Buffalo – Calgary 2:3 (po pr.) | Tampa – St. Louis 3:4 (kon.) | Washington – Florida 4:3 (kon.)
Columbus – Philadelphia 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Vancouver 8:6 (kon.) | Ottawa – Boston 1:2 (kon.)
Detroit – Toronto 0:6 (kon.) | NY Rangers – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Vegas 3:4 (po pr.)
Arizona – Anaheim 4:3 (2:1 po s.n.) | Colorado – Edmonton 4:1 (kon.) | San Jose – Winnipeg 1:5 (kon.)
Los Angeles – NY Islanders 4:1 (kon.)
Colorado Avalanche
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 28.11.2019, 04:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Edmonton Oilers.

Edmonton Oilers odehrál 26 zápasů s bilancí 12-4-3-7 a získal 35 bodů. V tabulce západní konference je na první pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se San Jose Sharks 5:2, Vegas Golden Knights 4:2 a v nájezdech 4:3 s Arizonou Coyotes. Tým nestačil na Dallas Stars 4:5 v prodloužení a na Los Angeles Kings 1:5.

Colorado Avalanche odehrálo 23 zápasů s bilancí 10-3-2-8 a získalo 28 bodů. V tabulce Západní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si v prodloužení s Vancouverem Canucks 5:4 a s Calgary Flames 3:2. Tým nestačil na Edmonton Oilers 2:6, Minnesotu Wild 2:3 a na Toronto Maple Leafs 3:5.

Československá stopa v zápase
    Pavel Francouz (COL) 8 zápasů, průměr 2,56, úspěšnost 92 %

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Zadorov, Makar, Girard, C. Rosén, Graves, Cole – Burakovsky, MacKinnon, Donskoi – Jost, Kadri, Compher – Nieto, Bellemare, Ničuškin – O'Connor, Kameněv, Tynan.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Bear, Klefbom, Jones, K. Russell, A. Larsson – Draisaitl, McDavid, Kassian – Chiasson, Gagner, Neal – Khaira, Sheahan, J. Archibald – M. Granlund, Haas, P. Russell.

Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – Gawryletz, Fournier.

Utkání brzy začne.

00:01

00:22
    Hostující celek začal aktivně, a tak se musí hostující celek bránit tlaku soupeře.

01:05
    Mikko Koskinen rozehrává od své branky, jeho rozehrávku vystihl Tyson Jost (Colorado). Jeho rána postrádala přesnost.

01:30
    Mikko Koskinen (Edmonton) si tentokrát počínal lépe, dobře to udělal jeden z domácích hráčů, který zakončoval. Trefil jen beton brankáře.

02:18
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není.

02:37
    Ian Cole (Colorado) zakončoval, Pierre-Édouard Bellemare (Colorado) výborně tečoval před brankou. Kotouč našel v rukavici Mikko Koskinen (Edmonton).

03:03
    Patrick Russell (Edmonton) se sice propracoval do útočného pásma, ale jeho zakončení postrádalo přesnost. Následně na druhé straně z bezprostřední pozice zakončoval André Burakovsky (Colorado).

04:48
    Nazem Kadri (Colorado) není spokojený s výrokem rozhodčího, ale podle všeho byl v těsném postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

05:00
    Valerij Ničuškin (Colorado) se propracoval s kotoučem do útočného pásma, jeho akce byla zajímavá, ale vypálit nedokázal.

05:26
    Matt Nieto (Colorado) zakončoval od modré čáry, jeho projektil končí za brankou.

07:15
    Komerční přestávka, domácí se znovu dostali do postavení mimo hru.

07:21
    Colorado hraje nyní aktivně, další rána od modré čáry, ale nebyla dostatečně důrazná.

07:48
    Zack Kassian (Edmonton) byl připravený v dobré pozici zakončovat, ale jeden z domácích beků mu do přihrávky vložil hokejku, a tak nedokázal hostující hráč zakončovat.

08:22
    Momentálně se hrají spíše ve středním pásmu, Tyson Jost (Colorado) to zkoušel individuálně, ale moc daleko se nedostal.

08:47
    Philipp Grubauer (Colorado) vytáhl proti střele soupeře parádní zákrok. Zakončoval Patrick Russell, jehož pokus vyrazil přemisťující se brankář.

09:30
    Hosté rozehrávají od své branky, následnou ránu dobře zblokoval Pierre-Édouard Bellemare, který projížděl před brankou.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

10:30
    Alex Chiasson (Edmonton) se pokoušel přehodit beton ležícího brankáře, ale byl v těžké pozici, takže akci chyběla přesnost.

11:47
    Tyson Jost hledal před brankou spoluhráče, přihrál však soupeři přímo na hokejku.

12:56
    Riley Sheahan (Edmonton) byl v bezprostřední blízkosti, jeho rána však končí na mantinelu za brankou. Velkou šanci hosté neproměnili.

13:17
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Po pěkné individuální akci a obkroužení branky zakončoval ke vzdálenější tyči JUJHAR KHAIRA. Bez asistence.
    13:17 Jujhar KHAIRA - 0:1

14:05
    Zack Kassian (Edmonton) měl další velkou šanci svého celku, ale jeho rána končí jen na betonu brankáře.

14:45
    Mikko Koskinen (Edmonton) snadno zasáhl, následovat bude komerční přestávka.

15:27
    Nyní sledujeme klidnější hru, ani jeden celek se nikam nežene. Colorado hraje opticky lépe, ale na střely prohrává 8:9 a na góly 0:1.

15:59
    Josh Archibald (Edmonton) vedl rychlou protiakci svého celku, jeho ránu vyrazil domácí brankář.

16:06
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Josh Archibald – 2 min., nedovolené bránění).

17:13
    Colorado hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu, hostující celek velmi dobře hraje v početní nevýhodě.

17:48
    Snad ani jednou v přesilovce zatím domácí hokejisté neohrozili branku soupeře.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:06

18:24
    Connor McDavid (Edmonton) si nadvakrát dostal do střelecké pozice, nejprve jeho ránu vyrazil brankář, následně se k dorážce přes dobrou hru obrany nedostal.

18:58
    Zakázané uvolnění před brankou Oilers, domácí celek nyní v závěru první třetiny diktuje tempo hry, hraje aktivně.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta.

19:46
    Edmonton se usadil před brankou, ale do zakončení se nikdo z hráčů hostujícího celku nedostal.

19:59
    Nathan MacKinnon v samotném závěru třetiny vyzkoušel pozornost brankáře soupeře.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Jujhar Khaira (Edmonton) je zatím jediným střelcem tohoto zápasu, ve kterém tedy po prvních dvaceti minutách vede hostující celek o jednu branku. Střelecky je mírně aktivnější hostující celek.

20:01

21:07
    Sledujeme rychlý hokej, Colorado pokračuje v aktivní pojetí hry, kterým se prezentovalo už v první části zápasu.

21:30
    Caleb Jones (Edmonton) se musel vracet za svou branku, kde přijal přihrávku a rozehrává od své branky.

22:35
    Ryan Graves (Colorado) si počkal na svého soupeře a čistě jej dohrál. Je to Alex Chiasson (Edmonton), kdo je otřesený po velkém hitu.

22:45
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul loktem).

22:50
    Colorado má k dispozici pětiminutovou přesilovku.

23:04
    Hosté vyhazují přes všechny čáry až za branku, ve které je Philipp Grubauer.

23:54
    Druhá přesilovková formace domácích právě přichází, ta první nevymyslela vůbec nic.

24:17
    Tyson Jost (Colorado) dostal kotouč do útočného pásma, kde se jej pokoušel vybojovat Valerij Ničuškin (Colorado). Neúspěšně, hosté znovu vyhazují.

24:43
    Prakticky dvě minuty z dlouhé domácí přesilovky jsou pryč, sledujeme velmi dobrou hru obrany Oilers.

25:04
    Puk hostujícímu brankáři vypadl, rychle se k brance sjeli útočníci, kteří se pokoušeli dorážet. Ale neuspěli.

25:39
    Domácí budou hrát celé dvě minuty pět na tři.

25:40
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., podrážení).

25:55
    Colorado se dostalo do útočného pásma, rána André Burakovského končí nad.

26:12
    Nathan MacKinnon (Colorado) to vzal na sebe, ale trefil brankáře, hra domácích pokračuje.

26:30
    Mikko Koskinen (Edmonton) kryje další ránu z mezikruží, následně hosté vyhazují.

26:50
    Rána domácího hráče z první končí mimo.

27:23
    Mikko Koskinen (Edmonton) senzačně zastavil střelu Comphera.Následně Nathan MacKinnon pálil z podobné pozice a znovu trefil brankáře. Mikko Koskinen (Edmonton) své spoluhráče podržel.

28:03
    Hostující celek už hraje v plném počtu. Dlouhé oslabení zvládl.

28:14
    Vladislav Kameněv (Colorado) pálil z první, jeho ránu senzačně kryje Mikko Koskinen (Edmonton). Komerční přestávka.

29:10
    Hra pokračuje dál, Domácí celek vyslal na branku soupeře sedm střel, ale Mikko Koskinen (Edmonton) drží. Oilers zatím nevystřelili.

30:01
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, Philipp Grubauer (Colorado) nyní nataženým betonem vyrazil kotouč, první střela hostů v této třetině. Oscar Klefbom pokračoval v akci, ale vypálit nedokázal.

30:50
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Nyní už to domácím vyšlo. Do situace dva na jednoho se dostal NAZEM KADRI. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, který končí v brance. Brankář na kotouč rukavicí nedosáhl. Asistence: Joonas Donskoi a Calle Rosén.
    30:50 Nazem KADRI - 1:1

31:22
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Josh Archibald – 2 min., hrubost).

31:22
    Hrát se bude čtyři na čtyři.

32:12
    Connor McDavid dostal od domácí obrany hodně prostoru, ale před brankou se nedokázal lépe prosadit.

32:34
    André Burakovsky (Colorado) se z ničeho nic dostal v útočném pásmu ke kotouči. Jeho tvrdá rána trefila brankáře Oilers do ramena, kotouč se pak odrazil z branky pryč.

33:05
    Tři na dva byli hosté v útočném pásmu, ale André Burakovsky (Colorado) se výborně vrátil a nenechal soupeře vypálit.

33:23
    Oba týmy hrají v plném počtu.

33:40
    Edmonton se nyní dostal pod tlak, jsou to domácí, kteří hrají lépe.

34:18
    Momentálně sledujeme poněkud klidnější pasáž hry.

34:30
    Mikko Koskinen (Edmonton) musel rychle zasahovat, před jeho brankou jeden z hráčů tečoval kotouč, ale brankář si dokázal poradit.

35:10
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., podrážení).

36:28
    Oilers se usadili v útočném pásmu, kde kombinují, ale do výraznější šance se nedostali.

36:44
    Logan O'Connor (Colorado) při vlastním oslabení ujel a dostal se do šance, do jeho střely na poslední chvíli vložil hokejku Oscar Klefbom (Edmonton).

37:10

37:55
    Mikko Koskinen (Edmonton) nerozehrával, raději přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

38:06
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku. Laviny se musí bránit.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině, Nazem Kadri se dostal po straně do šance, ale jeho rána byla nepřesná.

39:20
    Philipp Grubauer (Colorado) musel zasahovat na druhé straně, ale se střelou si dokázal poradit.

39:47
    Valerij Ničuškin měl obrovskou šanci, dostal se k odraženému puku, brankář Oilers byl na ledě, ale domácí hráč nedokázal trefit odkrytou část branky.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Jujhar Khaira poslal hostující celek v první třetině do vedení, ve druhé části hry bylo domácí Colorado jednoznačně aktivnější, celkem sedmnáct ran vyslalo na branku soupeře. Jako jediný se z domácího celku prosadil Nazem Kadri. Díky jeho ráně je vyrovnáno.

40:01

41:04
    Nathan MacKinnon se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla nepřesná.

41:15
    Další rána domácího celku, Samuel Girard (Colorado) pálil od modré čáry, jeho ránu brankář vyrazil rukavicí nad.

41:40
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

42:46
    Buly před brankou Colorada. Hostující celek vyhrál kotouč, a tak musela být domácí obrana pozorná.

43:05
    Domácí celek se díky aktivní hře dostává do vedení. Situaci dva na jednoho přesnou střelou zakončoval MATT NIETO, který využil přesný pas od MacKinnona. Asistence: Nathan MacKinnon, Joonas Donskoi.
    43:05 Matt NIETO - 2:1

44:07
    Rázem vede domácí celek už o dvě branky, první ránu brankáři vypadla, a pak snadno a přesně dorážel NATHAN MACKINNON. Asistence: Ian Cole.
    44:07 Nathan MACKINNON - 3:1

45:37
    První branku v kariéře v NHL v Coloradu dává LOGAN O'CONNOR. Využil výborné přihrávky od Valerije Ničuškina před branku, kde měl hodně času na zakončení. Asistence: Valerij Ničuškin.
    45:37 Logan O'CONNOR - 4:1

46:15
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kris Russell – 2 min., podrážení).

46:37
    Colorado hraje přesilovou hru, nyní se dostalo do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

46:54
    Nathan MacKinnon (Colorado) hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka do lepší pozice nebyla přesná.

47:21
    Nathan MacKinnon (Colorado) nyní pálil z bezprostřední blízkosti, ale neuspěl.

47:44
    Philipp Grubauer (Colorado) má kotouč za svou brankou, následně se od útočného pásma dostal J. T. Compher (Colorado).

48:11
    Hosté vyhazují, to už vypadá dobře, Oilers toto oslabení přečkali.

48:25
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., hrubost).

49:23
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Ani jeden celek se momentálně nikam nežene. Domácí hokejisté vedou o tři branky a mají k výhře výrazně blíže.

50:01
    Calle Rosén vypálil z kruhu. Jeho ránu kryje hostující brankář. Komerční přestávka.

50:30
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí hokejisté vedou o tři branky a dál pokračují v aktivní hře. Edmonton to bude mít v závěru hodně těžké.

51:36
    Caleb Jones (Edmonton) dostal kotouč do útočného pásma, ale vypálit nedokáza. Na druhé straně to zkoušel jeden z hráčů, ale ani on nezakončil přesně.

52:07
    Zack Kassian (Edmonton) zakončoval a domácí brankář Philipp Grubauer (Colorado) kryje kotouč.

53:07
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Brankáři momentálně nemají tolik práce.

53:30
    Calle Rosén (Colorado) rozehrával od své branky, rozehrávku zvládl celkem snadno, a tak mohou hrát jeho spoluhráči.

54:01
    Calle Rosén (Colorado) to zkoušel od modré čáry, jeho slabší střela byla zblokovaná.

55:00
    Valerij Ničuškin (Colorado) se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to. Následně jeho spoluhráči špatně rozehráli, píská se icing.

56:18
    Colorado pokračuje v aktivní hře, hostující celek se nyní musí bránit a čas ubíhá velmi rychle.

56:41
    Calle Rosén měl před sebou odkrytou část branky, ale jeho rána končí vedle.

57:04
    Joonas Donskoi (Colorado) hledal zpětnou přihrávkou před brankou spoluhráče, ale pas postrádal přesnost.

58:30
    Sledujeme nejklidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu.

58:45
    Mikko Koskinen (Edmonton) má na svém kontě další zákrok, poradil si se střelou Girarda.

59:00
    Oznámena poslední minuta hry ve třetí třetině i zápase.

59:06
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min. pro hráčskou lavici, hození hole nebo předmětu).

1. Nathan MacKinnon (COL) 1+1
    2. Logan O'Connor (COL) 1+0
    3. Nazem Kadri (COL) 1+0

Jujhar Khaira poslal hostující celek do vedení v první třetině, byl to poslední gól Oilers v tomto zápase. Pak se prosazovali jen domácí. Nazem Kadri dokázal vyrovnat. Ve třetí třetině Colorado rozhodlo o své výhře. Prosadili se Matt Nieto, Nathan MacKinnon a Logan O'Connor. (06:43:54)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 31. Kadri (Donskoi, C. Rosén), 44. Nieto (MacKinnon, Donskoi), 45. MacKinnon (Cole), 46. O'Connor (Ničuškin) – 14. Khaira

Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – Gawryletz, Fournier

Diváci: 18.021