru. Asistence Martin Kubík a Adam Kremnický.

51:05
    Moškořovu střelu Šedivý vyráží, následně se hosté osvobozují.

50:25
    Krásná kombinace havířovských, Bárta měl před sebou už jen prázdnou branku, ale puk se mu zamotal mezi brusle.

50:12
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Minařík – 2 min., podrážení).

48:34
    Puk zalehnut v rohu hostujícího pásma.

47:46
    Kubík tečuje Bílkovo nahození, ale o dost mimo branku.

47:09
    Rychlý útok havířovských zastaven na modré čáře.

46:18
    Haas byl zcela sám před Maňáskem, ale mezi betony jej nepřekonal.

45:38
    Kremnický si vzal na čepel odražený puk, najel si na pravý kruh, ale po ledě na Šedivého nevyzrál.

45:01
    Hra je oboustranně neurovnaná. Další ofsajd AZetu.

43:39
    Souboj o puk ve středním pásmu, nakonec ho sbírají hosté.

42:38
    Rychlý útok AZetu zastavuje ofsajd.

42:10
    Seidenglanzovo nahození míří až do rohu třetiny.

41:57
    Stejný přestupek tentokrát na straně domácích.

41:41

40:01
    Střídání v týmu AZ RESIDOMO Havířov: ze hřiště odchází Nowak, přichází Maňásek.

40:01

I ve druhé třetině to dlouho vypadalo, že střelcům dnes zcela zvlhl prach, až se v závěru prosadili Puzoň a Urbančík a AZ tak vede 2:0.
    Třetí třetina začne v cca 14:59.

40:00

39:35
    Buly v havířovském pásmu.

38:36
    Uplynulo jen třičtvrtě minuty a AZ vede 2:0. JAKUB URBANČÍK se dostal k volnému puku na hraně levého kruhu a rychlou střelou švihem vymetl protilehlou šibenici. Asistence: Lukáš Žák a Marek Vojkůvka.

37:49
    Skoro 38 minut jsme čekali na první branku utkání. Obránce ŠIMON PUZOŇ se dostal do samostatného úniku a přesnou střelou nad lapačku otevírá skóre utkání. Asistence: Patrik Mikula.

37:18
    Obránce Zmarzlák to zkusil od modré, ale s jeho pokusem neměl Šedivý problém.

36:35
    Siedenglanzovu střelu sráží blokující Moškoř do rohu.

36:27
    Ofsajd hostů.

35:50
    Teď musel Šedivý puk nadvakrát krotit před dojíždějícím soupeřem.

34:51
    Hraje se v pásmu hostů.

34:00
    Domácí ujížděli 3 na 2, ale nepřesná přihrávka zhatila jejich možnou šanci.

33:49

33:36
    Hosté se dopustili ofsajdu.

33:15
    AZ se osvobozuje.

32:58
    Kareš střílel z první, Nowak vyráží betonem.

32:34
    Hosté pěkně kombinují a Nowak musel být velmi pozorný na svém brankovišti.

31:49
    Střídání v týmu HK Mladí Draci Šumperk: ze hřiště odchází Ryšavý, přichází Šedivý.

31:49
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Urbančík – 2 min., podrážení).

31:10
    Po chybě domácích v obraně se rýsovala šance pro Mladé draky, ale ti se sami vyhnali z pásma.

30:55
    AZ začíná mít viditelnou převahu.

30:18
    Obránce Kremnický napřáhl na modré a i on jen těsně minul branku.

29:50
    Becher z pravého kruhu svou střelu tahem poslal nad.

28:58
    Kolat s Makovcem se po buly dostali ke třem střelám z blízka, ale Ryšavý jim všechny zlikvidoval.

28:44
    Buly před Ryšavého brankou.

28:05
    Moškoř nebezpečně tečoval zcela mimo brankářův dosah nahození od modré čáry, puk proletěl těsně kolem tyče!

26:55
    Hra se odbývá převážně ve středním pásmu, šance nevidíme žádné.

25:48
    Buly v šumperském pásmu.

24:52
    Sledujeme urputný souboj o puk u šumperské střídačky.

23:41
    Kolat vystřelil prudce kousek za modrou čárou, Ryšavý jeho pokus chytá do lapačky.

23:26

23:04
    Ani tato přesilovka týmu, který je ve výhodě nevychází.

22:24
    Havířovští kombinovali, ale místo střely jim puk utekl do středního pásma.

21:26
    Vyloučení v týmu HK MD Šumperk (Panáček – 2 min., držení).

21:07

20:34
    Hosté dohrávají přesilovku, ale vůbec se jim nedaří.

20:01

Máme za sebou úvodních dvacet minut. Obrany mají zatím nad útoky jenoznačně navrch a tak jsme branku neviděli.
    Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne v cca14:15.

20:00

19:45
    Zatím se havířovští s přehledem brání.

19:15

19:07

18:37
    Hosté ujížděli 2 na 1, ale špatná přihrávka zhatila rodící se šanci.

18:03
    Po tvrdém souboji u mantinelu ve středním pásmu končí puk mimo led.

17:35
    Křihohlávek vyslal prudký projektil od modré, ale mířil nad.

17:14
    Puk zašlápnut v rohu hostujícího pásma. Buly před Ryšavým.

17:02
    Ofsajd AZetu.

16:40
    Žiak se na modré šikovně vyhnul jednomu bránícimu soupeři, ale neměl rychlost a druhého už neobešel.

15:42
    Na druhé straně končí Puzoňova střela z dálky v Ryšavého lapačce.

14:15
    První gólovku zápasu měli hosté. Trögner najížděl sám na Nowaka, položil si ho, ale domácí gólman skvěle v leže zasáhl svým pravým betonem.

12:52
    Moškoř dotíral na Ryšavého u jeho levé tyče, ale neuspěl.

12:24
    Modré čáry jsou výborně bráněny a tak to oba týmy zkoušejí nahazováním puku.

11:16

10:40
    Až teď se do střelecké pozice dostal Žiak, Ryšavý vyráží betonem.

10:15
    AZetu se přesilovka nedaří, Šumperk se s přehledem brání.

09:50
    Opět je puk u havířovské branky, dokonce se bude vhazovat před Nowakem po hře vysokou holí.

09:25
    Hosrté se osvobozují.

09:16
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Diviš – 2 min., faul kolenem).

08:38
    Máme za sebou prvních 8 minut, hra má sice slušné tempo, ale šanci jsme neviděli žádnou.

07:36
    Buly před Nowakem.

07:15
    Hosté se až na třetí pokus teď dostali do útočné třetiny, ale kotouč pod kontrolou nemají.

06:34

06:17
    Kubík už na útočné modré zastavil akci Šumperka, pokračuje se soubojem o kotouč v rohu třetiny.

05:08
    Buly před havířovskou brankou.

04:48
    Kučera schoval svou jedovatou střelu po ledě za nohy obránce, Nowak zasáhl betonem až na poslední chvíli.

03:41
    Hraje se v rychlém tempu, ale i s dost nepřesnostmi na obou stranách.

02:57
    Na druhé straně zavezl puk do pásma Kučera, přes Janecha se dostal k Minaříkovi, jehož nahození má Nowak v lapačce.

02:08
    Kubík zastaven ve středním pásmu, následně havířovští nahazují puk do šumperského pásma.

01:39

01:25
    Urbančík zavezl puk do pásma hostů, ale do zakončení se už nedostal.

00:28
    Začínáme icingem hostů.

00:01

Zdravím vás havířovské Gascontrol Arény.
    Oba týmy právě obsolvují předzápasové rozbruslení, utkání tak za pár minut začne.

AZ RESIDOMO Havířov: Nowak (Maňásek) – Bílek, Kremnický, Kubíček P., Puzoň, Zmarzlák, Kubíček R. – Mikula, Žák, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Siekierka, Bárta

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Šedivý) – Seidenglanz, Minařk, Slabý, Kareš, Netolický, Blaško, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech Haas, Šucha

Rozhodčí: Rapák – Klímek, Hladík.

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 18. kola ELIOD extraligy dorostu mezi AZ RESIDOMO Havířov a HK Mladí Draci Šumperk. Jedná se o poslední kolo v základních skupinách. Od příštího týdne se týmy rozdělí do nadstavbových skupin O umístění pro play-off a O udržení. Vzhledem k situaci v tabulce je jisté, že se oba soupeři letos už nepotkají. AZ má jistotu postupu do skupiny O postavení v play-off, Šumperk bude hrát o záchranu.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští maldíci, stejně jako v minulé sezoně, i letos předvádějí výborné výkony, které je po prozatím odehraných 17. kolech pasují na 2. příčku tabulky. Díky bilanci 14 výher a 3 porážky totiž získali 40 bodů a lepší jsou jen o jeden bodík Vítkovice. Už před časem si tak zajistili postup do skupiny s jistotou play-off. Ve čtvrtek sice skončila jejich šestizápasová vítězná šňůra, když prohráli na Kometě 6:2, ale doma proti Šumperku jistě budou chtít opět naplno bodovat.

Mladí draci si prozatím v soutěži připsali 6 výher a 11 porážek a díky tomu jsou v tabulce s 19 body sedmí. Na šestý Přerov ztrácí 5 bodů na osmý Vsetín mají náskok 4 body. Jejich pozice v tabulce skupiny Východ se tak už nemůže změnit. Nicméně svým stylem hokeje dokáží i favorizovaným týmům zatápět a jistě to budou chtít potvrdit i v Havířově.

V prvním vzájemném letošním utkání vyhrál AZ v Šumperku jednoznačně 8:1. Zda se i tentokrát zhostí úlohy favorita, uvidíme v sobotu po poledni. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 13:30.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 38. Puzoň (Mikula), 39. Urbančík (Žák, Vojkůvka), 52. Kolat (Kubík, Kremnický)

AZ Havířov: Nowak (41. Maňásek) – Bílek, Kremnický, Kubíček P., Puzoň, Zmarzlák, Kubíček R. – Mikula, Žák, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Siekierka, Bárta
    HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (32. Šedivý) – Seidenglanz, Minařk, Slabý, Kareš, Netolický, Blaško, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech Haas, Šucha

Rozhodčí: Rapák – Klímek, Hladík